Results 1 to 15 of 15

Thread: Stadion european la Târgu Jiu!

  1. #1
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1

    Stadion european la Târgu Jiu!

    Stadion european la Târgu Jiu
    Înfățișarea Municipalului va fi alta: tribune acoperite, suprafață bună de joc, nocturnă și tabelă modernă

    Pandurii au ca obiectiv în acest sezon ocuparea unui loc de cupă europeană, adică 5-8. Ambiții mari, dar care pot fi realizate în condițiile în care echipa joacă un fotbal de calitate. În aceste condiții, președintele pandurilor Marin Condescu nu vrea să rămână mai prejos și intenționează să investească masiv în dezvoltarea bazei sportive care cel mai probabil va ajunge la un nivel de trei stele. „Vreau să facem la Târgu Jiu un stadion de cupe europene”, a declarat președintele Marin Condescu.
    Altă imagine în 2010

    Proiectul de investiții din stadionul Municipal a fost ideea președintelui Marin Condescu. Acesta, după ce echipa a promovat în primul eșalon, a decis ca o parte din banii veniți de la sponsori să se îndrepte spre baza sportivă. S-a făcut un teren sintetic cu nocturnă, s-au achiziționat două autocare și s-a construit și un teren cu iarbă naturală. Planurile nu se opresc aici. “Am promis că vom face acest proiect de modernizare a stadionului și ne vom îndeplini promisiunea. Vom avea un alt stadion, unul modern cu peluzele aduse la patru metri în spatele porților, nocturnă și tabelă de marcaj. Capacitatea tribunelor va fi de 15 mii de locuri, toate acoperite. Totul se va face pe structură metalică, iar lucrările de modernizare vor fi finalizate în 2010”, a declarat ieri președintele pandurilor Marin Condescu. Boss-ul gorjenilor a mai menționat că proiectele sunt finalizate, astfel că nu mai pot apărea probleme de amânare.
    Costul: cinci milioane de euro

    Lucrările de modernizare vor demara în primăvara anului viitor. „Din primăvară începem lucrările la peluze. Acestea vor fi aduse mai aproape de suprafața de joc, astfel că va fi eliminată pista de atletism. Până atunci vom avea instalată și nocturna, vom avea și o tabelă nouă de marcaj, una modernă și care sperăm să fie inaugurată odată cu nocturna”, a mai declarat Condescu.
    Montarea peluzelor se va face în două etape, astfel în vara anului viitor ele vor fi finalizate ca și amplasament, iar în următorul sezon se vor acoperi toate tribunele. „Clubul nostru va suporta toate cheltuielile, investițiile ajungând pe undeva în jurul a cinci milioane de euro”, a mai spus Condescu.
    Totodată, gorjenii vor da o importanță deosebită și suprafeței de joc, aceasta urmând a fi schimbată în vara anului viitor.
    Se schimbă totul

    Cei de la Pandurii s-au gândit și la o altă structură a stadionului. Astfel, după ce vor monta peluzele metalice, și se vor dărâma cele actuale, sub aceste peluze se vor construi vestiare, săli de conferințe, cabinete medicale, dar și magazine și restaurante. „Vestiarele se vor muta de sub tribuna oficială sub peluzele de la actuala tabelă de marcaj, totul se va schimba”, a mai spus Condescu.
    Acesta a refuzat să clasifice pe număr de stele înfățișarea viitorului stadion. „Nu știu câte stele va avea, însă știu că va fi unul frumos. Alții abilitați o să ne clasifice la nivel de stele”, a mai anunțat Condescu.
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  2. #2
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Sa o vedem si pe asta

  3. #3
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Eu cred ca o sa se tina de cuvant si vom avea stadionul asa cum zic...sa nu uitam cum arata acum vreo 5 ani ziceai ca e demolat ...si al cum merge echipa nu cred ca o sa aiba probleme cu retrogadarea ...

    cateva imagini
    http://i167.photobucket.com/albums/u...0/stadion3.jpg
    http://i167.photobucket.com/albums/u...0/stadion2.jpg


    Gorjenii au prezentat ieri macheta noului stadion Municipal, care va fi modernizat pînă în 2010. "Arena va fi una modernă, cu peluzele aduse în spatele porților, cu nocturnă și tabelă de marcaj de ultimă generație. Capacitatea tribunelor va fi de 15.000 de locuri, toate acoperite, și va dispărea pista de atletism. Vom construi vestiare noi, săli de conferințe, cabinete medicale, magazine și restaurante", a explicat președintele Marin Condescu.

    Costul investiției se ridică la 5 milioane de euro și va fi acoperit de sponsorizări. "Mi-aș dori să rămîn să joc pe acest stadion care arată senzațional în poze ?i machete. Și așa mie nu-mi place să mă plimb prea mult pe la echipe. Nici ca jucător nu am făcut-o, așa că nu o voi face nici ca antrenor", a comentat Eugen Neagoe.
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  4. #4
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Foarte bine domnilor, se pot face lucruri bune si cu bani mai putini, totul este sa se vrea.
    Mai mult de atat eu unul am o slabiciune pentru aceste arene de fotbal in stil britanic cu peluzele aduse aproape pentru ca atmosfera de pe o arena de fotbal este net superioara uneia de pe un stadion de fotbal (adica cele ce au pista de atletism si peluzele curbate).
    Semper Fidelis

  5. #5
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    S-au terminat si lucrarile la nocturna, care va fi inaugurata in etapa 15 cu FC Vaslui.

  6. #6
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    De ieri lucrările la instalația de nocturnă de pe „Municipal” au intrat în linie dreaptă. Astfel au și început probele la reflectoarele instalației de nocturnă care este una dintre cele mai moderne din țară, cu trei faze de iluminat, intensitatea cea mai mare ajungând la 2500 de lucși pe metru pătrat. Pentru Liga întâi, limita este de 1400 de lucși pe metru pătrat, astfel că gorjenii vor juca având o lumină mult mai puternică. Mai mult ca sigur, peste o săptămână totul va fi gata, iar meciurile cu Gloria Bistrița și Universitatea Cluj se vor putea disputa în nocturnă.
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  7. #7
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    La anul o sa se schimbe si gazonul...o sa fie cu incalzire la fel ca in Ghencea a declarat Condescu
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  8. #8
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Gata si TABELA!!!

  9. #9
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    n`am vazut poze....cum arata?
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  10. #10
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1


    Maine ma duc sa o vad

    Fac si poze

  11. #11
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1

  12. #12
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    destul de bine arata ..acum sa speram ca arata decat pt gazde nr golurilor
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  13. #13
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    http://i4.tinypic.com/8bs8nkk.jpg

    nocturna...poza de la meciu cu dinamo 0-1
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  14. #14
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Am fost pe multe stadioane din Romania,facand comparatie pot spune ca avem un stadion care peste putin timp va atinge standarde de nivel european.
    ...si nu numai,avem si un oras frumos si curat.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #15
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    dupa nocturna.. a fost schimbat si gazonu` cara arata impecabil

    acum se lucreaza la pista de atletism .. si posibil in viitor si la tribune

    Oficial preturile abonamentelor sezon 2011-2012Noile abonamente pentru meciurile de pe teren propriu ale echipei Pandurii se vor pune în vânzare în cursul acestei săptămâni. Conducerea clubului a luat decizia de a nu mări prețul acestora. Astfel, cu excepția tribunei VIP, se vor păstra aceleași prețuri la abonamente ca și în urmă cu doi ani:
    50 la Peluze
    150 la Tribuna II
    200 Tribuna zero
    500 Tribuna VIP B
    1000 Tribuna VIP A
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •