Page 52 of 73 FirstFirst ... 242505152535462 ... LastLast
Results 1,072 to 1,092 of 1518

Thread: Diverse 2007( stiri, site-uri, imagini, inregistrari etc )

  1. #1072
    senior Maxmold's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Rusia, Yaroslavl
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Mulțumesc mikeyy! Aceasta informația utilă!!!

  2. #1073
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Un reportaj despre Nadia:

    http://www.protv.ro/stiri/portret-ww...-ro-nadia.html

    12 nov. - ziua de nastere a Nadiei

  3. #1074
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    www.fangymnastics.com

  4. #1075
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Intr-un comentariu de pe prosport cineva spunea ca Shawn Johnson este accidentata - fractura de stres
    www.fangymnastics.com

  5. #1076
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    A fost. Am auzit pe un forum ca a reluat antrenamentele zilele astea.
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  6. #1077
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Am vazut aseara la HBO un film,Spirit de echipa,titlul original "Stick lt",Germania/SUA,2006.R:Jessica Bendinger,D:Missy Peregrym,Jeff Bridges,Vanessa Lengies,N.SooHoo.
    Prezentarea filmului din TV Satelit:Haley Graham(Missy Peregrym)este o fosta gimnasta devenita delincventa care,dupa ce incalca de citeva ori legea,se vede nevoita sa se inroleze la o scoala de gimnastica.Astfel,ea ajunge la Academia de Gimnastica Vickerman din Texas,condusa de fostul campion olimpic Burt Vickerman(Jeff Bridges).Nadia Comaneci apare la sectiunea"multumiri speciale"din castingul filmului.

  7. #1078
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    In film apare Burt Conner in rolul reporterului TV care transmite de la CN si va spun si ce mi-a placut mult:prima gimnasta la sarituri ex.triplu salt inainte grupat(saritura Produnovei) si este notata doar cu 9,50;explicatiile date de arbitre sunt ca nu incurajeaza elementele cu risc crescut de accidentare si ca gimnastei i s-a vazut breteaua de la sutien!Atunci,in semn de protest,celelalte gimnaste nu mai sar,fac show pe covor,dezgolindu-si umerii scotind la iveala breteaua si doar ating masa de sarituri,astfel incit cistiga prima,singura care sarise.Fetele isi dau seama ca pot hotari ele cine sa cistige la fiecare aparat,iar celelalte se distreaza.La paralele e Nastia Liukin.
    Mie mi-a placut,poate reusiti si voi sa il vedeti!

  8. #1079
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Multumim Mia pentru prezentarea filmului. Eu unul nu l-am vazut, dar voi tine minte si cu prima ocazie am sa-l vizionez
    www.fangymnastics.com

  9. #1080
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Da, l-am vazut si mi-a placut mult. Din pacate, nu am observat elementele pe care le faceau gimnastele. Oricum, probabil ca o sa il mai vizionez o data, daca tot ne-ai amintit de el

  10. #1081
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Prosportul ne iubeste din nou...si de 4 ori intr-o singura zi?!!!

    http://www.prosport.ro/articole/medi...iferenta/66643

    http://www.prosport.ro/articole/omul...euseasca/66642 (cea din poza o fi Gabriela Dragoi, ca parca Sandra Izbasa nu este)...acest articol m-a impresionat, nu atat prin felul in care este scris, cat prin informatia pe care o transmite, direct sau printre randuri. Practic de aici reiese si ce inseamna programul diferentiat al Catalinei Ponor:O. Va las sa cititi si dupa acea mai comentam

    http://www.prosport.ro/articole/mici-si-ordonate/66641

    http://www.prosport.ro/articole/izvo...crificii/66640

  11. #1082
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    dupa aceea (am gresit)

  12. #1083
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Foarte frumoase articolele, multumim Cris. E foarte bine ca Prosport-ul a realizat aceste reportaje si ca au avut initiativa.
    www.fangymnastics.com

  13. #1084
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    da, si mie imi plac si poate ca e bine ca nu sunt la categoria "gimnastica", asa poate le citeste mai multa lume...
    cu toate ca am observat (de la oamenii din jurul meu), "microbul" gimnasticii nu se ia usor

  14. #1085
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    din pacate asa este, Ioana

  15. #1086
    junior vio76's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    72
    Reputatie
    1
    Dar in nici o poza nu este vreun zambet!

  16. #1087
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Pai cam asta era si mesajul, nu? Ca fetelor nu le place la Izvorani, sala se incalzeste prea greu, aparatele sunt noi dar prea rigide, nu au nimic de facut si se plictisesc, etc
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  17. #1088
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    "Este alta lume, dupa cum ma avertizasera colegii de la extrafotbal. Lumea în care se vorbeste cu glas scazut, pe un ton linistit si în care ironiile inutile ori glumele nesarate sunt supuse instinctiv autocenzurii."
    Mie asta mi-a placut foarte mult!

  18. #1089
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    M-a speriat sa aflu ca Sandra si Cerasela nu se antreneaza la capacitate maxima din cauza unor resimtiri fizice... Cat de mult imi doresc sa fie bine!!

  19. #1090
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Pegasnegru View Post
    M-a speriat sa aflu ca Sandra si Cerasela nu se antreneaza la capacitate maxima din cauza unor resimtiri fizice... Cat de mult imi doresc sa fie bine!!
    Da, de Sandra daca stiam ca are ceva probleme la spate, de Cera chiar nu stiam. In afara de problema cu cotul dianaintea mondialelor....poate e vorba tot de cot. Sper sa-si revina.
    Oricum faza cu Stanculescu care a trebuit sa astepte atata timp pentru o accidentare asemenatoare ca a Vanessei sau a lui Shawn care s-au recuperat intr-un timp f scurt
    www.fangymnastics.com

  20. #1091
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Da, de Sandra daca stiam ca are ceva probleme la spate, de Cera chiar nu stiam. In afara de problema cu cotul dianaintea mondialelor....poate e vorba tot de cot. Sper sa-si revina.
    Oricum faza cu Stanculescu care a trebuit sa astepte atata timp pentru o accidentare asemenatoare ca a Vanessei sau a lui Shawn care s-au recuperat intr-un timp f scurt
    eu sper sa fi invatat din greseli, spre exemplu dupa problemele cu Alina totusi au reactionat mai rapid cu Aluissa...
    acum pe langa faptul ca nu avem multe gimnaste, daca mai suntem diferentiati prin modul in care avem grija (sau nu avem) de sanatatea lor...atunci chiar ca e rau.

    si imi place faptul ca Forminte a explicat ca se accidenteaza din cauza elementelor grele repetate prea mult...eu cred ca intr-adevar ca asa este, incepem sa vedem si la altii (Vanessa, Shawn, Nastia etcetc).
    stiu ca am discutat mult pe tema asta, dar o sa repet pana ma aude cineva:este strigator la cer ce standarde sunt acum, din punctul de vedere al corpului uman!!! saracele lor oase, cate trebuie sa suporte...

  21. #1092
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Ioana, sunt 100000000%%%%% (daca se poate si mai mult ) deacord cu tine!! Ce se intampla este inuman din mai multe puncte de vedere. Pe langa faptul ca fetele trebuie sa asimileze elemente mai grele, trebuie sa le repete zilnic de N ori! Ceea ce inseamna risc mare de accidentare sau de uzura osoasa/a organizmului in general. Elemente grele si dificile inseamna si risc elevat pt (Doamne fereste!) cazaturi periculoase sau fatale. Si la baieti se intampla lucruri similare, ex. Dragulescu la sol. Sunt elemente prericuloase. Inainte pt ca erau stapanite mult mai bine, nu se vedeau atatea accidentari.
    Acum mai e si alta latura care ma infurie pe mine la maxim! Cerinta absurda de a ridica nivelul dificultatii, dar si cuplata cu ridicarea limitei de varsta ca trecere la seniorat. As intelege daca s-ar pune accent pe executie si artistica, unde o femeie cu adevarat ar putea excela. Dar sa ceri unei fete sa se antreneze din greu pana la varsta de 16 ani, ca pana atunci deja sa se uzeze este inuman. Stiu ca ridic multe controverse cu ce spun, nu sunt de parere ca copii sa participe la seniorat. Dar am vazut filmuletele postate de Vlad cu junioarele noastre. Ce fac pe barna este cu adevarat spectaculos! Un nivel de dificultate imens, si are 11 ani! Nici nu vreau sa ma gandesc la oasele ei si sanatatea ei cand va ajunge la 16. Sa dea Dumnezeu s-o tina sanatoasa si pe ea si pe colegele ei, insa nu stiu .... Pe mine ma sperie accidentarile astea in lant.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •