Results 1 to 19 of 19

Thread: combinatiii 3-3

  1. #1
    junior MariaC's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    118
    Reputatie
    1

    combinatiii 3-3

    ce patinatoare mai putin cunoscute au in program o combinatie 3-3 sau au incercat macar intr-o competitie?

    de ex.:
    elena glebova(estonia) a facut si la europene si la mondiale 3T+3T in programul scurt
    anne sophie calvez(franta)- tot 3T+3T in sp la europene

    ele mi-au atras mie atentia anul asta, dar ma gandesc ca sigur au mai fost si altele in anii trecuti de care nu isi aduce lumea aminte din cauza pozitiei joase in clasament.

  2. #2
    junior MariaC's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    m-am uitat acum peste rezultatele de la grand prix-urile din 2003 si am mai gasit cateva 3T+3T:
    amber corwin( sa-sp,lp; coc-sp,lp)
    jennifer kirk(sa-lp; nhk-sp,dar a primit goe -2.00)
    diana poth( cor-sp, dar cu -2.20, lp,cu -1.40 si la nhk)

  3. #3
    sport legend peirsolgirl's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Pitesti, Romania
    Posts
    2,131
    Reputatie
    1
    Miki Ando le executa frecvent, chiar la Tokyo am vazut superbul 3Lutz-3 Loop.
    [CENTER][COLOR="YellowGreen"][B][FONT="Georgia"][B]I want to be European Champion, World Champion and Olympic Champion~ Brian Joubert[/B][/FONT][/B][/COLOR]
    [FONT="Century Gothic"][B][COLOR="SeaGreen"][SIZE="4"][COLOR="Green"][COLOR="Green"]2 out of 3 ![/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT] [/CENTER]

  4. #4
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    eu de abea de anul asta de la mondiale am reinceput sa urmaresc competitia feminina. dar voi fi mai atenta de acum incolo!!
    o intrebare jennifer kirk ce nationalitate e, ca sa fiu sigura ca nu o incurc.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  5. #5
    sport legend peirsolgirl's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Pitesti, Romania
    Posts
    2,131
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    eu de abea de anul asta de la mondiale am reinceput sa urmaresc competitia feminina. dar voi fi mai atenta de acum incolo!!
    o intrebare jennifer kirk ce nationalitate e, ca sa fiu sigura ca nu o incurc.
    din cate stiu eu e din canada
    [CENTER][COLOR="YellowGreen"][B][FONT="Georgia"][B]I want to be European Champion, World Champion and Olympic Champion~ Brian Joubert[/B][/FONT][/B][/COLOR]
    [FONT="Century Gothic"][B][COLOR="SeaGreen"][SIZE="4"][COLOR="Green"][COLOR="Green"]2 out of 3 ![/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT] [/CENTER]

  6. #6
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Si eu tot din Canada stiu ca e..
    O sa incerc sa fiu mai atenta la proba feminina..si la sarituri
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  7. #7
    junior MariaC's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    stiu ca miki ando le executa frecvent, dar eu ma refeream la patinatoarele mai putin cunoscute. adica fara miki ando, mao asada, carolina cosner, yu-na kim, kimmie meisner si de ce nu si elene gedevanishvili( sezonul asta mai putin dar a avut scuza)

  8. #8
    junior MariaC's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    cand mai am timp ma mai uit la competitii mai vechi si mai adaug si alte patinatoare lista. poate e un pic ciudat dar eu am o mica obsesie cu sariturile

  9. #9
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    maria imi place ca ne dai informatii deosebite. spune-mi si mie ce scuza a avut elene sezonul asta????
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  10. #10
    junior MariaC's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    ea se antrena de obicei in moscova, dar din cauza ca mama ei a avut probleme cu viza a trebuit sa se intoarca in georgia, unde nu a avut conditii f bune.cel putin asa am auzit.oricum, am inteles ca a inceput si ea sa se antreneze in sua.
    mie imi place de ea si poate si din cauza asta dar eu cred ca este f talentata si sper sa canstige o medalie la europene sezonul care vine.

  11. #11
    sport legend peirsolgirl's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Pitesti, Romania
    Posts
    2,131
    Reputatie
    1
    Da, am auzit si eu, pacat...sa ai talent si conditiile sa-ti fie potrivnice
    O puteti adauga si pe Midori Ito
    [CENTER][COLOR="YellowGreen"][B][FONT="Georgia"][B]I want to be European Champion, World Champion and Olympic Champion~ Brian Joubert[/B][/FONT][/B][/COLOR]
    [FONT="Century Gothic"][B][COLOR="SeaGreen"][SIZE="4"][COLOR="Green"][COLOR="Green"]2 out of 3 ![/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT] [/CENTER]

  12. #12
    junior MariaC's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    m-am uitat acum peste competitiile din sezonul 2004-2005. Nu prea am gasit ceva deosebit. singurul lucru care mi-a atras atentia a fost ca Joannie Rochette a avut in lp 3T+3T in tot sezonul. Si ar mai fi ca Sarah Meier a avut la europene 3F+3S, nu e combinatie, dar tot e dificil

  13. #13
    junior MariaC's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    in 2005-2006:
    alisa drei(fin) 3T+3T la europene si in sp si lp
    kiira korpi!!!(fin) 3T+3T in sp la mondiale
    mi s-a parut interesant yan liu(chn) 3Lo+3S in lp la mondiale ( sincer nici nu stiu cine e dar am gasit-o pe acolo

    hei si am ajuns la concluzia ca elena glebova e destul de tare. inca e un pic cam robotel, dar deabia a implinit vara asta 18 ani deci are timp sa progreseze. sa va uitati si voi pe youtube la ea. Eu zic ca poate sa devina mai artistica in urmatorii ani. sa nu uitam ca e din estonia

  14. #14
    sport legend peirsolgirl's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Pitesti, Romania
    Posts
    2,131
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MariaC View Post
    in 2005-2006:
    alisa drei(fin) 3T+3T la europene si in sp si lp
    kiira korpi!!!(fin) 3T+3T in sp la mondiale
    mi s-a parut interesant yan liu(chn) 3Lo+3S in lp la mondiale ( sincer nici nu stiu cine e dar am gasit-o pe acolo

    hei si am ajuns la concluzia ca elena glebova e destul de tare. inca e un pic cam robotel, dar deabia a implinit vara asta 18 ani deci are timp sa progreseze. sa va uitati si voi pe youtube la ea. Eu zic ca poate sa devina mai artistica in urmatorii ani. sa nu uitam ca e din estonia
    Dap...spre deosebire de Fleur Maxwell care promitea, dar....
    [CENTER][COLOR="YellowGreen"][B][FONT="Georgia"][B]I want to be European Champion, World Champion and Olympic Champion~ Brian Joubert[/B][/FONT][/B][/COLOR]
    [FONT="Century Gothic"][B][COLOR="SeaGreen"][SIZE="4"][COLOR="Green"][COLOR="Green"]2 out of 3 ![/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT] [/CENTER]

  15. #15
    junior MariaC's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    si mie mi-a placut fleur maxwell. avea piruete si spirale f bune, dar nu facea decat 3T si 3S. Nu imi aduc aminte daca avea 3Lo. am sa ma uit.
    eu consider ca cineva are potential pt viitor atunci cand poate face de la 16-17 ani toate triplele (exceptand 3A). asta pt fete. la baieti eu zic ca trebuie sa poata 3A daca vrea medalie.as adauga si o cvatrupla, dar tinand cont de ce se intampla in ultima vreme....

  16. #16
    junior MariaC's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    cu asta termin pentru ca nu mai am de unde sa caut usor
    in 2006-2007:
    Kiira Korpi 3F+3T< in sp la SA (pacat de rotatia incompleta. incep sa imi schimb parerea de ea. daca progreseaza un pic si concureaza constant la acelasi nivel...cine stie?)
    mira leung(can) 3Lz+3Lo< in lp tot la SA ( cam indraznaza pt nivelul ei. din nou pacat de final)
    Alisa Drei 3T+3T sp si lp la SC
    Anne Sophie Calvez 3T+3T sp si lp la TEB
    si Christine Zukowski( sua parca) 3T+3T sp la teb ( nu stiu cine e)

  17. #17
    sport legend peirsolgirl's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Pitesti, Romania
    Posts
    2,131
    Reputatie
    1
    Anne Sophie Calvez are 3+3??
    [CENTER][COLOR="YellowGreen"][B][FONT="Georgia"][B]I want to be European Champion, World Champion and Olympic Champion~ Brian Joubert[/B][/FONT][/B][/COLOR]
    [FONT="Century Gothic"][B][COLOR="SeaGreen"][SIZE="4"][COLOR="Green"][COLOR="Green"]2 out of 3 ![/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT] [/CENTER]

  18. #18
    junior MariaC's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    da...tot sezonul 2006-2007 a avut si in sp si in lp, dar ea in afara de 3T si 3S altceva nu prea are. la europene a primit -2.57 pt 3F, iar eu nu imi aduc aminte sa vad un 3Lo la ea

  19. #19
    sport legend peirsolgirl's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Pitesti, Romania
    Posts
    2,131
    Reputatie
    1
    that explains everything
    [CENTER][COLOR="YellowGreen"][B][FONT="Georgia"][B]I want to be European Champion, World Champion and Olympic Champion~ Brian Joubert[/B][/FONT][/B][/COLOR]
    [FONT="Century Gothic"][B][COLOR="SeaGreen"][SIZE="4"][COLOR="Green"][COLOR="Green"]2 out of 3 ![/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT] [/CENTER]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •