Results 1 to 14 of 14

Thread: Dau mondialele valoarea echipelor?

  1. #1
    incepator
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Lightbulb Dau mondialele valoarea echipelor?

    eu nu cred, fiecare echipa are o zi mai buna si mai putzin buna, nu intotdeauna un rezultat caracterizeaza valoarea echipei.. (in majoritatea cazurilor da)

  2. #2
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Eu cred ca la fiecare campionat mondial fiecare echipa da tot ce poate , deci "clasamentul" final e perfect normal si justifica 100% valoarea respectivelor echipe

  3. #3
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Bine acuma depinde si unde se intalnesc echipele.
    De exemplu la ultimile 2 mondiale finalele au fost practic in sferturi: Italia Franta in 98 si Brazilia Anglia in 2002 au fost cele mai bune echipe.

    Dar ma rog de cand ma uit eu la turnee finale doar Franta in 98 a fost si cea mai buna si a castigat.

  4. #4
    asfhgfghghf. Vlad's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    981
    Reputatie
    1
    In general nu. Cum a zis si sergiuseling, se pot intalni oriunde chiar si in grupe

    Cel mai bun exemplu ca finala o poate castiga oricine (exceptie Romania care nu se califica) este EURO 2004. A castigat Grecia, cand erau altele mai bune ca ea.

    Asta-i farmecul turneelor finale! Poate avem parte si la CM 2006 de o surpriza

  5. #5
    incepator hadriano's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Timisoara, Arad
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    In mare masura da...ne vom da seama de valoarea echipelor... Si eu zic ca Europa va avea succes. Echipele din America de Sud vor avea mari probleme. De ex Argentina dupa parerea mea, nu va trece de faza grupelor. Si cine stie...Coasta de Fildes poate provoca o mare surpriza.

    Hai Romania!!!

  6. #6
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Cea mai buna echipa e cea care castiga. Oricum are ceva in plus fata de celelalte.
    Chiar si cazul Greciei e elocvent: a avut disciplina, noroc, a beneficiat de un vid de forma al echipelor cu nume...
    Cam la fel cum s-a intamplat cu Brazilia in 2002, cand toata lumea vedea o finala Italia-Argentina.
    Si daca nu un campionat mondial face ierarhii, atunci ce? Meciurile amicale???
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  7. #7
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    NU cred..Togo Angola Ghana Trinidad&Tobago Iran Saudi Arabia nu au ce cauta al acest Campionat.,....dar asa sunt regulile

  8. #8
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    eu zic ca Italia o sa faca un campionat mondial foarte bun in ciuda scandalului imens care este la ei...surpriza as vrea s`o avem de la Spania, care nu a cashtigat nici un camp. mondial....
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  9. #9
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Universal
    Ghana
    nu vorbi la bautura sau in necunostinta de cauza... o sa vezi ca una dintre Italia si Cehia ii va cadea victima si va pierde calificarea

  10. #10
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Da asta ziceam si eu Italia, Cehia si SUA sunt intre primele 12 din lume sigur, dar asta e una va iesi.

  11. #11
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    eu cred ca vor iesi doua din alea trei enumerate de tine

  12. #12
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sun
    Eu cred ca la fiecare campionat mondial fiecare echipa da tot ce poate , deci "clasamentul" final e perfect normal si justifica 100% valoarea respectivelor echipe
    nu cred ca e chiar asa... de exemplu anul trecut Corea de Sud a reusit sa ajunga pana in semifinale, desi n-avea fata, poate, nici macar de optimi... si sa nu uitam ca ajuns in "careul de asi" cu ajutorul arbitrilor (atat in optimi cu Italia cat si in sferturi, cu Spania, au fost favorizati).

    Sper ca anul acesta echipa anfitrioana sa nu fie ajutata asa cum s-a intamplat acu 4 ani.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  13. #13
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1

    Yeah

    Quote Originally Posted by tchibos
    nu vorbi la bautura sau in necunostinta de cauza... o sa vezi ca una dintre Italia si Cehia ii va cadea victima si va pierde calificarea

    Yeah Sure..USA

  14. #14
    sport legend Vraciul's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,945
    Reputatie
    1
    daca toate echipe ar fi in forma maxima? eu cred ca exista perioade bune si perioade proaste...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •