Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 61

Thread: -=Parerea mea=-

  1. #1
    junior amatorul's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bicaz, Neamt
    Posts
    124
    Reputatie
    1

    Talking -=Parerea mea=-

    OK, mi-a venit ideea de a face un thread in care putem comenta despre oricare jucator......Iata:in fiecare zi o sa arat un jucator pe capul caruia sa spunem parerea noastra despre el, avantajele lui,dezavantajele,talentele lui secretele lui, tot ce il deosebeste fata de ceilalti jucatori da?
    Last edited by amatorul; 3rd June 2006 at 20:16.

  2. #2
    junior amatorul's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bicaz, Neamt
    Posts
    124
    Reputatie
    1
    Din motiv ca nu avem timp primul jucator o sa-l spun maine la prima ora, ca sa avem timp sa-l comentam..

  3. #3
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1

    Andy Roddick

    Hai ca incep eu primul daca tu esti offline. Am vazut ca ai la preferinte Andy Roddick. Sa vorbim cate ceva despre texan. Personal cred ca este un jucator slab din punct de vedere tehnic, singurul lucru care il ajuta este serviciul. In rest, foarte slab la fileu . Afara d`astea, este un jucator lipsit de bun simt: dovada cea mai recenta - abandonul in fata lu` A. Martin dupe ce era condus cu 2-0 si spaniolul avea break in setu` 3
    Last edited by Ady; 4th June 2006 at 11:25. Reason: am pus bold sa se vada usor numele jucatorului

  4. #4
    junior amatorul's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bicaz, Neamt
    Posts
    124
    Reputatie
    1

    Wink

    Miai luat-o inainte ca acu doream sa il anunt, dar fie, incepem cu Andy Roddick..............hai hai, pareri, comentarii, astept, sa facem aici un thread mare pe masura celorlalte

  5. #5
    Culé adriana18p's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    711
    Reputatie
    1
    acceasi parere o am si eu despre roddick, decat serviciu are si dreapta in rest mai nimik
    "I am not a singer or a rock star. Tennis is tennis. If you want to see a clown, go to a circus."
    "When I talk to myself on court, I say, I love you, you're a good guy, but don't miss next time, OK?

    Marat Safin

  6. #6
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat
    Afara d`astea, este un jucator lipsit de bun simt: dovada cea mai recenta - abandonul in fata lu` A. Martin dupe ce era condus cu 2-0 si spaniolul avea break in setu` 3
    Chiar nu sunt de acord cu asta , roddick este unul dintre cei mai fair-play jucatori din circuit . Imi aduc aminte anul trecut juca pe zgura (cu verdasco parca ???) si arbitrul a dat afara o minge a adversarului sau . De mentionat ca era minge de meci pentru Andy si el s-a dus si s-a certat cu arbitrul pana acesta si-a schimbat decizia . Andy avea sa piarda meciul pana la urma ...
    O alta dovada pentru asta uita-te pe thread-ul cu propuneri pentru jucatorul lunii si o sa vezi de cate ori a fst propus pentru fair-play.
    De asemenea este un jucator tipic american, un showman, care face spectacol pe teren, chiar daca nu prin lovituri de o finete deosebita sau mai stiu eu ce.
    Ma amuza foarte mult cand incearca sa ajunga la fileu , am vazut cateva voleuri la care am ras mai mult decat la 90% din filmele de comedie pe care le-am vazut =))
    later edit : asteptati pana la sfarsit ca sa vedeti faza pe care v-am povestit-o mai sus : http://www.youtube.com/watch?v=vqX0O...in%20funny%5C+
    Last edited by Ady; 4th June 2006 at 12:35.

  7. #7
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Are si el momentele lui mey ady
    Nu uita ca Andy de gestu` facut in meciul cu Pavel. S`ar putea sa fie numai o antipatie de`a mea, sau oi fi eu gelos ca e cu Maria

  8. #8
    junior Kinder's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    inainte de meciul din cupa davis cu Romania aveam aceeasi impresie despre Andy, ca ar fi un tip fffff. fair-play, dar m-am convins ca pentru el conteaza imaginea lui, adica ceea ce lasa sa se vada si sa se creada despre el, e foarte atent cu ceea spune la interviuri, vrea sa fie iubit ce sa mai, si stie sa evidentieze doar laturile pozitive exagerand umpik cand vrea sa para un tip ok.ca jucator daca nu ar avea serviciul "terminator" nu ar fi in primii 10 din lume pentru ca la capitolul tehnica e cam slabut.

  9. #9
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Oricum super dovada de fairplay din filmulet, probabil conducea detasat? Stii cumva cat era scoru` Ady?

  10. #10
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    pierduse deja doua mingi de meci si aia era a 3-a , practic daca tacea castiga meciul ...

  11. #11
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Amatorule, ce zici, ma lasi sa aleg eu jucatorii timp de o saptamana?

  12. #12
    junior amatorul's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bicaz, Neamt
    Posts
    124
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by relansat
    Amatorule, ce zici, ma lasi sa aleg eu jucatorii timp de o saptamana?
    cum poti sa spui asta.......eu aleg, si asa o sa ramana fara suparare, nam ce-ti face, poate cand o sa raman in pana de idei da cine stie daca o sa traiesti pana atunci ...............

    URMATORUL JUCATOR pe care il puteti comenta:
    Leyton Hewitt

  13. #13
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Imi incep "lucratura" maine dimineata la prima ora. Il distrugem maine pe australian . Iti dau voie tie amatorule sa tragi concluziile in legatura cu Andy Roddick pt ca tu esti un mare fan si stii mai multe lucruri despre el

  14. #14
    junior amatorul's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bicaz, Neamt
    Posts
    124
    Reputatie
    1
    OK, vad ca nimeni nu se baga la Hewit asa ca o sa spun parerea mea despre el..............Leyton Hewit este un jucator de o tehnica foarte buna pe terenurile de zgura si de beton.Ca punct forte are forehandul, dar totusi are si dezavantaje, cum ar fi serviciul (nici nu imi aduc aminte de cate zeci de ori a facut greseli de picior)..........Dar lucrul cel mai interesant la australian este capacitatea lui de concentrare si de auto-incredere lucru pe care putini jucatori il au

  15. #15
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Nu prea`mi aduc aminte meciurile lu` Leyton, insa m`o cam dezamagit in ultima vreme

    p.s: ti`am spus amatorule sa ma lasi pe mine sa aleg jucatorii

  16. #16
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    nu puteam sa il sufar pe hewitt din cauza manifestarilor lui pe teren , acum il urasc pentru incidentul de anul trecut cu chela ...
    jocul lui ar fi destul de frumos , pacat ca trebuie sa il strice cu un comportament de nota 2

  17. #17
    Culé adriana18p's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    711
    Reputatie
    1
    in primul rand chela l.a scuipat asa ca el s.a purtat ca un nesimtit nu hewitt
    eu nu vad nimik rau sa te incurajezi, mie imi place de el si imi pare rau ca a mancat bataie de la nadal avea toate atuurile sa o faca
    mie imi place la el psihicul , nu se da niciodata batut
    "I am not a singer or a rock star. Tennis is tennis. If you want to see a clown, go to a circus."
    "When I talk to myself on court, I say, I love you, you're a good guy, but don't miss next time, OK?

    Marat Safin

  18. #18
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Ziua a trecut si (cu permisiunea initiatorului thredului) propunerea vine de la mine: Arantxa Sanchez Vicario. Amintiri in legatura cu ea? A avut`o cineva ca idol? Cel putin mie`mi placea extraordinar de mult cum juca. Eram cam fraged, abia atunci invatam si eu cate ceva din regulile tenisului dar stiu ca am ramas placut impresionat cand m`am uitat la primul meci al Arantxei. Pacat ca pe atunci era S. Graff lider WTA si celelalte fete nu prea miscau in fata ei.

  19. #19
    Int. Explorer Darius's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,065
    Reputatie
    1
    Arantxa Sanchez era genul de tenismena care muncea foarte mult pe teren pentru a obtine performantele dorite (vezi si Thomas Muster).
    Intotdeauna mi-a dat impresia ca, in ciuda daruirii sale pe teren, ii lipseste ceva pentru a fi mai buna decat Steffi Graf.
    Personal, nu mi-a placut niciodata, nu am fost fanul ei, dintre jucatoarele spaniole din acea vreme, mai mult imi placea Conchita Martinez.
    Boots to unwashed masses!

  20. #20
    junior Kinder's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    in perioada aceea o admiram fff mult k jucatoare pe gabriela sabattini era o jucatoare mai completa

  21. #21
    junior amatorul's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bicaz, Neamt
    Posts
    124
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat
    Nu prea`mi aduc aminte meciurile lu` Leyton, insa m`o cam dezamagit in ultima vreme

    p.s: ti`am spus amatorule sa ma lasi pe mine sa aleg jucatorii
    --------------------------------------------------------------------
    Na uite relansat, ca sa-ti indeplinesc dorinta, maine poti sa alegi tu un juk ca nu pot sa stau pe net(ma duc in excursie ). Azi osa aleg eu unul, deci tu alegi maine seara da?Nimic mai mult

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •