Rezultate calificari
1 2 CHN - FAN Ye 13.600 15.350 14.600 14.700 58.250 Q
2 40 UKR - SHCHERBATYKH Olga 13.700 14.250 15.700 14.300 57.950 Q
3 7 CHN - ZHOU Zhuoru 13.800 14.950 14.600 14.600 57.950 Q
4 25 RUS - POLYAN Alena 14.100 13.200 14.800 15.000 57.100 Q
5 6 CHN - ZHANG Nan 14.650 13.900 13.900 14.550 57.000
6 11 JPN - ISHIZAKA Manami 14.250 13.950 14.450 14.150 56.800 Q
7 26 RUS - ZAMOLODCHIKOVA Elena 14.700 14.400 12.800 14.850 56.750 Q
8 36 UKR - KOZICH Alina 14.500 13.600 14.200 14.300 56.600 Q
9 56 ROM - LEONIDA Floare 13.700 13.500 13.900 14.250 55.350 Q
10 22 RUS - CHIBISKOVA Maria 13.450 13.500 13.700 13.850 54.500
11 13 JPN - MIZOGUCHI Erika 13.700 14.100 12.900 13.650 54.350 Q
12 14 JPN - OKABE Sakiko 13.800 13.650 13.550 13.250 54.250
Lonida s-a calificat in toate finalele pe aparate (cu a 8-a nota, ), mai putin paralele.
Iata primele note din califacari la fiecare aparat:
Sol
1 25 RUS - POLYAN Alena 15.000 Q
2 26 RUS - ZAMOLODCHIKOVA Elena 14.850 Q
3 23 RUS - GABDRAKHMANOVA Leysira 14.750 R
4 2 CHN - FAN Ye 14.700 Q
5 41 UKR - ZGOBA Dariya 14.650 Q
6 7 CHN - ZHOU Zhuoru 14.600 Q
7 6 CHN - ZHANG Nan 14.550 R
8 1 CHN - DENG Ying 14.550 R
Sarituri
1 23 RUS - GABDRAKHMANOVA Leysira 14.800 Q
2 26 RUS - ZAMOLODCHIKOVA Elena 14.700 Q
3 6 CHN - ZHANG Nan 14.650 R
4 1 CHN - DENG Ying 14.650 Q
5 39 UKR - PROSKURINA Maryna 14.600 R
6 36 UKR - KOZICH Alina 14.500 R
7 11 JPN - ISHIZAKA Manami 14.250 Q
8 25 RUS - POLYAN Alena 14.100 R
Paralele
1 41 UKR - ZGOBA Dariya 15.800 Q
2 2 CHN - FAN Ye 15.350 Q
3 7 CHN - ZHOU Zhuoru 14.950 Q
4 26 RUS - ZAMOLODCHIKOVA Elena 14.400 Q
5 3 CHN - HUANG Lu 14.350 R
6 40 UKR - SHCHERBATYKH Olga 14.250 Q
7 13 JPN - MIZOGUCHI Erika 14.100 Q
8 15 JPN - YAMAWAKI Kana 13.950 Q
Barna
1 40 UKR - SHCHERBATYKH Olga 15.700 Q
2 25 RUS - POLYAN Alena 14.800 Q
3 27 RUS - ZMEV Alena 14.800 Q
4 7 CHN - ZHOU Zhuoru 14.600 Q
5 2 CHN - FAN Ye 14.600 Q
6 11 JPN - ISHIZAKA Manami 14.450 Q
7 41 UKR - ZGOBA Dariya 14.400 Q
8 36 UKR - KOZICH Alina 14.200