Page 3 of 28 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 586

Thread: Mihai "MM" Stoica

  1. #43
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Question MM, candidat la Parlament ?

    " Preşedintele executiv al Stelei, Mihai Stoica, a fost invitat luni seară la emisiunea "Se īntīmplă īn Romānia", difuzată pe Antena 1. Tema a fost "VIP-uri pentru preşedinte", MM susţinīndu-l pe Gigi Becali, īn timp ce Mihaela Rădulescu a pledat pentru Adrian Năstase, Dumitru Dragomir pentru CV Tudor, iar Mircea Dumitrescu pentru Petre Roman.

    Stoica a confirmat că s-a īnscris īn PNG, iar cīnd a fost īntrebat dacă va candida la Parlament, a răspuns: "E foarte posibil". MM a mai adăugat că "Năstase ar fi cel mai reprezentativ preşedinte pentru Romānia īn caz că n-ar cīştiga Gigi Becali".

    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  2. #44
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    chiar daca nu este ceea ce ne-am dori , prestatia lui este mult mai decenta si mai conforma cu functia pe care o detine decat ceea ce face Borcea , care pare a fi un suporter anonim din haita din tribuna ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    MM shi-a invatzat bine lectzia de la mai marii PNG-ishti ! Pe zi ce trece devine tot mai clar ca PNG e doar un obstacol pus de PSD opozitziei, sa mai culeaga din voturile "nedecishilor" care ar vota cu aliantza.
    ex-alpopa

  4. #46
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    ma intorc in tara de alegeri , sper sa nu castige PSD-ul ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  5. #47
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Meme Stoica il acuza pe Doru Viorel Ursu

    “Este un abuz facut de presedintele Doru Viorel Ursu. Il rog pe domnul Ursu sa se recuze atunci cind Steaua va fi judecata pentru ca nu este prima data cind votul dinsului influenteaza o decizie in defavoarea noastra”, a declarat Meme, extrem de nervos, considerind ca aceia care au judecat cazul au facut o discriminare: “Nu este normal ca Augustin Calin, care loveste un jucator fara minge sa fie suspendat o etapa, iar Sorin Paraschiv, care are doar intentia de a face acelasi lucru sa primeasca doua. Daca domnul Ursu antipatizeaza Steaua e problema dumnealui, dar nu e normal sa se razbune pe echipa”. Mihai Stoica s-a aratat deranjat si de faptul ca presedintele comisiei n-a admis si proba video la judecarea cazului si este hotarit sa faca recurs la Comisia de Apel: ”Sper ca la aceasta noua judecata sa nu fie prezidata de un alt urs”.

    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  6. #48
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Ursu asta orbit de ura a facut o gafa de neam prost !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  7. #49
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    MM trebuie sa stea la Steaua , pentru ca are singe de stelist !!! Echipa trece printr-o perioada buna , si avem 2 meciuri mari acum , nu trebuie dereglata atentia jucatorilor !!! Pina acum mergem bine , si vine meciul de la Parma unde trebuie sa fim cu capul sus si sa aducem puncte de acolo !!! Hai Steaua !!!

  8. #50
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    va sta !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  9. #51
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    "O evoluţie entuziasmantă! Băieţii au jucat exact aşa cum merită publicul nostru. Din păcate, trebuie să uite repede victoria asta, īi aşteaptă un meci foarte greu la Parma"

    Mihai Stoica
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  10. #52
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Duminica seara la "Recursul etapei" a avut o interventie telefonica in care a vrut sa spuna ceva despre meciul Stelei , dupa ce mai toti invitatii insistau pe probleme de arbitraj ...
    Stoica a spus ca daca se insista prea mult pe prestatia lui Tudor , cine n-a vazut meciul poate sa creda ca meciul l-a castigat Tudor pentru Steaua ... Si nu jucatorii care n-au lasat nici o speranta pentru National ...
    Ioanitoaia s-a iritat si a inceput sa zbiere , luandu-l cu "tu" , ca alta data va face declaratiile numai pe care le vrea Stoica , si daca vor fi faze litigioase va cere permisiunea Directorului Stelei sa le prezinte ...
    Dupa ce i-a raspuns pentru modul de adresare (Dvs ) ...Convorbirea telefonica s-a incheiat cu amenintarea lui Stoica ca poate nu va mai onora aceasta emisiune niciodata ...
    ioanitoaia : Asa sa faci !

    Pentru noi Stoica trebuie sa vina la Tv , pentru ca noi asteptam stiri si evenimente legate de echipa ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  11. #53
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Post MM nu e membru de partid

    "M-am īnscris īn PNG şi e foarte posibil să candidez la alegeri", a spus Mihai Stoica acum două săptămīni, īntr-o emisiune difuzată de Antena 1. O zi mai tīrziu, īn urma unei discuţii cu Gigi Becali, preşedintele executiv al Stelei a decis să nu se implice īn politică. Luni seară, la "Fanatik", MM a precizat: "Nu sīnt membru īn nici un partid şi nici nu voi fi pe liste la alegerile de la finalul lunii". El poate apărea īn orice emisiune TV pe perioada campaniei electorale, īn timp ce Gigi Becali şi Dorinel Munteanu vor fi difuzaţi doar la ştirile politice.

    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  12. #54
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    pai daca si MM Stoica ar fi fost interzis la Tv , atunci chiar ca pot sta in "silenzio stampa" cu totii ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  13. #55
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    "SONORIZAREA DE LA MECIUL STEAUA-BESIKTAS VA FI CEA MAI NAPRAZNICA DIN ISTORIA STELEI

    Mihai Stoica a declarat pe forumul oficial al Stelei ca la partida dintre Steaua si Besiktas fondul sonor va fi unul deosebit. "SONORIZAREA DE LA MECIUL STEAUA-BESIKTAS VA FI CEA MAI NAPRAZNICA DIN ISTORIA STELEI!!!", sunt cuvintele exacte ale lui MM. Referitor la incasarile Stelei, Stoica a spus ca "Publicitatea in Cupa UEFA editia 2004-05, am incasat: 15.000 USD cu Zeleznik, 17.000 EURO cu TSKA. Se pare ca cei care au platit sumele astea au cam luat plasa din moment ce la jocul cu Standard n-a oferit nimeni mai mult de 5.000 USD. Ca am ratat 50.000 EURO au fost simple speculatii emanate de niste imbecili."
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  14. #56
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Depinde ce-o-ntelege el prin "napraznica" !!!
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  15. #57
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    cred ca vor ajuta galeria sa faca coregrafii si zgomot , apoi poate ca vor amplifica incurajarile cu ceva "scule" ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  16. #58
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Bai baiatuleStoica asta e un taran increzut si strica imaginea stelei(si asa e stricata de analfabetul becali!!)care nu face altceva decat sa scoata din gura numai prostii,mai ceva cum a facut-o la Galati!!Dati-l afara de la steaua-si din Bucuresti!!Este un prost care vorbeste numai prostii!!

  17. #59
    sport legend OwenSkeet's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    421
    Reputatie
    1
    ..gigi10 si cine sa vina???
    Campionii Campionii ole ole ole!!Titlu 22 > 17+3

  18. #60
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    - Domnule Stoica, au trecut 3 luni şi jumătate de la venirea lui Walter Zenga pe banca Stelei. Sīnteţi mulţumit de ce a realizat?
    - Mai mult decīt mulţumit. Eram convins că este un antrenor foarte bun, dar nu mă gīndeam că poate să gestioneze o echipă cu atītea probleme, deşi a preluat-o de puţin timp. A avut un ghinion turbat, cei mai buni jucători s-au accidentat īnaintea unor meciuri importante şi cu toate astea a avut rezultate.

    - Ce s-a schimbat la Steaua o dată cu plecarea lui Victor Piţurcă?
    - De la ieşirea pe care a avut-o la adresa mea nu vreau să mai fac nici o referire la fostul antrenor, pentru că atunci a spus o minciună, cum că la Steaua se ascultă telefoanele jucătorilor.

    - Dar veţi mai accepta să lucraţi cu el īn viitor dacă se va mai ivi ocazia?
    - Niciodată.

    - Cristi Borcea a anunţat că Dinamo renunţă la titlu. Īl credeţi?
    - Nu mă interesează opiniile lui Borcea.

    - Nici nu vă e teamă că īl va lua pe Mutu?
    - Mi-e teamă că unii prin comportamentul lor īmping fotbalul romānesc īn ridicol. Sīnt şi eu īn acest fenomen şi am spus de atītea ori că dacă sīntem serioşi, nu putem declara că Mutu va juca din nou īn Romānia. El cīştiga īntr-o săptămīnă īn Anglia cīt ia un jucător bun aici īntr-un an. Dacă n-avem simţul realităţii riscăm să o luăm razna şi, sincer, eu simt că nu risc să cad īn capcana asta.

    - Tot mai credeţi că Dinamo e principalul adversar al Stelei īn lupta pentru titlul?
    - Mă tem īn continuare de Dinamo īnsă, īn urma ultimelor rezultate, Rapid a devenit principalul adversar al nostru la cīştigarea campionatului.

    - V-a deranjat ironia lui Dinu Gheorghe, care a declarat īnaintea meciului FCM Bacău - Steaua că aşteaptă un meci pe viaţă şi pe moarte?
    - Probabil că a fost o ironie, dar, pe līngă punctul pe care l-am obţinut īn minutul 94, marele cīştig al partidei de la Bacău este credibilitatea patronului Gigi Becali. Dacă mai erau unii care se īndoiau de acest lucru, acum chiar nu mai au nici un motiv să pună semne de īntrebare atunci cīnd joacă Steaua.



    "Cu Beşiktaş avem un mare handicap"

    Partida cu Beşiktaş, de pe 25 noiembrie, din etapa a 3-a a grupei Cupei UEFA, e considerată de MM ca fiind hotărītoare pentru calificarea īn primăvara europeană: "E un meci decisiv şi pentru fotbalul romānesc, la ce penurie de rezultate există pe plan extern. Din păcate, vom pleca avīnd un mare handicap. Florentin Dumitru, un jucător extrem de important pentru noi, nu va evolua din cauza accidentării, iar Dică va fi suspendat. Īnsă īn Ghencea au pierdut şi pot să piardă nume mai grele decīt Beşiktaş, aşa că avem speranţe că vom īnvinge".


    Ce crede că a schimbat Crăciunescu īn arbitraj

    "Īn campionatul trecut, nu l-am contestat atīt pe Crăciunescu, cīt pe Corpodean. Cīnd am văzut ce decizie a luat cu Corpodean, atunci nu m-am mai luat nici de Crăciunescu. Mi-am cerut scuze şi am anunţat că nu mai fac declaraţii despre arbitri. M-am ţinut de cuvīnt, nu ca alţii", a explicat Mihai Stoica relaţia actuală cu Ion Crăciunescu. "Eu mă duc şi pe la meciurile de Divizia C şi vă spun că acum e un arbitraj corect, pīnă la venirea lui Crăciunescu nu se putea juca fotbal acolo din cauza arbitrilor. Apoi, vă dau un exemplu referitor la ce a schimbat Crăciunescu īn arbitraj. Faza de la Gloria - Farul, din ultima etapă, cīnd oaspeţii au bătut repede o lovitură liberă şi au marcat. Acum cīţiva ani, s-ar fi repetat sută la sută lovitura, asta dacă se dădea fault īmpotriva Gloriei la Bistriţa. Vedeţi, asta a realizat Crăciunescu", a īncheiat MM.


    Surprizele lui MM

    Preşedintele executiv al roş-albaştrilor a nominalizat jucătorii din lotul Stelei care l-au surprins plăcut īn acest sezon. "De la venirea lui Walter īn Ghencea, nu pot să nu remarc două surprize, Ogăraru şi Opriţa, al căror randament a crescut extraordinar de mult", a declarat Stoica.

    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  19. #61
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gigi10
    Bai baiatuleStoica asta e un taran increzut si strica imaginea stelei(si asa e stricata de analfabetul becali!!)care nu face altceva decat sa scoata din gura numai prostii,mai ceva cum a facut-o la Galati!!Dati-l afara de la steaua-si din Bucuresti!!Este un prost care vorbeste numai prostii!!
    prietene , este parerea ta ...
    a mea este ca Stoica este mult peste un Dinu Vama sau un Borcea ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  20. #62
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Hmm ... unde-or fi "numai prostiile" alea ... nu stiu !
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  21. #63
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Saber Rider
    Hmm ... unde-or fi "numai prostiile" alea ... nu stiu !
    nu te supara ... sunt oameni care vad si ceea ce nu se vede !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •