View Poll Results: Sunteti de acord sa ne mutam pe forumul CRAIOVA-MAXIMA pt o saptamana?

Voters
17. You may not vote on this poll
  • Da

    14 82.35%
  • Nu

    3 17.65%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 83

Thread: Greva De Avertisment!

  1. #1
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Greva De Avertisment!

    Imi cer scuze EDMOND_ ca am deschis acest thread offtopic, dar am o propunere:

    CE SPUNETI, NE ALIAM INTR-O GREVA DE AVERTISMENT IMPOTRIVA TUTUROR DUSMANILOR DE PE ONLINESPORT?
    AR TREBUI PENTRU O SAPTAMANA SA NE RETRAGEM TOTI AICI http://www.craiova-maxima.as.ro/forum/index.php SI SA-I IGNORAM PE CEI CU CARE AM AVUT CONTRE SA VADA TOTI CE AR INSEMNA FORUMUL ASTA FARA NOI, OLTENII!!
    Va multumesc pt atentie!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Azzuro , nu este ideea ta ..a fost postata in urma cu cateva zile pe forumul nostru ..dar asta-i stilul tau...
    Am spus , eu personal nu sunt de acord...
    1. Astfel de actiune nu se face strigand in gura mare sa vada toti ce ai de gand... este o aiureala ce faci tu... puteai macar sa ne abordezi pe pm sa discutam motivele si eventualele implicatii.. Cand o sa mai cresti sa-mi spui si mie...
    2. Forumul Universitatea de pe onlinesport este si ceva din noi..fiecare am lasat aici putin din ceea ce suntem si din ceea ce gandim...impreuna l-am facut puternic.. nu as fi acceptat sa fiu numit moderator aici daca nu as fi fost convins ca il putem face mult mai puternic si mai frumos...eu la asta ma gandesc acum nu la lucruri minore ..la inceputul anului viitor voi veni cu o serie de propuneri si ma voi consulta cu toti cei care au postat aici ...
    NU inteleg de ce ar trebui afectat forumul Universitatii , daca consideri ca motivatia ta este puternica si corecta poti inceta sa postezi pe celelalte subiecte indiferent sectiunea ....
    Azzuro , suntem baieti mari de acum....ti-am explicat ca ai si optiunea ignore pentru " dusmani" ...este foarte eficienta , te asigur..se pare insa ca nu stii sa o folosesti....

  3. #3
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Nu este ideea mea, este ideea moderatorilor de la craiova-maxima, eu facand parte din acel grup am decis sa postez acest mesaj aici, astfel de actiuni se pot spune liber, ca de aia avem libertatea de a vorbi, sunt destui dusmani care nu ne vor pe acest forum si le-ar place ca oltenii sa dispara de pe acest forum, dar sunt sigur ca acest lucru nu se va intampla niciodata, eu cerusem defapt o pauza da Craciun si Anul Nou de doar o saptamana
    Stiu ca online face parte din noi si de aceea postez in fiecare zi, deoarece imi place sa fiu alaturi de STIINTA pe acest forum, dar noi din pacate nu avem un loc anume, un forum oficial in care sa ne strangem cu totii si sa discutam toate probleme, suntem toti raspanditi pe toate forumurile. Onlinesport este unul dintre cele mai puternice forumuri alb-albastre si el respect pt asta, dar nu este nu numai al nostru, mie mi-ar place sa ne strangem cu totii intr-un loc anume si sa fim alaturi de STIINTA. Eu am inceput deja sa-i ignor pe dusmani si asa am sa fac in continuare...dar nu pot sa accept ca unii dintre ei sa ne jigneasca fara pic de jena...acest lucru nu poate trecut neobservat!

    Oricum eu va astept pe craiova-maxima, unde eu sunt unul dintre gazde.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Este o propunere a moderatorilor de pe "maxima " ! ? Nu cred ! Am sa intru acolo si am sa lamuresc lucrurile. Sunt chiar curios... Daca este asa, este o lipsa de fair play... ! In calitate de moderatori nu puteau sa faca o astfel de propunere , cred ca ai inteles gresit.

    " Oricum eu va astept pe craiova-maxima, unde eu sunt unul dintre gazde. " ( vad ca te-a deranjat ca nu mai esti moderator aici , te-am avertizat ca s-ar putea sa patesti asta insa nu m-ai luat in seama ...! nu te inteleg insa , de ce insemna atat de mult titlul de moderator pentru tine!?)

  5. #5
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Edmond, Ady a facut o propunere.Fiecare este liber sa aleaga modalitatea de actiune. Luatul asta la rost nu-si avea rostul.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  6. #6
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Este o propunere a moderatorilor de pe "maxima " ! ? Nu cred ! Am sa intru acolo si am sa lamuresc lucrurile. Sunt chiar curios... Daca este asa, este o lipsa de fair play... ! In calitate de moderatori nu puteau sa faca o astfel de propunere , cred ca ai inteles gresit.

    " Oricum eu va astept pe craiova-maxima, unde eu sunt unul dintre gazde. " ( vad ca te-a deranjat ca nu mai esti moderator aici , te-am avertizat ca s-ar putea sa patesti asta insa nu m-ai luat in seama ...! nu te inteleg insa , de ce insemna atat de mult titlul de moderator pentru tine!?)
    Mai precis a lui Frozen, noi am avut destule dispute aici si ar fi fost cazul sa mai luam o pauza, dar oricum in sondaj exista si optiunea nu, totul depinde de voi, daca nu sunteti de acord ramanem aici
    Nu m-a deranjat faptul ca nu mai sunt moderator aici, ma deranjat felul in care unii dusmani au contribuit la 'coborarea' mea in grad, pt mine nu este necesar sa fiu moderator la un forum in care nu sunt dorit de multi si unde am destui dusmani, titlul de moderator de la CRAIOVA-MAXIMA inseamna ceva pt mine, asa cu inseamna si titlul de moderator al tau aici la UNIVERSITATEA CRAIOVA!

    Am incheiat discutia aici...poti sa inchizi subiectul daca vrei, nu mai e de actualitate.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Cred ca ai inteles gresit , Pacala: Nu am luat pe nimeni la rost. A fost doar o discutie , cu Ady am astfel de discutii frecvent...
    Stiu ca moderatorii de pe Maxima ne-ar dori mai mult acolo si au dreptate - ar trebui sa fim mai mult prezenti acolo , eu am promis ca voi intra frecvent dupa 1 ianuarie si am sa ma tin de promisiune.
    Nu sunt de acord insa cu felul in care incearca sa faca acest lucru. Am zis si o repet : nu este fair play. Ei privrsc probabil acest forum ca pe un forum concurent...eu insa le consider pe amandoua o mica , foarte mica bucatica din ceea ce inseamna Universitatea.
    Si nu este nici o problema , fiecare are dreptul sa ia hotararea pe care o doreste! Dupa ce vor termina greva ,daca vor reveni am sa-i astept aici cu aceeasi simpatie.

  8. #8
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Ok EDMOND_ , ramane cum am stabilit!
    Nu va fi nici o greva!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Ady , nu am stabilit nimic eu...mi-am spus parerea ... oricum nu e bine sa intri in greva de sarbatori . las-o si tu la anul , daca mai este cazul....

  10. #10
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Ai stabilit ca te vei prezenta mai des incepand cu 1 ianuarie
    La anu` nu va mai fi cazul, nu am de gand sa incep anul in greva
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #11
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Ady, partea amuzanta este ca desi tu ai initiat threadul asta tot tu ai cam fost cel mai activ in postari dupa lansarea lui...

  12. #12
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Pai daca s-a hotarat sa nu fie nici o greva, ce vroiai sa fac? Sa particip la greva singur? Nu ar fi avut nici un efect!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  13. #13
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ady, treaba cu dusmanii nu o inteleg. Sint sigur ca nimeni de aici nu vede pe altcineva ca dusman. Sint numai schimbri de idei, de randuri si este normal ca lumea sa nu fie de acord. De aici, pana la a fi dusman, este cale lunga... Daca vrei sa ai mai putini "dusmani" incearca sa fii mai putin xenofob, in primul rand.

    In ceea ce priveste "greva" eu ma bucur ca ceilalti au avut maturitatea sa spuna nu. Inseamna ca forumul le place si intra aici cu placere, iar asta nu poate decat sa ma bucure.

  14. #14
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    greva , cine ti-a bagat asta in cap ady?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  15. #15
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Miron Cozma, cine altul?!?!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  16. #16
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    avem clar dusmani printre moderatori, au primit prea multi aceasta titulatura si unii au chiar mai multe cazul aluia cu sportul.
    O alta chestie este si asta cu voturile, in ultimul timp au inceput si acolo sa faca smecherii, am citit si disputa si am urmarit evolutia voturilor. tzurca nu a luat voturile corect, in citeva minute a ajuns la 30 si n-au fost useri deci a fost modificare a unui moderator. Va spun sigur pentru ca am fost pe forum cand a sarit brusc tzurka de la 10 la 30 intr-o secunda fara sa fie nimeni pe forum.
    Si inca nu stim noi multe despre ce se intampla aici , ma refer la atitudinea unor moderatori
    Nu s-a spus niciodata cine a umplut forumul de pe intern de mesaje anti ady_azzuro, cred ca au fost 6 la un moment dat,
    Pe urma mesajul lui antiolteni, a stat acel subiect al lui antiolteni zile intregi. Sint multe care se aduna totusi.Nici nu s-a spus cine este ,nici n-a fost banat
    Eu am votat pentru greva si migrarea spre forumul craiova-maxima. Este timpul sa ne unim si noi pe un forum.
    Last edited by Gerson; 1st January 2004 at 19:16.

  17. #17
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Este incredibil cea ce se intampla, pacat ca unii suporteri ai Craiovei de pe acest forum nu isi dau seama ce se petrece...
    Se pare ca se vrea inlaturarea noastra de pe acest forum, se vedem ca le stam in gat dusmanilor...trebuie sa luam o hotarare cat mai curand prvind aceasta problema, nu as vrea ca acest grup al fanilor Olteni sa se destrame din cauza unor terchea-berchea!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Deocamdata bucurati-va de sarbatori ! Vom discuta de maine incolo! Noi stim exact cat valoram si cat valoreaza si unii dintre cei care ne ataca .

  19. #19
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Ady, eu sunt de parere ca "migrarea" spre alte forumuri nu e o solutie, sa stam acolo sa ne plangem "mortii"...
    tre sa rezistam pe toate forumurile pt. a nu le da altora prilej de "bucurie"

    ps. oricum pe maxima esti tu moderator si cum intra vreun "dusman" il zbori imediat
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  20. #20
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Mai intai tuturor un La Multi Ani si numai bine in 2004.

    Dupa trei saptamani de prezenta activa pe forumul Online m-am hotarat sa revin (pentru un timp nedeterminat) la postura pe care am avut-o luni de zile fata de acest site: simplu cititor.
    Am sa incerc sa intru mai des pe craiova-maxima (am si deschis un thread acolo: Prioritatile Universitatii Craiova). In ideea ca putem discuta si acolo la fel de intens ca si aici (nu inteleg de ce ne-am plange doar mortii acolo, inter?).
    Doresc sa subliniez eforturile lui EDMOND de a pastra echilibrul pe acest forum (chiar daca am primit 2-3 atentionari surprinzatoare din partea lui -vezi ultimul de pe arena).
    Aici nu prea ma simt acasa, sa fiu sincer, nici macar pe forumul nostru (mereu interpelari de prost-gust, aparitia unor fragmente din mesajele mele -postate la forumul Universitatii- pe alte sectii, aparitia threadurilor deja cunoscute de pe intern, moderatori bizari si paraleli cu acest statut).
    M-am grabit sa postez acest mesaj inainte de incheierea votului de pe arena, pentru a nu se considera ca am fost influentat de rezultatul de acolo.
    O eventula izbanda v-o dedic in totalitate, iar un eventual esec mi-l asum in intregime.

    Toate bune va doresc

  21. #21
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    Ady, eu sunt de parere ca "migrarea" spre alte forumuri nu e o solutie, sa stam acolo sa ne plangem "mortii"...
    tre sa rezistam pe toate forumurile pt. a nu le da altora prilej de "bucurie"

    ps. oricum pe maxima esti tu moderator si cum intra vreun "dusman" il zbori imediat
    Nu sa ne plangem mortii, ci sa fim mai activi pe craiova-maxima, din pacate acest forum are mai multi forumisti olteni decat craiova-maxima, eu sper sa ne strangem acolo si sa discutam despre Stiinta! Bineinteles acest forum nu trebuie nici el ignorat, dar ar fi mai bine sa punem mai mult accentul pe acel forum, numai al nostru!
    Pana acum nu a intrat nici un dusman pe craiova-maxima, doar un stelist firav, sean paul! , dar e cam paralel cu fotbalul....
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •