View Poll Results: Ce parere aveti despre Nicolae Ceausescu?

Voters
96. You may not vote on this poll
  • Foarte buna, un adevarat erou

    9 9.38%
  • Buna, per total

    3 3.13%
  • Neutra, a facut si rele si bune

    25 26.04%
  • Proasta, a facut multe prostii

    11 11.46%
  • Foarte proasta, a fost un dezastru pentru Romania

    48 50.00%
Page 4 of 22 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 452

Thread: Nicolae Ceausescu

  1. #64
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Userii sub 22 de ani nu ar trebui sa voteze pt ca citirea din ziare nu se compara cu realitatea...
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  2. #65
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    userii care locuiesc in londra nu ar trebui sa voteze, ca nu stiu cum e aici

  3. #66
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    userii care locuiesc in londra nu ar trebui sa voteze, ca nu stiu cum e aici
    Nici chiar asa. Eu am fost in fiecare an cel putin o data in tara si am vazut cum stau lucrurile. Pareri poate spune fiecare.Cu dreptul de vot este o alta chestie, sigur ca un cetatean britanic sau german nu trebuie sa aiba drept de vot...

  4. #67
    rock and roll Elvis81's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Spain
    Posts
    3,420
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post

    Elvis: am mai spus-o si cualte ocazii, referitor la alti musterii, cateodata nu-mi trebuie mai mult de doua trei fraze ca sa ma lamuresc referitor la un individ.
    Referitor la ultimul tau post, patura de mijloc deabia acum se formeaza, nu are cum sa dispara pentru ca pana acum nu a existat.
    In principiu ea ar trebui sa fie formata din cei ca tine, in jur de 30 de ani, absolventi de facultate.
    .
    daca tot te-ai referit la faptul ca din 2-3 fraze poti sa cunosti pe cineva,eu inca astept sa imi dai quote la un mesaj de-al meu care te-a facut sa zici ca merit jigniri...cat despre patura de mijloc...tu zici ca e in formare...parerea mea este ca e doar "etajul" paturii de jos...cel putin raportat la ce ar trebui sa insemne cu adevarat patura de mijloc.

    absolventii de facultate in jur de 30 ani nu pot forma patura de mijloc atat timp cat sunt prost platiti pt ca nu au vechime,sau lucreaza in domenii care nu au absolut nici o legatura cu ce au absolvit ei doar pt ca se castiga mai bine
    My imaginary friend thinks that you have mental problems

  5. #68
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Diaspora are drept la vot...in plus,lover,nu ai apucat tu zilele in care parintii tai erau foarte bucurosi cand beau apa rasuflata numita bere...
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  6. #69
    rock and roll Elvis81's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Spain
    Posts
    3,420
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elvis81 View Post
    daca tot te-ai referit la faptul ca din 2-3 fraze poti sa cunosti pe cineva,eu inca astept sa imi dai quote la un mesaj de-al meu care te-a facut sa zici ca merit jigniri...
    astept...
    My imaginary friend thinks that you have mental problems

  7. #70
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Bumbescu jigneste in general fara motiv, asa ca mai ai de asteptat

  8. #71
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Elvis81 View Post
    astept...
    eu personal il regret oarecum pe NC...de fapt nu pe el,ci mai degraba sistemul comunist care iti oferea siguranta zilei de maine


    Daca o cauti cu lumanarea....o primesti...eu te lasasem in pace

    Fraza de mai sus e specifica celor cu varste cuprinse intre 50 si 60 de ani sau....dezechilibratilor psihici, celor cu coeficient de inteligenta in zona gastelor, incapabililor....etc
    Daca la 26 de ani esti capabil sa scoti asa ceva inseamna ca esti un loser amice.

    P.S. Pacat ca nu ai citit ce s-a scris pe threadul cu comunismul, acolo printre altele i-am explicat si lui balaci, de fata si el acum ca numai un idiot ar putea scrie asa ceva

    Inca ceva: vezi ca nu imi pierd vremea in arena cu gugustiuci ca tine, am facut-o odata si nu mai am timp....daca ai ceva de spus, "spui" aici
    Last edited by Bumbescu; 13th August 2007 at 20:58.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  9. #72
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    looser sau loser ? ... lache sau perdant
    Last edited by delaparis; 13th August 2007 at 20:54. Reason: in ordine
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #73
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Nici chiar asa. Eu am fost in fiecare an cel putin o data in tara si am vazut cum stau lucrurile. Pareri poate spune fiecare.Cu dreptul de vot este o alta chestie, sigur ca un cetatean britanic sau german nu trebuie sa aiba drept de vot...
    alta e sa vezi, alta e sa le traiesti ...e cert ca nu mai exista clasa de mijloc....la noi pe Magheru la ora aceasta...20:55..sunt masini mult mai scumpe ca pe Champs Elysse... sunt cei care au bani si cei care doar se tarasc de pe o zi pe alta( ma includ si pe mine aici) toti tinerii vor sa plece "afara"....3 milioane de romanii in afara granitelor, asta spune totul:| ....e clar ca multi vor sa scape de nenorocitii de aici

  11. #74
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Mersi profesore
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  12. #75
    rock and roll Elvis81's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Spain
    Posts
    3,420
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    eu personal il regret oarecum pe NC...de fapt nu pe el,ci mai degraba sistemul comunist care iti oferea siguranta zilei de maine


    Daca o cauti cu lumanarea....o primesti...eu te lasasem in pace

    Fraza de mai sus e specifica celor cu varste cuprinse intre 50 si 60 de ani sau....dezechilibratilor psihici, celor cu coeficient de inteligenta in zona gastelor, incapabililor....etc
    Daca la 26 de ani esti capabil sa scoti asa ceva inseamna ca esti un looser amice.

    P.S. Pacat ca nu ai citit ce s-a scris pe threadul cu comunismul, acolo printre altele i-am explicat si lui balaci, de fata si el acum ca numai un idiot ar putea scrie asa ceva

    Inca ceva: vezi ca nu imi pierd vremea in arena cu gugustiuci ca tine, am facut-o odata si nu mai am timp....daca ai ceva de spus, "spui" aici
    nici nu ma gandeam la arena...gaseste tu undeva un concurs sau ceva de genul asta cu teme de cultura generala sau un test de inteligenta on-line,dar ai carui rezultate pot fi facute publice intr-un fel sau altul si putem incepe...in asa fel macar as putea sa arat celorlalti de pe aici ca nu esti nici macar pe sfert atat de destept si cult cum te crezi...

    ca sa fac o comparatie pt care sa nu iau avertisment(ca tine) as putea sa spun doar atat: tu esti genul "gigi becali" care daca a citit o carte crede ca e marele filozof....

    si inca ceva...dupa cum te-am mai intrebat,detii cumva adevarul absolut,sau de ce crezi ca neaparat cei care nu sunt de acord cu tine nu au dreptate?

    si daca tot ai reusit sa ma enervezi,ma gandeam ca poate ai ceva traume din viata reala si de aceea pe internet vrei sa te dai marele filozof,paznicul adevarului,razboinicul luminii sau mai stiu eu ce...
    Last edited by Elvis81; 13th August 2007 at 21:02.
    My imaginary friend thinks that you have mental problems

  13. #76
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Mersi profesore
    Daca te refereai la mine, e domnul profesor pentru tine.

  14. #77
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by celso View Post
    alta e sa vezi, alta e sa le traiesti ...e cert ca nu mai exista clasa de mijloc....la noi pe Magheru la ora aceasta...20:55..sunt masini mult mai scumpe ca pe Champs Elysse... sunt cei care au bani si cei care doar se tarasc de pe o zi pe alta( ma includ si pe mine aici) toti tinerii vor sa plece "afara"....3 milioane de romanii in afara granitelor, asta spune totul:| ....e clar ca multi vor sa scape de nenorocitii de aici
    Adevarul este ca se pleaca de prea departe dar diferenta fata de occident se va estompa in curand. Cu intrarea in UE progresul economic si social se va accelera la fel ca si in tarile care au intrat in trecut precum Portugalia, Grecia etc ...
    Trebuie rabdare si , bineinteles, o doza de pragmatism care sa ne ajute sa trecem peste frustrarea momentului ...

    Stai linistit ca diferenta e mare si la bogati intre Romania si occident. In Franta sunt multimiliardari in dolari/euro care nici nu se uita la patura medie care pentru ei nici nu exista

    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Mersi profesore
    Cu placere ... nu sunt sigur de traducere
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #78
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    looser sau loser ? ... lache sau perdant
    loser...



    A looser is a loser who can't spell "loser".
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  16. #79
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Ca sa fie clar pentru francofoni: cuvantul looser nu exista.
    Asta off-topic

  17. #80
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    .
    .....o cauti cu lumanarea....o primesti...eu te lasasem in pace

    Fraza de mai sus e specifica celor cu varste cuprinse intre 50 si 60 de ani sau....dezechilibratilor psihici, celor cu coeficient de inteligenta in zona gastelor, incapabililor....etc
    Daca la 26 de ani esti capabil sa scoti asa ceva inseamna ca esti un loser amice.

    P.S. Pacat ca nu ai citit ce s-a scris pe threadul cu comunismul, acolo printre altele i-am explicat si lui balaci, de fata si el acum ca numai un idiot ar putea scrie asa ceva

    Inca ceva: vezi ca nu imi pierd vremea in arena cu gugustiuci ca tine, am facut-o odata si nu mai am timp....daca ai ceva de spus, "spui" aici

    Seicule faci analize pertinente insa daca ai sta fata in fata cu unii dintre personajele de pe aici ai fi profund dezamagit ca ai intrat in dialog cu copii necopti....m-am convins de lipsa de maturitate a unor tineri de peste 20 ani incat nu ma mai mira nimic. Am zis tineri insa trebuia sa precizez si studenti din pacate acest statut e demonetizat rau de tot astazi. Acum mai bine de o saptamana a mai murit o floare in fata careia trebuia sa ne plecam si ramanem cu multitudinea de buruieni. Era o splendida floare visinie, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! Nu acelasi lucru ii doresc personajului sinistru despre care vorbiti in threadul asta, o mare pacoste pt. Romania, o buruiana veritabila!
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  18. #81
    rock and roll Elvis81's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Spain
    Posts
    3,420
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post



    A looser is a loser who can't spell "loser".
    nu mai stiu exact cine a scris looser...
    My imaginary friend thinks that you have mental problems

  19. #82
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Elvis81 View Post
    nici nu ma gandeam la arena...gaseste tu undeva un concurs sau ceva de genul asta cu teme de cultura generala sau un test de inteligenta on-line,dar ai carui rezultate pot fi facute publice intr-un fel sau altul si putem incepe...in asa fel macar as putea sa arat celorlalti de pe aici ca nu esti nici macar pe sfert atat de destept si cult cum te crezi...

    ca sa fac o comparatie pt care sa nu iau avertisment(ca tine) as putea sa spun doar atat: tu esti genul "gigi becali" care daca a citit o carte crede ca e marele filozof....

    si inca ceva...dupa cum te-am mai intrebat,detii cumva adevarul absolut,sau de ce crezi ca neaparat cei care nu sunt de acord cu tine nu au dreptate?

    si daca tot ai reusit sa ma enervezi,ma gandeam ca poate ai ceva traume din viata reala si de aceea pe internet vrei sa te dai marele filozof,paznicul adevarului,razboinicul luminii sau mai stiu eu ce...


    Nu mai, tu esti genul de complexat prost(pe mine nu ma deranjeaza avertismentele), des intalnit aici pe forum, care atunci cand intalneste o persoana care ii este in mod evident superioara incepe cu tampenii gen "ai citit o carte si acum te dai mare"sau "stai cu dex-ul sub perna" si asa mai departe...problema ta si a celor ca tine e ca nu au nici macar un minim de spirit de conservare sa se retraga atunci cand e cazul.
    Te-a mancat in cur sa continui discutia cu mine, acum o iei in bot, ai grija insa....nu esti nici macar de nivelul lui balaci, ala macar e un partener de caft pe masura, tu nu esti, ti-am mai zis, decat un gugustiuc

    Ce concurs mai zevzecule, ce sa le arati tu celorlalti de pe forum? Le-ai aratat deja ca esti un nostalgic ceausist de 26 de ani si asta spune totul...
    Traume in viata reala cred ca ai tu, cred ca-ti petreci prea mult timp cu socrii si de acolo ai capatat adoratia pt nea nicu...
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  20. #83
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Nu conteaza, era doar o gluma.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  21. #84
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by starsteel View Post
    Seicule faci analize pertinente insa daca ai sta fata in fata cu unii dintre personajele de pe aici ai fi profund dezamagit ca ai intrat in dialog cu copii necopti....m-am convins de lipsa de maturitate a unor tineri de peste 20 ani incat nu ma mai mira nimic. Am zis tineri insa trebuia sa precizez si studenti din pacate acest statut e demonetizat rau de tot astazi. Acum mai bine de o saptamana a mai murit o floare in fata careia trebuia sa ne plecam si ramanem cu multitudinea de buruieni. Era o splendida floare visinie, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! Nu acelasi lucru ii doresc personajului sinistru despre care vorbiti in threadul asta, o mare pacoste pt. Romania, o buruiana veritabila!
    Maestre starsteel, sper ca nu la mine te referi in post-ul de mai sus, asta asa, ca sa stim pe ce pozitii ne aflam

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •