Results 1 to 3 of 3

Thread: Nationala,nationala dar juniorii?U-20 U-19

  1. #1
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1

    Nationala,nationala dar juniorii?U-20 U-19

    Vad ca tot vorbim de Iordanescu si de National mare dar recent s-au incheiat campionatele mondiale(?) de juniori castigate de Brazilia.Pe 2 Spania 3Columbia si 4 Argentina...

    Ce-i drept meciurile din acest campionat nu le-am vazut dar cu siguranta vara asta ati vazut meciurile de juniori (nu-mi aduc aminte categoria de varsta)
    Ideea e alta.....puteti sa faceti o comparatie cu tehnica juniorilor din acele meciuri cu cea a jucatorilor(seniori)din Divizia A?Ca de juniorii din Divizia A ....
    Eu nu prea mai sper sa vad Romania la un turneu final ,mai ales cu "atentia"acordata juniorilor si echipei de tineret a nationalei!

  2. #2
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Cindva, de curind, as fi dorit sa lansez si eu o...intrebare : cite echipe din DIVIZIA A ar reusi promovarea din seriile a 2-a ale celor mai puternice ligi din EUROPA ?

    M-am oprit din intentie doar pentru faptul ca n-am dorit sa se creada ca as fi...nesimtit !

    Stii si tu ! Cind unul de alta nationalitate lanseaza asa o idee e de rau ! :p
    Cred ca ati reusit, cei de pe ONLINE, sa ma cunoasteti : doresc si eu la fel de mult ca voi (daca nu mai mult !) ca viata si...victoriile sportive in RO sa fie...imbelsugate !

    Atunci, as fi vrut sa lansez ideea ca o a doua echipa a clubului de DIVIZIE A sa poata sa joace pina la nivelul DIV C fara drept de-a promova in B !
    Adica, asa cum este in GERMANIA !

    Ce observ in RO ?
    Miine-poimiine se va ajunge ca echipele de DIV A sa fie proprietatea unei...FAMILII !
    Daca asta ajuta fotbalul romanesc ?!
    Ma indoiesc !

    Asa cum nu cred ca vinzarile rapide de jucatori in strainatate aduc ceva clubului de unde au plecat !

    Dar...
    SARBATORI FERICITE !
    Last edited by ricky; 20th December 2003 at 16:25.

  3. #3
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    vinzarile rapide nu numai ca cluburile pierd foarte multi bani ci scad cluburile in valoare daca tin jucatorii si nu ii vind va creste competitia si numai atunci pot juca cu echipele mari in Europa de la egal la egal dar la lacomia multora nu se va intimpla.....
    anti Dinamo, anti oier

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •