Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 45

Thread: Sporturi favorite

  1. #1
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1

    Sporturi favorite

    Care sunt sporturile voastre favorite de iarna si de ce?

    Mie imi plac foarte mult patinajul artistic, hocheiul si schiul alpin.

    Cred ca la hochei, Campionatul Mondial, este unul dintre cele mai spectaculoase evenimente sportive din lume.

  2. #2
    ateu Colonelu''s Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    38
    Reputatie
    1
    De departe hocheiul imi place cel mai mult. Imi place la nebunie nationala Finlandei de hochei. Am inceput sa-i sipatizez cu vreo 10 ani in urma. jucau (la olimpiada mi se pare) cu Suedia , erau condusi cu 4-2 si in ultimul minut de joc au scos portarul si au reusit sa egaleze! A fost un meci extraordinar!

  3. #3
    Guest
    Pacat ca nu e la noi la fel. Ma duc la meciurile de hochei si uneori in afara de bataie nu vad nimic. Mi se pare srupuda dusmania dintre echipele cu jucatori de etnie ungara si cele formate din romani sadea.

  4. #4
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Si mie tot hockeyul imi place cel mai mult. Dupa basket este sportul meu preferat.
    Iar echipa mea preferata este Czech Republic. Mereu ;la campionate mondiale sau Olimpiade tin cu ei.

    Dar imi place nespus de mult si patinajul artistic,...in special probele de dansuri si perechi. Dupa cum spunea si Cristina Topescu,in patinaj sportul si arta se imbina perfect.

  5. #5
    Ultra
    Guest
    In familia Topescu se pare ca este din tata in fiica arta comentarii patinajului. Batranu' era chiar bun cand era tanar...

    Mie imi plac si sariturile la la trambulina, aia nu sunt intreagi la cap.

  6. #6
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Imi cer mii de scuze. Acum vad ca in postul meu anterior am scris Cristina Tpescu.
    Este vorba desigur despre Cristian Topescu. Nu stiu cum s-a strecurat un "a" pe acolo.
    Cristina Topescu nu a comentat in viatza ei vreun sport.

    Cristian Topescu este la fel de bun si acum ,la varsta pe care o are. Abia astept campionatele mondiale si europene de patinaj..unde va comenta alaturi de Marius Negrea,ca deobicei.

    Si mie imi plac sariturile cu skyurile. Dar sa fie pe zapada. Asta vara Eurosportul a transmis sarituri pe trambulina artificiala. Nu aveau nici un farmec.
    Si mai imi place mult....patinajul viteaza....unde sunt un suporter al olandezilor.

  7. #7
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    Astept si eu cu interes inceperea sezonului la sariturile cu schiurile. Ador acest sport dar, asa cum spuneai si tu Gabriel, sa fie zapada.. Imi place Martin Schmit.. pacat ca anul trecut nu a fost intr-o forma grozava!!

  8. #8
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Sariturile merge dar biatlonul ruluie de departe. Excelent si imprevizibil pana in ultima secunda. Ole Einar Bjorndallen rules

  9. #9
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    Hocheiul(fights OLD TIME HOCKEY) tin cu Steaua si cu Canada .
    Fotbalul -Premier League(Liverpool)-cea mai spectaculoasa liga;Serie A

    C'mon England
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  10. #10
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    sickboy..aici este vorba despre sporturile de iarna care itzi plac ! asa ca nu era cazul sa ii pomenesti pe Liverpool.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  11. #11
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    :oops:
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  12. #12
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Domne,mie imi plac toate sporturile de iarna mai putin....curling ! Stie cineva despre ce este vorba in acest asa-zis sport ?
    Eu am incercat sa ma uit pe Eurosport la diverse meciuri...dar nu am inteles nimic !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  13. #13
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    Nu e mare la reguli,mai mult este un sport tactic.

    Trebuie sa ai una din bilele echipei cit mai aproape de interiorul cercului rosu.

    Pe Eurosport,e campionatul european si acolo intelegi mai multe


    http://www.curlingbasics.com/

    http://duenorth.net/sfgranite/curlingexplained.html
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Nu sunt nici admirator infocat, nici practicant al sporturilor de iarna. Ma intereseaza, asa ptr cultura generala, care este diferenta dintre slalom uriash si super G. Help me! :?

  15. #15
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1

    pt faniii martin schmitt

    aveti incredere in el !o sa isi revina!

  16. #16
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    hockey

    nationale: CZ
    club: Pittsburgh Penguins, Kölner Haie

    desi nu-i neaparat sport de iarna, avind in vedere ca sezonul de patinaj aici se termina pe 30. Aprilie, iar cupa stanley are loc in iunie

  17. #17
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1

    sporturi misto...?!sariturile cu schiurile!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    uita-te si tu la competitiile de acest gen savezi ce palpitante sunt!!!!!!!!!!!!!

  18. #18
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    mie imi plac toate sporturile de iarna, dar patinajul si sporturile cu schiuri mai mult. cat despre curling, e nevoie de putina rabdare si se clarifica toate...

  19. #19
    sport legend pronostic's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Germania
    Posts
    375
    Reputatie
    1
    Hellvis, slalomul urias e o disciplina tehnica, super-G-ul e o proba de viteza.
    La slalom urias fiecare sportiv trebuie sa parcurga pista de 2 ori, la super-G, doar o data.

  20. #20
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    Team USA trashing hotel rooms at Nagano
    a review from the 1998 olympics
    (LCS Hockey)


    Team USA might not have left their mark in the Olympic medal count, but it did manage to leave something for the people of Nagano to remember them by. At about 4 a.m. the day after Team USA was eliminated from the Games by the Czech Republic, an undeterminable number of members of the American squad decided to some redecorating of their dorm rooms in the athletes' village.

    Total cost: somewhere around $3,000.

    The new look wasn't something Frank Lloyd Wright would be proud of, however. The rampage through the dorms ended in broken chairs, emptied fire extinguishers and one tossed fire extinguisher through a fifth-story window and into a courtyard below.

    A tremendous amount of America bashing quickly followed the incident, and for good reason. By no means should such childish behavior occur at an international event. It should be saved for more important events, like a frat party at Penn State on a football weekend.

    But if you really think about it, things could have been a lot worse. Imagine, if you will, some of the more drastic moves they could have made, such as:

    1. Taken several Snowlets hostage and created an international hostage situation.
    2. Picked a fight with a member of the French men's figure skating team.
    3. Impersonated a member of the French men's figure skating team.
    4. Insisted the rest of the tournament be played with curling brooms and rocks.
    5. Called Japanese Prime Minister Ryutaro Hashimoto a big dork.
    6. Blown out the Olympic Torch.
    As of press time, no members of Team USA have stepped forward and claimed responsibility. On the other hand many players have expressed their disapproval of the actions and have demanded the culprits fess up. Brett Hull, for one, emphatically denied all wrongdoing in the incident. Team Canada's Theo Fleury said the incident was "typical" of the Americans. "Like a bunch of first-year kids in college."

    Until someone does step forward, the image of American hockey players, and the nation in general, will continue to be tarnished.


    In the meantime, LCS Hockey would like to ask you, our valued readers, for your input by answering the following question:

    With the responsible parties for the room trashing in Nagano still on the loose, which of the following Team USA players do you think is least likely to be named spokesman for Motel 6?

    Jeremy Roenick
    Chris Chelios
    Tony Amonte
    Keith Tkachuk
    Mike Richter

  21. #21
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    e pasionat careva de snowboard?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •