Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 80

Thread: Galerie si suporteri

  1. #1
    no.7
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Militari
    Posts
    295
    Reputatie
    1

    Galerie si suporteri

    am observat ca nu exista niciun topic dedicat suporterilor sau galeriei. M-am gandit ca este un factor important(pozitiv si negativ) pentru echipa si ca am avea ce sa discutam.
    Eu ma gandeam ca o solutie pentru oprirea violentelor ar fi reunificarea Armata Ultra. Am observat la toate meciurile ca liderii galeriei incearca intotdeauna sa stopeze incidentele. majoritatea evenimentelor sunt provocate fie de cativa *******i, care nu au nicio treaba cu galeria, fie de brigazile de extremisti, punkeri cu creasta si vositi in cap(nu sunt toti asa dar o mare parte da), aceasi care provoaca incidente si prin vama veche de 1 mai si aceasi care au batut si la poponari. Aceste brigazi sunt infiintate de curand si nu prea au treaba cu restul suporterilor sau cu steaua. ei vin doar cu gand de scandal. Daca s-ar reunii Armata Ultra nu ar insemna doar un spectacol mult mai frumos ci si o influenta puternica asupra acestor brigazi mici. una e cand incearca Drumul Taberei sa ii potoleasca, raportul fiind destul de echilibrat(500-700 pt Drumul Taberei si 200-400 pt extremisti) si alta e cand sunt peste 10 mii de oameni. astept si alte pareri.

  2. #2
    Supercampion Ioca10's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Mosilor
    Posts
    7,896
    Reputatie
    1
    Iata ce au comunicat suporterii...


    "Din dorinta de a nu face rau echipei pe care o iubim si din respect pentru antrenorul acesteia, Gheorghe Hagi, reprezentantii celor 2 peluze impreuna cu cei ai Asociatiei Independente a Suporterilor Stelisti au hotarat, in urma intalnirii cu antrenorul echipei, sa sustina in exclusivitate echipa si sa-l ignore pe patronul acesteia, cu conditia ca si acesta sa ignore suporterii stelisti.

    Aceasta masura nu trebuie interpretata ca o acceptare a actiunilor d-lui Becali din trecut, nu ca o uitare a gesturilor ostentative, a gafelor si a declaratiilor jignitoare adresate suporterilor ci ca o decizie matura din partea unor oameni rationali care pun interesul echipei si respectul pentru legenda Gheorghe Hagi mai presus decat un conflict declarat impotriva unei persoane ce a ales mereu sa sacrifice simbolul STEAUA din orgoliu si ratiuni electorale ce au tinut de imaginea personala.

    Asteptam ca toti suporterii stelisti sa ni se alature la meciul cu Zaglebie pentru a crea o atmosfera care sa poarte echipa spre victorie."
    [I]Milioane de inimi-2 culori, o întreaga națiune-o singură iubire, 67 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!
    [/I]

    [I][FONT="Century Gothic"]Atitudine de superstar[/FONT][/I]

    Mereu finantati...O, voi, unicii ultrasi adevarati

  3. #3
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    BUNNN , strict pe sustinerea echipei ne vom concentra . FORZZA STEAUA
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  4. #4
    no.7
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Militari
    Posts
    295
    Reputatie
    1
    galeria a fost la inaltime. s-au tinut de cuvant, nimic de becali.

  5. #5
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    chiar superb publicul azi... sa vezi oameni de la tribuna I si II cantand si sarind cu peluzele e ceva splendid

    totusi, cam goale peluzele... oare de ce?

  6. #6
    Supercampion Ioca10's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Mosilor
    Posts
    7,896
    Reputatie
    1
    Nu a fost goala decat peluza SUD...motivul..coada de la bilete
    [I]Milioane de inimi-2 culori, o întreaga națiune-o singură iubire, 67 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!
    [/I]

    [I][FONT="Century Gothic"]Atitudine de superstar[/FONT][/I]

    Mereu finantati...O, voi, unicii ultrasi adevarati

  7. #7
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Da' tu de unde stii Ioca? esti din PS?
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  8. #8
    Supercampion Ioca10's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Mosilor
    Posts
    7,896
    Reputatie
    1
    Eu merg la meciuri
    [I]Milioane de inimi-2 culori, o întreaga națiune-o singură iubire, 67 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!
    [/I]

    [I][FONT="Century Gothic"]Atitudine de superstar[/FONT][/I]

    Mereu finantati...O, voi, unicii ultrasi adevarati

  9. #9
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    eu le-am vazut pe ambele mai goale... adica nu erau pline

  10. #10
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Peluza nord era cam 80% iar la sud (fara zona pt polonezi) cam 20-30 % ...dar tribunele au fost pline...

    Atmosfera a fost una frumoasa ...bine cu cateva exceptii in care anumiti terminati care incepeau sa injure echipa...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  11. #11
    no.7
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Militari
    Posts
    295
    Reputatie
    1
    bilete ieftine si adversar care nu spune prea multe inseamna ca lumea prefera tribunele peluzei. peluza sud a fost goala mai bine de jumate, in afara de ultrasi nu stiu daca au mai fost 100 de oameni. la nord in schimb, in afara de colturi(adica un sector) era plina. pacat ca nu a fost coregrafie. cetatenii si samantarii au cantat vreo 5 minute dupa goluri si cand s-a injurat dinamo. in rest stat frumos pe scaun si scuipat seminte... sice frumoase sunt filmuletele alea din 94-99 cand toata ghencea era in picioare si canta. sunt curios la meciul cu poli iasi cati o sa vina.

  12. #12
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Oricum mie mi s a parut o atmosfera frumoasa Respect pentru cei care au fost pe stadion si si au incurajat echipa
    Bafta, Reghe!

  13. #13
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myke View Post
    bilete ieftine si adversar care nu spune prea multe inseamna ca lumea prefera tribunele peluzei. peluza sud a fost goala mai bine de jumate, in afara de ultrasi nu stiu daca au mai fost 100 de oameni. la nord in schimb, in afara de colturi(adica un sector) era plina. pacat ca nu a fost coregrafie. cetatenii si samantarii au cantat vreo 5 minute dupa goluri si cand s-a injurat dinamo. in rest stat frumos pe scaun si scuipat seminte... sice frumoase sunt filmuletele alea din 94-99 cand toata ghencea era in picioare si canta. sunt curios la meciul cu poli iasi cati o sa vina.
    Daca te supara cetatenii , coboara mai aproape de liderii galeriei . Acolo s-a cantat non-stop.
    La Poli Iasi cred ca o sa fim vreo 12000
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Snake_20 View Post
    Oricum mie mi s a parut o atmosfera frumoasa Respect pentru cei care au fost pe stadion si si au incurajat echipa
    Toti cei de pe stadion sareau cand le dadeam "alune" la dinamo ar trebui incercat peluze "alune" si tribunele "dinamo" si invers

  15. #15
    no.7
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Militari
    Posts
    295
    Reputatie
    1
    la meciu de azi au fost 8 mii de oameni pe stadion, peluza aIIa pustie si s-a protestat. galeria de la nord nu a lasat pe nimeni sa cante iar Ultrasii au ramas in afara stadionului si au cantat de acolo. Nu stiu exact pentru ce s-a protestat, ca nu se dau abonamente sau ca e sistemu lu peste care a lasat atatia oameni pe dinafara. la pauza m-am dus sa ma uit si erau cam 700 de oameni calora s-au mia alaturat si altii pe parcurs. au depasit mia sigur. am fost un stadion de samantari. au avut o tentativa cei de la tribune sa cante dar in afara de Forza Steaua nu mai stiau nimic. Si mai mult de 1 minut nu ii tineau plamanii. Sunt curios daca le-a placut jucatorilor atmosfera. Sau lui hagi care la meciu cu zaglebie nu a raspuns la salut, desi l-am chemat de 3 ori. Desigur a fost incurajat Bicfalvi dupa gol, era pacat de baiat sa nu fie aclamat la asa frumusete de gol. Protestu mi s-a parut interesant, asa ceva nu a mai fost pana acum, sa nu se cante tot meciul si sa nu intre galeria pe stadion. Poate se hotarasc si scot si abonamente la peluze sa se termine cu toata nebunia asta si cu coada la bilete si cu protestele galeriei.

  16. #16
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    in prima repriza a fost cam aiurea atmosfera, dar spre final s-au mai incalzit oamenii. Oricum e bine ca nu s-a injurat, batut si alte pomeni de genul....

  17. #17
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    oare ia placut lui becali fara suporteri stelisti pe stadion? asa sa faceti ma.. nu mai mergeti pe stadion injuratil de afara pe becali sa se pise pe camerele lui de filmat si sisitemul lui ultra performant de securitate
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  18. #18
    no.7
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Militari
    Posts
    295
    Reputatie
    1
    in linistea aia sparta doar de huiduieli si de incurajarile moldovenilor, se luasera la harta doi prosti. Dar s-au linistit. Fata de jandarmerie, BGSu nici macar nu s-a apropiat de gard atata vreme cat au vazut ca sunt altii care ii calmeaza. Jandarmii bagau gaze in secunda doi. Yo, nu stiu cum s-a vazut la televizor, dar pe teren, in afara de cele 5 minute dupa gol, si alte 2 cand au incercat cei de la tribuna sa cante dar in afar de Forza Steaua nu ziceau nimic, doar suporterii iasiului au cantat. Poate au bagat aia sonoru de la alt meci la tv

  19. #19
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    am auzit doar cum cantau moldovenii super tare umilinta
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  20. #20
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Norgeman, te bagi total aiurea. Nu stiu unde vezi tu umilinta? Galeria n-a fost in tribuna, asa ca mai usor cu astfel de calificative


    La tv s-a auzit mai bine, poate erau microfoanele de fond prin zona. Dar s-au auzit aplauze si incurajari, huiduieli si fluieraturi... dar cum am zis, mai mult in repriza secunda....

  21. #21
    no.7
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Militari
    Posts
    295
    Reputatie
    1
    norgeman n-ai treaba. din moment ce galeria a cantat in afara stadionului si doar 30 de minute ca protest pt ca nu mai au voie cu steaguri, cum era sa ii auzi la tv?
    in curand nu o sa ne mai lase pe stadion nici cu chei sau telefoane mobile. la meciu cu zaglebie nu a vrut sa il lase pe un prieten cu camera foto ca cica e profesionala. de unde stii tu ma ca e profesionala il intreaba un coleg. pai a zis Dan ca nu au voie decat cu camere pana-n 4.1 megapixeli si asta are 5. mda.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •