Page 3 of 32 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 663

Thread: Fotbal american în România-Evolutie,Discutii Generale

  1. #43
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Bai care a facut vreo captura???Faceti un torrent uploadati si pt baiatu?? Am vazut cateva imagini la antena1 la stiri si salivez dupa ele!SI scorul a fost strans pana in repriza a 4-a!!
    AFC Red member

  2. #44
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    eu nu m-am uitat ca nu inteleg (inca) sportul asta "cu motor" poate doar daca ma ia un american si ma duce pe stadion. sper ca la anu' altfel sa stea lucrurile

    ce ma enerveaza e ca in wk dau astia pe CBS, NBC fotbal american la greu si tre sa schimb canalu'
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  3. #45
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Incearca sa joci NFL 2005 si ai sa iti dai seama ca e chiar un sport interesant daca nu frumos!

    Cel putin eu asa am facut!
    AFC Red member

  4. #46
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Pe siteul de ieri de la gsp era rezumatul dat si pe antena 1...

  5. #47
    senior Mihai13's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Montreal
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Eu am vazut meciul in intregime, desi m-am uitat cu mai putin interes decit m-as fi uitat daca ar fi jucat oricare alta echipa (bineinteles ca as fi tinut cu acea echipa din rasputeri).

    Pe scurt, in prima repriza apararile au dominat, scorul fiind 0-0 dupa primul sfert si 7-7 la pauza. Eagles au marcat primii, o pasa de la McNabb la tight-endul lui (numele imi scapa, parca L.J. Smith), iar patriotii au replicat in "2-minute drill" (adica in ultimele doua minute inainte de pauza, cind jocul trebuie accelerat si dominat de pase). A fost un touchdown frumos, o pasa a lui Brady chiar la marginea end-zone-ului, peste cornerback-ul Eagles.

    Dupa pauza atacul patriotilor a iesit tare, marcind un touchdown la prima posesie prin o alta pasa a lui Brady, de data asta lui Mike Vrabel (care este un linebacker, adica joaca in aparare!!). Eagles au egalat, o pasa frumoasa a lui McNabb lui Brian Westbrook, printre 2 jucatori. Dupa trei reprize scorul era deci 14-14.

    In primele minute ale sfertului 4 patriotii au marcat (o cursa scurta a lui Dillon). La drive-ul urmator, McNabb a aruncat a doua interceptie complet aiurea si 100% vina lui, dupa ce mai aruncase una in primul sfert, chiar la linia de gol. Patriotii au replicat rapid printr-un field goal, si meciul era practic terminat. Mc Nabb a mai aruncat o pasa de vreo 30 de yarzi pentru ultimul touchdown, dar mai ramanea numai un minut in meci. Scor final 24-21 Patriots.

    Daca vreti sa aveti mai multe detalii, gasiti sigur la nfl.com un play-by-play.

  6. #48
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Apropo de expresia "World Champions" . Poate este folosita abuziv in alte sporturi dar cred ca in fotbal este indreptatita, caci nu se joaca cu adevarat competitiv decat aici.
    Seful NFL Paul Tagliabue a anuntat ca intentioneaza sa programeze meciuri si in afara USA asa cum procedeaza NBA-ul de obicei la inceputul sezonului.
    In Europa exista deja NFL-Europe cu cateva echipe, 5 sau 6 care sunt folosite de NFL
    pentru po****rizare si pentru rodareea unor anumiti jucatori.

    Revenind la Superbowl, eu zic ca a fost un meci frumos, mai ales ca a fost strans, cu toate ca nu mi s-a creat impresia ca cei de la New England ar fi putut pierde meciul, chiar si cand jocul era egal. Si meciul de anul trecut a inceput cam la fel adica punt,punt,.... dupa care si-a dat drumul. S-a vazut ca McNabb s-a pierdut (3 interceptii ?) cum s-a vazut jucand in Superbowl in ciuda declaratiilor sale de autoincurajare inainte de meci.
    Eu nu am tinut cu Eagles, dar m-a iritat teribil lipsa de urgenta cu care au jucat ultimele 4-5 minute. Parca ei conduceau cu 10 puncte nu New England. McNabb era de-a dreptul ametit.
    Oricum New England au dovedit inca o data ca sunt cu o clasa peste toate celelalte
    echipe si ca managementul si calitatea antrenorilor este mai importanta decat vedetele. E o placere sa le urmaresti asezarea pe teren si schemele de joc ce se schimba in functie de adversar.
    Cheia meciului a fost tot schimbarea de tactica a lui Belichick cu multe blitzuri la McNabb. Le-a distrus complet running game-ul celor de la Eagles si l-au fortat pe McNabb sa stea cuminte. Au cam cedat in "secondary" pentru ca au jucat om la om, dar in afara ultimului touchdown care oricum s-a dovedit nerelevant, nu au facut greseli mari. De la Eagles mi-a placut Jeremiah Trotter (ah ce as da sa aiba si Colts unul ca el). Terel Owens a facut un meci mult peste asteptari, tinand cont ca a jucat cu un surub in picior.
    Alte ganduri:
    Toata discutia aceasta despre "dinastie" mie mi se pare cam puerila.
    Sper ca si Colts ai mei sa invete cum se conduce un club de succes, adica Bill Polian sa invete de la Scott Pioli si Tony Dungy de la Bill Belichick.

  7. #49
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    As vrea sa va avertizez despre calitatea stirilor care apar in presa din Romania despre SuperBowl. Chiar si cand se scrie ceva se scriu inexactitati. Tocmai am vazut ca in Gazeta Sporturilor INAINTE de meci scria ca New England castigasera 3 din ultimele 4 Superbowl-uri si ca in pauza vor concerta Paul McCartney, Britney Spears si Madonna.
    Adevarul este ca incluzand victoria de duminica , Patriots au castigat 3 din ultimele 4, iar despre concert a fost numai Paul McCartney nu si Spears si Madonna.

  8. #50
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mihai13
    Salutari.

    Ce-i drept, nimeni in Romania nu se prea intereseaza de fotbal american.
    Multi ar vrea sa stie mai multe despre el, nu il putem visa peste noapte si sa ajungem sa indragim sportul asta asa rapid.Bravo posturilor de televiziune care incearca/au incercat sa faca fotbalul american cunoscut si noua.
    Numai Baschet, numai bine !

  9. #51
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Va spun eu sincer.. ca deshi la inceput eram oarecum.. retras adica nu prea'mi placea sportul asta, dupa 2 ani de stat aici a ajuns nu numai sa'mi placa.. insa il si practic...
    Este foarte captivant.. si indiferent de minutele bune de intrerupere, este cu adevarat un show, un spectacol mai degraba..
    momentan sezonul NFL s'a terminat... "dinastia" NEw England Patriots castigand si de aceasta data, 24-21 contra celor de la Philadelphia Eagles..in SuperBowl
    Eu sunt fan Seahawks, deoarece stau in Seattle ... Ce sa spun noi avem o echipa buna, care saracii de cativa ani buni nu reusim sa trecem de prima faza a play`offs'urilor..
    Stiu toate echipele din NFL si toti jucatorii buni, "pro-bowl'erii" ii stiu pe toti.. deci..am cunoshtinte regarding this game..
    Sunt interesat.. de discutii, conversatii, ce vreti voi pe tema asta... indiferent de ce este...
    ok.. peace si GOOOoOoOOOoooO SeaHaWkS!!!
    momentan, football`ul (american duh) este pe locul 2.. la sporturile mele favorite..
    1. soccer logic.. basketu` era inainte al doilea..insa de cand sunt aici.. a "retrogradat" pe 3..
    Acum echipele sunt in pauza, jucatorii in vacanza se fac trade'uri..
    Shtiu de Seahawks ca am reushit sa pastram QuarterBack`ul - Matt Hasselbeck si pe Running back`u nostru - Shaun Alexander.. which is real good News..

    *acum nu prea mai am timp, c'ash mai fi scris.. insa am sa revin.. cu reguli, etc.. privind jocul.. pentru cei interesati
    si'am auzit ca da si in romania meciuri...bine nu acum.. ci cand o incepe.. in toamna.. pai ce sa zic.. urmariti si voi si veti vedea ca intr'adevar este un sport frumos.. Ce'i drept 'barbatesc' ...

  10. #52
    senior Mihai13's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Montreal
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Cine-i back-up QB la Seahawks? Dilfer s-a dus...

    Apropo, eu tin cu Rams, asa ca nu prea ii agreez pe Seahawks. Cred ca la anul nu mai cistigati voi divizia, ca vine si Arizona tare din spate.

    Ce pozitie joci? Daca joci receiver, poate ii inveti si pe ai tai de la Seahawks cum sa prinda mingea .

  11. #53
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Opaaa pe cineva care stie ca aveam impresia ca "vb singur" p'aici..
    Mihai, back-up QB avem pe Kyle Boller daca stii .. de la Ravens... si mai e si Seneca Wallace (e bun la running)
    eu joc Middle Line Backer in aparare si Wide Receiver in offense si ai dreptate.. ai nostrii scapa cele mai multe mingii.. alde' Jackson si cu Robinson.. sau Engram (la 4th down'u ala din meciu' de wild-card contra lui Rams)
    eh, ce sa zic.. bine macar ca am reusit sa pastram echipa..
    si nu sunt de aceeasi parere cu tine cand zici ca Arizona vine tare din spate.. parerea mea e ca intre Seahawks si Rams se da batalia.. adica stiu ca Arizona au echipa tanara, in crestere.. insa neah.. ai sa vezi ca anul asta cei de la Seahawks o sa vina cu totii sa joace (cu buzunarele pline mai toti) sa demonstreze ca intr-adevar au stofa..
    btw, taica'miu lucreaza exact la hotelul unde mananca astia de la seahawks.. la hyatt (cred ca exista si prin montreal daca nu ma inshel) si era 'prieten' bun cu Dilfer.. in sensul ca mai vorbeau asha din cand in cand (asa'mi zicea el..) si da.. imi pare rau ca a plecat.. dar totusi nu merita sa stea rezerva ..
    si Matt.. (hasselbeck) ma cam dezamagit sezonul asta.. sincer ma asteptam la mult mai mult de la el.. si de la Grant Wistrom de altfel ( ex-Rams)
    bine ca l'am pastrat pe Shaun Alexander (care anu' trecut nu a luat titlul de cel mai bun running back din cauza la ONE FUCKIN YARD
    de Rams.. nu prea am auzit nimic deocamdata.. tot cu Bulger.. Holt si Bruce defilati? damn.. auzi eu am fost la primu' meci.. chiar am fost la meciul cu Rams.. de acasa primul cand ne'ati batut.. in overtime chiar acum mi'am adus aminte ca aveam niste poze de la meci poate o sa le postez mai tarziu lol.. ehh sincer .. si eu ii cam urasc pe Rams.. adica ii respect pentru ca joaca super-football .. dar totushi prea ne'au spart .. sa luam bataie de 3 ori de la ei.. intr-un sezon hmmm .. you know...
    ma bucur ca sunt si romani pe aici care mai se uita la football.. desi as vrea parca sa fie mai multi.. insa asta eh.. eu intru acum la college.. si am de gand sa try`out pentru echipa college`ului de football... bine ca am luat scholarship pentru soccer.. dar.. o sa incerc sa joc si football..pentru ca intr-adevar este frumos.. deja sunt pasionat de sportul asta..dupa cum bine vedeti
    sunt acum Senior la liceu.. daca as mai fi stat inca un an in liceu.. as fi avut sansa sa joc un meci pe Qwest Field (stadionul lui Seahawks) pentru ca liceul meu a "castigat" o invitatie.. la un meci contra unei echipe - Mission Viejo -tot un liceu, din California (momentan cea mai buna echipa de liceu' din America).. si se joaca pe Qwest Field din nefericire.. eu o sa joc football in North Carolina.. la UNC
    revenind la NFL.. the 'hottest' free-agent (bine indiferent ca e batran) este Ty Law chiar sunt curios sa vad la cine se duce.. desi nici in cele mai bune visuri ale lui nu o sa mai castige cat facea la Patriots si ce bine au facut ai draq' ca au 'scapat' de el
    abia astept sa inceapa "presezonul" sa vad transferuri, etc si sper ca Seattle sa joace la adevarata lor valoare.. -zic eu undeva intre Conference Championship - SuperBowl (cam acolo ii vad eu pe ei..) stiu ca o sa zice ca sunt subiectiv.. insa la jucatorii pe care ii avem.. adica la ce se asteapta de la astia ar trebui sa fim mult mai buni decat a wild-card game..
    GO SeahAAAAAAwKKS Matt Hasselbeck fakes the hand-off to tha full-back .. gets it to Shaun Alexander.. Shaun goes.. to tha 50.. tha 40.. the 30.. the 20.. the 10 TOUCHDOWWWNN Seahawks
    hahaha stiu stiu.. sunt nebun .. dar asta e.. mi'a intrat "febra" NFL in sange ... si bat la pariu ca majoritatea celor care sunt cu sportul (ma refer la cei care urmaresc football) sunt pasionati de american football deasemenea
    astept mai multi oameni.. sa discutam despre subiectul asta - unul interesant.. dupa parerea meah
    Never Die Easy

  12. #54
    senior Mihai13's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Montreal
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Cind draq ati pus voi mana pe Kyle Boller?????? Nu te cred. Pe site-ul Seahawks zice ca nu aveti 2nd string, numai Hasselbeck si Seneca Wallace. Ce le-ati dat la Ravens, 1st round pick in urmatorii 3 ani????

    Despre Rams, da, tot cu Bulger Holt si Bruce zburam. Insa Bruce se face cam batran... Dar nu-i nimic, mai sint Curtis, McDonald si Dane Looker. Pe Curtis si McDonald cred ca ii stii de la meciul ala la care zici ca te-ai dus bwahahahahaha !!!!!

    In rest, Marshall Faulk nu mai e ce-a fost, si la anul o sa fie 2nd string. Aici se vede adevarata valoare a acestui jucator, in opinia mea cel mai bun running back intre anii 1999-2001, si "stilpul" pe care se sprijnea The Greatest Show on Turf. In loc sa faca gura mare ca i se face o nedreptae, el accepta ca nu mai poate sa joace la nuvel inalt, si in felul acesta continua sa fie util echipei (exact contrariul unui alt jucator, adica Kurt Warner... ). Asa ca 1st string o sa fie Steven Jackson, cit o sa tina si ala, ca e destul de fragil si terenul din Edward Jones Dome e ceva mai tare decit betonul din parcarea de afara ... Marea problema a ofensivei este linia, care in afara de Orlando Pace este cam de doi bani jumate... Mai e si faptul ca coordonatorii defensivi de prin liga s-au prins de schemele lui Martz, asa ca nu prea mai merge cum mergea inainte.

    In aparare, daca ai vazut meciul de Divisional contra Falcons in ianuarie anul acesta, nu e greu sa-ti dai seama ca e jale mare. Rams au acordat 327 rushing yards, si aveam impresia ca de fiecare data cind aveau Falcons mingea fugeau vreo 60 de yarzi cu ea. Asa ca in perioada asta de transferuri Rams au semnat doi linebackers, Dexter Coakley si Chris Claiborne. Coakley a fost la Pro Bowl, si juca destul de bine pentru Cowboys. Claiborne era si ala starter pe undeva (ami uitat unde...). Se pare ca Marmie (coordonatorul defensiv), cu ideile lui de geniu, o sa-l mute pe Tinoisamoa de la linebacker la SS si pe Archuleta de la SS la FS. Asa ca o sa avem o defensiva de rush taricia, dar in schimb apararea de pasa o sa cam suga, mai ales ca corner-ii sint niste verze amindoi .

    Poate ca ii supra-estimez eu pe Arizona (in orice caz sper sa va puna bete in roate cit se poate, de preferinta sa va bata de doua ori ). In schimb, nu se compara cu modul in care media v-a supra-estimat pe VOI anul trecut !!!!! Sezonul nici nu incepuse, si voi va si credeati campioni la Super Bowl. Si pe aici la Montreal, magazinele de sport vindeau marfa Seahawks, desi voi n-ati mai cistigat in play-offs din 1984. Insa aveam o presimtire ca lucrurile nu stau chiar asa, si jocurile pe teren mi-au dat dreptate.

    Sincer sa-ti spun, nici sezonul asta nu cred ca o sa fie diferit pentru Seahawcii tai iubiti. La echipa sint in mare aceeasi jucatori, aveti acelasi coach, si Alexander e tot un cry-baby (auzi "mi-au infipt cutitul in spate" ).

    Hai noroc si sa avem un sezon bun.

  13. #55
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    nu m'am interesat pe site, insa am vazut o stire, cum ca s'au inteles Seattle cu Kyle Boller... in fine nu ma bazez pe nimic, pot sa fiu wrong..
    Da ma si pe receiveri aia de care zici ii stiu, evident.. chiar unul din ei - Tight End'ul..nush care din ei este dar a jucat aici in Washington .. ala de ne'a dat touchdownu' pe sfarsit.. la meciu' din wild card..
    cat despre Marshall.. tot respectu' pentru el..super running back.. si caracteru' lui imi place.. Stephen Jackson l'am vazut anu' trecut in cateva meciuri, e bun..nu straluceste.. insa isi face treaba, dar e tanar.. e in crestere
    De Linebackeri' aia doi de care ai zis.. am auzit de Coakley logic.. si de Claiborne.. haha am auzit de el de la NFL Madden =)) lol da.. era bunicel la joc..lol in realitate nu l'am vazut cum juca..
    Adam Archuleta e bun... am auzit multe bune despre el, ceea ce nu pot sa afirm si despre Tinoisamoa..
    Insa acolo e buba la voi.. la cornerbacks..
    noi Seattle avem 2 tineri.. foarte buni e Trufant si cu Ken Lucas (mi se pare ca Lucas mai joaca si safety din cand in cand.. ) ma rog.. secondary la noi este alcatuita practic din jucatori super-tineri.. ceea ce este un lucru bun
    linebackeri.. au cam imbatranit la noi .. (Chad Brown) si din pacate mi se pare ca l'am pierdut pe Simmons.. dar e ok totusi..ca il avem acolo pe stanca de Walter Jones..desi el e doar Defensive Tackle..si nu LB
    si la Defensive End - Grant Wistrom (fac pariu ca ai auzit de el ) deci in defense.. suntem buni.. le'as da un 8/10.. in offense.. pff stii doar.. aia cu mainile gaurite.. alde' jackson si cu robinson..
    ce sa zic.. suntem.. asa daca stai sa te gandesti obiectiv o echipa ok.. un pic peste average.. insa eu sper .. ca anu' asta sa jucam mai bine.. si cred ca o sa se si intample asta..
    si astept sa'i vad pe ARizona.. pe care tot ii lauzi tu
    oricum... mai e pana incepe..
    Iti dau dreptate si la faza cu inceputu..cand toata lumea ii vedea in SuperBowl.. si fun fact: eu chiar le ziceam la toti.. ca am ajuns 3-0..dar cum cu New Orleans (slabi), Tampa Bay (no offense whatsoever), San Francisco (self explanitory ) si ..hop ma duc si eu la meci..contra lui Rams.. sa facem 4-0.. aveam 17 puncte avantaj..in the 4th Qtr.. si al draqu Bulger tocmai atunci sa gasit sa joace si secondary'u nostru sa doarma
    daca stau sa ma gandesc bine..de acolo sa tras totul.. s'a dereglat practic toata echipa.. insa asta e..
    sper sezonu' asta sa nu se mai intample la fel si Seahawks sa joace la adevarata lor valoare..
    si lui Rams la fel.. le urez succes
    bafta ambelor echipe.. cel mai bun sa castige
    Never Die Easy

  14. #56
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Liniste toatala pe forumul asta
    acum suntem in NFL Draft, Seattle a luat jucatori predominant in aparare acolo unde'i buba Haideti ppl cu footballu' mai scrieti si voi cate'o "strofa" p'aicia )))
    Never Die Easy

  15. #57
    senior Mihai13's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Montreal
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Hai salutare bai Mike (te pomenesti ca te cheama Mihai si pe tine... ).
    Ce sa zic de draft... Rams au selectionat un Offensive Tackle in prima runda, ceea ce e o miscare inteligenta (ce surpriza! ). In afara de Pace, linia aia era varza rau, dar sper ca sezonul asta sa se amelioreze, ca Bulger a luat cam multe sackuri anul trecut. In rest in rundele inferioare au selectionat pentru defensiva, si un QB (cica ca sa puna presiune pe Bulger si Smoker...).
    Nu am vazut ce au selectionat Seahawks. Ce ati luat in prima runda? Stiu ca aveau pick-ul al 25-lea sau asa ceva...

  16. #58
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    l'am luat pe nenea Spencer.. e Center cica, mai joaca si Guard.. (hmm sincer, cam weird sa iei un C.. ca 1st round pick, dar ce sa faci cu pick`u 24 ).. si al doilea parca au luat .. umm un linebacker bunicel ..imi scapa numele si'al treilea un QB.. eh, astia au zis ca nu am luat cine stie ce... deci pt Seattle cam slab draftu' asta...

    p.s. Ma cheama Andrei, nu mihai incantat tho` )
    Never Die Easy

  17. #59
    senior Mihai13's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Montreal
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Ce draft aiurea la voi... Abia acum m-am uitat si eu pe lista pickurilor. Numai OL, LB un TE si un QB. Pai la voi nu linia era problema, nu-mi amintesc sa fi avut Hasselbeck probleme, si Alexander era sa ia rushing title (!!!!) (dar i s-a "infipt cutitul in spate" ).
    Buba la voi este RECEIVERII !!! Voi aveati pickul 26, cu care l-ati luat pe Spencer ala. Ia ghici ce au luat Atlanta cu pickul 27.... Hey Holmgren, pass the crack!!!

  18. #60
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    cica l'am luat pe Joe Jurevicius - ca` WR de la Tampa..
    si pe cornerbacku` Andre Dyson de la Titans da, ai dreptate.. Holmgren fucked up ... dar pan la urma center`u nostru Robbie Tobeck e cam batran..si deci... a facut ce a crezut el mai bine In fine, Patriots ni l'au furat pe Chad Brown, dar Seattle stiu ei ce stiu.. ca ala se accidenta de N ori, si plus ca are 34 de ani...
    ramane de vazut ... eu zic ca inca mai avem nevoie de un bun linebacker si un WR.. desi am luat draft pick pe Latufu ala.. MLB.. sa vedem cat de bun e si asta...
    Never Die Easy

  19. #61
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    am zis mai devreme ca avem nevoie de linebacker bun: eh uite ca il avem pe J. Sharper (care a luat superbowl`ul cu Ravens) si deci sa zic ca ne'am acoperit postul, iar WR a venit Jerome Pathon, care desi nu are stats asa bune, joaca si punt/kick returner.. deci e un plus pentru echipa..
    Eu cred ca Seattle o sa castige divizia si anul asta ..



    pacat totusi ca vorbesc de unu singur p'aici =)).. chiar asa nimanui de prin state nu`i place footballu mah??
    Never Die Easy

  20. #62
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Sunt o groaza carora le place fotbalul, problema e ca le place FOTBALUL nu sportul acela degenerat din rugby, si in care exista mai multe pauze decat joc efectiv. No offence

  21. #63
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    ok, ok no offence si tie... daca n'ai citit bine era romani din state... a.k.a United States of America ... nu din brasov
    Never Die Easy

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •