Page 11 of 32 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 211 to 231 of 663

Thread: Fotbal american în România-Evolutie,Discutii Generale

  1. #211
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    8-8 sau 7-9 nu prea e destul pt play-off, nu?

  2. #212
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    nu prea...8-8 nu prea e de ajuns...depinde
    chiar ca bine spune gigantul...mai oamenilor cei care sunteti pe meleagurile "americanesti"...ajutati-ne si pe noi va rugam frumos....VA RUGAM DIN SUFLET.nu stiu exact cum....inregistrati meciurile...pe cd, pe dvd...nu stiu habar n-am...eu sunt gata sa suport eventualele taxe postale...s-au sheruiti pe dc++ de unde sa intram si sa luam...nu stiu exact...propuneti si voi o varianta...
    platesc...nu conteaza...va cinstesc...orice....numa' sa vaz si eu, ca la romanica orice minune tine 7 zile si tvsportu' a suspendat definitiv transmiterea meciurilor....
    ma gandesc cu groaza ca incepe sezonul si nu vad nimik...nici macar un meci....
    va rog frumos....
    Born for NFL....

  3. #213
    sports fan NY_giants05's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    563
    Reputatie
    1
    Pt. Giants ar fi bun shi un 8-8..de exemplu anu' trecut Vikings au terminat cu 8-8 shi au ajuns in play-off...
    oh..man. i wanna see a match with my giants..sau macar cu orice echipe, nu neaparat cu ai mei...orice meci...numa' sa vad shi yo un meci...plzzz
    [I] [SIZE="2"]"Exista doua lucruri infinite : universul si prostia omeneasca"[/SIZE] [/I]

  4. #214
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    camera mea e bulita.. adica merge dar se vede cam nashpa.. si mai ales daca preiau de la televizor.. o sa apara nasol... dar cred ca o sa`mi iau una pana la sfarsitul sezonului una noua buna si cu cea mai mare placere am sa va trimit un meci...sau cat pot inregistra dintr`un meci..
    poate mihai sau codruct sau cine mai era.. poate aveti voi cum...

  5. #215
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1

    Thumbs up YEs, YES, YES, Simon este Colt !!!!

    Titans_rulez, nu pot sa promit nimic legat de trimis casete cu meciuri, cu toate ca la cat de sunt de bucuros acum as fi in stare sa promit orice.

    Ultima ora !!!! Colts au ajuns la o intelegere cu Corey Simon, conform ESPN
    http://sports.espn.go.com/nfl/colum....e n&id=2148463

    Sper ca asta sa fi fost piesa care ne lipsea pentru a ajunge in superBowl si asa cum spera Dungy, tipul sa fie un now Warren Sapp.

    Titans_rulez, revenind la casete, imi aduc aminte ca mi-a luat si mie ceva timp pana am ajuns sa inregistrez pe VCR, doua meciuri ale Colts de anul trecut in playoffs. Ziceam ca voi inregistra iar cand venea timpul sa ma uit la meci deveneam atat de "pumped-up" incat uitam sa inregistrez Ai in vedere ca va trebui sa le si convertesti din NTSC in PAL. Ce te-ar interesa, orice meci sau in special Titans?
    Asa cum am zis, nu promit, dar nici nu te refuz, voi vedea...
    Last edited by codrutc; 1st September 2005 at 07:30.

  6. #216
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Seattle l'au luat pe Peter Warrick... un WR de la Bengals...care a avut un sezon sters anul trecut din cauza accidentarilor..dar totusi este un jucator bun... a prins aproape 800 de yards in 2003... si este foarte bun la kick returns.. post pe care seattle s-a clasat ultima in liga anul trecut ! asa ca e bun...
    so we have:
    1.D-Jack
    2.Bobby Engram
    3.Warrick
    4.Jurevicius
    5.J.Pathon

    eu zic ca e de ajuns... ne'am acoperit postul asta...mai imi e frica la linebackeri...

  7. #217
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Mike, intr-adevar Seattle are acum buni wide receivers din abundenta,
    chiar asa zicea si Adam Shefter pe NFL network aseara.
    Ma bucur ca l-au luat pe tipul acela de la Bengals, astfel au iesit de pe piata
    pentru achizitionarea lui Simon. Oricum voi aveti apararea destul de buna.
    Interesant ca ai mentionat linebackers, si la Colts se pare ca aceasta este inca pozitia deficitara, mai ales pe postul de Mike (middle linebacker).
    Sper ca Simon, la cat de mare este sa ajute la oprirea "running game-ului"
    si sa le usureze astfel munca si la linebackers. Mi-e inca teama de "screen passes".

  8. #218
    sports fan NY_giants05's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    563
    Reputatie
    1
    Uh...ce dezastru e in America...din cauza uraganului Katrina. New Orleans e sub ape... Da' stadionul ala in care erau adapostitzi locuitorii era stadionul celor de la Saints???

    Cica shi familiile a doi jucatori de la Giants care locuiau in NO au fost evacuatzi..am citit o stire de pe Giants.com :

    Storm Hits Close to Home for Giants
    Hurricane Katrina, which slammed the Gulf Coast this morning, hit close to home for two Giants players. The families of both Eli Manning and Corey Webster had to evacuate southeastern Louisiana because of the storm’s high winds and driving rains. Manning’s family lives in New Orleans, while Webster’s family resides in St. James, La., which is 35 miles away, but right on the Mississippi River.


    Odihneasca-se in pace toti cei care au murit in urma uraganului !
    [I] [SIZE="2"]"Exista doua lucruri infinite : universul si prostia omeneasca"[/SIZE] [/I]

  9. #219
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    Odihneasca-se in pace toti cei care au murit in urma uraganului !pescarusii au avut probleme mari anul trecut la wide receiveri dar anul acesta se pare ca sunt meseriasi. sa ai un joe jurevicius ca cel de-al patrulea wr in echipa eu zic ca asta denota "meserie".codruct omule sper sa te tina euforia.nu tin neaparat la meciu' cu titans pur si simplu vreau sa vad orice meci ...absolut orice echipa....numa' sa vad...si cred ca vorbesc in asentimentul tuturor
    Born for NFL....

  10. #220
    senior Mihai13's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Montreal
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Giants, raspunsul la intrebarea ta este afirmativ, stadionul pe care l-ai vazut la TV este chiar cel al sfintilor. O sa fie forte nasol pentru ei, nu stiu cind o sa apuce sa joace un meci acasa. Imaginile sint foarte frapante, se aseamana cu ce-am vazut ca s-a intimplat in Romania vara asta, numai ca la scara mai mare.

    Cu privire la inregistrarea meciurilor, singura mea optiune ar fi sa inregiztrez pe o caseta si s-o trimit in RO, insa va trebui sa o convertiti cum zicea Codruct. Titans, ma gindeam sa iti trimit un Colts-Titans, insa nu este sigur ca se da aici la mine. Cu siguranta Codruct te poate ajuta mai mult decit mine in privinta asta. Eu aici prind Giants, Patroits, Jets, Bills si meciurile de "prime time".

    Corduct, cum o sa va duca Corey Simon in Superbowl? Uita-te un pic la restul apararii... In afara de Dwight Freeney (care este excelent, nu zic nu), singurele nume mai cu rezonanta sint Cato June si Mike Doss. Give me a break... Insa nu vorbeai prostii despre Steelers, Si Staley si Bettis sint pe tusa, insa Autobuzul va reveni in week 2. Roethlisberger a aratat foarte confuz in pre-season, cica la antrenament nu era in stare sa faca pre-snap readings din shotgun!!

  11. #221
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Codruct, eu cred ca nenea Simon e cam overrated... nush dc asa am eu impresia... Seattle are pe DT pe Marcus Tubbs a young dude care a fost 1st round pick anul trecut dar a fost injured.. si care anu asta e healthy si sper sa joace la adevarata lui valoare si mai avem si unu Darby..el nu e cine stie ce dar ma rog we're ok pe pozitia aia... so you guys can have Corey Simon...
    Mi-ar place daca Seattle ar mai lua inca un linebacker...ar fi beton.. we look kinda shaky pe pozitia aia cu Tatupu/Koutouvides la MLB...

  12. #222
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mihai13
    Corduct, cum o sa va duca Corey Simon in Superbowl? Uita-te un pic la restul apararii... In afara de Dwight Freeney (care este excelent, nu zic nu), singurele nume mai cu rezonanta sint Cato June si Mike Doss. Give me a break...
    In primul rand eu nu am zis ca chiar o sa ne duca in SB doar ca sper sa fie piesa care lipsea. Gandeste-te ce ofensiva avem !! Ceea ce ne trebuie este doar ca defensiva sa fie in stare sa opreasca pe cineva, si mai ales atunci cand alearga un Dillon, un J. Lewis.
    Simon este un tip destul de mare (cam ca W. Sapp) care chiar daca este DT si un bun "pass rusher" e foarte bun si in "stopping the run". El poate sa faca cateva lucruri pentru noi:
    1. sa-l scape pe Freeney de dublaj reprezentand inca o amenintare pentru "pocket-ul" advers din interior.
    2. poate sa blocheze alergarea chiar prin mijlocul apararii, ceea ce ne-a distrut in meciul cu New england, cand in sfertul al treilea nu l-am putut scoate pe Dillon de pe teren
    3. sa elibereze linebackers de o oarecare pressiune exercitata de necesitatea de a bloca jucatori mai mari ca ei si care au trecut de linia defensiva.
    4 nu mai vorbesc de experienta, incredere data coechipierilor, etc.

    Cat despre Cato June de unde ai mai scos-o ca este asa cunoscut ?
    Intr-adevar Freeney este poate cel mai bun "pass rusher" in NFL acum.
    Nu uita insa ca in "secondary" ii avem pe Bob Sanders(SS) si mai nou pe Marlin Jackson (CB), achizitionat anul acesta in prima runda in draft.
    Amandoi sunt "big, big, hitters"
    Jefferson a dat satisfactie de cand a fost pus safety, plus mai este Doss si Strickland. Una peste alta eu zic ca OL si "Secondary" vor fi destul de buni anul acesta. Sper sa fie feriti de accidentari.
    Singurele compartimente ce imi creaza oarecari fiori sunt linebackers (asa si asa) si "special teams" (mare problema).

  13. #223
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by MikeBibby
    Codruct, eu cred ca nenea Simon e cam overrated... nush dc asa am eu impresia... Seattle are pe DT pe Marcus Tubbs a young dude care a fost 1st round pick anul trecut dar a fost injured.. si care anu asta e healthy si sper sa joace la adevarata lui valoare si mai avem si unu Darby..el nu e cine stie ce dar ma rog we're ok pe pozitia aia... so you guys can have Corey Simon...
    Mi-ar place daca Seattle ar mai lua inca un linebacker...ar fi beton.. we look kinda shaky pe pozitia aia cu Tatupu/Koutouvides la MLB...
    Sa stii ca tipul nu a fost deloc accidentat pana acum. Cum poti spune ca e overrated cand are 184 solo tackles si 32 sacks si 105 "QB hurries" in 5 ani ?

    Ii tin pumnii lui Koutovides ca e Boilermaker de-al meu.http://www.onlinesport.ro/forum/images/icons/icon14.gif
    Thumbs up

  14. #224
    senior Mihai13's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Montreal
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Codruct, de fiecare data cind ma uit la un meci al Coltilor tai, ii retin numele lui Cato June ala. Ii retin numele pentru ca mai e unu la Green Bay pe care il cheama Kato Jue, care joaca safety (cred).
    Eu aveam impresia ca tu deschideai deja sticla cu sampanie, d-aia am zis ca cu o floare nu se face primavara. Cine e Bob Sanders ala? Nu-mi amintesc de el. Sa vedem daca CB-ul luat in prima runda va confirma, dar de regula astia din secondary selectionati in primele runde nu sint bust. Bust sint mai ales QB's sau jucatori de linie.
    Deci nu zic ca Coltii tai nu o sa fie de temut, insa mai sint si alte echipe in AFC (mai ales Gaytriotii... who's your daddy?) care vor si ele Super Bowl-ul la fel de mult...

  15. #225
    sports fan NY_giants05's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    563
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mihai13
    Eu aici prind Giants, Patroits, Jets, Bills si meciurile de "prime time".
    GIANTS??? MISTOOO !!!..ohh...dak ai putea sa inregistrezi un meci cu ai mei..I'LL BE SO HAPPYYYYY...
    Giants o sa joace cu EAgles in regular season in week 11..mai e mult pana atunci shi cred k o sa transmita meciu la tine shi dak ai putea sa inregistrezi..sau cum vrei tu...potzi sa-mi trimitzi cu orice echipa...i gotta see a NFL game !

    Preaseason Week 4 :
    ->Houston 14 - 38 Tampa Bay
    ->NY Jets 37 - 14 Philadelphia
    ->Atlanta 20 - 17 Miami
    ->Pittsburgh 21 - 17 Carolina
    ->NY GIANTS 27 - 3 New England ... !!!!!!!!!!!!!!!!..WOW...yo nu m-as fi asteptat ca gigantzii sa castige...mai ales la scorul asta !!! Bravo gigantzilor ! GIANTS 4 LIFE !
    -> Jacksonville 20 - 27 Dallas
    -> Green Bay 21 - 17 Tennessee...pacat!..titanii au jucat mai prost spre final..dak nu primeau cele 3 touchdown-uri..ar fi castigat
    ->Cleveland 16 - 6 Chicago
    ->Washington 20 - 26 Baltimore
    ->New Orleans 6 - 13 Oakland
    ->San Francisco 24 - 28 San Diego
    [I] [SIZE="2"]"Exista doua lucruri infinite : universul si prostia omeneasca"[/SIZE] [/I]

  16. #226
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    in meciul 4 se folosesc extrem de putin titularii in comparatie cu celelalte meciuri din preseason. iti garantez ca'n sezon regulat Giants nu le'ar da 27 de puncte lui patriots nici in cele mai "gigantice" vise ale lor..

  17. #227
    sports fan NY_giants05's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    563
    Reputatie
    1
    Pai dak Pats nu au folosit titulari..presusun k nici Giants, pt.k shi ei probabil vor sa-i testeze pe ceilaltzi..atunci inseamna ca Giants au rezerve mai bune decat patriotzii! traiasca rezervele !
    [I] [SIZE="2"]"Exista doua lucruri infinite : universul si prostia omeneasca"[/SIZE] [/I]

  18. #228
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    INCREDIBIL...REPET INCREDIBIL....ma jucam madden nfl 2004 si pot sa va spun ca titanii mei ai pierdut atat de maiestuos ca aproape te durea corazonu'...nici macar la jocuri pe calculator nu reusesc mari lucruri...ooooooooof.
    rezultate date dracului in ultima saptamana.....jets a cam terfelit pe jos numele uliilor, GIGANTII...GIGANTII...i-au linsat pe patrioti.ce super bowl, ce champs...ce dinastie....gigantii au facut scor cu ei......de-ar fi fost in regular season.....dar sa nu uitam ca patriotii au mai avut anul trecut un rezultat al dracului de surprinzator in compania delfinilior intr-un monday night daca nu ma insel atunci cand de altfel am pierdut si bani frumusei la pariuri....bani pusi pe trupa lui brady...."prietenul" meu crennel a fost facut harcea parcea in meciul ala parca....
    @traiasca rezervele gigantilor...traiasca nfl-ul....ah numa' de-am reusi gigantule sa vedem un meci anu' asta...
    titanii....oof tennessee,tennessee...cred ca nici daca ar veni antrenor denzel washington ca in filmu' ala cu remember the titans nu ar face mare lucru anul acesta....in rest se pare ca crennel usor usor va reusi sa puna pe picioare o trupa cat de cat in cleveland...
    astept regular season cu meciuri adevarate...ce se mai aude de fantasyy league...sambata pentru un draft e ok?
    Born for NFL....

  19. #229
    sports fan NY_giants05's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    563
    Reputatie
    1
    Intr-adevar..ar fi ceva dak am reushi sa vedem un meci....
    Ati vazut careva filmu' THE LONGEST YARD ??...e super misto...
    Titans,,mi-ai facut o pofta de Madden...cred k ma duc sa joc shi yo
    [I] [SIZE="2"]"Exista doua lucruri infinite : universul si prostia omeneasca"[/SIZE] [/I]

  20. #230
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NY_giants05
    Pai dak Pats nu au folosit titulari..presusun k nici Giants, pt.k shi ei probabil vor sa-i testeze pe ceilaltzi..atunci inseamna ca Giants au rezerve mai bune decat patriotzii! traiasca rezervele !
    Cica Pats nu au imbracat decat 35 de jucatori aseara pentru meciul cu Giants,
    nu a jucat aproape nici un titular important.
    Ascultam la Tony Bruno, un tip de la radio, de dimineata. El vorbea de diferenta dintre echipele bune, care nu mai au nevoie de cautari si cele slabe, diferenta ce se poate vedea dupa comportamentul din preseason.
    El dadea exemplu pe Cleveland (echipa slaba zic eu) unde Romeo Crennel a zis ca joaca cu toata lumea in meciul 4 ca sa vada cine e in stare se joace.
    Pe de alta parte, alte echipe cum ar fi ... , putin le pasa daca pierd ultimul meci din preseason ca deja stiu cine le vor fi titularii.

    Apropo de titulari, Favre si McNair, dupa ce au jucat doar trei serii aseara, au plecat impreuna sa ajute sinistratii din Louisiana. Amandoi sunt din orase invecinate din Mississippi.

  21. #231
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mihai13
    Cine e Bob Sanders ala? Nu-mi amintesc de el.
    E primul jucator pe care l-au selectionat Colts anul trecut in draft, de la University of Iowa. A fost accidentat anul trecut si nu a jucat decat in vreo 6 jocuri daca retin bine.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •