Page 2 of 28 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 586

Thread: Mihai "MM" Stoica

  1. #22
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    "Mă gīndesc doar la titlu!"

    Mihai Stoica spune că "ar fi bine pentru Steaua ca lupta pentru primul loc să fie o afacere īn patru". "Calificarea īn grupele UEFA este extrem de impor-tantă, dar pentru mine prioritatea este cīştigarea campionatului", spune preşedintele executiv al Stelei, care promite să nu mai facă parte dintre combatanţii războiului declaraţiilor...
    Eeeee ?
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  2. #23
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    - După ce l-a luat şi pe Cristea, de ce ar mai avea nevoie Steaua ca să recucerească supremaţia internă?
    - Trebuie să fim feriţi de accidentări şi să avem arbitraje corecte. Atīt noi, cīt şi contracandidatele.

    - Consideraţi că īn lupta pentru titlu va intra sezonul viitor şi Universitatea Craiova?
    - Orice e posibil. Pentru Steaua ar fi excelent ca disputa pentru titlul să fie o afacere īn patru īn campionatul următor. Cel mai solid argument al oltenilor este publicul.

    - Ce ar fi mai important, calificarea īn grupele UEFA sau cīştigarea campionatului?
    - Pentru Steaua, o calificare īn grupele UEFA este extrem de importantă. Contează enorm ce ne vor rezerva sorţii. Eu īnsă nu mă gīndesc decīt la cel de-al 22-lea titlu.

    - Vă veţi mai război īn declaraţii?
    - Īn ceea ce mă priveşte, nu voi mai intra īn polemici. Īmi voi exprima opiniile ignorīndu-i pe cei care caută scandal cu orice preţ.

    - Jucătorii cu contracte semnate după 1 septembrie 2001 şi cărora li se īncheie aceste angajamente se vor putea transfera gratis inclusiv īn ţară. Ce efect va avea aceasta lege asupra fotbalului romānesc?
    - Variaţia va fi generată de condiţiile economice, nu de aplicarea vechii Legi Bosman. Practic, această lege, care a lăsat impresia unei mari victorii a jucătorilor, loveşte īn interesele lor. Duce la o inflaţie de jucători liberi pe piaţă. Excepţie fac doar supervalorile, singurele care au de cīştigat.

    - Cum comentezi revenirea lui Neaga la echipă?
    - Poate fi importantă īn condiţiile īn care Neaga va avea aceeaşi atitudine ca īn returul campionatului trecut.

    - Cum ai rezolva dilema Neaga sau Cristea?
    - Dacă aş fi antrenor, aş răspunde. Dar nu sīnt. Oricum, nu-l scoateţi din calcule pe Opriţa.

    - Ce ţi-ai fi dorit să realizezi ca preşedinte la Steaua şi nu ai reuşit īncă?
    - Nu aveţi spaţiu suficient să scrieţi despre toate. Sīnt īnsă convins că voi reuşi tot ce mi-am propus. Timp ar fi, n-am nici 40 de ani.

    - Ce īşi reproşează pīnă acum Mihai Stoica?
    - Că s-a compromis oarecum, polemizīnd la un nivel mult mai scăzut decīt īi impunea educaţia.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  3. #24
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Marius, excelenta idee cu includerea articolului. Totusi un lucru nu-mi este clar: de ce este ... ma rog cum a spus Profetu. Inteleg ca cind (involuntar) se va inscrie PNG ne vom convinge. De ce atunci si nu acum?
    Cit despre diplomatie mai treaca mearga, daca ai de-a face cu domni, dar intelegere si rezervare fata de ce, sau de cine? Pai cind cap de butelie numeste jucatorii Stelei "gloabe", presedintele executiv al Stelei ce trebuia sa faca, sa-l felicite, sa-i multumeasca?
    Iar cind, fapt demonstrat clar, Steaua este arbitrata dupa alt regulament, trebuia sa fie diplomat si sa-i spuna lui Craciunescu: Bine dar campionatul viitor o sa fie acelasi regulament pentru toata lumea si poate mai scoti din arnbitrii care trag pentru Dinamo, etc.
    Cind era la Otelul nu era deloc rezervat, doar ca era tratat ca un tip exotic, care fiind la o echipa mica isi permitea sa spuna lucrurilor pe nume. Acum ca este la Steaua, a inceput sa deranjeze. Asa cum a spus si in interviu poate nu trebuia sa se coboare la nivelul lui Borcea, dar daca nimeni nu ii arata nivelul asta poate chiar crede ca este normal.
    Stelist deci ... invingator.

  4. #25
    incepator
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Profetu
    Cati dintre voi apreciaza ca potrivite atitudinea, imaginea si aportul asa-numitului "MM" Stoica la dezvoltarea clubului FC Steaua Bucuresti din pozitia de Director Executiv?

    Intrebarea este: Din ratiunile de mai sus, va place "MM" Stoica ?
    mie nu

  5. #26
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by oncioiu
    mie nu
    Ma rog, fiecare cu parerile lui, normal. Dar nu ar strica si niste argumente sau niste explicatii minime pentru fiecare dintre pareri. Cu Da si Nu s-a raspuns la Poll, daca tot postezi un raspuns, barem si explica-te. Si eventual citeste si ce au zis altii mai devreme pe acest thread, ca sa nu te repeti aiurea.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  6. #27
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    nu cred ca meme poate fi asociat cu vreo categorie din poll. dupa parerea mea e un imitator lipsit de ingenuitate al lui jiji si un individ duplicitar. cineva care declara ca uraste bucurestenii acum sa se dea numai cu ei e cam mult dupa gustul meu.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ce īşi reproşează pīnă acum Mihai Stoica?
    - Că s-a compromis oarecum, polemizīnd la un nivel mult mai scăzut decīt īi impunea educaţia.


    Primul pas e sa recunoshti. El a facut-o! Ashteptam shi pashii urmatorii MM.
    ex-alpopa

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Pentru stelisti.In adancu sufletu-lui MM este un Dinamovist inrait.Aceasta declaratie de iubire am auzit-o acum cat`va timp dupa un meci Dinamo-otelul.De`ci pierduse(3-2)el era f.degajat.Era brat la brat cu Cornel Dinu(in spatele tribunei 2),cand unu dintre prieteni la intrebat de ce nu-i suparat de rezultat! iar el a raspuns ca-i pare bine, ca Dinamo este echipa lu`i de suflet ,a doua dupa otelul.Martor la aceasta discutie a fost ION Viorel(si el un Dinamovist,cu toate ca a jucat la Steaua) si ca prefera sa piarda meciul ,numai sa nu i-a Rapid s-au Steaua campionatul.Puteti crede da s-au nu,dar asta-i adevarul

  9. #30
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alex36
    Pentru stelisti.In adancu sufletu-lui MM este un Dinamovist inrait.Aceasta declaratie de iubire am auzit-o acum cat`va timp dupa un meci Dinamo-otelul.De`ci pierduse(3-2)el era f.degajat.Era brat la brat cu Cornel Dinu(in spatele tribunei 2),cand unu dintre prieteni la intrebat de ce nu-i suparat de rezultat! iar el a raspuns ca-i pare bine, ca Dinamo este echipa lu`i de suflet ,a doua dupa otelul.Martor la aceasta discutie a fost ION Viorel(si el un Dinamovist,cu toate ca a jucat la Steaua) si ca prefera sa piarda meciul ,numai sa nu i-a Rapid s-au Steaua campionatul.Puteti crede da s-au nu,dar asta-i adevarul
    bei ce tare esti !
    eu zic sa te duci sa te conservi in formol , ca si in secolele urmatoare o sa mai fie nevoie d'astia ca tine
    Eu zic sa mergi de azi , ca ne "comunici" d-le niste "chestii" de care nimeni n-are nevoie ... cel putin pe acest Thread !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  10. #31
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Florentine ,
    si eu cred aceleasi lucruri ...
    Stoica mi se pare OK !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  11. #32
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Povesti nemuritoare cu MM in post de dinamovist. In fapt cred ca este dinamovist cam in aceiasi masura in care cap de butelie este stelist.
    Stelist deci ... invingator.

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    MM-UL ESTE UN LINGAU SI UN PARVENIT NU AVEA CE CAUTA LA STEAUA.ne-a facut de ris clubul, un astfel de om nu ar fii trebuit sa ne reprezinte.oamenii Stelei da-ti deoparte si avem destui care sunt reprezentativi si nu sint acolo.

  13. #34
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by suporterita
    MM-UL ESTE UN LINGAU SI UN PARVENIT NU AVEA CE CAUTA LA STEAUA.ne-a facut de ris clubul, un astfel de om nu ar fii trebuit sa ne reprezinte.oamenii Stelei da-ti deoparte si avem destui care sunt reprezentativi si nu sint acolo.

    parerea ta ...
    arata-mi mie un director care sa fie asa cum iti doresti tu ( ca inca nu inteleg unde bati cu "lingaul" ) , si nu numai la Steaua , ci si la Rapid - unde Zotta , Chihaia si , mai nou , Dinu Gh .( joaca dupa cum cinta Copos ) , la Craiova - unde Badea ( idem ) , la Ceahlaul cred ca nici nu stii cine este Director ...
    Cam asa este cu Patronii , ei dau banu , ei comanda !

    Spune-mi ( da-mi exemple ) unde ti s-ar fi parut ca este "Lingau" - apelativ cu care l-a "gratulat" prima oara jovani ?

    Ce a facut , mie personal mi s-a parut firesc - a avut o opinie personala , si a reactionat bine din pozitia de Director Executiv !
    Last edited by Mariusmadmax; 22nd July 2004 at 17:29.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  14. #35
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Vad ca nu prea se aduc argumente cind se fac aceste caracterizari (contondente) ale lui MM Stoica. Deci am sa pun o intrebare: care dintre ceilalti 15 presedinti (executivi sau nu) credeti ca face o treaba mai buna decit MM? Si bineinteles de ce? Adresez aceasta intrebare in mod special suporterilor stelisti.
    Stelist deci ... invingator.

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    ce activitate are MM la Steaua ?intreb si eu caci nu l-am auzit discutind efectiv despre ceva realizari decit sa dialogheze cu Borcea neprincipial, sa-i raspunda la atacuri.l-am facut lingau pentru ca este catelul lui Jiji, nu i-a el nici o decizie,nu negociaza transferuri,nu are nimic in comun cu acest club.n-are prestanta e un papagal.

  16. #37
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Bostina este jucatorul lui !
    Participa activ la transferul fiecarui jucator , ca doar nu vin in armata , sau merge Piturca sa negocieze cu ei !
    Se ocupa de imaginea Clubului care a fost mult imbunatatita fata de scum doi ani !
    Se ocupa de organizarea intregii activitati la Club - doar n-o sa ne spui ca o face Gigi !
    Mie personal mi se pare OK .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  17. #38
    manager sames44jc's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    nu o sa plece
    si treaba buna face cat de cat
    dar nu o sa plece

  18. #39
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    am citit un interviu al lui MM , si acesta spunea ca actualizarea site-ului oficial al Clubului NU I SE PARE UN LUCRU IMPORTANT ...
    Ba ce prostie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    MIMI ai iesit de la inima mea !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    "Se caută penibilităţi, nu te-ai prins de şmecherie"

    Victoria īmpotriva feroviarilor clujeni l-a făcut pe preşedintele Stelei, Mihai Stoica, să exulte la finele partidei. "După victoria istorică cu Standard am reuşit să cīştigăm 3 puncte foarte importante. Dacă īn Ghencea, cu belgienii, am vrut să mă arunc pe geam, acum aş fi īncercat acelaşi lucru dar n-am avut unde", a spus Stoica, īnţepat de un suporter clujean. "Stoica, nu mai da interviuri că eşti penibil". "Se caută penibilităţi, nu te-ai prins de şmecherie", a ripostat oficialul (GSp)

    Candidat inca o data la trofeul Gaga !
    ex-alpopa

  20. #41
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    gaga cu motz as putea spune
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  21. #42
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    hai mai baieti sa nu mai fim chiar asa de rai
    Stoica a vrut sa fie spiritual ... dupa reactia voastra , ce sa mai zic chiar daca nu zice nimic ... tot candidat la Gaga este !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •