Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 50

Thread: Major League Soccer

  1. #1
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1

    Major League Soccer

    Urmareste careva MLS?
    Campionatul e transmis in direct de Sport Klub (unul sau doua meciuri pe saptamana), sau online, pe situl oficial, www.mlsnet.com .
    In noaptea asta, la 02.00, in direct pe Sport Klub, DC United - LA Galaxy. Beckham e in continuare incert, dar meciul va fi sold-out, toate cele 45.000 de bilete fiind deja terminate.
    Eu sint fan NY Red Bulls, la care Juan Pablo Angel joaca excelent, ca si Jozy Altidore, un tanar american foarte talentat.

  2. #2
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Sa vedem daca va mai creste in po****ritate soccerul in USA odata cu venirea lui Beckham. Unul din motive pt care americanii nu sunt impatiti dupa acest sport ar fi faptul ca intr-un meci se inscrie destul de rar. Competitiile cele mai po****re si mai urmarite in State sunt in ordine: NFL, NBA, NHL, MLB.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  3. #3
    senior Maryusake's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Braila
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    in ordine crescatoare sau descrescatore?
    din MLS tin cu Chicago Fire.
    Intrebare am auzit ce fel e facuta administrarea dar de ce nu pot echipele din MLS sa participe in Copa America/

  4. #4
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Maryusake View Post
    Intrebare am auzit ce fel e facuta administrarea dar de ce nu pot echipele din MLS sa participe in Copa America/
    Pai Copa America e o competitie pentru echipe nationale, iar SUA e invitata la fiecare editie.

    Probabil te refereai la Copa Libertadores. Aceea e o competitie, in principiu, doar pentru America de Sud (plus Mexic). Din cite stiu, se discuta pentru acceptarea unei echipe americane in viitor. Problema e ca Libertadores incepe in februarie, cind MLS e in vacanta. De aceea, pentru moment, s-a decis ca o echipa americana sa fie primita in cealalta competitie din America de Sud, Copa Sudamericana, care se joaca toamna. Anul asta va participa DC United. Sper ca te-am lamurit

    Acum ma uit in direct la NY Red Bulls - LA Galaxy. E pauza, si o spun fara gluma, a fost una din cele mai bune prime reprize pe care le-am vazut tot anul. E 2-2, Becks a dat doua pase de gol, pentru NY au marcat Angel si Mathis doua goluri superbe. Meciul e senzational, un ritm incredibil, vreo 10-15 ocazii clare de gol, 70.000 de spectatori, atmosfera superba.

    Later edit: s-a terminat 5-4 pentru New York si a fost unul din cele mai frumoase meciuri pe care le-am vazut anul asta.
    Last edited by cristane; 19th August 2007 at 04:36.

  5. #5
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    din pacate fotbalul in america trebuie sa depaseasca multe probleme..unul ar fi faptul ca deja exista alte sporturi care atrag mare majoritate a iubitorilor de sport...plus ca fotbalul este privit ca si un joc importat, un joc al europenilor sau sud americanilor, deci nu este sportul lor......plus ca nu sunt nici cei mai buni din lume, deci intersul scade imediat....
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  6. #6
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    De aceea, pentru moment, s-a decis ca o echipa americana sa fie primita in cealalta competitie din America de Sud, Copa Sudamericana, care se joaca toamna. Anul asta va participa DC United. Sper ca te-am lamurit
    DC United a mai participat in Copa Sudamericana in editia 2005 cand au jucat cu Universitad Catolica din Chile si au fost eliminati in runda a II-a asa ca nu ar fi pentru prima oara cand ar participa anul acesta.

    In alta ordine de idei, eu nu urmaresc prea mult echipele din MLS din State, dar o urmaresc pe Toronto FC, care dupa parerea mea are in medie cei mai multi fani la meciurile de acasa. Stiu ca NY si LA au stadioane mari si, mai ales acum cand joaca si Beckham, la un meci dintre ele pot aduce multi spectatori in tribune, dar la meciurile cu echipele mici nu prea vine lumea la ei pe stadioane. La Toronto la meciurile de acasa vin in medie 20.000 de spectatori, dar asta doar datorita faptului ca arena are o capacitate de 20.000 de locuri. Altfel cred ca ar veni mult mai multi oameni la meciurile de acasa.
    ex-97SiR

  7. #7
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    LA Galaxy ...
    și nu pentru că e Becăm ăla acolo, ci pentru că Los Angeles a purtat noroc echipei Naționale a României la Campionatul Mondial din 1994 ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  8. #8
    sport legend Incubus's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,077
    Reputatie
    1
    A aratat azi pe CNN cum Zotinca (Chivas USA) i-a aplicat un cap in gura unuia de la LA Galaxy, dupa un fault dur asupra lui Beckham. Mandri ca suntem romani :ras-plans::ras-plans:

  9. #9
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Eu prefer LA Galaxy si NU pt k e Beckham acolo ci pt k e Landon Donovan

  10. #10
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Eu prefer Chicago Fires ! Ati vazut ce a facut Zotinca aseara in meciul cu Galaxy ? Bravo lui desi a fost eliminat...
    Zbor pana la stele.

  11. #11
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Geografu View Post
    Eu prefer Chicago Fires ! Ati vazut ce a facut Zotinca aseara in meciul cu Galaxy ? Bravo lui desi a fost eliminat...
    Ce-nseamna disgratia pt Beckham

  12. #12
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BogdyLFC View Post
    Ce-nseamna disgratia pt Beckham
    Bine spus amice Bogdy !
    Zbor pana la stele.

  13. #13
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Azi dimineata, in finala SuperLigii, dintre LA Galaxy si Pachuca (Mexic), Beckham s-a accidentat din nou, de data aceasta la genunchi, si se pare ca va fi nevoit sa stea pe margine cam o luna.
    Meciul a fost foarte reusit, 1-1 dupa 90 de minute (Galaxy a egalat in minutele de prelungiri cu un gol din foarfeca al lui Chris Klein), s-a ajuns la penaltiuri, unde a invins Pachuca, cu 4-3, pentru Galaxy ratind Donovan si Abel Xavier. Mexicanii s-au ales astfel si cu premiul de 1 milion de dolari oferit cistigatorilor SuperLigii.

  14. #14
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Geografu View Post
    Eu prefer Chicago Fires ! Ati vazut ce a facut Zotinca aseara in meciul cu Galaxy ? Bravo lui desi a fost eliminat...
    In primul rand echipa se numeste Chicago Fire iar in al doilea rand nu mi se pare normal sa spui "bravo lui" (Zotinca) pentru ca a fost eliminat. Mie mi se pare ca ceea ce a facut in meciul respectiv nu este o fapta cu care trebuie sa ne mandrim. Parerea mea!
    ex-97SiR

  15. #15
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Stiu ca e de citeva zile stirea, dar totusi, merita mentionata. Noul antrenor al celor de la L.A. Galaxy este Ruud Gullit Ma bucur sa vad ca tot mai multi europeni celebri ajung in MLS.

  16. #16
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1

    Post Capello ii amana lui Beckham selectia cu numarul 100

    Selectionerul Angliei, Fabio Capello, nu il va convoca pe David Beckham pentru amicalul cu Elvetia, iar astfel mijlocasul englez isi va amana selectia cu numarul 100 in tricoul nationalei Albionului.

    Postul de televiziune Sky Sports sustine ca Fabio Capello l-a sunat pe Beckham si i-a comunicat acestuia ca nu va fi convocat pentru amicalul cu Elevetia de saptamana viitoare, deoarece nu este 100% din punct de vedere fizic.

    Capello a argumentat ca vrea doar jucatori pregatiti pentru debutul sau la nationala si ca nu ar fi corect fata de restul coechipierilor ca Beckham sa fie convocat, doar pentru a-i satisface un moft superstarului englez.
    David Beckham a fost extrem de dezamagit de vestea primita, mai ales ca el si-a intrerupt vacanta pentru a se antrena cu Arsenal Londra, in vederea amicalului cu Elvetia. Totusi, Capello i-a promis mijlocasului ca il va convoca de acum inainte, daca va juca bine la LA Galaxy.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    8
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    abia astept sa inceapa noul sezon... toate echipele trag din greu pt a fi mai bune in noul sezon...personal mi-ar placea ca una dintre calificate,houston si dc united, sa castige concacaf champions cup si sa ajunga la campionatul mondial al cluburilor
    ii apreciez f mult pe cei din mls... muncesc f bine... mls are un site super, da clasa multor campionate din europa.
    ca suporter iti poticumpara orice doresti, prezentarea stadioanelor totul este facut profesionist.
    atmosfera la meciuri este de multe ori incantatoare. comentariile rautacioase la adresa mls chiar nu isi au rostul. este un campionat al spectacolului total, f placut de privit... sa nu uitam ca la vara vine si figo in mls
    sper ca sport klub sa transmita meciuri si in acest sezon.... eu unul abia astept sa-mi fixez ceasul dupa ora americiiastept cu mare interes startul de pe 29.
    zic sa tin cu colorado rapids pt ca au reusit un scor onorabil 1-2 in fata rezervelor lui arsenal. mie imi sunt simpatice toate echipele asa ca cel mai bun sa castige

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    claudio lopez foarte aproape de un transfer la Kansas City Wizards. atacantul in varsta de 33 de ani se antreneaza in acest zile cu gruparea din centrul SUA, aflata in pregatiri la Buenos Aires. Este nevoie doar de cartea verde a jucatorului pentru a putea semna.
    Asadar un alt mare jucator care vine sa ajute MLS. good for him!

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    in mansa tur din sferturile de finala din concacaf champions cup cele doua reprezentante ale americii au obtinut fiecare egal pe terenul adversarei.
    dc united a terminat 1-1 intr-un meci jucat in capitala statului jamaica, impotriva echipei locale harbour view. devon mctavish a deschis scorul pentru united in debutul reprizei secunde palmer egaland in min 85 pe fondul dominarii echipei jamaicane.
    campioana houston dynamo a facut scor alb intr-o partida jucata in guatemala city impotriva celor de la CSD Municipal.
    returul celor doua confruntari se disputa pe 18 martie la washington cu incepere de la ora locala 19:30 si pe 19 martie la houston de la aceeasi ora.
    intr-o alta partida jucata in noaptea trecuta in honduras CD Motagua - Pachuca (MEX) 0-0

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    asa cum era de asteptat cele doua reprezentate ale mls s-au calificate pt semifinalele concacaf champions cup.
    dc united a invins cu 5-0 pe teren propriu. scorul a fost deschis de jucatorul momentului in america devon mctavish in min 26. in minutul 63 luciano emilio dubleaza avantajul echipei din washington pt ca 3 minute mai tarziu sa realizeze dubla. golul 4 este inscris de acelasi mctavish dupa o faza creata de emilio si quaranta. scorul final avea sa fie stabilit de fred. victorie fara dubii a echipei din capitala.
    intr-un alt sfert de finala houston dynamo a dispus de csd municipal cu 3-1.

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    veste buna pt admiratorii mls din romania.
    si in acest an, chiar daca intr-un fel destul de bizar, sport klub prezinta meciuri din mls.
    astfel sambata la ora 14:15 l.a. galaxy - san jose earthquakes (meciul se joaca vineri dimineata la 5:30)
    duminica la 13:30 chicago fire - new england revolution meciul se joaca vineri ora 3:00)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •