Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 99

Thread: Sezonul 2006-2007

  1. #1
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1

    Sezonul 2006-2007

    FOTBAL. Federaţia Română de Fotbal a stabilit (în mare) componenţa grupelor Ligii a II-a. "U", echipă antrenată de Adi Falub (foto), va juca în seria a doua, după următorul program (prima etapă este programată în 12 august):

    FC Baia Mare (deplasare)
    Pandurii Tg. Jiu sau FCM Târgovişte (acasă)
    Unirea Alba Iulia sau Oltchim Râmnicu Vâlcea (d)
    Auxerre Lugoj (a)
    FC Caracal (d)
    Building Vânju Mare (a)
    FC Bihor (d)
    CFR Timişoara (a)
    FCM Reşiţa (d)
    CSM Râmnicu Vâlcea (a)
    ISCT (a)
    Corvinul Hunedoara (d)
    Gaz Metan Mediaş (a)
    Dacia Mioveni (d)
    Unirea Dej (a)
    Poli II Timişoara (d)
    Minerul Lupeni (a)
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  2. #2
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Unde ai gasit Programul Turului?
    Pe ce site?

  3. #3
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    am gasit pe www.ucluj.ro pt noi. pt restul nu stiu
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  4. #4
    RED DOGS SILVIU99's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    ARGES
    Posts
    804
    Reputatie
    1
    ce sa intamplat cu bus a venit la voi sau sa dus la gloria???
    NIMIC NU-I MAI PRESUS DE MANDRIA DE A FI CAINE !!!
    DINAMO SIAMO NOI!!

  5. #5
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    nu se stie inca
    oricum, gloria incepe sa ma cam enerveze, ar fi al doilea jucator care ni-l fura vara asta, dupa vilmos stoica
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  6. #6
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    stoica era clar de la inceput ca merge la gloria, doar nu o antrenat nelutu degeaba la mediash
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  7. #7
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    bine, chiar daca nu era nelutu acolo, tot la gloria mergea. asta e. a venit in schimb sabo. da' parca mai fain era cu amandoi
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  8. #8
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    ce nasoala e faza asta ca nu stiti exact cu cine jucati: Pandurii Tg. Jiu sau FCM T&#226;rgovişte (acasă)
    Unirea Alba Iulia sau Oltchim R&#226;mnicu V&#226;lcea (d)
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  9. #9
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Acasa nu-i problema, ca stim unde sa mergem. In deplasare-i mai nasol
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  10. #10
    Rapidist 100%rapidist's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Romania, Tg-Mures
    Posts
    545
    Reputatie
    1
    Eu cred ca si Liga 2 va fi mai palpitanta si mai frumoasa!!!
    Rapidist pana la moarte si dupa!!!:

  11. #11
    incepator petrolul_1924's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Comunicat Ultras 19 "U" Cluj - Knot Petrolul

    Marsand spre acelasi ideal , sprijiniti de dragostea fata de doua echipe ce au insemnat si inca inseamna enorm in fotbalul romanesc, Universitatea Cluj-Napoca si Petrolul Ploieşti, mandrii de similaritatea religiei de “U-ist” si de “gazar” si de modul de sustinere ultras a acestor ”religii“, membri grupărilor ULTRAS`19 şi KNOT au luat hotăr&#226;rea de a pune bazele unei amiciţii de durată.

    Sustinerea echipei, indiferent de impedimentele create,traditia asemanatoare,atasamentul fata de culori, indiferent de pozitia in clasament,revolta fata de “fotbalul modern”,respectul pe care suporterii şi l-au arătat reciproc cu fiecare ocazie c&#226;nd s-au &#238;nt&#226;lnit, au constituit piatra de temelie a acestei infratiri.

    Nu este nici prima nici ultima amicitie de acest gen din Romania,dar tinand cont de conditiile prin care s-a realizat aceasta infratire o consideram speciala si unica chiar prin esenta sa si anume prin trasaturile comune mebrilor,cat si a grupurilor ca tot.
    Nu este vorba de o infratire de imagine,cum de multe ori s-a intalnit in Romania,nu este vorba de o infratire impotriva unui anumit dusman comun,nu este vorba de o infratire prin care unul dintre cele doua grupuri cauta protectia celuilalt ci de o infratire bazata pe principiul de egalitate, pe principiul de asemanare, pe principii ultras comune si nu numai, principii verificate in dese randuri, infratire pecetluita printr-o intalnire unica in Romania, la jumatatea distantei dintre cele doua orase.
    In continuare vom lasa faptele sa vorbeasca de la sine.
    PETROLUL PLOIESTI-O LEGENDA NU MOARE NICIODATA

  12. #12
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Ghindaru semneaza saptamana viitoare

    Desi nu a fost oficializat, transferul lui Vasile Ghindaru la Universitatea este ca si rezolvat. Jucatorul a purtat o discutie de principiu cu directorul general, Alin Banceu (foto), cei doi stabilind, in linii mari, detaliile contractului, care se va intinde pe o perioada de un an, cu optiune din partea clubului pentru inca unu. Mutarea va fi oficializata si inregistrata la Federatia Romana de Fotbal abia saptamana viitoare, jucatorul aflandu-se in litigiu cu fosta sa echipa, Astra Ploiesti.
    "Noi mergem la Federatie abia peste 7 - 8 zile. Din cate am inteles eu, Ghindaru a primit acceptul clubului Astra de a se transfera la orice alta echipa, fara pretentii financiare, insa trebuie inregistrata aceasta intentie si la FRF. Apoi, mergem noi si oficializam mutarea la ŤUť", a spus Banceu.
    Din cate se pare, campania de achizitii a "Sepcilor rosii" ar putea continua, insa, dupa spusele lui Banceu, eventuala achizitie trebuie sa provina din prima liga. "Nu stiu daca vom mai aduce pe cineva. In cazul in care gasim un jucator valoros si experimentat si ne vom intelege, atunci il vom transfera. Oricum, o data cu aducerea lui Ghindaru se poate spune ca ne-am intarit considerabil", a mai spus directorul general al clubului.

    Dolha, "retrogradat" pentru indisciplina
    Chiar daca Ghindaru va semna, compartimentul median al clujenilor va ramane in aceeasi distributie numerica. Antrenorul Adrian Falub a decis, de comun acord cu Alin Banceu, sa-l trimita pe Bogdan Dolha la echipa secunda, care activeaza in esalonul al IV-lea, din motive de indisciplina. "Jucatorul a avut un comportament nesportiv la antrenamente. In plus, el este si supraponderal. In aceste conditii, am decis sa-l trimitem la echipa secunda pana-si va revizui comportamentul. Daca va dori sa plece, nu-l vom impiedica", a spus Banceu.
    In alta ordine de idei, Dorin Goga a revenit ieri la antrenamente, dupa ce, timp de doua saptamani, s-a antrenat separat de restul lotului din pricina unei accidentari la genunchi. Goga este recuperat complet si va juca in "amicalul" de astazi, de pe "Ion Moina", impotriva Unirii Alba Iulia, meci ce va incepe la ora 10.00. Mai putin norocos este Lucian Mihu, care sufera de o tendinita si este nevoit sa se trateze inca cel putin o saptamana.

    Se monteaza scaunele!
    Incredibil, dar adevarat! Exista sanse foarte mari ca la meciul din etapa secunda a Ligii a II-a, impotriva FCM Targoviste, stadionul "Ion Moina" sa se prezinte cu o fata noua. Regia Autonoma de Administrare a Domeniului Public si Privat a inceput, in aceste zile, sa demonteze vechile gradene si sa monteze cele 3.500 de scaune "alb-negre" cerute de Departamentul de Licentiere din cadrul FRF. Lucrarile se vor termina in aproximativ o saptamana.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  13. #13
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dragos_popa17 View Post
    Se monteaza scaunele!
    Incredibil, dar adevarat! Exista sanse foarte mari ca la meciul din etapa secunda a Ligii a II-a, impotriva FCM Targoviste, stadionul "Ion Moina" sa se prezinte cu o fata noua. Regia Autonoma de Administrare a Domeniului Public si Privat a inceput, in aceste zile, sa demonteze vechile gradene si sa monteze cele 3.500 de scaune "alb-negre" cerute de Departamentul de Licentiere din cadrul FRF. Lucrarile se vor termina in aproximativ o saptamana.
    Am vazut stadionul in poze. Arata rau fara scaune.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  14. #14
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    dar e Templul nostru, il iubim si asa

  15. #15
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Felicitari pentru debutul reusit de sezon, 2-1 la Baia Mare.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  16. #16
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    multumesc frumos

  17. #17
    st&quot;U&quot;dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dragos_popa17 View Post
    Se monteaza scaunele!
    Incredibil, dar adevarat! Exista sanse foarte mari ca la meciul din etapa secunda a Ligii a II-a, impotriva FCM Targoviste, stadionul "Ion Moina" sa se prezinte cu o fata noua. Regia Autonoma de Administrare a Domeniului Public si Privat a inceput, in aceste zile, sa demonteze vechile gradene si sa monteze cele 3.500 de scaune "alb-negre" cerute de Departamentul de Licentiere din cadrul FRF. Lucrarile se vor termina in aproximativ o saptamana.
    Da, s-au montat 112 scaune 7 randuri de cate 16 scaune E si asta un inceput

    Din pacate iar am dat cu bata-n balta intr-un meci de pe teren propriu, insa nu o fost ca in sezonul trecut cand adversarii sa bagau cu autocarul in poarta si noi nu le puteam da gol, de data asta noi am jucat penibil, n-am avut decat o singura ocazie de gol, in timp ce adversarii au ratat un 11 m si inca vreo 3 ocazii clare si au jucat si in 10 oameni vreo 40 de minute. Omul meciului a fost Calin Moldovan, portarul nostru. Dupa rezultatele bune din meciurile de pregatire eu ma asteptam la altceva, am jucat mai prost decat in orice meci din sezonul trecut. In halul asta promovarea e depaaaaaarteeeeeee.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    am jucat un fotbal de divizia C (mult spus divizia C)
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  19. #19
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by t.b. View Post
    Da, s-au montat 112 scaune 7 randuri de cate 16 scaune E si asta un inceput

    Din pacate iar am dat cu bata-n balta intr-un meci de pe teren propriu, insa nu o fost ca in sezonul trecut cand adversarii sa bagau cu autocarul in poarta si noi nu le puteam da gol, de data asta noi am jucat penibil, n-am avut decat o singura ocazie de gol, in timp ce adversarii au ratat un 11 m si inca vreo 3 ocazii clare si au jucat si in 10 oameni vreo 40 de minute. Omul meciului a fost Calin Moldovan, portarul nostru. Dupa rezultatele bune din meciurile de pregatire eu ma asteptam la altceva, am jucat mai prost decat in orice meci din sezonul trecut. In halul asta promovarea e depaaaaaarteeeeeee.
    E trist ceea ce spui, cred ca meciul urmator cu unirea o sa fie elocvent pentru valoarea echipei.

  20. #20
    CLUJEAN
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Cluj - Napoca
    Posts
    233
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by t.b. View Post
    In halul asta promovarea e depaaaaaarteeeeeee.
    Ai dreptate. Mai ales dupa meciul de azi.

  21. #21
    st&quot;U&quot;dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Astept demisii dupa umilinta asta, de la Danciu pana la Falub, sa plece toata adunatura de incompetenti, astia isi bat joc de "U"
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •