View Poll Results: Pronostic

Voters
72. You may not vote on this poll
  • 1

    27 37.50%
  • x

    17 23.61%
  • 2

    28 38.89%
Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415
Results 295 to 303 of 303

Thread: Etapa 29: FC Rapid - Sportul

  1. #295
    ministru h0va's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    92
    Reputatie
    1
    cum 3-4 etape meshtere, nu shtii sa numeri? am postat rezultatele din 8 partide cele cu echipele aflate pe primele 9 pozitii ale clasamentului. despre ce partide vrei sa discutam? cele cu tg jiu sau bacau?
    [SIZE="1"][B]Baietzi, shtitzi bancu' cu patrula?[/B][/SIZE]

  2. #296
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Care meshter? Nu vad nici un meshter aici. Dar ai facut doar 8 partide. Pune tu o statistica de 29 de etape si atunci iti voi arata eu cine are dreptatae
    Nu 8 etape.29 conteaza.nu 8.

  3. #297
    ministru h0va's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    92
    Reputatie
    1
    omule am pus rezultatele din 8 partide tur-retur..asta inseamna 16 etape din 30..mai bine de jumate..ce dumnezeu eshti turc? am postat rezultatele inregistrate cu ocupantele primelor 9 pozitii in clasamentul actual..echipele mai valoroase ale acestui campionat..este irelevant dpmdv rezultatul inregistrat cu o echipa de amatori..
    [SIZE="1"][B]Baietzi, shtitzi bancu' cu patrula?[/B][/SIZE]

  4. #298
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    h0va, clasamentul final se calculeaza luand in calcul toate meciurile. Daca s-ar juca play-off, poate era altceva. Asa, discutia e inutila. Am pierdut prea multe puncte in tur, campionatul ar fi un bonus nesperat privind in ansamblu.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  5. #299
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Diferenta in trei faze aproape identice este ca jucatorii de la Sportul au jucat mingea in timp ce baragladinele glezna, genunchiul sau coapsa, dupa caz, cu intentie. Nu conteaza ce au considerat ei sau ce le soptea neuronul, ceea ce au facut ii exclude din rasa umana. Nici nu stiu exact unde se incadreaza... Sigur ceva decerebrat...

  6. #300
    ministru h0va's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    92
    Reputatie
    1
    in timp ce baragladinele glezna
    ultras, in ce calitate apreciezi matalutza ca moldovan sau rada sunt tzigani? in cea de etnolog, antropolog sau pur shi simplu in calitate de neam prost (erudit pare'se dupa limbaj) care continua sa inspire divershi oligofreni "decerebrati" in a numi suporterii shi jucatorii rapidisti tzigani?

    permite'mi sa afirm ca subiectivismul de care dai dovada facand afirmatii de genul "ceea ce au facut ii exclude din rasa umana" frizeaza ridicolul..hai sa fim serioshi, daca alea au fost intrari intr'atat de dure incat sa merite asemenea calificative jucatorii cu pricina inseamna ca porcu zboara iar tu n'ai vizionat altceva decat partide de fotbal de nasturi sau foosball..nu sunt de parere ca astfel de intrari ar trebui tolerate, insa din punctul meu de vedere "determinarea" rapidistilor in a cotonogi anumitzi jucatori sportishti (vezi tibi balan) au la baza noncombatul de care aceshti jucator au dat dovada in partida cu steaua

    a, shi inca ceva, l'am vazut pe zidane avand intrari de zece ori mai criminale asupra unor adversari, and yet you can't say that he's a moron or a criminal..i rest my case!
    [SIZE="1"][B]Baietzi, shtitzi bancu' cu patrula?[/B][/SIZE]

  7. #301
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    hOva, cred ca Ultras se refera la caracter. Ma rog, este si din cauza poreclei data rapidistilor, care duce spre o anumita etnie. Oricum, mi se pare grobian stilul de joc al lui Moldovan si Rada. Si faptul ca au adoptat acest stil de joc, tolerat vizibil de catre arbitru (care, de altfel, a neglijat fumigena aruncata pe teren la inceputul partidei si brichetele receptionate in cap de Stancioiu), spune multe despre nivelul lor intelectual.

    Declaratiile iresponsabile ale lui Moldovan si Buga de dupa meci sunt penibile si bazate pe o acuzatie nefondata ("sa moara pentru banii lui Steaua"), fara a se gandi primul la varsta si al doilea la propriul fizic.

    Pentru incheiere: de ce credeti ca rugbystii evita intrarile dure? Nu pentru ca nu ar avea fizic sa o faca. Poate nici pentru suspendarile si amenzile prevazute in regulament. Motivul este altul, autocontrolul, dublat de o dilema: daca si adversarul ar intra dur, cine are oasele mai tari?
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  8. 7th June 2006, 13:35

  9. #302
    senior AMICU''s Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    BRASOV
    Posts
    195
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gigel Sportul
    hOva, cred ca Ultras se refera la caracter. Ma rog, este si din cauza poreclei data rapidistilor, care duce spre o anumita etnie. Oricum, mi se pare grobian stilul de joc al lui Moldovan si Rada. Si faptul ca au adoptat acest stil de joc, tolerat vizibil de catre arbitru (care, de altfel, a neglijat fumigena aruncata pe teren la inceputul partidei si brichetele receptionate in cap de Stancioiu), spune multe despre nivelul lor intelectual.
    oare Regie nu este aproape de Giulesti??? deci, cam aceeasi oameni traiesc si pe acolo.Voi va ziceti "studenti" ,dam o raita prin caminele studentesti si aflam ca sunt adevarate focare de infectie.
    Moldovan si Rada au jucat determinati pentru ca stiau ca sportul nu va mai juca la fel de lejer ca la meciul cu steaua.
    Intr-adevar s-au aruncat brichete insa asta nu are cum sa iti demonstreze nivelul intelectual al unora sau al altora.Daca prin asta se masoare nivelul intelectual al omului atunci tari ca:Anglia, Italia,Turcia,Argentina,Brazilia,Serbia...mustesc a prostie.

    Declaratiile iresponsabile ale lui Moldovan si Buga de dupa meci sunt penibile si bazate pe o acuzatie nefondata ("sa moara pentru banii lui Steaua"), fara a se gandi primul la varsta si al doilea la propriul fizic.
    Varsta asta bat-o vina...de la varste fragede invata stia anumite combinatii.
    In tur o i-a fara drept de apel de la steaua 4-1 ca peste o etapa sa bata pe Rapid cu 1-0 jucand mult mai determinant
    In retur nici macar nu reusesc sa inscrie, datorita prostiei lui dica egaleaza .Au trebuit sa repare greseala si steaua castiga dintr-un penalty jenant.Dupa o etapa doar interentiile lui Coman ajuta Rapidul sa nu fie condusa de Sportul , si golurile li Buga, Moldovan si Niculae fac Rapidul invingatoare.

    Pentru incheiere: de ce credeti ca rugbystii evita intrarile dure? Nu pentru ca nu ar avea fizic sa o faca. Poate nici pentru suspendarile si amenzile prevazute in regulament. Motivul este altul, autocontrolul, dublat de o dilema: daca si adversarul ar intra dur, cine are oasele mai tari?
    Oricum la meciul cu steaua nu prea v-ati pus osul la bataie asa ca a trebuit sa vi-l puna cineva in functiune.
    nu sunt aurolac, pentru ca m-as face in Anglia de kkt

  10. 7th June 2006, 13:36

  11. 7th June 2006, 13:38

  12. 7th June 2006, 13:38

  13. 7th June 2006, 13:38

  14. #303
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Daca ai ajuns sa compari Sarbi cu Regia, nici nu mai am de ce sa comentez...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •