View Poll Results: ESTE OLS UN SITE STELIST ?

Voters
132. You may not vote on this poll
  • DA , atat pe site cat si pe forum se vede clar ca e un site pro-steaua

    84 63.64%
  • NU

    48 36.36%
Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 257

Thread: onlinesport este un site stelist ? ? ? ? ?

  1. #85
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Cred ca atitudinea asta vine de la faptul ca ai cam fost banat zilele astea pentru niste cuvinte jignitoare spuse unui moderator si pentru care ai fost sanctionat. Corect, e parerea ta, desi e prea subiectiva si spusa in momente destul de dubioase
    Cat despre cei care au votat prima optiune in poll ... pe acolo numai rapidisti si dinamovisti pur sange.

    Te asigur ca daca ar deschide careva un poll " Credeti ca OLS e un forum si site dinamovist?" stelistii ar vota DA si dinamovistii NU. Unde e obiectivitatea aici? Tin de circumstante si parerile astea...
    Last edited by MariusTR; 1st November 2006 at 10:34.

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Te inseli, cauta in postarile mele dinainte sa vezi ca si pe atunci dezagream steaua.
    Delaparis e dinamovist sau rapidist pur-sange ???

  3. #87
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Delaparis e dinamovist sau rapidist pur-sange ???
    Tocmai ai pus punctul pe i , Cristinel.

    delaparis a votat DA si pentru asta a si fost numit supermoderator zilele astea. Nu un moderator care tine cu Steaua.
    Deci, "clar" exista o dominatie stelista pe aici ... mdea...
    Numai bine si hai sa scapam de obsesii.
    Last edited by MariusTR; 1st November 2006 at 10:46.

  4. #88
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    @ cristi si @ marius:

    nu am urmarit exact care este motivul galcevii, am retinut numai ca se pune problema daca forumul Onlinesport nur ar fi unul...stelist.
    Sus in dreapta stau datele mele si rezulta din ele ca si eu simpatizez Steaua si aceasta de foarte multi ani...probabil ca voi nici nu erati pe lumea asta.
    Stelist, dar nu orb si nu subiectiv. Pentru mine o analiza reala si obiectiva a fost intodeauna un credo, cine a urmarit interventiile mele aici, indiferent in care forum si la ce subiect, a putut constata lesne ca spun adevarul.
    Eu nu as spune ca forumul este stelist, chiar daca o mare parte a simpatiilor se indreapta spre echipa ros-albastru, iar din partea moderatorilor nu am putut constata o favorizare a suporterilor stelisti. Problema este ca adesea se face din tantar armasar, fapte nesemnificative sunt supraevaluate si invers. Cateodata tonul ( care face muzica, nu-i asa ?) este cu totul deplasat, oamenii sunt sensibili prin firea lor, jignirile aprind spiritele, in locul unei discutii dominate de argumente si idei apar invective si injurii.
    Pentru mine un forum este nu numai un loc pentru schimburi de idei si pareri, dar si un mijloc de distractie si petrecere placuta a timpului liber.
    Nu vreau sa dau lectii, departe de mine acest gand, am incercat numai sa-i sensibilizez pe colegii din forum.
    Cu respect pentru fiecare argument, parere sau idee facuta aici publica.

  5. #89
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    pentru mine Dinamo imi este mult mai antipatica decat Steaua ... si daca forumul era obiectiv dupa cum se pretinde ... era mai usor sa spun ca e dinamovist ... dar nu e asa ... e clar stelist ... si nu are rost sa mai vorbim de "dovezi" ca nu aude nimeni ... moderatorii si fanii stelisti nu au cum sa observe lucrul acesta pentru simplu motiv ca e greu sa fi obiectiv; lucru care nu e de condamnat. Dar tot felul de fani ca mine care nu tin nici cu Dinamo nici cu Steaua sau Rapid observa lucrurile astea si nedrapatatile de pe forum
    daca vrei dovezi uite aici personal mie:
    ... am facut pe unii care au votat ca Steaua castiga la real acasa "oi" si am fost banat fara amenintare sau ceva 3 zile .... in aceeasi perioada am facut observatia ca un membru stelist avea sub avatar scris "anti-javre" ... ce-au facut moderatorii nostrii? nimik... nici un ban.

    sunt sigur ca fiecare dintre cei ce au votat DA aici au povesti asemanatoare ...
    delaparis a observat si chestia asta :
    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=51535

    fanii stelisti lasati in pace sa insulte ... in timp ce restul trebuie sa inghita toate rahaturile ... pacat ... dar asta e ... cel mai intelept cedeaza.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  6. #90
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Da, e grav... Cred ca e o conspiratie, nu?

  7. #91
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    conspiratie ... constipatie
    ma repet ... nu cred ca faceti intentionat, chiar asa penibil nu cred ca sunteti ... dar cred ca subiectivismul pune stapanire pe voi ... vrei solutie: pune moderatori care nu sunt stelisti si mai taie din cei stelisti
    alta chestie, in general moderatorii mai tanari au tendinta sa nu mai judece cu capul ... ci se agita repede ca cola
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  8. #92
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Cucule, pasare maiastra, tu ai fost banat 3 zile pentru ca ai inceput sa faci valuri si trolling pe OLS. Ai intrat pe threadul in care se anuntau recordurile realizate de OLS ( numar de forumisti, de posturi ) si ai inceput cu misto-uri ieftine, te-ai luat apoi de Vadim pe inca 3-4 threaduri si tot intepai ca si bondarul lenes doritor de actiune instant. Pentru asta ai fost tu banat, fiindca ai confundat forumul OLS cu locul in care iti versi tu nervii. Nu suntem obligati sa ti-i acceptam.
    Quote Originally Posted by Cucu View Post
    alta chestie, in general moderatorii mai tanari au tendinta sa nu mai judece cu capul ... ci se agita repede ca cola
    Vorbesti ca sa nu adormi ... da exemple de moderatori "in general" mai "tanari" ( pentru informatia ta gramaticala se zice tineri nu tanari, dar tu stii gramatica ca si repetentul la limba romana)

    Se vede clar ca esti fugit de la scoala, faci greseli grave de logica gramaticala. Pe langa asta, provoci si scandal pe forum.
    Last edited by MariusTR; 3rd November 2006 at 10:50.

  9. #93
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Eu sunt relativ nou in acest forum, de cateva saptamani imi permit sa-mi public parerile.
    Cum se vede (dreapta sus) sunt sustinator al echipelor Steaua, Eintracht Frankfurt si (n-a mai incaput ) FC Bihor.
    Nimeni, sunt convins, nu poate afirma in acest forum ca as fi subiectiv vizavi de echipele mentionate.
    Ce vreau sa spun cu aceasta ? Ca orice simpatie poate fi exprimata decent si convingator, in argumente si idei, in asa fel incat chiar si adversarul(in pareri) sa recunoasca un adevar obiectiv.

  10. #94
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cucu View Post
    delaparis a observat si chestia asta :
    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=51535

    fanii stelisti lasati in pace sa insulte ... in timp ce restul trebuie sa inghita toate rahaturile ... pacat ... dar asta e ... cel mai intelept cedeaza.
    Dar pe asta ai vazut-o ?
    a luat si ban automat pentru puncte acumulate

    http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=54053

    Era inainte sa postezi tu Ce faci ? Argumentezi subiectiv ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    cucule , oi e jignire , javre e la limita
    insa daca ala care avea "anti javre" avea "anti ciori" sigur patea ca si ala cu "oile".

  12. #96
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    delaparis, scuze daca nu m-ai inteles; ce am vrut sa spun este ca tu esti exemplu pozitiv printre toti moderatorii pe aici, incerci sa ti cat de cat o balanta intre toti fanii, dar cred ca e cam greu cu tot felul de moderatori stelisti care te inconjoara. Sunt sigur ca nu vei recunoaste public lucrul asta, dar sa stii ca esti apreciat de multi care vad ce faci. Tot respectul!

    MariusTR cu tine nu am ce vorbi, esti prea intelept pentru noi toti, si sincer ti-am citit posturile ... daca este cineva mai stelist pe formul asta ... sa mi-l arati mie nu am sa te insult inapoi pentru ca nu meriti.

    paul ..... oi e mai grav decat javre? stai sa ma uit .... a da, esti fan stelist ... sa inteleg ca daca tatal tau te face oaie esti mai suparat decat daca te face javra?

    oricum paul, frumos din partea ta sa recunosti ca daca ala folosea anti-javre, atunci era ok si cu oile ....

    .... in general asta se intampla pe forum ... lumea e provocata de jigniri si raspund inapoi ... problema e ca stelisti sunt lasati in pace sa provoace, iar cand cineva incearca sa ii calmeze sau sa le raspunda inapoi sunt banati

    morala: daca esti fan stelist bucura-te si fi liber sa jignesti ... daca nu esti fan stelist, fi pe faza, poate nu le place cum respiri la unii
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  13. #97
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Nu e exemplu pozitiv , e in fisa postului supermoderator deci este obligat sa fie mai impartial decat toti impartialii. Are si retributia pe masura postului asa ca munceste non-stop.
    Quote Originally Posted by Paul View Post
    cucule , oi e jignire , javre e la limita....
    Mie imi face impresia ca mai degraba ar fi invers; javra suna peiorativ pe cand oaie e oaie oricum.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  14. #98
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    hihihi mai impartial decat toti impartiali .... frumoasa expresie .... deci daca si-ar face cei "impartiali" datoria atunci el nu are avea nimik de facut
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  15. #99
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    ols site stelist forum stelist

  16. #100
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    A cata oara postezi chestia asta? Pana de idei?
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  17. #101
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    postez de cate ori vreau
    atat timp cat nu ma repet, e bine

  18. #102
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    pai te cam repeti ... cam asta e si in plus nici macar nu argumentezi

    De fapt nici nu prea sunt argumente sa sustina afirmatia ta ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #103
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Simplu, in focus e un subiect de discutie de kkt....Vadim e stelist... deci forumul e stelist...
    Iar motive ar mai fi....

  20. #104
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Forumul nu este el insusi stelist. Adica forum stelist gasesti pe site-ul oficial al stelei, nu aici. Daca creatorul forumului sau majoritatea userilor sunt stelisti...asta e altceva, desi nu vad de ce ar fi o problema pentru ca fiecare echipe este bine reprezentata de fanii sai pe forum cand se iveste cate o discutie mai aprinsa.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  21. #105
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Cristi_Galati : Parerea ta ...

    Eu nu stiu ca Vadim e stelist asa cum zici tu iar concluzia e mai mult decat pripita in legatura cu tendinta forumului ...

    Aici regula e clara : echilibru si echidistanta fata de opinii

    Totul se discuta deschis si civilizat ... moderatorii la asta vegheaza
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •