Results 1 to 18 of 18

Thread: Credeti ca Liberty Salonta va lasa UT-ei locul de divizia A?

  1. #1
    incepator Raoul Adi's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    26
    Reputatie
    1

    Credeti ca Liberty Salonta va lasa UT-ei locul de divizia A?

    In ultimul timp se zvoneste ca Liberty Salonta, echipa promovata in divizia A (Liga 1), se va uni cu UTA sau ca si-ar vinde locul din esalonul superior. Voi ce credeti?
    Last edited by Raoul Adi; 5th June 2006 at 17:05.
    O URIASA RUSINE DIN FOTBALUL ROMANESC: O ECHIPA CU 6 TITLURI DE CAMPIOANA SI 2 CUPE ALE ROMANIEI SA RETROGRADEZE IN [COLOR="Red"]C[/COLOR] O ALTA URIASA RUSINE: SA SCAPE DE DIVIZIA C PRIN FUZIUNE.

  2. #2
    incepator Raoul Adi's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    26
    Reputatie
    1

    Liberty+UTA=UTA

    Sa incep tot eu.
    Nu cred ca o echipa ca Liberty Salonta, a carei stadion este de doar 1000 de locuri, care provine dintr-un orasel poate face fata Diviziei A (Ligii 1, cum se va numi la anu'). La acel club trebuie investit in stadion si gazon si nu au cum sa mai aduca alti jucatori buni de o echipa din liga. La Arad exista stadion, gazon care respecta normele ligii, exista si renumele unei echipe ce merita in Div A si multi suporteri care sa vina la meciuri (si poate chiar sponsori mai generosi). Nu vad de ce nu s-ar face o unificare a cluburilor, mai ales ca un nume de UTA nu se potriveste diviziei C.
    O URIASA RUSINE DIN FOTBALUL ROMANESC: O ECHIPA CU 6 TITLURI DE CAMPIOANA SI 2 CUPE ALE ROMANIEI SA RETROGRADEZE IN [COLOR="Red"]C[/COLOR] O ALTA URIASA RUSINE: SA SCAPE DE DIVIZIA C PRIN FUZIUNE.

  3. #3
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Fuziune = desfiintare.
    Daca veneai pe la meciuri ai fi vazut niste benere pe garduri si ai fi auzit niste scandari antii fuziune.
    Sunt UTA-ist de peste 20 de ani si totusi sunt antifuziune.
    Vor venii la meciuri doar fazanii care tin cu UTA doar cand e in Prima Liga.
    Mai mare rusine decat retrogradarea e fuziunea.
    Citeste thread-ul cu stirile din ziare si ai sa vezi acolo niste zvonuri care tie are sa-ti placa dar eu sunt total impotriva unor astfel de practici.
    Ai retrogradat? Promoveaza ! Nu pe bani si performantele altora bazeaza-te ci pe realizarile tale proprii.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  4. #4
    incepator Raoul Adi's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by micutzu11
    Fuziune = desfiintare.
    Daca veneai pe la meciuri ai fi vazut niste benere pe garduri si ai fi auzit niste scandari antii fuziune.
    Sunt UTA-ist de peste 20 de ani si totusi sunt antifuziune.
    Vor venii la meciuri doar fazanii care tin cu UTA doar cand e in Prima Liga.
    Mai mare rusine decat retrogradarea e fuziunea.
    Citeste thread-ul cu stirile din ziare si ai sa vezi acolo niste zvonuri care tie are sa-ti placa dar eu sunt total impotriva unor astfel de practici.
    Ai retrogradat? Promoveaza ! Nu pe bani si performantele altora bazeaza-te ci pe realizarile tale proprii.
    Intradevar: se intampla ce s-a intamplat si la Timisoara si atunci, noi, suporterii UT-ei i-am ridiculizat si asta se intampla si acum la UTA. Riscam sa fim ridiculizati pe merit. Nu zic ca o fuziune este onoranta pentru aradeni, dar macar am avea echipa in prima liga si am veni la meciuri cu sufletul impacat. La divizia C sincer sa fiu nu m-as duce la meciuri de rusine...orice echipa ar fi si oricata patima as avea pentru ea(echipa). Nu ma bucura defel faptul ca avem nevoie de fuziune ca sa jucam acolo unde dorim.
    Am citit thread-ul cu stirile de prin ziare si nu sunt de acord cu multe lucruri de acolo.
    Gandeste-te ca Liberty Salonta nu se putea inscrie in Div A(Lig1) din cauza ca nu are stadion care sa indeplineasca conditiile Ligii si daca se doreste sa se joace cu jucatorii care au promovat echipa, trebuie sa gaseasca o modalitate. Si-au gasit una, din pacate chiar fuzionarea cu UTA. Noi avem infrastructura si istorie, palmares, dar nu avem fonduri si jucatori; ei au fonduri si jucatori, dar nu au infrastructura sportiva si istorie. Asta e situatia. La Timisoara lumea iubeste noua Poli, va trebui sa invatam sa iubim noua UTA.
    Respect pentru suporterii vechi ai UT-ei!
    Fotza UTA!
    Fair-Play!
    P.S.:Sa stii ca si mie rusine de ce se intampla cu fotbalul aradean.

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Nu-i chiar acelasi lucru,dar tot hibrid se numeste

  6. #6
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Site-ul oficial UTA
    Sambata 10.06.2006, orele 11.00 suporterii UTA-ei se vor aduna in fata stadionului pentru a protesta impotriva fuziunii si a unei promovari fortate si nemeritate
    Asta e pentru cei din Arad, si nu numai, si care vor sa vina.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  7. #7
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raoul Adi View Post
    Asta e situatia. La Timisoara lumea iubeste noua Poli, va trebui sa invatam sa iubim noua UTA.
    asa ceva!!??noi deja iubim "noua UTA"macar asa putem demonstra miticilor ce inseamna derby
    https://t.me/pump_upp

  8. #8
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Nu mai este cazul pt ca fuziunea a cazut !!!

    Exista un Dumnezeu si ala este utist (in speta din SUR !
    Semper Fidelis

  9. #9
    fanatic marcel's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    627
    Reputatie
    1
    sa aveti onoare ,fuzionare=desfiintare!
    anti buCUResti

  10. #10
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Am zis ca nu mai scriu, dar fac o exceptie si ma bucur pentru ca fuziunea a cazut. sa vedem ce se va alege acum de jegoasa salonta.

  11. #11
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    respect UTA!
    chiar ma bucur pt voi ca a picat fuziunea
    acuma nu m-as mira sa fuzioneze liberty cu bacau sau targu-jiu; oricum un lucru e sigur liberty no sa joace in A la anu
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  12. #12
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    felicitari
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  13. #13
    sport legend ULTRAS_TAVY's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    In peluza SUD
    Posts
    372
    Reputatie
    1
    Bv UTA ca chiar dak nu ar fi cazut fuziunea nu ati fi acceptato!!!!!Eu zic sa nu va fie rusine sa jucati in duvizia C ca in italia la NAPOLI era stadionul plin!!!Respect UTA!!!!Respect Spetza!!!!
    LIBERTATE PTR ULTRASI
    A.C. A.B.

  14. #14
    FARIST 100% ULTRAS-CT's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    303
    Reputatie
    1
    intre Napoli si uta este o diferenta foarte mare !
    dar totushi respect ptr. ca nu au fuzionatcu orashelul de 100 de oameni
    FARUL FARUL

  15. #15
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Poli Timisoara este fosta echipa Fulgerul Bragadiru ;
    UT Arad ar merita sa fuzioneze cu Liberty Salonta .
    NU ESTE O RUSINE
    FORZA UTA
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  16. #16
    fanatic marcel's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    627
    Reputatie
    1
    daca a cazut, joaca in c.!! asta nu e o rusine!rusinos era daca fuziona! cu onoara in c,decat sclav in a!
    anti buCUResti

  17. #17
    sport legend ULTRAS_TAVY's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    In peluza SUD
    Posts
    372
    Reputatie
    1
    Da Frate e diferentza!!!Da am vrut sa zic ca nu e o rusine sa joci in C!!!Stiu k uta are suporteri adevarati!!!RESPECT UTA!!!
    LIBERTATE PTR ULTRASI
    A.C. A.B.

  18. #18
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    imi pare bine ca mai exista si oameni cu demnitate...bravo celor din arad ca nu au facut acest lucru rusinos.....bravo!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •