Page 1 of 28 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 586

Thread: Mihai "MM" Stoica

  1. #1
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1

    "MM" Stoica - inger sau demon ?

    Cati dintre voi apreciaza ca potrivite atitudinea, imaginea si aportul asa-numitului "MM" Stoica la dezvoltarea clubului FC Steaua Bucuresti din pozitia de Director Executiv?

    Intrebarea este: Din ratiunile de mai sus, va place "MM" Stoica ?

  2. #2
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Nu va pleca !
    La poll am gresit , eu am zis ca e inger ... , iar tu intrebai daca pleaca
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  3. #3
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Nu va pleca !
    La poll am gresit , eu am zis ca e inger ... , iar tu intrebai daca pleaca
    Nici eu nu cred ca pleaca, intrebarea e daca va place ?

    O confuzie nevinovata.

    Mie nu-mi place atitudinea de atot-stiutor pe care o afiseaza MM de fiecare data cand e intervievat.

  4. #4
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    MM imi era cel mai simpatic atunci cand era la Galati... Acum e una din cele mai antipatice persoane din fotbalul romanesc(din punctul meu de vedere)... Mie mi se pare ca nu are verticalitate...
    Last edited by fia; 16th July 2004 at 10:07.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  5. #5
    junior
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    timisoara
    Posts
    81
    Reputatie
    1
    Stoica e dupa cum bate vantu. Daca Becali , desi nu vad asta in urmatorul secol , dar daca Becali ar pleca , crezi ca Stoica ar mai ramane? Money , Money , Money.
    [COLOR=Purple]Without conflict you'll never have progress.[/COLOR]

  6. #6
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    As avea eu un termen pt MM: pupincurist!
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  7. #7
    junior
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    timisoara
    Posts
    81
    Reputatie
    1
    pupincurist!
    That's the word.
    [COLOR=Purple]Without conflict you'll never have progress.[/COLOR]

  8. #8
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Facem un pariu ?
    Stoica va fi presedintele anului ?

    Eu am lucrat la patron , eram ceva in genul pozitiei lui Stoica ...
    Trebuie sa va spun ca sunt f incomod , dar de foarte multe ori am "jucat dupa cum a cintat struna" celui care dadea BANU' ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    MM era simpatic pe vremea cand era la Galatzi prin faptul ca "se certa" cu totzi cooperatishti shi ieshea mai de fiecare data neshifonat. Era mult mai calm shi avea o atitudine mai apropiata de cea a unui gentleman. De cand a venit la Steaua s-a schimbat, in sensul ca se aprinde mult mai repede shi nu-shi mai pastreaza cumpatul.
    Acum vreo 2 saptamani a aparut un articol+interviu despre el intr-unul din ziarele de sport. El a recunoscut ca s-a schimbat in rau, spunand ca "presiunea shi rautatea din Bucureshti shi-au pus amprenta". Eu cred k e conshtient de imaginea cam proasta pe care shi-a creat-o shi ashtept sa vad cum o sa shi-o indrepte.
    Despre "pupincurism" n-ash fi asha de ferm. Nici nu l-a aprobat pe Gigi atunci cand nu era nevoie dar, ce-i drept, nici nu l-a taxat in situatziile in care se impunea acest lucru (dar spunetzi voi, cine draq are tupeu acum sa-i zica lu' Gigi ceva de rau?! :p dintre cei subordonatzi ma refer)
    Last edited by uti2102; 16th July 2004 at 23:45.
    ex-alpopa

  10. #10
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fia
    Mie mi se pare ca nu are verticalitate...
    Quote Originally Posted by cioAbA
    Stoica e dupa cum bate vantu
    Pe ce va bazati aceste afirmatii ?!? Dovezi fratilor, dovezi. Ca asa e usor sa spui despre cineva ceva, fara argumente. Chiar sunt si eu curios, cand a intors-o MM ca la Ploiesti ?!? (adica nu ar avea verticalitate sau ca e dupa cum bate vantul)
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  11. #11
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Mie personal imi place MM.
    Si eu sunt curios ce inseamna ca nu are verticalitate, ca e dupa cum bate vintul si mai ales ca este pupi... Su cred ca ar trebuiu sa judecam putin inante de a face niste aprecieri hazardate. Ca suporterii altor formatii se pot exprima cum vor este normal, sunt in afara problemei si bineinteles ca ce este alb pentru noi este cel putin gri pentru ei.
    Deci inapoi la problema. Dupa cite stiu eu MM este presedinte executiv la Steaua, daca nu cumva intre timp a devenit patron, functie retribuita si platita tot de catre patron. Deci ca si jucatorii si tot ce misca in clubul Steaua si MM face politica patronului. Una dintre atributiile sale, intre altele, este sa apare renumele si blazonul Stelei indiferent cine ataca. Si daca butelia Borcea si spoitura intelectuala Dinu si-au permis sa faca aprecieri negative au primit ceea ce asteptau.
    Este dupa cum bate vintul - pai la Steaua vintul bate numai dinspre patron, deci daca patronul sufla la stinga te inclini spre stinga, daca patronul sufla la dreapta, te inclini la dreapta. Cine a lucrat vreodata pentru un patron, si nu ma refer la tigrii de carton din Romania, stie ce inseamna sa fii flexibil in relatia cu patronul.
    Nu are verticalitate - aici asa cum spunea si Moromete, as intreba si eu "Pe ce te bazezi?"
    Cit despre pupi... este asa o afirmatie lipsita de continut incit nici nu merita sa ma opresc asupra ei.
    Din nefericire foarte multe persoane sunt deranjate de faptul ca MM si gindeste, iar ceea ce era normal si chiar de apreciat pe vremea cind era presedinte la Otelul a devenit dintr-o data de blamat de cind s-a mutat la Steaua. Ca se aprinde prea usor, pai reprezinta Steaua, care pina una alta, vor sau nu, recunosc sau nu ceilalti este clubul NUMARUL 1 al fotbalului romanesc.
    Sincer, ma mihneste ca suporteri stelisti aduc in discutie atitudinea lui MM. Pe mine personal ma incinta ca le da urgent peste bot tuturor celor care jignesc jucatorii stelisti, performantele Stelei sau orice altceva legat de culorile ros-albastre.
    Stelist deci ... invingator.

  12. #12
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Florentin
    Mie personal imi place MM
    Pai d-aia am cerut si eu dovezi, pentru ca si mie, personal, mi se pare foarte devotat Stelei, si in nici un caz lipsit de "verticalitate" sau ceva de genu'. Si foarte adevarat, MM doar a raspuns diferitelor acuzatii, nu a inceput el nici o polemica (cu Iordanescu, cu dinamovistii sau cu altcineva).
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  13. #13
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Florentin
    Mie personal imi place MM.
    Si eu sunt curios ce inseamna ca nu are verticalitate, ca e dupa cum bate vintul si mai ales ca este pupi... Su cred ca ar trebuiu sa judecam putin inante de a face niste aprecieri hazardate. Ca suporterii altor formatii se pot exprima cum vor este normal, sunt in afara problemei si bineinteles ca ce este alb pentru noi este cel putin gri pentru ei.
    Deci inapoi la problema. Dupa cite stiu eu MM este presedinte executiv la Steaua, daca nu cumva intre timp a devenit patron, functie retribuita si platita tot de catre patron. Deci ca si jucatorii si tot ce misca in clubul Steaua si MM face politica patronului. Una dintre atributiile sale, intre altele, este sa apare renumele si blazonul Stelei indiferent cine ataca. Si daca butelia Borcea si spoitura intelectuala Dinu si-au permis sa faca aprecieri negative au primit ceea ce asteptau.
    Este dupa cum bate vintul - pai la Steaua vintul bate numai dinspre patron, deci daca patronul sufla la stinga te inclini spre stinga, daca patronul sufla la dreapta, te inclini la dreapta. Cine a lucrat vreodata pentru un patron, si nu ma refer la tigrii de carton din Romania, stie ce inseamna sa fii flexibil in relatia cu patronul.
    Nu are verticalitate - aici asa cum spunea si Moromete, as intreba si eu "Pe ce te bazezi?"
    Cit despre pupi... este asa o afirmatie lipsita de continut incit nici nu merita sa ma opresc asupra ei.
    Din nefericire foarte multe persoane sunt deranjate de faptul ca MM si gindeste, iar ceea ce era normal si chiar de apreciat pe vremea cind era presedinte la Otelul a devenit dintr-o data de blamat de cind s-a mutat la Steaua. Ca se aprinde prea usor, pai reprezinta Steaua, care pina una alta, vor sau nu, recunosc sau nu ceilalti este clubul NUMARUL 1 al fotbalului romanesc.
    Sincer, ma mihneste ca suporteri stelisti aduc in discutie atitudinea lui MM. Pe mine personal ma incinta ca le da urgent peste bot tuturor celor care jignesc jucatorii stelisti, performantele Stelei sau orice altceva legat de culorile ros-albastre.

    asa este !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  14. #14
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Daca imi aduc bine aminte, nici nu era presedinte la Steaua de mai bine de o luna, cind la un proces al etapei a dat de otreapa de Jiovani, care l-a luat in balon si cum nu era sigur ce trebuia sa faca l-a lasat. La ceva timp dupa acest incident a recunoscut ca a facut o greseala cind a facut pasul inapoi. Si tocmai pentru ca este vertical si om dintr-o bucata nu mai permite nimanui sa-l atace. Si foarte bine face.
    Stelist deci ... invingator.

  15. #15
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Florentin
    Daca imi aduc bine aminte, nici nu era presedinte la Steaua de mai bine de o luna, cind la un proces al etapei a dat de otreapa de Jiovani, care l-a luat in balon si cum nu era sigur ce trebuia sa faca l-a lasat. La ceva timp dupa acest incident a recunoscut ca a facut o greseala cind a facut pasul inapoi. Si tocmai pentru ca este vertical si om dintr-o bucata nu mai permite nimanui sa-l atace. Si foarte bine face.
    Mi-aduc aminte , dar era deja Director Executiv , numai ca mai era si Paunescu - Presedinte .
    jovani l-a facut "lingau"
    MM s-a ferit sa comenteze ...

    In acelasi Proces al Etapei , l-a jignit si pe Olaroiu , care era Antrenor principal ... "oferindu-i aceleasi daruri" ...
    ...acelasi raspuns !
    Last edited by Mariusmadmax; 17th July 2004 at 03:30.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    steau nu mai are demult un presedinte capabil,asa cum era ION ALEXANDRESCU.Iubit de voi,si respectat de rivali
    -Pe mine personal ,ma distreaza f.mult aceasta caricatura.
    HAI DINAMO!!!

  17. #17
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Alpopa ,
    scoate individul asta de aici ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  18. #18
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Asa cum am spus mai sus, nu doi bani, un cent sau o ceapa degerata pe parerile dinamovistilor in aceasta chestiune, si in general in orice privinta. Un lucru insa, daca te referi la caricatura nu cauta prea departe ca aveti o sumedenie la voi in ograda incepind cu capul de butelie si terminind cu putul gindirii.
    Stelist deci ... invingator.

  19. #19
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Si ca sa vezi ca nu ai dreptate de la un cap la altul : HAI STEAUA singura si adevarata campionata a ROMANIEI.
    Stelist deci ... invingator.

  20. #20
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Sa ramanem, va rog, la subiect.

    DUpa parerea mea, un director executiv la un club prestigios de fotbal trebuie sa aiba o atitudine diplomatica, rezervata, intelegatoare. Nu trebuie sa se aprinda la tot felul de "nimicuri" si mai ales, nu trebuie sa conteste arbitrajele. Lucrul asta ma supara cel mai tare, mereu se plage de arbitraje si pozeaza in victima.

    Faptul ca la Galati era impaciuitor si rezervat si la Steaua a devenit dintr-o data un "zmeu" este cea mai mare dovada, pentru cei care au nevoie de dovezi, ca "MM este "dupa cum bate vantul", ca sa citez.

    Cand o sa se inscrie in PNG, o sa va convingeti ca e p..inc...st ?

  21. #21
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Profetu
    Cand o sa se inscrie in PNG, o sa va convingeti ca e p..inc...st ?
    NU ESTE !
    Cred ca n-ai lucrat la patron !?!
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •