Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 33 of 33

Thread: Cum il primim pe Grigoras?

  1. #22
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Mi-a placut Grigoras, si felul in care juca Farul... dar nici atunci nu eram foarte constanti...asa ca trebuie sa privim inainte. Ce a fost a fost, tot respectul dar de data asta o sa invingem...

    Mai mult imi place insa curajul lui Vukotic de a promova atatia jucatori din pepiniera Farului. Poate nu va dati seama, dar asta e un lucru mare...

    Si tchibos pe unde citesc, no offense, dar scrii "threand"... nu stiu daca o faci dinadins, dar cred ca se spune mai corect: Thread
    Nu o lua in nume de rau... e doar o observatie miculeana
    Never Die Easy

  2. #23
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    e o observatie buna si nu am de ce sa ma supar, chiar iti multumesc.. nu stiu de ce mi-a ramas tiparit eronat pe tartacuta... de acum voi scrie corect.

    on topic: si Grigoras avea talentul de a promova jucatori la echipa .. sa ne amintim de L.Mihai care era un anonim pana sa il descopere Grigoras. Toti i-am acordat credit lui Vukotic, insa si rabdarea are o limita. In fotbal iti trebuie si rezultate. La unul aveam rezultate dar nu exista constanta, altul are rezultate mai slabe per total, constanta in joc, promoveaza jucatori noi. Care e mai bun?... ideea e ca pe vremea lu' Grig mai prindeai cate un meci cand vedeai spectacol cu adevarat (imi aduc aminte ca pe Craiova o cam rupeam pe acasa la noi... si ce meciuri erau si ce scoruri 3-0, 5-3.. goluri, faze frumoase), pe cand acum mai rar vezi asa ceva. Am vazut in meciul cu Auxerre in primele 10 minute din repriza a doua, dar se sting repede. Daca am avea rezultate bune cred ca m-as lipsi de spectacol insa cand nu vezi nici spectacol si rezultatele lasa de dorit e greu sa speri la lucruri mai frumoase... UEFA, de exemplu
    Last edited by tchibos; 31st July 2006 at 13:25.

  3. #24
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Corect, faceam spectacol dar vezi tu ca in ziua de azi spectacolul e lasat in plan secundar...
    Cele mai bune exemple: Italia, Franta, chiar si Portugalia si multe alte echipe care joaca fotbal pe goluri nu pe artificii...
    Daca om avea si noi jucatori de gen Ronaldinho, Messi sau Deco ne-am apuca sa facem spectacol dar cu Soare, Larie, Pacuraru incerci sa joci la rezultat...
    Daca nu ii batem pe galateni nu o sa ii mai iau apararea niciodata lui Vukotic
    Never Die Easy

  4. #25
    senior
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    229
    Reputatie
    1
    Ai dreptate intr-un fel , insa sunt si jucatori tehnici , cu care poti juca si la rezultat dar si la spectacol ex Todoran , Apostol , chiar si Liviu Mihai cand mai are chef sa alerge.Prea se bazeaza pe tineri care or fi talentati , dar inca nu sunt pregatiti sa joace la nivelul asta.Din cate a zis Bosanceanu , nu stiu daca spune adevarul, el a facut toate transferurile pe care le-a cerut Vukotici. Sper sa incepem sa avem rezultate si pentru inceput sa-i batem pe galateni .

  5. #26
    senior
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    178
    Reputatie
    1
    Stiti de ce se "bazeaza" atata pe tineri ?! Marinof, antrenorul secund (si cel care face in mare parte echipa), are un anumit comision, de 10% din banii castigati de acesti jucatori, pt. ca el i-a format, la echipa a 2-a. Stiu aceste lucruri din surse cat se poate de sigure, nu le-am inventat eu.
    [B][COLOR="Blue"]A[/COLOR][/B][COLOR="Black"]utenticitate[/COLOR]
    [B][COLOR="Blue"]R[/COLOR][/B][COLOR="Black"]eprezentatie[/COLOR]
    [B][COLOR="Blue"]I[/COLOR][/B][COLOR="Black"]maginatie[/COLOR]
    [B][COLOR="Blue"]A[/COLOR][/B][COLOR="Black"]titudine[/COLOR]
    [B][COLOR="Blue"]ULTRA`[/COLOR][/B]

  6. #27
    sport legend b3bito's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    807
    Reputatie
    1
    da mah napoletan,dar mie acesti tineri mi se par buni si de viitor...
    Care este unitatea de masura a prostiei? R: un Becal..

  7. #28
    senior
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    178
    Reputatie
    1
    Da mah ai dreptate, dar ei trebuie sa joace in timp, sa se formeze, nu ii bagi titulari din prima, pt. ca nu au inca experienta necesara. Si eu sunt de acord cu aducerea a cat mai multi tineri la echipa, dar integrarea lor sa se faca progresiv.
    [B][COLOR="Blue"]A[/COLOR][/B][COLOR="Black"]utenticitate[/COLOR]
    [B][COLOR="Blue"]R[/COLOR][/B][COLOR="Black"]eprezentatie[/COLOR]
    [B][COLOR="Blue"]I[/COLOR][/B][COLOR="Black"]maginatie[/COLOR]
    [B][COLOR="Blue"]A[/COLOR][/B][COLOR="Black"]titudine[/COLOR]
    [B][COLOR="Blue"]ULTRA`[/COLOR][/B]

  8. #29
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Grigoras a fost si ramane cel mai tare antrenor care a antrenat Farul, cel putin in ultimii 10-15 ani. Trebuie primit cu respectul cuvenit unui farist pur sange. Pacat ca a fost inlaturat de Bosanceanu !
    HAI FARUL!

  9. #30
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Grigoras ? Jos palaria!

  10. #31
    junior Simp4ticul's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Napoletan

    Stiti de ce se "bazeaza" atata pe tineri ?! Marinof, antrenorul secund (si cel care face in mare parte echipa), are un anumit comision, de 10% din banii castigati de acesti jucatori, pt. ca el i-a format, la echipa a 2-a. Stiu aceste lucruri din surse cat se poate de sigure, nu le-am inventat eu.

    Pai Marinof face echipa la Farul nu Vukotici ... plm ala la antrenamente sta mereu pe banca de rezerve , Marinof ii indruma ii corecteaza ... am fost la multe antrenamente de cand e Vukotici antrenor si nu l`am vazut vreodata indrumand jucatori ... ca io indruma la vestiare nu contest ... dar io unu zic ca jucatorul trebe indrumat pe teren ceea ce face Marinof .. iar cu promovarea lor tot el se ocupa ca pana acum 1 an el se ocupa de pregatirea lor cand antrenor era Grigoras ...
    [CENTER][IMG]http://i62.photobucket.com/albums/h108/simp4ticul/avatarforum.jpg[/IMG][/CENTER]

  11. #32
    GUNNAR NORDAHL pirlinho's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    267
    Reputatie
    1
    Tineri ne-au cam dat peste nas azi. Cel putin Pacuraru a jucat f. bine. S-o tina tot asa ca nu ne suparam.

  12. #33
    sport legend adi_cta's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    575
    Reputatie
    1
    Am fost pe stadion dar am ajuns cu 10 minute intarziere si eram curios sa stiu cum sa comportat Grigoras? A salutat si el tribunele sau s-a facut ca ploua?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •