Page 12 of 61 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 232 to 252 of 1274

Thread: Roger Federer

  1. #232
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Ehe, ce vremuri! Mi-am pierdut antrenamentul...
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  2. #233
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Cred ca fetita e Mirka
    Sau poate fi avut Roger vreo prietena celebra din lumea tenisului si nu stim noi
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  3. #234
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Pai spune acolo "guess who she is?"...deci ar trebui sa fie cineva cunoscut.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  4. #235
    a dracu'!
    Join Date
    May 2007
    Location
    Budapest, Romania
    Posts
    2,777
    Reputatie
    1
    Ce pomelnic de jucatori favoriti ai! Poti sa aduni de-un turneu numai cu ei, si atunci sa te tii dracie!
    Am draci! Caut exorcist.

  5. #236
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luma View Post
    Pai spune acolo "guess who she is?"...deci ar trebui sa fie cineva cunoscut.
    Exact asta este ideea.
    Mai exista si posibilitatea ca cel care a pus filmuletul sa stie mai multe decat noi , in sensul ca inaintea Mirkai, Roger sa fi avut pe altcineva, care si in prezent este cunoscut in lumea intreaga .

    Intrebat odata care este jucatoarea lui preferata, Fed a raspuns ca rusoaica Svetlana Kuznetsova (Putea sa spuna si el Wirka Vavrinec ) ). Hmmm....
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  6. #237
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luluta View Post
    Si pana la urma fetita aia din filmulet cine-i?
    Mai Lulutzo, pe unde apari tu vine si scandalul ?
    Din tot filmul ala cu atatea informatii asta e intrebarea cea mai importanta pt. tine ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  7. #238
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Spre final, in poza in care Justine purta ochelari, belgianca parca este clona Navratilovei de prin anii '80-' 90

    Am ramas aproape socat cand am vazut pozele din tinerete ale Nadiei Petrova !
    Last edited by adrian_str; 6th April 2008 at 12:57.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  8. #239
    a dracu'!
    Join Date
    May 2007
    Location
    Budapest, Romania
    Posts
    2,777
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Mai Lulutzo, pe unde apari tu vine si scandalul?
    Din tot filmul ala cu atatea informatii asta e intrebarea cea mai importanta pt. tine?
    Mi-i prea draga sectiunea asta ca sa fac scandal.
    Cat despre fetita, cam atat m-o interesat pe mine din filmuletul ala.
    Am draci! Caut exorcist.

  9. #240
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Arata-mi-l pe De Magicus Roger => ala care o maturat cu ei pe jos 4 ani la rand.
    Cu exceptia unuia.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  10. #241
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Luluta mica nu face scandal...mai pune pe cate unul sau altul la locul lui, dar asta-i alta poveste.

    @Sorin, eu as zice doi.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  11. #242
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Ha ! Ce chestie !

    In turul 2 la Estoril, Victor Hanescu ar putea da piept cu ... FEDERER !!

    In runda inaugurala, elvetianul va juca impotriva lui Olivier Rochus. Hane va da piept cu un alt Olivier, dar Patience. Cred ca al nostru are prima mansa. Francezul nu a mai jucat de multi ani turnee de un nivel f ridicat, iar Victor incearca repatrunderea in top 50. Ultima intalnire dintre Hanescu si Federer dateaza din 2005 (in sferturi la RG). Ca si in partida din Cupa Davis (din urma cu 4 ani), Fedex a luat un set in tie-break, unul la 1 si altul destul de lejer.

    Sunt tare curios sa vad cum s-ar descurca Victor in fata unui Federer care in acest debut de an a demonstrat ca evolueaza cu turatia redusa...
    Ce sanse ar avea Hane in fata acestui monstru sacru, care fara indoiala se afla intr-un moment delicat al carierei ?
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  12. #243
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  13. #244
    sport legend vassy's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Londra
    Posts
    977
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adrian_str View Post
    Ce sanse ar avea Hane in fata acestui monstru sacru, care fara indoiala se afla intr-un moment delicat al carierei ?
    0.1% Daca se accidenteaza Federer

    E un moment delicat pt Federer, dar e totusi nr. 1, Hane nici nu cred ca s-ar gandi ca il poate bate.

    Apropo de Federer:
    "World number one Roger Federer practises with new coach Jose Higueras at Portugal's Estoril Open in an attempt to recover from a poor start to the 2008 season and improve his claycourt game." (Eurosport)
    Last edited by vassy; 13th April 2008 at 04:23.

  14. #245
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Din 2000 Federer n-a mai avut un asa inceput prost de sezon ,motiv pt. care in disperarea lui cauta o solutie de moment - un antrenor de ocazie .
    Sa nu ma intelegeti gresit , Higueras este un antrenor de prestigiu si a antrenat atatia jucatori de renume printre care si
    Jim Courier sau Sergio Bruguera dar, eu personal nu cred ca aceasta decizie este pe un termen lung ci ocazionala - pt. ca din declaratiile elvetianului nu reiese constientizarea dezastrului in care se afla si continua sa fie un ingnorant -astfel incat in psihicul lui sa se reproduca increderea in jocul sau fara ca acest spaniol sa intervina prea mult in viata sa personala, cea care-i afecteaza jocul din teren .
    Repet , e doar parerea mea si nu-mi fac inca sperante ca revenirea lui Federer se va infaptui in sezonul de zgura 2008 unde va avea 5 turnee de jucat ...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  15. #246
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Probabil aducerea unui antrenor nou provizoriu in stafful lui Fed ar fi o solutie , insa nu cred ca aceasta este alegerea cea mai buna , a castigat atatea GS-uri si cand nu avea antrenor ...

  16. #247
    junior Tennismenul's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Federer:
    "I was sick as a dog at the start, I'm happy I was able to bounce back.

    "My first goal was to feel better again, get over the sickness.

    "We're now in a different part of the season, it's back to zero for everybody.

    "I disagree with those who say I'm playing bad. I'm definitely not playing bad. I'm on the verge of playing great again, that's what I'm looking at."

    Federer said that his work with Higueras has more than just winning in Paris as a focus.

    "You try to improve as a player, You need people around who make you better, fitter and stronger. Those guys work hard to make you play better.

    "If that happens at the French Open, that's the perfect scenario. But I think it is the wrong approach to concentrate only on Paris.

    "We'll have to see how this arrangement goes. It's pretty open at the moment.

    "It's a similar arrangement like it was with Tony Roche - but first we have to get through this week and see how it goes from there."

  17. #248
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Care sunt principiile prin care Federer isi va alege urmatorul antrenor ?

    Puteti sa va dati cu parerea ?

    Poate va ajuta articolul asta : http://www.estorilopen.atponline.net...rticle_909.asp
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  18. #249
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Courier il recomanda pe fostul sau antrenor lui Federer pt. o colaborare indelungata . Oare se va realiza ac. lucru ?
    Mai multe aici : http://www.estorilopen.net/1/en/news...rticle_928.asp
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  19. #250
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Federer a fost impresionant astazi ,primul set aratind ca este in revenire evidenta de forma..Bun la serviciu,forehand extraordinar iar cu reverul a reusit sa se apere excelent..A facut si citeva mingi super ,marca sa inregistrata,vezi reverul acela agatat in cros scurt si altele..Miine vom avea o finala de zile mari si sincer il vad pe Federer favorit..

  20. #251
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Optimistule..ce zici de jocul lui fedex??De mult nu l-am mai vaut la un asa nivel de concentrare si dorinta de a invinge..(am vazut ca vii la Slobozia cu fetele..ma bucur si sper sa gasim timp sa ne intilnim si sa vb despre pasiunea noastra comuna)
    Last edited by printulmiskin; 26th April 2008 at 22:49.

  21. #252
    sport legend sp00q's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    583
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Federer s-a adresat parintilor lui Nole cu : "shut up" !
    Le-a zis "Be quiet". Chiar și atunci când îți spune să-ți ții gura Federer rămâne elegant.
    Practice is played with the racquet, matches are won by the mind.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •