Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 55

Thread: Sezonul 2007/2008

  1. #22
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Clasamentul marcatorilor dupa etapa 18.
    16 goluri: Atilla Hadnagy
    10 goluri: Sabrin Sburlea
    5 goluri: Robert Ilyes
    4 goluri: Adrian Senin
    3 goluri: Mihai Roman
    2 goluri: Paulo Adriano; Marian Cristescu
    1 gol: Catalin Dedu, Nae Constantin, Cristian Oros

    www.FCBrasovFans.ro

  2. #23

  3. #24
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    FC Brasov va juca pe Stadionul "Forex"

    Dupa meciul cu FC Sacele din etapa cu numarul 24, "stegarii" vor parasii propria arena din cauza lucrarilor de modernizare ce vor fi facute la Stadionul "Tineretului". | Continuarea o puteti gasi pe www.FCBrasovFans.ro

  4. #25

  5. #26

  6. #27
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Autocare pentru fani

    Pentru deplasarea la Otopeni, suporterii echipei FC Brasov au puse mai multe autocare .Doritorii sunt asteptati duminica de dimineata la ora 7.30, in fata salii Sporturilor din Brasov.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  7. #28
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Cu "Brat Pitt" la centru

    Derby-ul seriei I a Ligii a II-a, dintre CS Otopeni si FC Brasov va fi arbitrat da o brigada avandu-l la centru pe Alexandru Tudor. El va fi ajutat de asistentii Sebastian Stoianof si Mihai Artene, iar arbitru de rezerva va fi Andrei Ionita. Observatorii intalnirii de la Otopeni vor fi Stelian Ilie si Augustin Deleanu.

    Meciul se va desfasura duminica, 23 Martie 2008, incepand cu ora 12:00.
    Bilantul meciurilor arbitrate de Tudor la meciurile Brasovului.
    Total meciuri: 14
    Victorii: 6
    25 Noi 2000 FC Brasov 3(2-1)1 Foresta Suceava
    5 Mai 2001 FC Brasov 2(0-0)0 FCM Bacau
    7 Mai 2003 FC Brasov 2(1-0)0 Politehnica Timisoara
    8 Noi 2003 Apulum Alba Iulia 0(0-0)1 FC Brasov
    17 Apr 2004 Gloria Bistrita 1(0-2)3 FC Brasov
    18 Sep 2004 FC Brasov 4(4-1)1 Apulum Alba Iulia

    Egaluri: 4
    26 Mai 2001 FC Brasov 1(1-0)1 Ceahlaul Piatra Neamt
    30 Noi 2002 FC Brasov 1(1-0)1 Astra Ploiesti
    13 Sep 2003 Universitatea Craiova 2(2-0)2 FC Brasov
    Apr 2005 Otelul Galati 1(0-0)1 FC Brasov

    Infrangeri: 4
    25 Mar 2000 FC Brasov 0(0-0)1 Petrolul Ploiesti
    28 Mai 2003 FC Brasov 0(0-0)1 FCM Bacau
    16 Apr 2005 Gloria Bistrita 2(0-0)0 FC Brasov
    8 Mai 2005 FC Brasov 0(0-0)1 FC Arges Pitesti

    www.FCBrasovFans.ro

  8. #29
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Conferinta de presa FC Brasov ->> http://www.fcbrasovfans.ro

    CS Otopeni - FC BRASOV, meciul orgolilor. http://www.fcbrasovfans.ro/index.php...orgolilor.html

  9. #30
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    EXCLUSIV FCBrasovFans.RO !

    Interviu cu Octavian Abrudan. http://www.fcbrasovfans.ro/index.php...n-Abrudan.html

  10. #31
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Egalul Brasovului

    In derby-ul seriei I a Ligii II s-au intalnit echipa de pe locul 2, CS Otopeni, si liderul FC Brasov. Pe stadionul mic al celor din Otopeni cei care au dominat fonic intalnirea au fost cei 200 de suporteri veniti de la Brasov, desi la meci au asistat mult mai multi suporteri ai gazdelor.

    FC Brasov: E.Nae - M.Constantinescu(min.46 - I.Voicu), Oros, N.Constantin, Senin - M.Roman, Maldarasanu, Ilyes(cpt.), Sandor(min.55 - Fabinho) - Sburlea, Hadnagy(min. 75 - C.Dedu)

    Meciul a inceput cu o usoara dominare a oaspetilor, prima ocazie apartinadu-i lui Roman, care a luat o actiune pe cont propriu, a patruns in careu, insa sutul sau a trecut paralel cu linia portii. Otopeniul a ripostat prin Kalle, sutul acestuia creandu-i emotii portarului Nae. A urmat o perioada a jocului in care cele doua formatii si-au impartit ocaziile, pana in minutul 22 cand la un corner bine executat de Sandor, capitanul Ilyes se desprinde din marcaj si inscrie cu o frumoasa lovitura de cap. La doar cateva minute dupa golul lui Ilyes, Stegarii au avut sansa sa se desprinda, pe fondul caderii psihice a gazdelor, insa Sburlea nu a ajuns la centrarea lui Roman.

    Ultimele 15 minute ale primei reprize i-au adus pe cei de la CS Otopeni in avantaj. Mai intai, in minutul 32 Kalle inscrie golul egalizator, in urma unei centrari a lui Dicu, Belic deviaza usor, mingea ajunge la Kalle scapat singur cu Nae, inscriind cu un lob. Pe fondul caderii psihice a Stegarilor, CS Otopeni mai marcheaza o data in minutul 42, in urma unei nesincronizari intre Oros si Nae, Dicu impinge mingea in poarta. Astfel, la pauza, jucatorii echipei FC Brasov erau condusi cu 2-1.

    Inceputul reprizei a doua i-a gasit pe Stegari atacand, insa de cele mai multe ori actiunile lor au fost stopate de defensiva gazdelor sau de arbitrul Tudor, care a luat unele decizii gresite. Totusi, odata cu intrarile in teren ale lui I.Voicu si Fabinho, jocul Brasovului a inceput din nou sa functioneze. In minutul 58, dupa o centare buna a lui Fabinho, Ilyes trimite mingea cu capul, insa Matache scoate spectaculos de la vinclu. "Galben-negrii" au dominat in continuare jocul, iar in minutul 82, Sburlea profita la maxim de greseala portarului Matache si inscrie dupa centrarea lui Roman. Dupa golul egalizator, Stegarii puteau iesi invingatorii de pe teren, Dedu si Ilyes neajungand la centarile lui Roman, respectiv Sburlea. Gazdele au mai avut o tresarire de orgoliu in minutele de prelungile, insa sutul lui Kalle, din interiorul careului, trece pe langa poarta.

    Astfel, meciul se tarmina 2-2, Stegarii pastrand distanta de 8 puncte fata de CS Otopeni, iar gazdele de astazi mai au de muncit mult pentru a promova, mai ales ca cei de la Concordia Chiajna s-au apropiat la 4 puncte de ei. Putem spune, ca acest egal nu incurca deloc echipa FC Brasov, care raman in continuare lideri autoritari, insa in jocul "galben-megrilor" se vede o usoara relaxare.

    Liviu Ciobotariu: “Greșeala face parte din joc. Nu cred că Matache este singurul responsabil pentru că nu am învins. Dacă mai marcam din ocaziile create, am fi obținut toate punctele”.

    www.FCBrasovFans.ro

  11. #32
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Dinu Gheorghe: "FC Brasov nu este in criza" ->> http://www.fcbrasovfans.ro/index.php...-in-criza.html

    Chiar daca n-au mai reusit acelasi parcurs ca in turul de campionat, jucatorii lui Razvan Lucescu nu sunt in criza, cel putin asa spune presedintele executiv al clubului, Dinu Gheorghe. "Nu este vorba de nici o criză la echipă. Este doar un moment mai slab, dar care cred că a fost depășit odată cu jocul de la Otopeni. Astfel de perioade se petrec în viața fiecărei formații. CFR Cluj a avut 11 puncte peste Steaua și vedeți că acum nu mai e sigură că ia titlul. Poate a intervenit și o oarecare suficiență la jucători, au venit și jucători noi, care au nevoie de timp pentru a se adapta și a da randamentul pe care-l dorim. Repet, nu e nici o criză".

    Continuarea articolului o puteti gasi pe http://www.fcbrasovfans.ro

  12. #33
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Romulus Pop va conduce meciul dintre FC Brasov si FC Sacele http://www.fcbrasovfans.ro/index.php...FC-Sacele.html
    Programul echipei FC Brasov in etapele 23-28 http://www.fcbrasovfans.ro/index.php...ele-23-28.html
    Nicolae Pescaru: "Am avut mari emotii" http://www.fcbrasovfans.ro/index.php...ri-emotii.html

    Mai multe stiri si informatii despre FC Brasov puteti gasi doar pe www.FCBrasovFans.RO

  13. #34
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    La mult ani, Nicolae Pescaru!


    La implinirea celor 65 de ani de viata, simbolul fotbalului brasovean, Nicolae PESCARU, a fost invitat de conducerea clubului FC Brasov la conferinta presa pentru a fi felicitat pentru frumoasa varsta pe care a implinit-o chiar astazi, si totodata pentru a fi felicitat pentru decorarea facut de presedintele Romaniei, Traian Basescu, pentru Ordinul "Meritul Sportiv", in semn de apreciere pentru participarea la Turneul Final al Campionatului Monedial de Fotbal din anul 1970 din Mexic si pentru intreaga activitate.

    "Imi aduc aminte de un moment cand aveam vreo 6 ani si venisem cu tatal meu la Brasov, ca sa se intalneasca cu dansul, cu domnul Pescaru, sa mai stea de vorba, la o masa si un pahar de vin. " - Razvan Lucescu, antrenor FC Brasov.

    NICOLAE PESCARU: "Sunt foarte emotionat. Este o mare surpriza pentru mine, mai ales ca este prima data cind cineva de la clubul FC Brasov se gindeste sa imi faca o surpriza de ziua mea si sa imi daruiasca un tricou si o minge. Le multumesc din suflet baietilor si lui Razvan, ca s-au gandit la mine. Voi incerca sa vin la cit mai multe meciuri ale echipei“


    Pe aceasta cale, Echipa FCBrasovFans.RO ii ureaza lui Nicolae Pescaru, un sincer "La multi ani" si multa sanatate.

    www.FCBrasovFans.ro

    http://img85.imageshack.us/img85/3829/27447455mu9.jpg

    http://img85.imageshack.us/img85/9238/19191817xw3.jpg

  14. #35
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Conferinta de presa FC Brasov. ''Tinem cu orice pret sa castigam maine''

    La conferinta de presa, organizata la sediul clubului, antrenorul lui FC Brasov, Razvan Lucescu a spus urmatoarele despre meciul de maine cu FC Sacele. "Pe noi ne asteapta maine un meci delicat, si asta o spun pentru ca totusi Sacele chiar daca este ultima in clasament este o echipa foarte dificila, este o echipa care in ultimele patru meciuri de campionat a primit doar doua goluri, deci este clar ca este o echipa care se apara foarte bine si care pune dificultati echipelor adverse. Pe de alta parte si noi suntem cu un moral bun, venim dupa un rezultat important, pozitiv la Otopeni, si tinem cu orice pret sa castigam maine".

    Razvan Lucescu: "La meciul de la Otopeni, asa cum am discutat si cu ei in vestiar marti, toate modificarile care au fost facute, toti care au venit de pe banca in repriza a II-a au adus un plus foarte mare jocului si pana la urma asta s-a concretizat pe tabela de marcaj. Tin foarte mult la acest aspect, tin foarte mult ca toate lumea sa fie la fel de concentrata si de motivata pentru ca un joc se poate castiga si in repriza a II-a, se poate castiga cu cei care vin de pe banca, dar asta numai cu conditia ca ei sa fie total conectati la joc. In primele trei etape nu s-a intamplat acest lucru, spre deosebire de turul de campionat, dar iata ca la un meci extrem de important pentru noi, din nou am simtit aceiasi unitate, aceiasi forta, aceiasi dorinta de a iesi cu fruntea sus dintr-o confruntare destul de delicata"

    Razvan Lucescu nu se va putea baza pe servicile lui Nae Constantin, suspendat pentru cumul de cartonase galbene si pe Ionut Voicu, care nu s-a pregatit cu echipa timp de 2 zile din cauza unor probleme medicale. "Inafara lui Nae Constantin care este suspendat, si Ionut Voicu, am tot lotul la dispozitie. A revenit si Cristi Ionescu dupa accidentarea din meciul cu Progresul. Insa este bine ca avem foarte multe solutii, pentru mine este poate mai dificil cand trebuie sa aleg, dar in orice caz, asta imi da incredere, siguranta, faptul ca putem conta pe foarte multi jucatori".

    Robert Ilyes, capitan FC Brasov: "Cred ca dupa rezultatul din meciul cu Otopeni, o sa intram incet, incet in ritmul nostru si cred n-o sa mai pierdem puncte asa de usor cum am pierdut in meciul cu Dinamo II si Progresul. Am simti lipsa lui Razvan de pe banca, pentru ca Razvan este impulsiv, cand vine in vestiar ne pune pe tabla tot ce trebuie sa facem si unde am gresit. Poate si din cauza asta am suferit".

    www.FCBrasovFans.ro

  15. #36
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Razvan Lucescu: ''O victorie clara''

    *FC Brasov a castigat derby-ul cu FC Sacele prin dublele reusite de Ilyes si Dedu.

    Putin peste 1.000 de brasoveni s-au incumetat sa asiste la asa zis-ul derby al Brasovului, intre Steagul si FC Sacele. Jucatorii pregatiti de Lucescu Junior incepe in forta meciului si dupa numai 3 minute de joc, capitanul "stegarilor", Robert Ilyes deschide scorul pe Stadionul "Tineretului". Practic, meciul avea sa inceapa de la 1-0 pentru gazde. In minutul 8 al partidei, Fabinho il deschide excelent pe Dedu pe contraatac dupa o pasa din propia jumatate a terenului, insa Dedu il ia la tinta pe portarul lui FC Sacele, Pandaru, si scorul ramane 1-0.

    http://img230.imageshack.us/img230/5...sacele3ij1.jpg

    In minutul 14 al partidei, brazilianul Fabinho executa perfect o lovitura de colt pentru FC Brasov, mingea ajunge in careul oaspetilor, iar de acolo decarul brasovenilor, Robert Ilyes il executa pe Pandaru cu o lovitura de cap bine plasata din 6 metri. Prima ocazie a celor de la FC Sacele vine abea in minutul 20 al partidei, Secu suteaza puternic de la peste 35 de metri insa Nae este atent si respinge in lateral.

    FC Brasov putea intra la cabine cu avantaj mai mare de doua goluri daca, lovitura libera a lui Senin de la 22 de metri nu ocolea atat de mult stalpul din stanga al portii sacelene, si lovitura libera a lui Ilyes in minutul 35 nu trecea putin peste transversala.

    CLICK AICI pentru continuarea articolului.

  16. #37
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Declaratii dupa FC Brasov - FC Sacele 4-0

    Razvan Lucescu, antrenor FC Brasov: "O victorie clara, importanta, cu o pofta de gol, de joc. Scorul putea fi mult mai mare, am inceput foarte bine, am fost agresivi, am inceput in presing, ceea ce ne-a ajutat sa castigam mingea aproape de careul adversarilor si sa ajungem rapid la situatii de corner sau in fata portii. Personal sunt multumit de rezultat, as fi vrut totusi o mai mare concentrare dupa 2-0 din partea baietilor, as fi vrut sa trateze meciul asa cum au tratat si primele 15 minute. A aparut o relaxare, sigur ca dupa pauza, dupa discutiile pe care le-am avut cu ei in vestiar lucrurile s-au schimbat si am dat dovada de maturitate, am reusit sa mai marcam doua goluri, sa nu permitem absolut nicio ocazie de poarta adeversarului, si asa cum spunea si Robert Ilyes joi la conferinta de presa, este un lucru bun, vine al doilea rezultat consecutiv important pentru echipa, si sper ca din acest moment sa intram in ritmul nostru pe care l-am avut".

    Adrian Furnica, antrenor FC Sacele: "Asteptam mai mult de la echipa mea, au avut ultimele trei meciuri mai bune fata de cel de acum. FC Brasov este cea mai buna echipa din serie si a demonstrat-o cu prisosinta in jocul de astazi. Din pacate am luat gol foarte repede, si de aici cred ca a plecat si jocul nostru, am pierdut pe greseli, exact pe ce am lucrat saptamana asta. Una peste alta, cred ca a fost un meci frumos, au fost 4 goluri frumoase, si FC Brasov a demonstrat ca nu degeaba este pe primul loc, au o forta la mijloc, o forta in atac, au jucatori cu calitatii foarte bune la care am facut fata cu greu".

    www.FCBrasovFans.ro

  17. #38
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Caseta tehnica a meciului.

    FC Brasov: Nae - Constantinescu, B. Nicolae, Oros, Senin - Roman (Chipciu '71), Adriano, Ilyes (Cristescu '56), Fabinho (Sandor '46), - Dedu, Sburlea.

    FC Sacele: Pandaru - Maghici, Popescu, Suciu, Secu - Dani, Marinescu, Kajcsarasz (Botu '85), Dumitru (Somotecan '60) - Iavorschi (Martun '46), Foca.

    Cartonase galbene:

    FC Brasov: Oros '44, M. Constantinescu '89
    FC Sacele: Foca '36, Pandaru '89, Somotecan '89

    www.FCBrasovFans.ro

  18. #39

  19. #40
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Conferinta de presa inaintea meciului Dunarea Galati - FC Brasov

    Razvan Lucescu, antrenorul formatiei FC Brasov vrea cu orice pret ca echipa pe care o conduce sa obtina din deplasarea de la Galati toate cele 3 puncte puse in joc. „Mergem cu gandul sa castigam la Galati. Noi ne propunem de fiecare data sa castigam. Cei de la Galati sunt intr-o situatie delicata, probabil isi disputa ultimele sanse de supravietuire, de aceea consider că nu va fi un meci simplu. Avem insa valoarea si motivatia de a invinge "

    De la FC Brasov vor lipsi, Marian Constantinescu, suspendat, si Ionut Voicu, care este accidentat. Ambii jucatori joaca pe postul de fudas dreapta, si astfel Razvan Lucescu va trebui sa gaseasca un locuitor pentru acel post: Oros.

    Etapa trecuta, galatenii au fost umiliti in deplasare de CS Otopeni, cu scorul de 7-0, iar FC Brasov a trecut lejer, acasa, de FC Sacele cu scorul de 4-0.

    Sursa: www.fcbrasovfans.ro

  20. #41
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Exclusiv! Interviu cu Robert Ilyes

    Capitanul "stegarilor", Robert Ilyes, a avut marea amabilitate de a ne acorda un interviu in exclusivitate, in care a vorbit despre viitorul lui, cat si despre suporterii stegari. Puteti citi interviul in randurile de mai jos.

    Robert, ai multe jocuri in prima liga si in cupele europene, cum a fost revenirea la fotbalul romanesc, in Liga a II-a?

    Robert Ilyes: La prima vedere a fost putin ciudat sa vin in Liga a II-a dupa 10 ani petrecuti in prima liga din Romania, respectiv Azerbadjan. Insa, le-am facut o promisiune domnului Dinu Gheorghe si lui Razvan Lucescu, pentru a veni aici sa ajut echipa FC Brasov sa-si indeplineasca obiectivul, promovarea in prima liga. Acesti doi oameni au fost pentru mine ca si parintii mei atat cat am fost la Rapid, dar si dupa accea, si nu puteam sa refuz oferta. A fost si dorinta mea de a ma intoarce in Romania, pentru a fi mai aproape de familia mea.

    In vara anului trecut ai mai avut si alte ofere din prima liga?

    Robert Ilyes:
    In vara lui 2007 am mai avut doua oferte, de la Farul Constanta si de la Ceahlaul Piatra-Neamt, insa am preferat sa vin la FC Brasov si nu regret.

    Desi au fost adusi muti jucatori noi, ati reusit sa formati un grup foarte unit, care au fost secretele acestor reusite?

    Robert Ilyes: In primul rand atunci cand Razvan Lucescu m-a anuntat ca voi fi capitanul echipei stiam ce responsabilitate am. Responsabilitatea unui grup unit care l-am avut si la Rapidsi pentru a face performanta trebuie sa existe un colectiv bun, jucatori cu caracter. Selectia facuta de Razvan, care a adus numai jucatori buni, de mare caracter a facut ca in scurt timp sa formam o familie foarte unita. Acesta este secretul, grupul unit care il avem in cadrul echipei.

    Continuarea interviului o puteti gasi AICI.

    Sursa: www.FCBrasovFans.ro.

  21. #42
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Razvan Lucescu: ''O victorie muncita'''

    “Am obtinut o victorie lejera, muncita, pe un teren imposibil. Am intalnit un adversar care a jucat extrem de agresiv. Arbitrul a gresit astazi impotriva noastra pentru ca puteam pleca cu 2-3 jucatori accidentati. Trebuiau acordate 2 cartonase rosii. A fost penalty si eliminare la faultul asupra lui Dedu si eliminare la faultul asupra lui Nae Constantin. Noi am jucat un fotbal bun si am facut spectacol”. - a declarat antrenorul lui FC Brasov, Razvan Lucescu, la sfarsitul meciului Dunarea Galati - FC Brasov 1-4.

    www.FCBrasovFans.ro

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •