Results 1 to 12 of 12

Thread: Shootere

  1. #1
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0

    Shootere

    Mai intai o intrebare: A aparut sau va aparea Doom 3? Acum 9-10 luni era foarte asteptat, aparusera cateva poze.
    As mai vrea sa aflu daca Unreal 2 poate fi jucat si apreciat si de un incepator in ale genului.N-am mai jucat shootere de la Soldier of Fortune, acum vreo doi ani, si nu ma pot lauda cu o experienta prea vasta.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  2. #2
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    Doom 3 e scheduled pt. 14.04.2004
    Unreal 2 s foarte simplu pe setarea easy, dar pe cea mai ridicata e challenging.

  3. #3
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Pe primul loc la Shootere e tot COUNTER-STRIKE!!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  4. #4
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Tocmai am jucat in weekend Quake cu prietenii pe LAN. Eu astept Quake 4, desi o sa incerc si Doom 3. ID au stat cam ascunsi in ultima vreme.

  5. #5
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Care sunt cele mai bune shooter-e single-player ACTUALE?
    Acum tot scot demo-uri de pe net, le-am jucat pe cele de Unreal2 si Return to Castle Wolfenstein, iar NOLF2 si Postal2 sunt "pe teava". O sa va spun parerile mele.

    Mai intai, Unreal 2: M-a impresionat miscarea inamicilor-sunt destul de greu de tintit- si grafica, insa cerintele de sistem sunt imense (pe PIV 2,4 cu 384 RAM si GeForce 4 MX se misca sacadat si cu detaliile minime). Povestea, cel putin din demo, pare destul de clasica, preluata dupa aliens: primesti un SOS de pe o planeta, te duci si investighezi, gasindu-i pe (aproape) toti morti sau pe moarte. Aiurea mi se pare ca inamicii apar de nicaieri, am murit de doua ori intr-o lupta pana sa ma prind ca pe langa monstrii in care trageam eu mai aparusera cativa si in spatele meu, intr-o zona curatata complet. Mi se pare ca se merge pe ideea de inamici multi si slabi, in loc de putini si puternici, dar era doar un demo, nu pot sa confirm ca asa e si in jocul final. Una peste alta, cred ca o sa il iau, daca n-apare ceva mai bun in celelalte demo-uri.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  6. #6
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    dar ce parere aveti de Anarchy Online ? e unul din cele mai interesante jocuri create vreodata !

    check it out: http://www.anarchy-online.com/
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Romania
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Coooooooooounter Striiiiiiiiiiiiike! v=o dau in buba pe vre-un server? heheheh!
    [FONT=Book Antiqua]Proud to be a [COLOR=Red]RomanianSoccer.ro[/COLOR] user![/FONT]

  8. #8
    junior taranu_alin's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    62
    Reputatie
    1
    yeah right ...
    counter strike rules !!!!
    [B]There is no sport like tenis![/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Too bad [/COLOR] i don't have enough time to play it [/B]

  9. #9
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Toti pustanii din ziua de azi numai CounterStrike viseaza. Daca ii pui sa joace HalfLife normal, habar n-au. Le place Counter asta ca sa stea continuu la panda, si sa invete pe dinafara toate hartile. Daca ii pui sa joace ceva nou de fiecare data, sunt super slabi. Am experimentat eu intr-o sala de counteri cica d-aia inraiti de mai aveau un pic si dormeau pe tastatura. S-a format atunci in sala asa ad-hoc, o echipa de quakeri (printre care si eu), si o echipa de counteri. Nesatulii aia. Si am luat la nimereala de pe un site de afara o harta de care nu mai auzise nimeni, era cea mai noua aparitie acolo. Am jucat vreo 2 ore, echipa quakerilor batand la scor mare pe counteri, din cauza stilului diferit de bataie. Counterii stateau continuu ascunsi si incercau sa invete harta, se fereau , fugeau, pe cand quakerii veneau continuu dupa ei , cu super strafe si sarituri (care apropo, REALLY SUCKS in acest joc counter), si ii faceau ca la comanda.
    Eu sunt adept al Quake-urilor. 1, 2 si mai ales 3. Le da clasa la capitolul retea. Mult mai multe tipuri de joc, nu doar bombe si prizonieri.
    Interesante mai sunt si cele gen Delta Force. Splinter Cell, FarCry, Return To Castle Wolfenstein. Sau Mortyr, super joc, super grafica la vremea respectiva. De abia astept Mortyr 2, daca nu cumva deja o fi aparut.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  10. #10
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    daca joci Operation Flashpoint, s-a zis cu sariturile. ceea ce e si normal. doar nu vezi vreun soldat sa faca un rocket jump. macar la far cry pierzi ceva din aim cind te misti, cum e si firesc dar efectul nu e suficient de pronuntat.

    dar e adevarat. daca joci mult operation flashpoint and likewise (nu pun mina pe counterstrike cit traiesc, ca am trecut de 12 ani ) ai alt stil de joc decit daca joci unreal tournament. numa daca vrei sa joci OFP cu stil de quake n-ajungi departe. valbail si viceversa. BF1942 e un fel de balance pentru ambele tabere. si cind il prind pe ala care a zis ca BF1942 e "tactical shooter" ...

  11. #11
    junior
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    82
    Reputatie
    1
    viperhino.idle.ro srv de cs

  12. #12
    rock and roll Elvis81's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Spain
    Posts
    3,420
    Reputatie
    1
    urmeaza sa apara zilele astea cel mai tare joc din ultimii ani BIOSHOCK...din ce am vazut in trailere este ceva inedit..grafica excelenta,jocul este interactiv,etc...cautati trailere si veti vedea ca am dreptate pret 190 lei pe gameshop.ro editia de colectie..cam mult,dar e un joc pe care merita sa-l ai in original..parerea mea
    My imaginary friend thinks that you have mental problems

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •