Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 22

Thread: Campioana provinciei?

  1. #1
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    100
    Reputatie
    1

    Campioana provinciei?

    Eu merg pe mana Timisoarei!!!

    Poli Champion!!!

  2. #2
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Deocamdata CRAIOVA este campioana de toamna a provinciei, dar noi speram sa ne pozitionam la sfarsitul campionatului mai sus de locul 4

    CRAIOVA FORZA CRAIOVA!!!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #3
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    campioana provinciei este Universitatea Craiova. Ce titlu e asta? n-am nevoie de el.Eu vreau titlul de campioana nationala si in viitor de campioana europeana. Timisorene ,daca pe tine te incalzeste ,ti-l las tie si lui Poli.Eu il vreau pe cel national.

  4. #4
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Polichampion eu zic sa lasam pe altii sa fie "campionii provinciei", pentru ca eu nu consider ca Timisoara este "provincie".
    Noi sintem un oras martir care am adus libertatea acestei tari, aici a inceput totul.
    Timisoara - provincie, niciodata. Pai Polichampion noi nu sintem Ciorogirla sa fim provincie.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  5. #5
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    In zilele acestea nu pot sa va transmit decat RESPECT pentru ce ati realizat in decembrie '89.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  6. #6
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Ai dreptate Timisorene, defapt despre provincie vorbesc doar bucurestenii. Nu inteleg de ce privesc de sus restul tarii pentru ca nu au motive. Si apoi se mira de ce ii strigam MITICI...... dar ei cand vorbesc de provincie o fac doar pentru a-si sublinia o anumita superioritate....
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  7. #7
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IlMILAN
    Ai dreptate Timisorene, defapt despre provincie vorbesc doar bucurestenii. Nu inteleg de ce privesc de sus restul tarii pentru ca nu au motive. Si apoi se mira de ce ii strigam MITICI...... dar ei cand vorbesc de provincie o fac doar pentru a-si sublinia o anumita superioritate....
    nu ai impresia ca ambele tabere is de vina? ca exista bucuresteni idioti care cred ca daca-s de-aici sunt dumnezei, nu neg, dar si invers e perfect valabil. mult mai sanatos ar fi daca ar inceta ambele tabere cu complexele de superioritate.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  8. #8
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    e adevarat, campioana provinciei este o notiune lipsita de continut si de fair-play. daca ar fi sa aleg din ce e acum in A as alege apulum si dinamo. prima pentru lipsa de complexe in deplasare iar a doua pentru suvoiul de goluri.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  9. #9
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Dinamo-campioana provinciei!
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  10. #10
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Daca facem etimologia cuvantului "provincie", vine din latina. Francezii folosesc de asemenea "provence" referindu-se la alte locuri/orase din afara capitalei. Pe vremea romanilor, teritoriile erau impartite in provincii. Mie nu imi place expresia "campioana provinciei", de aia nu apare pe ols. Insa, termenul de "provincie" exista in dictionar si exprima clar sensul, generic, al unor locuri din afara capitalei. A spune provincie este un lucru mai normal decat fosta semnatura de pe forum a lui Ady_azzuro in care scria ceva de genul ca "oltenii sunt cei mai bun romani"... Asa cum spune si Vasile, romanii sunt buni sau rai peste tot, fie ei din provincie sau capitala, nu asta este problema.

    Ce a fost in decembrie 1989 necesita o discutie lunga. Au mai fost tentative de rabufnire contra regimului si la Brasov, prin 1986. Ceea ce s-a petrecut in 1989 a fost lovitura de stat. Nu spun asta pentru ca am vreo dovada, ci numai privind ceea ce se petrece in lume. Am vazut revolutie si in Irak si in Iugoslavia. In Iugoslavia s-a dus totul de rapa... La noi la fel, ne ducem in jos, saracia creste. Cu o pensie nu poti trai, mori, te da afara din casa ca nu poti plati intretinerea. Ca om al muncii la fel, majoritatea traiesc de pe azi pe maine, cu strictul necesar. Nu este normal ca salariul sa fie mai mic decat este intretinerea, nicaieri in Europa nu se intampla asa ceva, este bataie de joc. Auzeam azi ca in 2004 vor creste salariile profesorilor cu 250.000 - 300.000 de lei. Este bataie de joc.

    Eu inca imi aduc aminte cum era inainte de 1989, sigur ca erau multe probleme, se traia greu, dar cred ca respectul pentru oameni era mai mare. Vad o diferenta mare intre generatiile de azi si cele de atunci. In 1989 s-au petrecut acele rasturnari de guverne "comuniste" in Europa de Est. A fost la comanda, la comanda americanilor. Din pacate la noi au murit oameni nevinovati, intai la Timisoara, apoi la Bucuresti. Democratia este de fapt un comunism mult mai meschin, iar exemplul in acest sens este SUA.

  11. #11
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    vadim eu nu am vrut decat sa remarc, curajul acelor oameni si sa-i cinstesc prin respect pe cei ce au murit.
    ca a fost sau nu lovitura de stat este altceva, dar oamenii de pe strazi credeau in idealurile lor.
    este un subiect demn de luat in seama si iti propun sa-l discutam la diverse. daca vrei bineinteles!
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  12. #12
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Acei oameni au murit au murit ca niste eroi. Da, daca vrei, deschide acolo un subiect.

  13. #13
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    A spune provincie este un lucru mai normal decat fosta semnatura de pe forum a lui Ady_azzuro in care scria ceva de genul ca "oltenii sunt cei mai bun romani"... Asa cum spune si Vasile, romanii sunt buni sau rai peste tot, fie ei din provincie sau capitala, nu asta este problema.
    Vadim se pare ca nu ai tinut bine fosta mea semnatura, desi am avut-o de cand am venit pe acest forum, ti-o reamintesc ca sa n-o mai uiti de data asta.
    Suntem cei mai buni dintre romani,
    SUNTEM OLTENI!!!!!!!!!!!!!
    Si intotdeauna vom striga,
    HAI CRAIOVA!!!!!!!!!!!!!!!!


    Ce bine suna!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  14. #14
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Steaua e campioana provinciei-joaca in afara Bucurestiului.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  15. #15
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ady, tu esti ca femeile, care isi spune mereu "ce bine e sa fii femeie".

  16. #16
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Doamna fereste!
    Eu spun ce bine e sa fii barbat si oltean!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  17. #17
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Exact, asa cum femeile isi repeta "ce bine e sa fii femeie", doar-doar or crede si ele

  18. #18
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Vezi ca mai sunt si prezente de sex feminin pe acest forum, sa nu iti sara in cap
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  19. #19
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Campioana PROVINCIEI = FC Ceahlaul
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  20. #20
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    ceahlaul la blaturi
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  21. #21
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1

    Cea mai tare la blaturi e Gloria!!!
    Eu sincer ma multumesc cu o participare in Intertoto si cu titlul de campioana Moldovei!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •