Page 4 of 28 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 586

Thread: Mihai "MM" Stoica

  1. #64
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    "Nu ştiu dacă Mircea Sandu se va gīndi la Zenga, ştiu īnsă că noi nu vrem să ne despărţim de Walter. Nu-l lăsăm la echipa naţională", a răspuns ieri preşedintele grupării din Ghencea, Mihai Stoica, la īntrebarea dacă Zenga ar avea acceptul Stelei să-l īnlocuiască pe Iordănescu. "Zenga şi Pedrazzini sīnt doi antrenori de la care avem ce lecţii de profesionalism să luăm. Dacă pe līngă antrenorii romāni din generaţia tīnără, Olăroiu, Dan Petrescu, Panduru, şi cei mai vechi ar īnţelege că nu ajunge să fi antrenor talentat ci trebuie să afli tot ce e nou şi să ştii ce mănīncă la prīnz Mourinho, atunci n-am mai bate pasul pe loc".

    Mihai Stoica a făcut apoi referire şi la jocul din Armenia. "La Erevan strategia a fost complet greşită. Am īnregistrat un eşec lamentabil. Dacă vom continua la fel nu avem nici o şansă să fim la Mondiale. După egalul de la Copenhaga s-a zis că am pierdut calificarea īn ultima secundă. Nu, am ratat locul doi, care ducea la baraj, nu calificarea, şi la baraj Norvegia a jucat cu Spania şi ştiţi ce a păţit. Atunci n-am avut curaj să discutăm la obiect şi am strigat că arbitrul ne-a īmpiedicat să facem performanţă. Eu am fost dat īn judecată pentru că am īndrăznit să spun lucrurilor pe nume. Acum, după război, e uşor de zis ceva."


    Mihai Stoica despre Steaua - FC Braşov
    "Steaua - FC Braşov e meci de 1 solist. Nu ni se poate īntīmpla să pierdem a doua oară acasă īn tur"

    Mihai Stoica despre Steaua - Beşiktaş
    "Beşiktaş a ieşit din pasa neagră, īnsă sper că nu definitiv şi joi, īn Ghencea, să se afle īntr-o pasă cel puţin gri"

    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  2. #65
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    dupa "sagetile" catre groparul Nationalei mi-a devenit mai simpatic ...
    Andone si Copilu lu Luce l-au lins in dos cu mare sarg pe cashcheta ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  3. #66
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Īnaintea loviturii libere a turcilor, din care s-a marcat pentru 2-1, Baciu era căzut la pămīnt. Deşi steliştii au solicitat acordarea de īngrijiri medicale, arbitrul n-a oprit jocul şi i-a făcut semn lui Baciu să se ridice. "E inadmisibil! Turcii au dat gol cīnd un jucător de-al nostru era la pamīnt. Nu pot să spun tot ce simt pentru că aş declanşa un conflict diplomatic", a declarat Mihai Stoica. Imediat după gol, Baciu, care a suferit o contractură şi nu va juca la Timişoara, a fost īnlocuit cu Lovin. Ulterior, īn timp ce Daniel Pancu dădea declaraţii presei, conducătorul roş-albaştrilor, aflat la numai trei metri, a continuat cu voce tare, special să-l audă jucătorul lui Beşiktaş. "Ce echipă au avut ăştia! Trebuia să dea mingea afară, cīnd Baciu era accidentat, şi au dat-o īn poartă. Jalnic! Jalnic! Jalnic! Cu trei de J, de la BJK (Beşiktaş JimnastiK Kulubu).


    Mihai Stoica :

    "Să īnveţe pe litere. Echipa care i-a bătut se numeşte S-T-E-A-U-A, ca să ştie şi Del Bosque"

    "Aştept să văd cui dedică Pancu golul şi sīnt curios pe care īl dedică, pe al lui Neaga sau pe al lui Ciocoiu"


    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  4. #67
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Cat a asteptat MM sa se descarce. Multa lume a criticat Steaua si a vorbit-o de rau si aseara si-a savurat din plin razbunarea. Multi vorbesc, putini fac. Cam asta a fost mesajul sau. Mi-a placut faza cu Del Bosque. Intentionat a incurcat spaniolul pe Steaua cu la conferinta de presa si acum i-a platit-o MM. Parerea mea e ca a spus cam ce-ar fi spus orice alt stelist. Bravo MM.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  5. #68
    senior gianni's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rouen - Franta
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Lasati-l sa isi faca treaba ! Este de departe cel mai inteligent dintre cei implicati in fotbalul romanesc ! Pacat ca nu are si o autoritate mai puternica !
    [COLOR=Red]S[/COLOR][COLOR=Blue]T[/COLOR][COLOR=Red]E[/COLOR][COLOR=Blue]A[/COLOR][COLOR=Red]U[/COLOR][COLOR=Blue]A[/COLOR] [COLOR=Blue]FOR EVER !!![/COLOR]

  6. #69
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Post MM Stoica pe chat-ul www.gsp.ro :

    [16:32:56] <@MihaiStoica> Buna ziua, astept intrebarile voastre


    [16:33:00] <uvi> suntem deja calificati???
    [16:33:21] <@MihaiStoica> uvi / nu sintem calificati dar avem sanse mari


    [16:33:34] <catalin020> d-l stoica cum va explicati pretul biletelor asa de piperate pt meciul deaseara ....pretul unui bilet la acest meci a fost echivalent cu pretul unui abonament valabil la toate meciurile din campionat inclusiv si la meciurile din cupele uefa?
    [16:34:21] <@MihaiStoica> catalin020 / intentionat am marit pretul bletelor, pentru ca suporterii sa realizeze ca trebuie sa achizioneze abonamente, vreau sa avem 15.000 de abonati


    [16:34:25] <bobut> v-a fost frica la 2-1 ca ar putea egala turcii?
    [16:34:46] <@MihaiStoica> bobut / mi-a fost firca la 2-1 ca putem fi egalati
    [16:35:08] <@MihaiStoica> bobut / din cauza arbitrajului mi-a fost frica pe final


    [16:35:40] <Miculski> MM, felicitari pentru rezultate! De imaginea echipei (magazin, site) se va ocupa cineva vreodata??
    [16:35:56] <@MihaiStoica> pentru probleme administative accesati forumul site-ului nostru


    [16:35:48] <[radoi]> PLEACA RADOI IN IARNA?????
    [16:36:10] <@MihaiStoica> radoi / sanse mici ca radoi sa plece in iarna, nu vrea el


    [16:36:24] <g_funk28> CE PARERE AVETI DL.STOICA D COMPORTAMENTUL JANDARMILOR LA MECIU' D ASEARA
    [16:36:37] <@MihaiStoica> g_funk / comportamnetukl jandarmilor este inacceptabil



    [16:36:31] <puiutstelist> VA MA CUMPARA STEAUA JUCATORI IARNA ASTA
    [16:37:17] <@MihaiStoica> puiustelist / am intocmit o lista de jucatori pe care o vom prezenta patronului, in mare am discutat si cu Gigi Becali despre ea


    [16:37:18] <Minu> Domnule Stoica ce perere aveti de faza de la golul lui Besiktas - lipsa de fair-play din partea arbitrului si a jucatorilor lui Besiktas la accidentarea lui Baciu + Baciu fiind accidentat l-a scos din ofsaid pe jucatorul care a marcat golul + fault clar la Radoi
    [16:38:05] <@MihaiStoica> minu / golul turcilor a fost marcat in urma unei greseli flagrante a arbitrului si a unei lipse totale de fair-play din partea turcilor


    [16:38:03] <UltrasVs> MM CE IA SA-I TRAMSMITI LU BORCEA?
    [16:38:29] <@MihaiStoica> UltrasVS / nu ma intereseaza Borcea sau alti autointitulati anti-stelisti


    [16:38:47] <Avatar> Dle Stoica>>> Marian Aliutza a declarat aici pe chat ca l-ati dat afara si ca i-ati spus cand a plecat ca se pregatejte Neaga sa-si faca bagajele. Este adevarat ce a afirmat????????????????????????????????????
    [16:39:13] <@MihaiStoica> Avatar / Neaga este unul dintre jucatorii mei preferati,m Aliuta a mintit incercind sa ne deterioreze relatiile


    [16:39:23] <mihai08> CUM V-ATI INTELES CU PITURCA?
    [16:39:56] <@MihaiStoica> mihai08 / am crezut ca ne intelegeam bine, eu cu piturca, dar m-am inselat, nu m-a respectat deloc


    [16:40:51] <Swamp> Domnule Stoica Atzi reushit sa impacatzi galeria cu dica ???
    [16:40:57] <@MihaiStoica> Swamp / Dica s-a impacat cu galeria, o singura problema mai este cu factiunea Vacarm, dar sint convins ca se va rezolva


    [16:40:51] <imnikey> Domnule Stoica Steaua o sa joace cu rezervele la Timisoara pentru a ii odihni pentru meciul de la Bilbao????????????
    [16:41:27] <@MihaiStoica> im nike / nu vom juca cu rezervele la Timisoara, dar avem foarte multi indisponibili


    [16:41:21] <neagarm> VINE CARAMARIN IN IARNA?
    [16:42:01] <@MihaiStoica> neagarm / Caramarin nu este pe lista de achizitii a Stelei


    [16:42:06] <LooPoo> D-le STOICA, cand revine PARASCHIV???????????????????
    [16:42:17] <@MihaiStoica> Loopo / Paraschiv din pacate va reveni doar in retur


    [16:42:45] <mihai08> DACA STEAUA PIERDE LA BILBAO SE VA MAI CALIFICA?
    [16:42:50] <@MihaiStoica> mihai 08 / Daca pierdem la Bilbao ar fi bine sa pierdem la un singur gol si sa inscriem astfel vom avea sanse mari de calificare


    [16:42:45] <g_funk28> MUSTATA ZICEA CA O SA AVEM O COREGRAFIE DE 2000 DE EURO
    [16:42:58] <g_funk28> UNDE AU INTRAT BANII ASTIA
    [16:43:10] <g_funk28> IN BUZUNARUL LUI?
    [16:43:30] <@MihaiStoica> g_funk28 / n-am imbratisat ideea coregrafiei din superstitie, de cite ori te pregatesti suplimentar se intimpla sa nu cistigi


    [16:43:14] <florin> safta e penibil de fiecare data
    [16:43:49] <@MihaiStoica> florin / Gabi Safta a exagerat dar fara el nu putem


    [16:43:51] <Iordoc3> VA VOPSTI ROSU-ALBASTRU IN CAP DACA O SA CASTIGAM UEFA?
    [16:44:37] <@MihaiStoica> Iordoc / am 40 de ani si nu cred ca ma voi vopsi vreodata, putem sa cistigam si Champions League


    [16:44:38] <yoz> MM CU CINE VOTEZI DUMINICA, FII SINCER
    [16:44:58] <@MihaiStoica> yoz / Duminica voi vota cu PNG, bineinteles


    [16:44:55] <vali_roma> Domnule STOICA DE CE SUNTETI PERVERS?
    [16:45:15] <@MihaiStoica> vali_roma / la ce te referi?


    [16:45:35] <sami> CE PARERE AVETY DE ARBITRAJU DE ASEARA ???
    [16:45:56] <@MihaiStoica> sami / arbitrajul de aseara a fost incalificabil


    [16:46:05] <ArgasealaJr> DOMNULE STOICA DE CE SUNTETI ASA DE ANTIPATIC ??????
    [16:46:12] <@MihaiStoica> ArgasealaJr / pentru ca nu sint simpatic


    [16:46:21] <Flames> domnule stoica ce jucator dmiratzi cel mai mult din lume ?
    [16:46:29] <@MihaiStoica> Flames / Imi place Adriano foarte mult


    [16:47:02] <Tschammy> MihaiStoica, s-a spus ca Besiktas a jucat prost. I-am inchis noi atat de bine s-au am fi avut probeme mari daca Besiktas ar fi jucat la adevarata lor valoare?
    [16:47:18] <@MihaiStoica> Tschami / Besiktas n-a putut sa joace pentru ca pe teren a fost o singura echipa


    [16:47:11] <Stefan> Domnule Stoica cum comentati ca in nici o emisiune (nici de duminica nici de luni ) nu s-a amintit de meciul Stelei de ieri ?????!
    [16:47:36] <@MihaiStoica> Stefan / Invidia e atit de mare incit deseori depaseste ratiunea


    [16:47:35] <LACATUS> CE VOR FACE JUCATORII DACA INTRA SHI GALERIA IN SILENZIO STAMPA?
    [16:48:01] <@MihaiStoica> Lacatus / silenzio stamopa se va termina la sfirsitul turului dar doar jucatorii n-au vorbit


    [16:48:20] <adriancristeaiasi> DOMNULE STOICA CE JUCATORI VOR PLECA DIN IARNA?
    [16:48:28] <@MihaiStoica> adrian crsitea / nu va pleca nici un jucator uimportant, doar daca vor exista oferte care nu se pot refuza


    [16:48:44] <topcip> de DANIEL BALAN ce se mai aude?
    [16:48:54] <@MihaiStoica> topcip / Daniel Balan va fi in primii 18 la Timisoara


    [16:49:14] <sheva_bog> vine tibi balan la steaua?
    [16:49:35] <@MihaiStoica> sheva / Nici Tibi balan nu e pe lista noastra


    [16:49:34] <berila> duckadam mai e in conducere la STEAUA?
    [16:50:05] <@MihaiStoica> berila / Duckadam este reprezentantul Stelei in Ardeal, se ocupa de descoperirea tinerelor talente


    [16:50:01] <bobut> Ghionea s-a drogat, sau a fost altceva si s-a inteles cu totul altceva?
    [16:50:42] <@MihaiStoica> bobut / Ghionea a fost jucatorul ales pt testul antidopind la jocul cu Besiktas asa ca vom afla raspunsul in curind


    [16:51:41] <vladxxx> VETI LUA MASURI IMPOTRIVA LUI OPRITA PENTRU GESTUL DE ASEARA ?
    [16:51:44] <@MihaiStoica> vladxxx / Nu vom lua masuri impotriva luin Oprita, pt ca gestul lui a fost comis intr-un moment in care, nu glumesc, din cauza efortului creierul nu i s-a mai oxigenat. Oprita si Bostina au alergat decit Ilie Floroiu pe vremuri


    [16:51:55] <neagarm> VINE PORTARUL DE LA CHIEVO?
    [16:52:11] <@MihaiStoica> neagarm / E posibil sa vina un portar care a aparat in Italia si are 22 de ani


    [16:52:13] <Flames> domnule stoica .. ne avantajeaza rezultatul dinte standard si parma ?
    [16:52:40] <@MihaiStoica> Flames / rezultatul dintre Standard [i Parma 2-1 e bun


    [16:52:36] <Flames> acel portar in ce liga apara ?????????
    [16:53:00] <@MihaiStoica> flames / nu dau detalii, o sa aflati dupa ce-l vom legitima


    [16:53:06] <stelistu2005> mm cum pot lua legatura cu tine
    [16:53:38] <@MihaiStoica> stelistul2005 / adresa mea de mail: mstoica@steauafc.com


    [16:53:36] <clau-gol> Care este jucatorul dumneavoastra preferat?
    [16:54:12] <@MihaiStoica> clau-gol / acum, jucatorul meu preferat e Oprita


    [16:54:33] <vladxxx> cARE ESTE CEL MAI PUTERNIC ADVERSAR AL STELEI DIN CAMPIONAT?
    [16:55:07] <@MihaiStoica> vladxxx / dinamo e cel mai puternic adversr din camp. intern


    [16:55:13] <clau-gol> Este mai bun Radoi decat Chivu?
    [16:55:43] <@MihaiStoica> clau-gol / In opinia mea, Radoi este cel mai valoroso jucator roman la ora actuala


    [16:55:51] <mihai_trandafir> domnule stoica in ce relatzii sunteti cu MARIUS LACATUS
    [16:56:28] <@MihaiStoica> mihai_trandafir / cu Lacatus am colaborat exceptional la Galati dar in ultima vreme nu prea am mai vb cu el


    [16:56:36] <mihai08> CINE CREDETI CA VA FI SELECTIONER???
    [16:56:51] <@MihaiStoica> mihai08 / Piturca va fi selectioner


    [16:57:57] <Hagi> domnule Stoica este la ora actuala Walter Zenga cel mai bun antrenor din tara?
    [16:58:24] <@MihaiStoica> hagi / n-am lucrat cu ceilalti antrenori ca sa emit judecati de genul acesta, dar zenga este cel mai bun antrenor cu care eu am lucrat


    [16:58:42] <stelistu2005> DL STOICA MAI IL ADUCETI PE PLESAN?
    [16:58:58] <@MihaiStoica> stelitul2005 / Plesan este un jucator interesant pt Steaua dar se pare ca nu este de vinzare


    [16:58:52] <RADOI> CINE IL VA INLOCUI PE PETRE MARIN LA BILBAO????????????????
    [16:59:39] <@MihaiStoica> radoi / probabil ca nesu il va inlocui pe Petre Marin la Bilbao, asa ca atentie Exceberia


    [16:59:31] <imnikey> DOMUNULE STOICA SUNTETI PROST?
    [16:59:52] <@MihaiStoica> imnikey / e foarte posibil


    [17:00:28] <viperul> Domnule Stoica, de ce credeti ca Steaua a jucat mult mai bine fara Dumitru, Dica si Paraschiv? Aseara media taliei jucatorilor a fost destul de ridicata... oare acesta sa fie motivul?
    [17:00:30] <@MihaiStoica> viperul / Steaua a jucat bine fara cei trei mari absenti pt ca a avut o determinare incredibila


    [17:00:19] <Stefan> DACA PLEACA ZENGA DE LA STEAUA ( PENTRU UN CLUB MAI MARE ) PE CINE ATI VEDEA IN LOCUL LUI ?????
    [17:00:45] <@MihaiStoica> Stefan / Pe Masimmo Pedrazzini


    [17:00:53] <TEOHARIECOCACOSMA> ESTE ADEVARAT CA V-I SE SPUNE COCOSILA?
    [17:01:10] <@MihaiStoica> Theoharie coca-cosma / Cocosila e porecla lui Stoichita


    [17:01:27] <ROTTEN> PE CARE JUCATOR DE LA DINAMO L-ATI VREA IN LOTUL STELEI?
    [17:01:40] <@MihaiStoica> Rotten / Nu cred ca vreun jucator de la Dinamo ar putea juca la Steaua


    [17:01:37] <adii> NU CREDETI CA TREBUIE FACUT CEVA CU CONDITIA FIZICA LA UNII DINTRE JUCATORI..????
    [17:01:55] <@MihaiStoica> adii / ai vazut meciul aseara?


    [17:01:56] <dj_sakin> CAT DE DEPARTE VA AJUNGE STEAUA IN CUPA U.E.F.A DOMNULE STOICA?
    [17:02:17] <@MihaiStoica> dj_sakin / vorbim dupa bilbao


    [17:02:14] <stelistu2005> MAI SE PUN IN VANZARE ABONAMENTE?
    [17:02:29] <@MihaiStoica> stelistul2005 / daca ne calificam vom emite abonamente


    [17:02:29] <Chiken023> DE GAZON NIMIC !!!
    [17:02:44] <@MihaiStoica> De gazon am discutat pe forum


    [17:02:39] <Stefan> SONORIZAREA VA FI PERMANENT ASTA IN GHENCEA ?????????????
    [17:02:58] <@MihaiStoica> Stefan / Sonorizarea va fi la meciurile importante


    [17:02:38] <Iordoc3> CE PARERE AVETI DE SUSPENDAREA LUI MIHALCEA????
    [17:03:11] <@MihaiStoica> Iordoc3 / Eu nu l-as fi suspendat pe Mihalcea


    [17:03:38] <BEATNUTT> NU VETI FACE UN MEMORIU IMPOTRIVA JANDARMERIEI
    [17:03:49] <BEATNUTT> SUNT NISTE CIOBANI INCULTI
    [17:04:08] <BEATNUTT> NU SE MAI POATE ASA
    [17:04:12] <@MihaiStoica> BEATNUT / vom face memoriu impotriva jandarmilor, care au maltratat un suporter fara motiv


    [17:04:12] <Minu> Domnule Stoica crezi ca DINAMO mai face BLATURI (ati vazut cum scapa Niculescu si Danciulescu singuri cu portaru advers (de fapt majoritarea golurilor l-au dat singri cu portaru)????) credeti ca se umbla la FUNDASI ???????????
    [17:04:35] <@MihaiStoica> Minu / nu vorbesc de contracandidatele noastre


    [17:04:30] <Flames> ce parere avetzi de galeria stelei ???????????
    [17:04:48] <@MihaiStoica> Flames / Galeria Stelei e incredibila


    [17:04:47] <TaTaEeE> D-le Stoica DC NU A JUCAT DICA IERI...? DIN CAUZA CONFLICTULUI CARE LA AVUT CU SUPORTERII...?
    [17:05:01] <@MihaiStoica> Tatae / Dica a fost suspendat aseara


    [17:04:54] <ZAZA> Ryan Giggs spunea "Jucatorii spun mereu de sacrificiile pe care le fac, dar e o minciuna, suporterii sunt cei care se sacrifica, noi suntem bine platiti". Oare nu meritam si noi respect din partea jucatorilor macar niste declaratii eu nu l-am mai auzit pe Florentin Dumitru vorbind de cativa ani?
    [17:05:26] <@MihaiStoica> ZAZA / sint de acord cu tine si am sa intervin pt a rexzolva aceasta problema


    [17:05:16] <imnikey> CU CE NICKNAME INTRATI PE CHAT SAU FORUM LA STEAUAFC?>?????????????
    [17:05:40] <@MihaiStoica> imnikey / cu numele meu intru pe forum


    [17:05:52] <topcip> ce sanse are Farul in lupta pt titlu cu Steaua ?
    [17:06:33] <@MihaiStoica> topcip / Farul este cea mai buna echipa din provincie dar nu cred ca are sanse la titlu


    [17:06:42] <craci877> care vi se pare cel mai bun atacant din istoria stelei?
    [17:07:06] <@MihaiStoica> craci877 / Lacatus este cel mai mare jucator din istoria Stelei


    [17:07:29] <Stefan> PANA CAND ARE ZENGA CONTRACT ???????????????????????!!!!!!!!!!!!!!
    [17:08:01] <@MihaiStoica> Stefan / Zenga are contract pina in vara


    [17:08:00] <gabi> castiga titlu steaua anul acesta ?
    [17:08:29] <@MihaiStoica> gabi / Sper ca Steaua va lua titlul anul acesta altfel trebuie sa ne schimbam meseriile


    [17:08:29] <TaTaEeE> DOMNULE STOICA FLORENTIN DUMITRU CAND REVINE PE GAZON.....?
    [17:08:58] <@MihaiStoica> tatae / Florentin Dumitru va reveni in retur, azi am vb cu el si se simte foarte bine


    [17:09:06] <Stefan> NU VRETI SA-L PUNETI SA SEMNEZE DE PE ACUM ALT CONTRACT ??????????????????????!!!
    [17:09:19] <@MihaiStoica> Stefan / As vrea ca Zenga sa-si prelungeasca contractul


    [17:09:28] <puiutstelist> DOMNULE STOICA VETI FACE VREO PLANGERE LA UEFA REFERITOARE LA PRESTATIA ARBITRULUI DE ASEARA?
    [17:09:45] <@MihaiStoica> puiustelist / nu vom face plingere la uefa in privinta arbitrajului pt ca oricum n-ar fi luata in seama


    [17:09:40] <Costica> D-le STOICA CE ATI SIMTIT CAND NEAGA A DAT PRIMUL GOL ??????
    [17:10:07] <@MihaiStoica> Costica / cind neaga a dat gol, m-am speriat, am crezut ca e prea devreme


    [17:10:20] <Hogea> rezista Radoi si la Bilbao???...fara operatie...
    [17:10:24] <@MihaiStoica> hogea / povestea cu operatia lui mirel Radoi este o inventie a presei


    [17:10:38] <stelistu2005> MM ANUL TRECUT MI SA LUAT ABONAMENTUL LA MECIUL CU LIVERPOOL PTR CA A ZIS CA E FALS SI IL LUASEM DE LA STADION STITI CATI SUPORTERI AU RAMAS ATUNCI FARA ABONAMENTE?
    [17:10:51] <@MihaiStoica> stelistul2005 / trimite-mi mail si o sa analizam


    [17:10:56] <RADOI> MM,DACA VA FI GASIT CEVA SUSPECT LA TESTU ANIDOPING A LUI GHINEA,CE CONSECINTE AR AVEA?????????????????????????????
    [17:11:20] <@MihaiStoica> radoi / daca Ghionea va fi gasit pozitiv va fi suspendat, dar miercuri el a facut un test anti-doping si a iesit negativ


    [17:11:40] <Steluta> D-le Stoica,la ce adresa de mail va putem contacta?
    [17:11:46] <@MihaiStoica> adresa mea de mail: mstoica@steauafc.com


    [17:11:45] <alexovy> Domnule Stoica...ce a spus Oprita dupa ce a fost eliminat?
    [17:12:11] <@MihaiStoica> alexovy / Oprita s-a inchis in vesiar dupa ce a fost eliminat


    [17:12:06] <georgestelistu> MM RASPUNDE DE CENU SUNTEM LASATI SA FACEM O ATMOSFERA NEBUNA IN GHENCEA ?
    [17:12:28] <@MihaiStoica> georgestelistul / mai nebuna decit atit ce ar insemna?


    [17:12:35] <topcip> De unde a invatat Steaua sa se apere asa de bine .?
    [17:12:52] <@MihaiStoica> topcip / Steaua a invatat sa se apere atit de bine de la Zenga


    [17:12:17] <georgestelistu> SA PUTEM BAGA TORTZE
    [17:13:26] <@MihaiStoica> georgestelistul / Nu ne permite legea sa lasam suporterii cu torte


    [17:13:33] <red_blue> DLE STOICA VA PLACE CRISTOCEA DE LA FARUL????? RASPUNDETZI VA ROG??????????????????????????????????????????????? ????????? vvv
    [17:13:53] <@MihaiStoica> redblues / imi placew cristocea dar nu e nici el pe lista


    [17:14:00] <paco> PREFERATI STILUL ASTA DEFENSIV SAU CEL DINAINTEA LUI ZENGA, OFENSIV?
    [17:14:10] <@MihaiStoica> paco / nu mi se pare ca jucam defensiv


    [17:13:41] <imnikey> Cand vine Steaua mobilul la Timisoara si unde o sa stea????????????????????????????????????????
    [17:14:43] <@MihaiStoica> la Timisoara plecam miine la 17:30 din Bucuresti cu avionul


    [17:14:10] <Iordoc3> MAI AU LOC LA STEAUA FOTBALISTI DI CAMPIONATUL INTERN?????
    [17:15:16] <@MihaiStoica> Irdoc / Majoritatea jucatorilor pe care vrem sa-i luam provin din campionatul intern


    [17:15:57] <stelistu2005> CE M-AI SIMNTITI PTR OTELU?
    [17:16:00] <@MihaiStoica> in tara tin cu Otelul si cu FC Sibiu


    [17:16:01] <cezar1983> DOMNULE STOICA DE CE NU DORITI SA II ADUCETI PE SLAVISA MITROVICI FL MOLDOVAN SI CARAMARIN DE LA FC NATIONAL? SAU CE JUCATOR ATI DORI F TARE IN GHENCEA UN NUME VA ROG
    [17:16:26] <@MihaiStoica> Cezar / Nu pot da nume de jucatori, trebuie sa ma intelegeti


    [17:16:29] <viperul> V-a dat Zenga o lista cu jucatorii doriti de el in iarna?
    [17:16:58] <@MihaiStoica> viperul / da, zenga mi-a dat o lista cu jucatorii pe care ii vrea


    [17:17:11] <Miculski> MM, ce-i trebuie Stelei sa-l ia pe Cernat????
    [17:17:55] <@MihaiStoica> Miculski / Daca Cernat va avea probleme la Kiev este foarte posibil sa accepte o oferta din partea noastra


    [17:18:25] <Steluta> Cum se simte, Tudor?
    [17:18:44] <@MihaiStoica> Steluta / Martin Tudor e mai bine


    [17:18:54] <dragos> domnule mm stoica care e cel mai mare vis ce doriti sa vi se implineasca in legatura cu fotbalul?
    [17:19:27] <@MihaiStoica> dragos / cel mai mare vis al meu este calificarea in grupele Champions League


    [17:19:28] <Stefan> VA JUCA BACIU LA TIMISOARA??????????????????//!!!!
    [17:19:43] <@MihaiStoica> Stefan / Sansele ca Baciu sa joace la Timisoara sint foarte mici


    [17:19:36] <Hogea> SUNT MANDRU CA SUNT STELIST. DUMNEAVOASTRA?
    [17:20:01] <@MihaiStoica> Hogea / Bineinteles


    [17:20:42] <bobut> Daca Steaua ar castiga un trofeu european ce nebunie ati face de bucurie?
    [17:21:03] <@MihaiStoica> bobut / vom vedea atunci


    [17:21:05] <Pablo> NEAGA se teansfera la iarna?
    [17:21:35] <@MihaiStoica> Pablo / Neaga va pleca doar daca vor fi oferte care nu se pot refuza. El nu tine neaparat sa plece


    [17:21:31] <alexovy> Domnule Stoica, ce parere aveti despre articolele aparute in presa turca...cum ca Steaua este o echipa din a 3-a grupa valorica si ca cel putin 5 echipe din Turcia ar bate-o la orice ora...si ca a avut noroc aseara?
    [17:21:57] <@MihaiStoica> alexovy / povestea cu vulpea si cu strugurii


    [17:21:42] <stelista> DE CE NU TIPARITI M-AI MULTE REVISTE IERI DIMINEATA LA ORA 7 :30 CAND AM MERS LA SCOALA NU AM M-AI GASIT MI-A SPUS CA S-AU TERMINAT
    [17:22:27] <@MihaiStoica> stelista / o sa-ti trimit eu revista, contacteaza-ma pe mail


    [17:22:17] <Anthony> vb aia esti un memel nasoL
    [17:22:45] <@MihaiStoica> Anthony / stiu ca sint nasol, dar asta e situatia\


    [17:22:20] <imnikey> O SA MAI FIE STAGIUL MONTAN???????????????????????????????????????????? ???//
    [17:23:10] <@MihaiStoica> imnikey / nu o sa mai fie stagiul montan, pregatirea echipei va fi in Cipru si in Italia


    [17:23:01] <berila> CE AMINTIRI CU UTA AVEATI?
    [17:23:32] <@MihaiStoica> berila / am pierdut si cu Steaua si cu Otelul la Arad, deci n-am amintiri prea frumoase


    [17:23:22] <FRITZ_7_UTD> CAND VA MAI FI INTRAREA LIBERA LA STADION?
    [17:24:02] <@MihaiStoica> fritz / cit timp voi avea putere de decizie, intrarea nu va mai fi libera


    [17:24:06] <stelistu2005> CE MAI SIMNTITI PTR OTELU?
    [17:24:22] <@MihaiStoica> stelistul 2005 / atit timp cit voi mai avea prieteni la Galati, voi avea emotii pt Otelul


    [17:24:41] <stelistu2005> MM NU CREZI CA ASEARA A FOST PREA SCUMB UN BILET LA PELUZA?
    [17:24:50] <@MihaiStoica> stelistul 2005 / au fost scumpe biletele aseara dar au fost ieftine abonamentele


    [17:24:35] <just_m> ai curaj sa participi cu Smarandescu la Stele Verzi????
    [17:25:03] <@MihaiStoica> just_m / in echipa cu el sau impotriva lui?


    [17:25:02] <ANADA> D-LE STOICA , CAND V-ATI NASCUT?
    [17:25:17] <@MihaiStoica> anada / m-am nascut pe 12 aprilie 1965


    [17:25:17] <achile> HAIDETI BA SA VOTAM TOTI CA VREM JUC STRAINI
    [17:25:51] <@MihaiStoica> achile / sint doi jucatori straini care se afla pe lista noastra si cel mai scund are 1,89


    [17:27:15] <becks> Domnu MIhai Stoica felicitari ptr victorie dar, nu credeti ca aceasta euforie de moment se va reflecta in urmatorul joc din campionat ????adica cum ati facut in meciu cu iasi?!?!?!?!
    [17:27:17] <@MihaiStoica> becks / sper sa nu fim prea euforici asa cum n-am fost nici la Cluj, cu CFR


    [17:27:35] <stelistu2005> MM DE CE NU II LASI IMPACE PE CEI DE LA RAPID SI DINAMO SA NU LE MAI DAI REPLICI
    [17:27:37] <@MihaiStoica> stelistul2005 / n-am mai dat o replica lui dinamo si rapid de luni de zile


    [17:27:44] <Hogea> STEAUA ar trebui sa fie un brand valoros, insa imaginea Stelei sufera in continuare.Sunteti convins ca aveti oameni de PR si marketing competenti?
    [17:28:17] <@MihaiStoica> hogea / perfect de acord, dar de la nici macar un breloc in 2002 la materialele de acum s-a facut un pas


    [17:28:16] <Tyna> DACA PANCU AR VREA SA VINA LA STEAUA, I-ATI OFERI UN CONTRACT?
    [17:28:39] <@MihaiStoica> Tyna / Nu cred ca ar fi o idee buna ca Pancu sa vina la steaua


    [17:28:40] <Stefan> CHIAR A DAT STEAUA IN JUDECATA LIGA PENTRU DREPTURILE DE TELEVIZARE ?????????
    [17:28:57] <@MihaiStoica> Stefan / Steaua, Dinamo si Rapid au dat liga in judecata


    [17:28:54] <stelista> VA ROG SA TRIMITE-TI MATERIALE PROMOTIONA-LE SI IN ALBA IULIA SUNT MULTI STELISTI AICI!!!!
    [17:29:35] <@MihaiStoica> stelista / am semnat un contract cu unul dintre cei mai mari producatori de materiale promotionale din Europa


    [17:29:50] <Flames> dlmnule stoica ce buget are steaUA ?????q
    [17:30:04] <@MihaiStoica> Flames / Bugetul Stelei depinde de achizitii, dar e de departe cel mai mare din tara


    [17:30:20] <Adrianno> ce ati simtit cand o parte a galeriei au scandat impotriva lui Dica ????? Mai ales dupa ce a marcat un gol ??????????????
    [17:30:47] <@MihaiStoica> Adriano / Scandarile impotriva lui Dica au fost manifestari pe care nu le-am inteles


    [17:31:29] <Andreeyu> DOMNU STOICA CE PARERE AVETI DE CRAINICU(GABI SAFTA) NOSTRU CA TOATA LUMEA IL CRITICA PRIN PRESA DA EU CRED CA ESTE CEL MAI TARE DIN ROM SI STIE SA FACA CU ADEVARAT ATMOSFERA DE MARE ECHIPA
    [17:32:10] <@MihaiStoica> andreeyu / Gabi Safta exagereaza de multe ori, am luat si masuri impotriva lui, dar nu se va misca de la statia de amplificare cit voi fi eu la steaua


    [17:32:05] <imnikey> BECALI VINE IN TIMISOARA????????????????????????
    [17:32:27] <@MihaiStoica> imnikey / Gigi Becali nu merge la Timisoara\


    [17:32:48] <just_m> CE PARERE AVETI DESPRE AVRAM RAZVAN???
    [17:33:09] <@MihaiStoica> just_m / razvan avram este un jucator de perspectiva, dar accidentarea l-a dat putin inapoi


    [17:33:18] <becks> Domnu Mihai Stoica il considerati pe Ghionea unul dintre cei mai buni fundasi din tara la ora actuala ??????
    [17:33:51] <@MihaiStoica> becks / Acum 4 ani, am pronosticat ca Ghionea va juca in echipa nationala. E un jucator deosebit


    [17:34:37] <Shtrumfulica> ?????buna seara, o sa mergeti duminica la vot alaturi de domnul Becali????
    [17:34:41] <@MihaiStoica> strumfulica / la vot vom merge cu totii la Timisoara


    [17:35:00] <Miculski> Domnule Stoica, imi spuneti, va rog, titlu cartii dumneavoastra preferate??
    [17:35:27] <@MihaiStoica> Miculski / Super Steaua, scrisa de Andrei Vochin


    [17:35:36] <Pandelu> Mihai Stoica mai ai Passatu' ala???
    [17:35:50] <@MihaiStoica> Pandelu / Da, il am, si il mai tin


    [17:36:18] <Hogea> Steaua este in Europa. Nu se impunde un comportament european si din partea conducatorilor??(vizavi de controverse interne, replici, polemici, etc)
    [17:36:24] <@MihaiStoica> Hogea / Daca ai ceva saimi reprosezi, trimite-mi un mail


    [17:37:55] <Iordoc3> CAND ERATI LA OTELU SUFEREATI CAND LUA BATAE STEAU DE LA OTELU?????
    [17:38:17] <@MihaiStoica> Iordoc / Cind eram la Otelul, ma bucuram cind invingeam Steaua, dar se intimpla cam rar



    [17:38:31] <@MihaiStoica> va multumuesc pentru participare si va doresc numai bine
    [17:38:40] <@MihaiStoica> la revedere



    Last edited by Saber Rider; 28th November 2004 at 00:13.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  7. #70
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Post Meme: “Zenga e de un calm desăvīrşit!”


    Preşedintele executiv Mihai Stoica susţine că victoria din meciul cu Beşiktaş īi aparţine antrenorului Walter Zenga. “E de un calm desăvīrşit īnaintea partidelor importante. Trebuie să nu uităm faptul că n-a dispus de trei piese grele. Mi-a zis că dacă «găsesc soluţia să-i blochez pe benzi, cīştig meciul ăsta». Iată că a reuşit”, spune Meme, după care fazele sfīrşitului de partidă īi fug instantaneu la arbitrul sīrb. “Incalificabil”, a fost singurul cuvīnt rostit de acesta. “N-are rost să mai discutăm acum de arbitraj după această victorie istorică”, a continuat diplomatic oficialul din Ghencea. “N-am văzut un fotbalist care să alerge mai mult decīt Boştină joi seară. Gīndul īmi zboară la meciul de la Bilbao. Īncă nu sīntem calificaţi. Important este să marcăm īn deplasare, e unul dintre criteriile la care am putea ajunge īn caz de egalitate de puncte”, a īncheiat Meme. Roş-albaştrii nu vor conta la Bilbao pe patru dintre jucătorii de bază ai echipei: Paraschiv şi Dumitru (accidentaţi), Petre Marin şi Daniel Opriţa (suspendaţi).

    Last edited by Saber Rider; 28th November 2004 at 00:22.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  8. #71
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Post Dialogurile lui Platon din Galaţi

    Cīnd constaţi că o nulitate emană aberaţii, nici nu te mai miri. Dreptul inalienabil al bătuţilor īn cap e acela de a scoate pe gură enormităţi, iar a-i priva de această voluptate a prostiei e nedrept. Meme Stoica nu e nulitate, ci aparţine unei categorii mai dureroase. Cea a băieţilor deştepţi, cultivaţi, liberi la un moment dat, care-şi astupă cu de la sine voie orificiile de respiraţie intelectuală, īndesīndu-le cu cīlţii parvenitismului, a unui ciocoism de Dinu Păturică translatat din paginile romanului īn zilele noastre.

    Din fostul băiat spiritual alături de care conversaţia pe orice temă era o plăcere n-a mai rămas nimic. Poate doar un umor forţat, scrīşnit, răutăcios, prăvălit peste geamlīcul lojei din care e gata oricīnd să facă salturi mai ample ca ale lui Sotomayor, spre a-i dovedi şefului său suprem că atunci cīnd e vorba de cauză nu există nici o genune, nici un abis.

    Lepădat de aerul provincial al Galaţiului şi de sudoarea sectoarelor calde, omul a dobīndit o logică şi aşteptată carură de vip bucureştean. Mirosuri fine, veşminte de firmă, dar să ne amintm că acum mai bine de un veac şi jumătate Dinu Păturică era descris drept purtīnd "pantaloni de postavă văcsiţi cafeniu", ceea ce poate fi mai mult decīt echivalentul Armani toamnă-iarnă 2004. Dacă se rezuma la īnciocoirea de Capitală, era de īnţeles. Cīnd eşti ditamai preşedintele la Steaua nu te mai poţi comporta ca un june de la o echipă provincială furată de arbitri şi ţinută īn viaţă de poantele vicepreşedintelui desemnat mai īntīi de zeii devalizării furnalelor şi apoi de brahmanii laminatelor. Ţi se acceptă să fii uşor arogant, şi nici nu poţi fi altfel cītă vreme īţi bei cafeaua la Marriott, privind pe geam cum prostimea aleargă prin prăvălii după parizer ieftin şi se zgīieşte tīmpă la vitrinele negre de la Sexy Club.
    Dar condiţia de lider, de campion de toamnă, de cvasicalificat īn primăvara europeană, de De-a Dreapta Stătător al lui Gigi după mazilirea lui Piţurcă nu-i dă dreptul să jignească. Asta a făcut pe aeroportul din Timişoara cu reporterii Gazetei, īnainte de a īncredinţa văzduhului speranţele roş-albastre pentru Bilbao. "Hai, băi băiatule, că nu eşti tu de nivelul meu să purtăm un dialog!".

    Cine e de nivelul lui? Īn curīnd, Pleşu şi Patapievici vor face anticameră să intre pentru a adulmeca un strop din profunzimea Marelui Gīnditor roş-albastru. Platon se va scula din morţi şi va rescrie Dialogurile, incluzīndu-l pe Ilustru printre sursele sale de īnţelepciune. Apele vor sta, soarele se va ridica pe cer şi va zīmbi văzīnd aşa charismă, polii se vor inversa, Pămīntul va īnceta să se īnvīrtă. Mirel Rădoi va putea să tragă vīnturi mirosind a odicolon nestingherit de presă, graţie eforturilor Marelui Strateg care ştie să azvīrle atunci cīnd trebuie o jignire demobilizatoare unor ziarişti comuni, cu pulover pe gīt şi cu bocanci de armată. După care Titanul polemicii şi al spiritului va intra īn silenzio stampa, găsindu-i pe muritori nevrednici de preţioasele sale vorbe, izvorīte din fīntīna cu fontă topită a īnţelepciunii.

    P. S. Nimeni nu vrea ca Steaua să nu se califice īn primăvară. Poate că acest succes pe care-l aşteptăm cu toţii va avea efectul unui şoc şi astfel īn loc de acest Platon roş-albastru enervant va reapărea acel Meme cu care īn urmă cu cīţiva ani se putea sta de vorbă ore īntregi pe orice temă.


    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  9. #72
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Post "Vom aduce 4 jucători"

    - Ce īnseamnă calificarea aceasta pentru Steaua?
    - Reīntoarcerea Stelei īn Europa, īn elita fotbalului continental, īntr-un moment īn care nimeni nu se aştepta să o facem.

    - Imediat după meci spuneaţi că acum trebuie să fiţi extrem de atenţi īn campionat, pentru că o echipă va īncerca să obţină toate punctele īn retur. Că este un club extrem de periculos ...
    - Aşa am spus? Īnseamnă că eram euforic. Prea euforic. Īmi retrag cuvintele şi redevin ipocrit, aşa cum trebuie să fie un conducător adevărat de club.

    - Tot atunci afirmaţi că această calificare reprezintă o palmă morală dată multora.
    - Cred că mă refeream la aceia care nu au avut īncredere īn noi. Īnsă eu nu am nimic cu cei care dau declaraţii corecte. E timpul să fim mai sinceri. Oricum, mi-e suficient să ştiu că majoritatea romānilor s-au bucurat.

    - Au fost spaniolii cei mai tari adversari din grupă?
    - Am mai spus, cu Standard ne-a fost cel mai greu.

    - Dacă ar fi să caracterizaţi meciul de pe "San Mames" īn trei cuvinte, care ar fi acelea?
    - Speranţă - primul sfert de oră, suferinţă - următoarele 45 de minute, valoare - ultimele 30 de minute.

    - Se va īntări Steaua īn iarnă?
    - Lucrez de mai mult timp cu Walter la un proiect care urmăreşte aducerea a patru jucători importanţi. Urmează să obţinem şi aprobarea concretă a patronului. Sīnt fotbalişti din ţară şi din străinătate.




    "Nu puteţi realiza ce e īn sufletul meu. Dintr-un ilustru necunoscut la Galaţi am ajuns alături de aceşti fotbalişti minunaţi"

    "Scriem o pagină frumoasă īn fotbalul romānesc. Şi īn capul fiecărei pagini trebuie să scrie S, de la Steaua. Abia apoi D, R ..."

    "Sper să terminăm grupa pe locul doi şi să jucăm cu Celtic Glasgow. Putem face faţă oricui"

    "Spre finalul meciului de la Bilbao, spaniolii trăgeau de timp. Şi pe stadionul ăla au jucat toate echipele mari: Real Madrid, Barcelona, Steaua ..."





    Au aflat īn vestiar

    La finalul partidei, deşi au auzit că Beşiktaş şi Standard făcuseră egal, jucătorii nu ştiau că sīnt calificaţi

    Steliştii s-au īndreptat către cabine īnvinşi, dar aplaudaţi de cei aproximativ 35.000 de spectatori. Extenuaţi de efort, păreau īmpovăraţi de faptul că nu au reuşit să egaleze. Se vedea de la o poştă că nu ştiau că obiectivul fusese īndeplinit, chiar şi īn condiţiile acestui 0-1. Ajuns la cabine, MM Stoica a rămas şi el mirat de atmosfera din vestiar.
    "A luat un pix şi a īnceput să scrie pe colile folosite de Zenga pentru indicaţii: Parma - Beşiktaş, variante favorabile Stelei 1 X 2. Standard - Athletic, bun pentru Steaua 1 X 2. Deci?. Abia atunci ne-am dat seama că mergem mai departe şi am īnceput să ne īmbrăţişăm. MM a ajuns sub duş cu costumul lui ăla de firmă cu tot", a povestit unul dintre stelişti. Nici īn autocarul care i-a dus spre hotel, bucureştenii nu au fost exuberanţi. Cineva a īncercat să dea tonul scandării "Europa - Steaua / Romānia - Steaua", īnsă glasurile lor s-au stins repede.
    La hotel, atmosfera din cadrul lotului stelist a fost la fel de sobră. Mulţi dintre jucători au rămas īn camere, doar cīţiva au coborīt īn holul hotelului, la o bere. "Īn repriza secundă am fost mai buni decīt ei", a putut fi auzit Neşu. "Cīnd am īnceput să-i luăm la pase s-au şi speriat de noi", a replicat, răguşit, Martin Tudor. "Ce bine proteja Urzaiz mingea, aţi văzut? Bun-bun, ce să mai!", s-a auzit şi Boştină. După ce au mīncat cu restul staff-ului, Zenga şi Pedrazzini au ieşit din hotel şi au stat de vorbă cam jumătate de oră. Afară, noaptea era revărsată peste Bilbao, dar pentru fotbalul romānesc ieşise soarele.



    "După ce a trecut pe līngă 2-0, portarul Hamutovski fiind excepţional, Athletic s-a mulţumit cu avantajul minim şi a slăbit ritmul, eroare ce putea să o coste"
    "As", cotidian madrilen

    "Zenga a promis că Steaua va ataca şi s-a ţinut de cuvīnt. Romānii au creat adesea pericol, dar īn majoritatea cazurilor au fost naivi"
    "Marca", ziar madrilen

    "Steaua s-a prezentat neaşteptat de bine. Īn nici un moment nu s-a pierdut cu firea"
    "El Mundo Deportivo", jurnal barcelonez

    "Hamutovski a avut cīteva intervenţii providenţiale cu care s-ar mīndri chiar şi Zenga"
    site-ul oficial al UEFA


    Last edited by Saber Rider; 3rd December 2004 at 10:50.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  10. #73
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Parerea noastra

    Cand Meme apela la ironia lui ieftina sa faca misto' de alte echipe nu avea nevoie de sprijin de la ultrasi.Acum cand ii arde buzunarul ca da si el 10 milioane din spaga pe care o ia de la Becali vrea sa fie ajutat de Rapid, Dinamo sau alte echipe?
    :degete: MEME LASA-NE! :degete:


    HAI DINAMO!

    CAINE PANA LA MOARTE !!!

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Catzel, atat timp cat cei din galeria lui Dinamo au nesimtzirea sa spuna ca nu au avut niciodata probleme cu jandarmii, da-mi voie sa-tzi spun ca ma lasa rece refuzul lor de a participa la protest. Sunt nishte nimicuri.
    ex-alpopa

  12. #75
    sport legend OwenSkeet's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    421
    Reputatie
    1
    Dar nu a zis nici un ultras de la dinamo ca nu participa...a zis borcea care nu jtie nimik pt ca el e ocupa cu actiunile..
    Campionii Campionii ole ole ole!!Titlu 22 > 17+3

  13. #76
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Am vazut aseara la shtiri o declaratzie a lui Elias.
    ex-alpopa

  14. #77
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Nu mi-au placut prostiile din tribuna ...

    Este totusi imaginea clubului ... ca si presedinte !
    Dupa Gigi , acum si MM o ia razna ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #78
    incepator CosminS's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Romania
    Posts
    38
    Reputatie
    1
    Asta cu inger sau demon e aberatie ce ati bai???
    E om cu calitatile si defectele lui.
    [COLOR=DarkRed]Steaua[/COLOR]&[B]San Antonio Spurs [/B] 4ever

  16. #79
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Zalau
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    parca mai multe defecte , cum ar fi si cel cu galeria - o prostie !

  17. #80
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Mai nou numai el mai apare pe la Tv ... a , mai este si stirea cu amenda pentru Neaga ... hm ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  18. #81
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Post Nu vrea 18 echipe!

    Dacă se află pe margine la antrenamentul echipei vorbeşte despre fotbal: "Uitaţi-vă la Boştină ce calităţi are, aduce cu Giggs! Cred că Ciocoiu va fi una dintre surprizele plăcute īn retur. Eu īl văd pe Ghionea titular la meciul cu Olanda, dar n-avem atacanţi de mare valoare la echipa naţională. Ne va fi greu. Cīt de mult a crescut īn joc, īn ultima vreme, Eugen Baciu".

    Şi cīnd e la plajă aşezat pe şezlong īn faţa hotelului Palm Beach din Larnaca, avīnd bolul cu fructe alături, tot despre fotbal discută: "Ştiţi care e ordinea antrenorilor īn Divizia A īn acest moment? Unu, Zenga, doi Pedrazzini, īmi place de Massimo de nu mai pot".


    Tot fotbal aduce īn discuţie şi la ora 1:00 noaptea, cīnd stă pe canapeaua din holul hotelului, īmbrăcat lejer īn blugi şi īntr-un tricou tineresc: "Acum să-l vedem pe Olăroiu ce face, că la Timişoara va juca sub presiune, nu va mai fi ca īn Cotroceni".
    Ieri, a acceptat un dialog imediat ce s-a īntors la hotel de la Ambasadă, unde fusese cu cei doi senegalezi pentru a le obţine viza. Īmbrăcat la costum negru şi pantofi maro, cu ceas Bvlgari la mīnă, MM a atras atenţia persoanelor din hotel. "Cine este?", a īntrebat o brunetă care servea o cafea la bar şi a făcut ochii mari cīnd a auzit că īl are īn faţă pe preşedintele Stelei.



    - Domnule Stoica, rămīn sau nu senegalezii la Steaua?
    - Deocamdată am alergat să le iau viza şi datorită amabilităţii celor de la Ambasadă romānă din Cipru, care au rezolvat totul īntr-un timp record, ei sīnt acum īn regulă. Vor pleca de aici pe 24 ianuarie, după meciul cu Levski, atunci cīnd ne vom face o părere despre ei. Sīnt jucători interesanţi şi ar putea ajunge la Steaua după o perioadă de rodaj īn Divizia A.

    - O să faceţi o colaborare cu echipa de unde provin cei doi?
    - Da, aşa ne gīndim, pentru că preţurile jucătorilor īn Romānia sīnt prohibitive. Dacă la raliuri e axa Paris - Dakar, la fotbal să facem una Bucureşti - Dakar şi astfel să tragem un semnal de alarmă cu sumele care se cer pe jucătorii romāni.

    - Ce are īn plus Zenga faţă de ceilalţi antrenori cu care aţi lucrat?
    - E comunitar, ceilalţi de dinaintea lui cu care am colaborat erau toţi extra-comunitari. Şi mai e ceva, atīt Walter cīt şi Pedrazzini nu pierd prea mult din timpul lor liber. Pe līngă antrenament, minge şi jaloane, īn recuzita lor mai intră şi laptop-urile.

    - Se va implica George Copos īn lupta pentru titlu?
    - Această bătălie pentru campionat poate fi influenţată prin implicarea unor echipe īn jocuri strategice sau prin intermediul arbitrilor. Nu ştiu īnsă cum ar putea face aşa ceva un politician, indiferent de cīt de mare īi este funcţia.

    - Comitetul Executiv a īnaintat propunerea ca din sezonul 2006-2007 să se revină la 18 echipe īn Divizia A. Sīnteţi de acord?
    - Poate s-a considerat că unele echipe n-au jucat suficiente meciuri īn ultimul an. Noi am avut 15 īn campionat şi īncă 8 īn Cupa UEFA, spre deosebire de alţii care probabil s-ar fi aşteptat să joace mai mult şi n-au reuşit. Nu pot să salut cu voioşie această iniţiativă.

    - De ce?
    - Acest conclav, nu neapărat Comitetul Executiv, ci Adunarea Generală, a ales 16 echipe acum cīţiva ani. Revenim iar la 18? Haideţi să īncetăm cu aceste schimbări şi să ne decidem o dată, iar dacă vrem să fim consecvenţi trebuie să rămīnem cum e īn acest moment. Īnsă, ştiţi că numai un singur animal e consecvent īn tot ce face. Noi nu facem parte din acel regn animal.

    - 18 echipe īn Divizia A e un cadru propice jocurilor strategice?
    - Nu ştiu dacă e rost sau nu de blaturi īn această modificare īnsă s-a justificat că o echipă va juca mai multe meciuri. Că o formaţie va avea 4 meciuri īn plus sau īn minus e o problemă? Haideţi să fim serioşi, e o falsă problemă dacă aşa motivăm trecerea la 18 echipe.

    - Mircea Sandu a achiziţionat caietul de sarcini pentru CE 2002.
    - Nu mi se pare acest lucru un act de vitejie. Nu cred că se va putea realiza o asemenea competiţie la noi īn ţară. Nu numai că nu avem 4-5 stadioane, dar nu dispunem nici de capacitate hotelieră şi infrastructură. Mi s-a părut chiar ireverenţios modul īn care Mircea Sandu s-a adresat politicienilor. Ar cam trebui să ne canalizăm energiile pentru a participa şi altfel la un turneu final decīt ca ţară organizatoare.



    "Prefer să ne batem pentru titlu cu Dinamo, Rapid, Oţelul şi Poli Timişoara, decīt numai cu Dinamo. Aşa simt eu că e mai bine pentru Steaua, dar nu mă īntrebaţi de ce"

    "Văd că ăştia de la Valencia cad ca spicele. Vicente şi Curro Torres s-au accidentat iar Corradi am īnţeles că va pleca, īn schimb, s-a refăcut Ayala, poate cel mai bun fundaş din lume"

    "O echipă din Est va cīştiga din nou o cupă europeană atunci cīnd Estul se va contopi cu Vestul. Diferenţa acum o fac bugetele, īnsă noi am eliminat pe Southampton, care avea de 20 de ori mai mulţi bani ca noi, iar Beşiktaş a plecat cu bărbia tremurīndă din Ghencea"


    Mihai Stoica

    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  19. #82
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    18 echipe = mai multe blaturi !!!
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  20. #83
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Pai da, doar d-aia s-a si trecut la sistemul cu 16 echipe. Dar se pare ca pana la urma blatistii vin tare din urma. Sa speram ca restul vor tine piept cu brio.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  21. #84
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    vin ... mai bine n-ar veni !!!
    ufffff ... de asta n-are ursu' coada , si campionatul nostru valoare !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •