View Poll Results: Cine credeti ca va castiga?

Voters
17. You may not vote on this poll
  • Lewis Hamilton

    1 5.88%
  • Fernando Alonso

    5 29.41%
  • Kimi Raikkonen

    9 52.94%
  • Felipe Massa

    2 11.76%
  • Altul

    0 0%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 70

Thread: Turcia GP: Istanbul 24-26 August 2007

  1. #22
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Button a schimbat motorul dupa o problema avuta ieri in Q2 ... ceea ce inseamna ca azi va pleca ultimul de pe grila.

  2. #23
    manager Clioblue's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    montreal/toronto
    Posts
    282
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Travis Daye View Post
    ma jur ca nu ma mai uit niciodata pe speed la curse.. ca nu sunt deloc obiectivi comentatorii aia citez comentariul din ultimele secunde al calificarilor de azi.... YEEEEES.. HAMILTON, HAMILTON DOES IT, HE'S IN POLE POSITION.... OH NOOOO, MASSA TAKES POLE.. OH MY GOD... OH NO.... WHAT AM I APPLAUDING FOR?
    e speed channel pe bune sau e vreo sucursala de prin alta parte? nu de alta dar comentatorii pe aici sunt seriosi. daca e asa cum zici e de rahat. oricum, ma mir pt ca de obicei sunt foarte profesionisti, chiar e greu sa-ti dai seama cu cine tin. in orice sport.

  3. #24
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Mie mi se pare ca au incercat sa faca o gluma.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  4. #25
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    O constelatie interesanta azi, asa cum este grila de start vom asista de la bun inceput la o acerba lupta intre Ferrari si McLaren-Mercedes. Revenirea lui Raikönnen, dupa cateva concursui mai slabe, poate avea o influenta decisiva.

  5. #26
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aphelyon View Post
    Button a schimbat motorul dupa o problema avuta ieri in Q2 ... ceea ce inseamna ca azi va pleca ultimul de pe grila.
    se pare ca amele Honde vor fi pe ultima linie a grilei dupa ce si Barichello si-a schimbat motorul.

  6. #27
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clioblue View Post
    e speed channel pe bune sau e vreo sucursala de prin alta parte? nu de alta dar comentatorii pe aici sunt seriosi. daca e asa cum zici e de rahat. oricum, ma mir pt ca de obicei sunt foarte profesionisti, chiar e greu sa-ti dai seama cu cine tin. in orice sport.
    nush... intreaba-l pe Aphelyon, ca de la el am programul cu care ma uit
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  7. #28
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Alonso este optimist inaintea cursei

    Fernando Alonso va pleca duminica de pe pozitia a patra a grilei de start, spaniolul fiind cronommetrat cu 1:27.574.

    “Sunt multumit de rezultatul din calificari. Ultimul tur a fost destul de stresant, intrucat stabilisem cu echipa sa intru ultimul pe pista cu numai cateva secunde inainte de expirarea timpului. Apoi am fost blocat in trafic, si cred ca asta a avut un rol important in turul mai putin bun pe care l-am reusit”, a declarat Alonso.

    Spaniolul ramane optimist si spune ca pe circuitul de la Istanbul se poate depasi relativ usor. “Cred ca va fi o cursa foarte interesanta si sunt increzator, pentru ca depasirile sunt posibile aici. Cred ca avem o strategie buna, iar masina va fi puternica duminica”, a incheiat dublul campion mondial.

    Sursa:automarket.ro
    Last edited by BMW Power; 26th August 2007 at 13:13.

  8. #29
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Raikkonen: "Locul 3, mai bun decat locul 2"

    Finlandezul Kimi Raikkonen admite ca ar fi preferat sa plece din pole position in cursa de la Istanbul, insa considera ca si locul 3 este unul bun.

    “Bineinteles ca as fi preferat sa plec din pole position, insa este mai bine sa fiu pe locul 3 si sa plec de pe partea curata a pistei, decat sa fiu al doilea. In primele doua parti ale calificarilor, masina a fost bine balansata, insa nu a mai fost cazul in Q3”, a declarat Raikkonen.

    Pilotul Scuderiei Ferrari a marturisit ca a facut cateva greseli in ultimele doua viraje. “Am facut cateva mici greseli in ultimele doua viraje si asta probabil m-a costat pole-ul. Cred ca vom face o cursa buna si ma astept sa obtinem rezultate bune aici”, a mai precizat Kimi.

    Sursa:automarket.ro
    Last edited by BMW Power; 26th August 2007 at 13:13.

  9. #30
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Kubica sustine ca nu putea reusi mai mult

    Pilotul echipei BMW-Sauber, Robert Kubica, spune ca este multuimit de locul 5 obtinut sambata in calificari, cu atat mai mult cu cat in fata sa s-au pozitionat cele doua team-uri care fac legea in acest sezon, Ferrari si McLaren.

    “Am facut cateva greseli cand am iesit prima oara pe pista in Q3, insa apoi totul a fost ok. Trebuie sa fim multumit cu acest rezultat, chiar daca am fi putut fi un pic mai rapizi. Cred ca am avut o sesiune de calificari buna si ar fi fost greu sa reusim mai mult”, a declarat Kjubica.

    Polonezul se asteapta la o cursa buna duminica si afirma ca diferentele dintre pneuri nu sunt semnificative. “Speram sa facem o cursa buna maine, dar va fi foarte cald si nu va fi usor pentru pneuri. Nu sunt diferente foarte mari intre pneurile soft si cele hard, pentru ca cele soft sunt mai rapide in primele tururi, iar cele hard au rezultate mai consistente pe termen lung. Suntem intr-o forma buna”, a incheiat pe un ton optimist Kubica.

    Sursa:automarket.ro
    Last edited by BMW Power; 26th August 2007 at 13:16.

  10. #31
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Heidfeld: "Va fi greu sa depasesc la Istanbul"

    La cateva zile dupa ce si-a prelungit contractul cu BMW-Sauber, Nick Heidfeld a obtinut locul 6 pe grila de start a Marelui Premiu al Turciei.

    “Sunt multumit de rezultat. Ultimul meu tur a fost bun si sunt bucuros ca am reusit performante bune in Q2. Voi lua startul de pe partea murdara a pistei, ceea ce evident este un dezavantaj”, a declarat germanul.

    Acesta sustine ca depasirile sunt posibile, insa numai atunci cand masinile din fata sunt mai lente. “Sunt optimist inaintea cursei de maine. Depasirile sunt posibile pe acest circuit. Dar pentru a depasi trebuie sa ai in fata masini mai lente si nu va fi si cazul meu duminica”, a precizat pilotul german.

  11. #32
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Kovalainen: “Aveam nevoie de un astfel de rezultat”

    Pilotul echipei Renault, Heikki Kovalainen, era foarte bucuros la finalul calificarilor de sambata, dupa ce a reusit clasarea pe locul 7 al grilei de start.

    “Aveam nevoie de o sesiune de calificari buna sambata, dupa ce in Ungaria nu am reusit sa intru in primii 10. Am muncit mult pentru a rezolva problemele de la Hungaroring si am fost mai atenti”, a declarat tanarul finlandez, care spera ca in cursa de duminica sa isi consolideze pozitia in clasament.

    “Suntem intr-o pozitie buna, iar strategia pe care o avem este cea corecta. Sper sa ne putem consolida pozitia si vom incerca sa rulam cu masinile in fata”, a incheiat Heikki.

  12. #33
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clioblue View Post
    e speed channel pe bune sau e vreo sucursala de prin alta parte? nu de alta dar comentatorii pe aici sunt seriosi. daca e asa cum zici e de rahat. oricum, ma mir pt ca de obicei sunt foarte profesionisti, chiar e greu sa-ti dai seama cu cine tin. in orice sport.
    nu e nici o sucursala ...comentatorii sunt Bob Varsha, Steve Hatchett, David Hobbs si Peter Windsor.

  13. #34
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Si clar sunt fani Hamilton.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  14. #35
    ... life... flor's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,223
    Reputatie
    1
    vrtour_map.jpg Istanbul Park
    daca veti castiga sa aveti o ..harta!bafta!

  15. #36
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Fisichella se asteapta la o cursa dificila

    Desi a obtinut calificarea in Q1, Giancarlo Fisichella nu se considera foarte multumit de performanta sa, mai ales ca a fost intrecut de mai tanarul sau coechipier, Heikki Kovalainen.

    “Nu a fost o sesiune nemaipomenita pentru mine. In termeni de competivitate, as spune ca suntem in pozitia noastra obisnuita, in spatele primele trei echipe. Duminica va fi extrem de cald si ma astept la o cursa foarte dificila. Obiectivul nostru este sa depasim masinile din imediata noastra apropiere pentru a urca cateva pozitii si sper sa castigam puncte”, a declarat italianul.

    Sursa: automarket.ro

  16. #37
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Start perfect pentru monoposturile Ferrari. Massa si Raikkonen sunt pe primele doua pozitii.

    Hamilton a cazut pe trei, iar Alonso pe sase, pierzand doua locuri in fata masinilor BMW.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  17. #38
    ... life... flor's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,223
    Reputatie
    1
    ferrari isi mentine primele locuri!...poate la cea de-a 2-a intrare la boxe cursa sa fie ceva mai animata!

  18. #39
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Rosberg, dezamagit ca a ratat locul 7

    Nico Rosberg se declara putin dezamagit de locul 8 ocupat in calificarile de sambata pentru cursa de la Istanbul, deoarece diferenta fata de locul 7 a fost foarte mica.

    “Sunt putin dezamagit ca nu m-am clasat al 7-lea din cauza unei diferente de numai o zecime de secunda, ceea ce, per total, este mai bine decat ma asteptam. A fost o diferenta foarte mica intre mine si Heikki Kovalainen in Q2 si Q3. Locul 7 ar fi fost posibil daca totul ar fi mers bine. Primele 6 masini din fata noastra sunt prea rapide pentru a le putea depasi, dar locul 8 nu este rau si avem o sansa buna in cursa de duminica”, a declarat germanul la finalul calificarilor.


    Sursa:automarket.ro

  19. #40
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Trulli: “Vreau sa castig puncte”

    Pilotul echipei Toyota, Jarno Trulli, este multumit ca a reusit sa patrunda in prima parte a grilei de start, insa spera sa-si imbunatateasca performanta in cursa.

    “Este bine sa fiu din nou in Top 10 si cred ca a fost o zi pozitiva. Am muncit foarte mult pentru a intra in primii 10 pentru ca masina nu a fost foarte usor de manevrat. Am avut mici probleme la frane si nu am putut ataca virajele asa cum as fi vrut. Cred ca am facut o treaba buna sa ajungem pe locul 9 dar, bineinteles, intotdeauna este loc de mai bine. Sper ca plecand de pe locul 9 voi obtine un rezultat bun pentru ca vreau sa castig puncte”, a declarat Trulli.


    Susa: automarket.ro

  20. #41
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Barrichello si Button, retrogradati pe ultima linie a grilei de start


    Pilotii echipei Honda, Jenson Button si Rubens Barrichello, vor pleca de pe ultima linie a grilei de start in Marele Premiu al Turciei.

    Penalizarea vine ca urmare a faptului ca cei doi piloti au schimbat motoarele. Conform regulamentului, un motor trebuie utilizat pe parcursul a doua Mari Premii, in caz contrar pilotul in cauza fiind retrogradat 10 pozitii pe grila.
    Barichello obtinuse in calificari locul 14, iar Button locul 15, insa acum vor pleca de pe locurile 21, respectiv 22.

    Sursa: automarket.ro

  21. #42
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Hamilton

    Bridgestone

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •