Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 27 of 27

Thread: Reputation

  1. #22
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Nu...reputation este alta optiune...care nu este activata pe forumul acesta
    Tu te referi la "Referrals"

  2. #23
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Ma referi la altceva. Sunt acele patretele verzi care iti apar in dreptul numelui si cu cat sunt mai multe cu atat esti mai...'reputat' Plus ca atunci cand pui cursorul pe ele iti apar niste nume haioase, stai sa caut un exemplu...revin
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #24
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    A, da, la alea ma refeream. Si totusi, stiu sigur ca atunci cand am pus si eu la un moment dat aceeasi intrebare, mi s-a raspuns cam tot in genul in care am scris eu mai sus. In fine, nu conteaza Bine ca am lamurit-o si p-asta. Mersi, Ionutz

    Ady, pai eu nu vad patratele pe forum aici. Dar cred ca stiu cam la ce te referi. Daca vad exemple cu siguranta o sa-mi dau seama

  4. #25
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Cand eram eu pe forum si cand s-a trecut la vBulleton (acu multa vreme) erau patretele.
    Ete un exemplu mai jos
    http://www.vbwebmaster.com/forums/sh...=3544#post3544

    La aia care au un patratel scrie de exemplu "bassnutz is on a distinguished road"

    http://www.vbwebmaster.com/forums/im...tation_pos.gif

    Cam asa arata un patratzel.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #26
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Am vazut patratelul (verde). Da` care-i faza totusi, ca vad ca la toti (pe linkul dat de tine) scrie la fel cand tii cursorul pe patratel - si la aia cu 1 post, si la aia cu 30 si ceva, si la cei cu aproape 300. La o anumita limita scrie altceva sau patratelul asta face numai deosebirea intre cei cu reputatia buna si cei cu reputatia proasta? Adica cam ca la unele jocuri RPG pe care le joci pe internet - cand omori alti jucatori - si acest lucru iti strica reputatia, fiind bineinteles o chestie vizibila, astfel incat ceilalti sa stie sa se fereasca de astfel de caractere indoielnice? In fine, am dat un exemplu prost, dar a fost primul care mi-a venit in minte cand m-am gandit la cuvantul "reputatie"

  6. #27
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Pai reputatia iti creste cu cat esti mai vechi pe un forum si cu cat scrii mai multe mesaje. Probabil ca acei membrii erau destul de noi si n-au avut timp sa se 'reputeze'
    Reputatia iti mai poate creste daca alti utilizatori te pun pe lista lor de prieteni, si cu cat esti mai po****r(a), cu atat ai mai multe reputatie.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •