View Poll Results: Aveti incredere in antrenorul Napoli?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Da, este cea mai buna varianta.

    2 25.00%
  • Ar putea reusi, ca este Italian

    1 12.50%
  • Nu pentru ca nu va avea liniste la Craiova

    1 12.50%
  • Nu pentru ca nu este antrenor

    2 25.00%
  • Da

    2 25.00%
  • Nu

    0 0%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 70 of 70

Thread: Napoli se lanseaza la Universitatea?

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Narcis Drejan
    George Păunescu

    Clubul Universitatea Craiova a remis ieri un comunicat de presă prin care infirmă orice zvon legat de demiterea antrenorului principal Nicolo Napoli. “Constatăm cu surprindere că o parte a mass-media a prezentat ştiri tendenţioase la adresa clubului şi în special a antrenorului. Nicolo Napoli beneficiază şi de susţinerea lui Dinel Staicu şi a lui Pavel Badea şi nu se pune în nici un fel problema luării în discuţie a unei eventuale demiteri”, se arată în textul semnat de patronul şi de preşedintele clubului oltean. “Napoli este antrenorul nostru şi este o invenţie demiterea lui. Eu am mare încredere în el şi cred că va reuşi să facă treabă. Trebuie să-l lasăm pe om să antreneze în meciuri oficiale. Unde s-a
    m-ai pomenit să dai antrenorul afară în perioada precompetiţională, cînd de-abia l-ai luat? El trebuie să rămînă, indiferent că ne bate Oţelul în prima etapă”, a declarat Pavel Badea. Punctul său de vedere este susţinut şi de patron, care
    s-a arătat scandalizat de zvonurile din ultima vreme: “Ne facem de rîsul curcilor dacă-l dăm acum pe Napoli afară. Eu nici nu m-am văzut cu el la meci, decît de la distanţă. Să stea lumea liniştită, că doar nu-l schimb pe acest băiat, cînd Universitatea nu a jucat nici un meci de campionat. Am sesizat o lipsă de unitate în echipă, dar în această săptămînă voi discuta cu jucătorii. Napoli nu pleacă”. La rîndul său, italianul nu a vrut să comenteze respectivul zvon, dar i-a dat dreptate lui Walter Zenga, care l-a avertizat cu privire la situaţia din fotbalul românesc. “Dacă nu-mi spunea Zenga ce se întîmplă în România, poate îmi făceam cruce. Acum înţeleg mai bine, iar dacă am încrederea domnilor Staicu şi Badea, îmi duc munca la capăt”, a comentat Napoli.
    narcis.drejan@prosport.ro
    george.paunescu@prosport.ro

  2. #65
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    "În sala de sport a Colegiului "Fraţii Buzeşti" a fost ieri mare înghesuială. Peste 100 de elevi purtând însemnele alb-albastre l-au aclamat pe antrenorul Universităţii, Nicolo Napoli, venit să împartă 75 de legitimaţii de acces pe stadionul "Ion Oblemenco". Impresionat de modul în care a fost întâmpinat, italianul a declarat: "Vă promit că voi face tot ceea ce voi putea, pentru ca Universitatea să meargă bine, iar la finele returului să terminăm pe un loc bun". Acest gen de acţiuni va continua, scopul fiind de a-i atrage pe tineri într-un număr cât mai mare către sport. (M. N.) Editie Speciala.

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    "Considerat de multă lume ca fiind prea moale pentru a ţine în frîu o echipă nărăvaşă precum cea a Craiovei, Nicolo Napoli a ieşit ieri, pentru prima oară, la contraatac. Italianul a declarat că nu a simţit o lipsă de autoritate din partea jucătorilor şi că încearcă să elimine tensiunea în care se află echipa. “Nu avem nevoie de momente tensionate înaintea unui meci ca acesta, contra Bacăului”, a spus Napoli.
    Nu va mai tolera actele rebele
    La conferinţa de presă de ieri, tehnicianul oltenilor a promis că nu va mai tolera actele rebele, însă a evitat să-i numească pe cei care nu îi ascultă ordinele. “Nu cred că există indisciplină la Universitatea, doar puţină tensiune, şi asta din cauza rezultatului cu Oţelul. Nu vreau să mă gîndesc decît la meciurile echipei, nu la scandaluri. Dar atunci cînd cineva greşeşte, să plătească, în semn de respect pentru jucători şi antrenor. Eu de aceea sînt plătit, pentru a răspunde de rezultatele echipei, şi pentru asta trebuie să fiu respectat. Sînt adeptul amenzilor, iar Njock a fost penalizat pentru gestul de la meciul cu Pandurii. Dacă va continua aşa, va plăti din nou”, a declarat Nicolo Napoli.
    A vorbit despre conflictul cu Pleşan
    Despre conflictul cu Mihăiţă Pleşan, italianul a punctat: “Dacă jucătorii au impresia că pot evolua pe ce post doresc ei, se înşală. Ei vor juca pe postul pe care le voi spune eu să evolueze. Ştiu că lui Pleşan îi place în centru, dar neavînd altă soluţie pe stînga, l-am trecut pe acel post. Nu ştiu de ce susţine că a jucat slab, pentru că s-a descurcat bine. Acum, cu venirea lui Luţu şi a lui Rangelovici, lotul este complet, şi am mai multe variante”, a încheiat Napoli."
    narcis.drejan@prosport.ro
    george.paunescu@prosport.ro

  4. #67
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Nu cred ca va reusi Napoli sa elimine tensiunea de la echipa
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Din pacate aventura romaneasca a lui Napoli se incheie aici! Nu a aratat ca ar putea sa fie un mare antrenor. Cel putin in acest moment!Italianul a fost anuntat ca ii inceteaza colaborarea cu Universitatea, conform clauzei din contract, potrivit careia dupa doua infringeri consecutive poate fi demis.Oficialii craioveni au vrut ieri sa-i achite banii pentru pentru perioada scursa pana acum(aproximativ 20.000 de dolari) si biletul de avion, dar Napoli a solicitat suma pe un an intreg, adica aproape 80.000 de dolari. Se pare ca vor mai avea loc discutii dar Staicu ar fi promis ca" daca in urmatoarele sase luni nu-si va gasi alt angajament, atunci ii va plati si restul pina la un an".
    Punct si de la capat! Cu Rednic!

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Se pare insa ca . desi acceptase initial , italianul s-a intors cu 180 grade ,si pentru a rezilia contractul , doreste acum suma pentru un an de zile ( 80.000 ). In aceasta situatie , conform ultimelor declaratii ale lui Staicu..exista posibilitatea ca Napoli sa ramana la dispozitia clubului , urmand sa se ocupe de juniori.....

  7. #70
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Eu unul nici nu vreau sa mai aud de acest antrenor, poate sunt prea acid, dar cu toate ca la inceput aveam o impresie acceptabila despre el , acum mi se pare nul ca antrenor. Si mi se pare super reactia oficialilor Stiintei privitoare la cerinta italianului...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •