View Poll Results: ATENTIE LA INTREBARE! CIne va termina pe locul 2 in MP al Canadei?

Voters
4. You may not vote on this poll
  • Rubens Barichello

    2 50.00%
  • Juan Pablo Montoya

    1 25.00%
  • Jenson Button

    1 25.00%
  • Jarno Trulli

    0 0%
  • Kimi Raikkonen

    0 0%
  • Michael Schumacher

    0 0%
Results 1 to 19 of 19

Thread: MP al Canadei - Montreal

  1. #1
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1

    MP al Canadei - Montreal

    Mai sunt doar cateva zile pana la MP al Canadei.
    Renault promite ca vine cu un motor revizuit. Dupa cum se stie circuitul "Gilles Villeneuve" este deosebit de solicitant pentru frane. Asteptam cu interes sa vedem cea de a 7 victorie a lui Schumacher? Sau vom avea parte de surprize?
    Ce ar fi sa castige Barichello?
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  2. #2
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    eu una sper doar ca motorul lui raikkonen sa nu mai explodeze. ar fi interesant sa castige barichello, dar putin probabil. sper ca button sa nu fie pe podium.
    you make a living by what you get
    and you make a life by what you give

  3. #3
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Daca voi adormi din nou la cursa si va castiga si de data asta Schumi eu ma voi reorienta spre alte sporturi ca m-am cam saturat de Formula 1. Mai bine motociclism.

    Asa ca sper din tot sufletul ca vom avea parte de o surpriza.
    Sa moara oaia vecinului.

  4. #4
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    bapsy, iti recomand sa te duci la o cursa (poti sa mergi la Hungaroring, ca tot e "relativ" aproape de Timisoara) si te reumplii de chef de urmarit formula 1. Este asa de plicticos la televizor, si asa de incredibil pe pista.... Si eu m-am intrebat mult timp in ultimii ani (de cand a inceput sa domine Ferrari), cum de mai exista sportul asta, cine se mai uita la el... de unde isi scot banii, dar dupa ce te duci la o cursa... intzelegi.
    Cel putin asa a fost pentru mine :p. Cred ca mi-am facut "refill-ul" pentru anul asta :p.
    P.S. Pe de alta parte motociclismul e SUPER-interesant! Merita urmarit!
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  5. #5
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Am fost la Hungaroring in '98, intr-adevar e excelent sa fi de fata. Bine, sa nu comentam ca pretul este de 6 ori mai mare intre timp. Si macar pe-atunci se mai intampla ceva. Pe de alta parte, cred ca orice raliu este senzational live, dar la formula 1 nu mai este vorba doar de un concurs, este vorba de mirosul pneurilor, de sunete (care la tv se aud cu totul altfel), de atmosfera. Am fost intr-una din cursele la care spectatorii la sfarsit au sarit gardurile si au ajuns pana la boxe (normal ca am fost prima care a sarit gardul ).

    Intre timp am observat si eu ca motociclismul este "SUPER-interesant", pacat ca nu l-am prea urmarit pana acum, si poate ma duc mai bine cu prietenii mei la Brno anul asta decat la Hungaroring
    Sa moara oaia vecinului.

  6. #6
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Si pe de alta parte mai ajungi si in Cehia :p. Ce frumos . Eu anul asta nu am cum sa ajung la nici un Moto GP . Din pacate. Astea care sunt in Asia (Malayezia si Japonia) la care as putea ajunge sunt exact cand ma intorc in tara, iar cele din Europa sunt acum.... Ar fi o singura varianta... Valencia in Octombrie... dar nu prea cred... ca merita... ca e departe . Sa faci poze si sa le pui pe forum :p
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  7. #7
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Cistiga Schumacher, nu are nici un rival in acest moment.
    Cit despre McLaren...chiar daca nu o sa le explodeze ambele motoare, nu cred
    ca o sa faca mare lucru. Nu prea e material.
    Iar Renault cit ar putea schimba motorul, ca sa recupereze diferenta. In ultima cursa schumacher avea 17 secunde avans dupa citeva tururi. Ce motor sa faci ca sa contracarezi handicapul asta ?
    parerea mea.....

  8. #8
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bapsy
    Am fost la Hungaroring in '98, intr-adevar e excelent sa fi de fata. Bine, sa nu comentam ca pretul este de 6 ori mai mare intre timp. Si macar pe-atunci se mai intampla ceva. Pe de alta parte, cred ca orice raliu este senzational live, dar la formula 1 nu mai este vorba doar de un concurs, este vorba de mirosul pneurilor, de sunete (care la tv se aud cu totul altfel), de atmosfera. Am fost intr-una din cursele la care spectatorii la sfarsit au sarit gardurile si au ajuns pana la boxe (normal ca am fost prima care a sarit gardul ).
    Intr-adevar in 1998 au innebunit nemtii dupa ce Schumi l-a luat cu un tur pe Hakkinen, a si castigat desi prima parte a cursei a stat pe 3, dar gratiei strategiei ; a mai avut si o "excursie" pe iarba... ce mai a fost super! Una din cele mai sarbatorite victorii ale sale de catre fani. Cei ce au fost acolo stiu

    Pentru GP-ul Canadei am votat cu Button mai mult din simpatie. Schumi va castiga, zic eu.

    Forza Ferrari! Go schumi!

  9. #9
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Din nou nu sunt sanse de ploaie... Oare cand o sa mai vedem o cursa pe ploaie? Asta e unul din factorii care fac o cursa interesanta. Nici nu mai imi aduca aminte cand a fost ultima cursa pe ploaie? Parca in Brazilia anul trecut... Si anul asta au mutat cursa in afara sezonului ploios... Ca cele 3 picaturi de la Sepang de anul asta nu cred ca se pun.... Imi e dor de o cursa pe ploaie!
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  10. #10
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Antrenamentele de ieri au adus un rezultat interesante:

    1 Takuma Sato BAR-Honda 01.14,086
    2 Fernando Alonso Renault F1 01.14,426
    3 Michael Schumacher Ferrari 01.14,535
    4 Kimi Räikkönen McLaren-Mercedes 01.14,581
    5 Rubens Barrichello Ferrari 01.14,705
    6 Ricardo Zonta Toyota 01.14,871

    Dar stim ca asta nu inseamna mare lucru, din pacate.

    Eu l-as alege pe Alonso pentru locul 2, ar fi timpul sa-si mai revina... poate s-a mai maturizat putin in ultimele saptamani
    Sa moara oaia vecinului.

  11. #11
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    1 Ral
    2 Baton
    3 Truli
    4 Montoya.
    5 Alonso
    6 M Shumacher
    Forzza Steaua

  12. #12
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    O fi Schumi pe 6 dupa calificari, dar tot el castiga GP-ul Problema e cine vine pe 2...

  13. #13
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Macar va fi startul interesant. Poate va fi interesant si pana la prima intrare a lui Schumi la boxe. Dupa aceea putem sa ne uitam linistiti la Euro 2004.
    Hm, pe doi s-ar putea sa fie totusi Button, ca pe Ralf il vad iesind iarasi de pe circuit... Pe cei de la McLarren la fel. Interesant ca Montoya va fi in fata lui Schumi pe grila de start, oare va fi distractie ?
    Sa moara oaia vecinului.

  14. #14
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    De Montoya imi e cam frica, pentru ca e disperat si la cit l-a injurat pe Schumacher e capabil sa provoace "distractie"....
    Dar e posibil ca schumacher sa astepte linistit intrarea la boxe si sa isi faca numarul obisnuit. Button are putina benzina si la fel cred ca au si masinile Renault si Williams....asa ca ramine sa vedem
    parerea mea.....

  15. #15
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Da, "dragostea" dintre Schumi si Montoya este una pasionala. Probabil ca Schumi va incerca sa nu intre in conflict cu Montoya, dar probabil nu va avea incotro. Clar Williams, Renault si BAR au putina benzina, daca n-ar fi asa ar fi prea frumos sa fie adevarat. Oricum 1 secunda si intre Ralf si Michael dovedeste clar acest lucru (ar fi imposibil sa fii scazut Ferrari-ul asa mult).
    Sa moara oaia vecinului.

  16. #16
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    ca de obicei, spre sfarsitul cursei, M. Schumacher se indreapta spre o noua victorie
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  17. #17
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Hm, nu-i destul un Schumacher pe podium... trebuie doi ?!?!? Acum serios, ma bucur ca a mai luat si Williams ceva puncte, n-am mai vazut de mult un pilot de-a lor pe podium. Pacat ca n-a fost Montoya acela.
    De McLarren ce sa mai spun, macar au terminat cursa.
    In schimb le-au luat locul cei de la Renault, care parca se laudau cu ceva schimbari la masina... s-ar parea ca nu prea i-a avantajat.
    Sa moara oaia vecinului.

  18. #18
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    hai sa ma laud putin
    joi s-au putut vedea masinile de curse de aproape, discuta cu pilotii, de fapt cu unii dintre ei , chiar pe strada in centrul Montrealului, sa ma dau mare sa va spun ca am atins si eu o masina de curse , de fapt pe toate
    Dar cel mai misto lucru raman prezentatoarele alea, era toate imbracate in rosu ,astia se inghesuiau sa stea de vorba cu pilotii asa ca eu m-am bagat in seama cu tipele alea. Tot e ceva intereseant si in formula I ca in rest , pictiseala mare, castiga Michael Schumacher tot, titlu dupa titlu, cursa dupa cursa, nici nu stiu despre ce comentati voi ca e clar ca Michael e cel mai bun pilot din istorie, si va castiga pana la batranete daca nu se plictiseste intre timp
    Mai bine sa va povestesc despre animatoare. Erau toate inalte si imbracate in rosu, de fapt le-am pipait si fustele ... din curiozitate ...nu s-au suparat ca le spusai ca e ca sa vad ce material e e un fel de musama , nu e piele naturala dar e un materila in care cred ca le ia curu foc
    o alta chestie sa stiti ca nu sint platite foarte bine dupa mine, sau eu imi inchipuiam altceva, cam 200$ /zi de fapt nu fac nimic decat sa ia foc in imbracamintea aia si sa zambeasca argentin
    sint selectionate din localitatile respective de regula, doar foarte putine se plimba dupa circ , alea care se "pun" bine cu cine trebuie.
    Pe una dintre ele o cheama Elize si are ochii negri ... e frumoasa si formula I in felul ei
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  19. #19
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Felicitari, Pacala, pentru experienta ta de viata. Insa as prefera sa scrii mai mult despre masini pt ca femeile nu prea ma intereseaza (daca nu de masini, macar de piloti )...
    Last edited by bapsy; 14th June 2004 at 08:43.
    Sa moara oaia vecinului.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •