Results 1 to 6 of 6

Thread: Pot sa fac gimnastica la 15 ani???

  1. #1
    incepator lupug's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    Question Pot sa fac gimnastica la 15 ani???

    am 15 ani si vreau si yo sa invat gimnastica sa ma dau peste cap si alte figuri din gimnastica...am 1.80 si 80 kg..dar am o mobilitate mare si pot face multe lucruri pe care prietenii mei mai mici nu le pot face..sa imi spuneti si mie va rog daca s-ar putea sa invat gimnastica pt k imi place foarte mult.vreau raspuns pe mail..mccablt@yahoo.com

  2. #2
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Nu-ti trimit mail pentru ca n-am nici o informatie folositoare. Dar eram curios, esti baiat sau fata?
    Daca esti baiat, cred ca ai sanse sa inveti gimnastica, desi pentru performanta va fi foarte greu. 1.80 la 15 ani e foarte mult pentru un gimnast. Daca vrei sa faci de placere, singurul inconvenient il vad ca o sa le fie mai greu antrenorilor sa te prinda pana inveti acrobatica.
    Sfatul meu e sa incerci la cluburile sportive din orasul tau.
    Si poate ne tii si pe noi la curent cum merge.
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  3. #3
    incepator lupug's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    k

    sunt baiat si vreau sa fac gimnastica de placere nu pentru performanta pt k stiu k nu mai am cum deoarece nu am fost de mic la gimnastica..as vorbi cu antrenorii dar nu stiu daka au timp sa ma invete si pe mine pt k yo stau in hunedoara si la deva vreau sa merg...si akolo la deva merg cei mai buni gimnasti si mie frika k nu vor avea timp sa ma invete..dar o sa incerc..

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lupug View Post
    sunt baiat si vreau sa fac gimnastica de placere nu pentru performanta pt k stiu k nu mai am cum deoarece nu am fost de mic la gimnastica..as vorbi cu antrenorii dar nu stiu daka au timp sa ma invete si pe mine pt k yo stau in hunedoara si la deva vreau sa merg...si akolo la deva merg cei mai buni gimnasti si mie frika k nu vor avea timp sa ma invete..dar o sa incerc..
    Ar fi pacat sa nu incerci! Bafta!
    Sa ne tii la curent.

  5. #5
    incepator lupug's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    nu m-am dus la gimnastica ..m-am dus la judo si akolo te invata destule ex de gimnastica....

  6. #6
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Sa ne spui cum iti merge. Sper sa te tii de acest sport, si daca nu iti place nu-ti fie frica sa incerci altul. Eu am 24 de ani si desi am trecut de mult de varsta la care as fi putut incepe gimnastica, de dragul miscarii m-am apucat de altceva. Compensez si eu ca tine . Sunt constienta ca nu voi ajunge la nici o performanta mondiala, insa ma antrenez sa ajung la un nivel de satisfactie personala. Tu insa la varsta pe care o ai, ai sanse sa faci mult mai mult in acest sport pe care l-ai ales. Iti urez mult succes, forta si tarie in ceea ce-ti propui!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •