Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 80

Thread: Galerie si suporteri

  1. #43
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Nu e un motiv de lauda amice Luis dar tu ce parere ai de atitudinea idolilor nostri cica de ieri ? Ti-a placut cum au jucat si cum si-au batut de cei 12 000 de oameni prezenti acolo la -3 grade ?
    Apropo sa stii ca eu am fost unul din cei care am stat 4 ore pe zapada abundenta la Steaua - Villareal acel meci amanat din Cupa Uefa.Asta ca sa vezi ce suporter de rezultat sunt eu....

  2. #44
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    ieri ai stat?
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  3. #45
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Ieri nu am avut timp sa vin la meci si sincer nici nu regret !

  4. #46
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Lasa ca am fost eu
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  5. #47
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    @Geografu...ti s-a parut ca le-a lipsit daruirea alor nostri ieri? Ti-au parut indolenti? Cred ca gresesti amarnic...de orice poti sa-i acuzi numai ca nu au vrut nu!
    Nu ai de ce sa regreti ca ai pierdut meciul...m-a scarbit atitudinea unor asa-zisi suporteri care au facut orice ieri in tribune...mai putin au incurajat echipa!
    Muzzwrinka

  6. #48
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    adica tu vrei pentru ca sa zici ca si-au dat viata pe teren? ca au dat tot ce-au putut?


  7. #49
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Geografu View Post
    Ieri nu am avut timp sa vin la meci si sincer nici nu regret !
    sincer,esti suporter de rezultat!
    Mergem la meci numai cand joaca frumos,castiga....ce suporteri adevarati.... Daca as fi in Buc,si as avea timp sa ma duc la meciuri,m-as duce la TOATE MECIURILE,amical sau oficial.SUPORTERI si simpatizanti...

  8. #50
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Daniel da-mi argumentele tale pentru acest lucru fals pe care il sustii ! Dupa aia mai vorbim !
    Una e sa ai timp alta e sa mergi si chiar sa ai placere sa o faci si sa poti sa mergi.In stilul in care joaca acum Steaua pentru ce trebuia sa merg acolo ? Acum eu simt ca jucatorii nu ma mai reprezinta pe mine ca stelist adevarat.Simt ca ei nu mai iubesc aceste 2 culori pentru care eu as fi in stare de ABSOLUT orice.
    Si daca mergeam sau ma voi mai duce la meciuri o voi face doar din 2 motice : MARIUS LACATUS SI CELE DOUA CULORI ROS-ALBASTRE PE CARE LE ADOR ! ATAT.
    Last edited by Geografu; 8th November 2007 at 18:50.

  9. #51
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Ti-am dat mai sus....citeste

  10. #52
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Citeste si tu continuarea mea !

  11. #53
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Geografu View Post
    In stilul in care joaca acum Steaua pentru ce trebuia sa merg acolo ? .
    Pentru ca te 'numesti" fan STEAUA...In sport tre sa fii ca in viata,sa fii prieten si la bine si la rau..e prea usor sa fii prieten doar cand persoanei x ii merge bine,nu?!Tu mergi pt STEAUA, nu pt ca joaca x,y,z jucator..STEAUA nu reprezinta un jucator anume!STEAUA va exista si cand noi nu vom mai fi.
    Pana la urma,faceti cum credeti de cuviinta...nu e de datoria mea sa va spun sa mergeti la meciuri.Bafta.

  12. #54
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Toti amicii mei care s-au dus la meci si cu care am vorbit dupa aceea au regretat ceea ce au vazut.Adica ceva jalnic.Imi pare rau sa o spun dar e pacat ca s-a ajuns aici iar noi nu putem face nimic sa o reparam.Doar jucatorii pot salva aceasta barca.
    Eu sa zicem as fi dispus sa mai iert din umilinte dar nu cred ca o vor face toti.
    Bafta si tie si astept sa mergem impreuna la un meci al Stelei de la care sa plecam fericiti.Apropo sti de cand nu s-a mai intamplat asta ?
    FORZZA STEAUA !

  13. #55
    no.7
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Militari
    Posts
    295
    Reputatie
    1
    Nu am ajuns la meciruile cu oltenii atat sambata cat si ieri am avut probleme mai importante decat fotbalul si e deja al treilea meci din campionat la care nu m-am dus si al patrulea din acest sezon. Meciul cu Dinamo nu cred ca o sa il ratez. Ce vreau sa spun este ca te simti extrem de frustrat tu sa mergi si sa ragusesti, sa racesti, sa iti primesti si un cot in gura de la aia care se bat, sa te ploua, sa fii umilit la intrare de idiotii de la bgs, sa crezi ca se poate, sa iti faci sperante si aia sa faca alunecari la sincron sau sa se intreaca in transformari. O infrangere cu Dinamo ar fi...
    Ah si voiam sa spun ca nu sunt de acord cu cretinii care i-au amenintat pe jucatori cu bataia si ca le sparg masinile. toate ca toate dar fotbalul e fotbal si viata e viata. Ah si cretinii aia de la dinamo care s-au urcat pe tunel si ii loveau pe jucatori... aia au fost de-a dreptu penibili.

  14. #56
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Din pacate multi intorc spatele echipei in momentele grele...n-am invatat lectia -"a fi suporter".Sunt suporteri (mai degraba simpatizanti)si SUPORTERI...unii care merg doar cand echipa castiga,si altii care merg si cand echipa pierde....unii care merg pe ploaie,vant,zapada..unii care merg doar cand e soare,frumos afara deh,e vremea urata,nu ma ud la picioare ca sa vad pe Steaua...Exista suporteri care n-au vazut in viata lor steaua jucand pe stad Steaua,care din motive de timp,ocupatie,locatie nu au putut asista la UN MECI AL STELEI si care ar da orice sa vada echipa jucand pe stad.Steaua..apoi,sunt "STELISTI" care sunt din Bucuresti si imprejurimi, si care au privilegiu,norocul de-a putea merge la meci tot al 2 lea sfarsit de saptamana.Sunt suporteri care plang la infrangeri si la victorii...si sunt simpatizanti care injura si se rusineaza ca-i suporter...la infrangeri si mai sunt suporteri care nu s-au rusinat NICIODATA de rezultatele propriei echipe(indiferent care ar fi acestea)
    Tu din care categorie faci parte?


    Imi permit sa pun un mesaj al unei steliste ,care-mi este o prietena foarte buna.Mesajul a fost scris dupa meciul retur cu standard liege.

    "O asemenea zi nu pot sa o inteleaga decat putini...si asemenea emotii nu pot fi impartasite de toti. Numai cei care au trait si meciurile cu Vaslui sau Pandurii pot sa inteleaga ce inseamna Steaua cu adevarat...Numai cei care au fost alaturi de echipa si au strigat "Cu Steaua pana la moarte" atunci cand ziarele sau nestiutorii ii aruncau numele in namol stiu ce inseamna sa fremati din dragoste si emotii...Pentru ca numai cei care au fost alaturi cand Steaua pierdea cu Gloria sau facea cu greu un egal cu Vaslui pot sa inteleaga. Pentru ca ei au fost alaturi in momentele grele si poate numai atunci si-au dat seama ce inseamna aceasta dragoste. Pentru ca nu numai un gol dat de echipa lor i-a facut sa-si dea seama cat de mult o iubesc ci pentru ca poate numai infrangerile i-au facut sa realizeze cat de mult din sufletul lor are numai 2 culori. Pentru ca au fost alaturi de jucatori atunci cand au ratat o calificare realizabila in grupele Ligii sau cand le-au smuls din suflet visul despre o excursie la finala de la Eindhoven. Pentru ca in acele momente in loc sa renunte ei au inteles cu atat mai bine de ce iubesc aceasta echipa si au sperat si au crezut. Pentru ca 2 lacrimi varsate de bucurie nu inseamna numai cateva minute de glorie ci zile intregi de emotii, bucurii si agonii...Pentru ca fularele noastre purtate si ras-purtate pe care de fiecare data ni le punem la gat cu toata dragostea ne dau fiori de bucurie si pentru ca in orice situatie suntem acolo...si credem. Pentru asemenea inimi sunt facute asemenea bucurii...si numai asemenea suporteri au putut sa se bucure de acea seara. Numai ei pot sa savureze aceasta zi cu adevarat si numai ei pot sa inteleaga ce inseamna: Steaua e intre Stele. Pentru ca stim ce inseamna Steaua si pentru ca o iubim!"
    Last edited by Dani3l; 18th November 2007 at 15:23.

  15. #57
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    La meciul Romania-Albania, o parte din suporterii de la peluza printre care si membrii grupului Honor et Patria (care incurajeaza Echipa Nationala a Romaniei atat acasa cat si in deplasare) au fost amprentati, amendati si introdusi in bazele de date ale Ministerului Represiunii. Acestia au fost identificati la sfarsitul partidei dupa imbracaminte (geci distinctive, hanorace inscriptionate "Basarabia, Pamant Romanesc", sepci), iar amenzile s-au dat la intamplare, fara sa se stie cine si daca a comis ce infractiune.

    Cei mai norocosi au fost acuzati de aprinderea tortelor (de fapt, la stadion au fost fumigene, nu torte) - amenda 5 milioane, iar restul au fost incadrati la "aruncarea obiectelor din PVC" (scaune, probabil) - amenda 15 milioane. La sectia 9 de politie, acestia au fost tratati intr-un mod injositor si loviti fara motiv. Majoritatea celor trasi la raspundere nu sunt vinovati cu absolut nimic, in timp ce o parte pot fi acuzati de teribilul si regretabilul gest al colorarii peluzei cu fum rosu, galben si albastru, gest in urma caruia nu a avut de suferit nimeni dintre cei prezenti pe stadion.

    Intreaga actiune a fost o repetitie si in acelasi timp un avertisment pentru ce va urma la derby-ul de sambata. Din foarte multe surse, am primit informatii conform carora de la cele mai inalte nivele ale Jandarmeriei s-a transmis in jos pe scara ierarhica necesitatea urgentarii "legii Dragomir". In concluzie, este nevoie de cat mai multe arestari si dosare penale, stiindu-se ca presa romana, mereu in cautarea senzationalului, va face din nou din tantar armasar si va prezenta ultrasii ca pe niste brute care nu au ce cauta pe stadioane.

    Pe langa Steaua si Dinamo, sambata isi va juca partea si Ministerul Represiunii. Cand ziarele vor arunca anateme asupra celor care dau culoare tribunelor, arestati si amendati pe nedrept, incercati sa tineti cont si de aceste lucruri, nu numai de propaganda din mass-media!


    fcsteaua.ro



    Tare ma tem ca maine se lasa iar cu scandal

  16. #58
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Cand nu a iesit scandal ?
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  17. #59
    no.7
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Militari
    Posts
    295
    Reputatie
    1
    Le-am dat clasa!!! Primu meu derby, si cel mai frumos meci(poate doar ala cu valencia sa fi fost mai frumos) la cate am fost eu pana acum ! Sudu a avut o coregrafie foarte foarte tare, noi cu steaguri si cantece. sincronizari nord-sud, cantat fara oprire, a fost ceva de vis. Probabil ca o sa ne luam 2-3 etape de suspendare, dar nu mai conteaza, meciul asta si sper si cel cu slavia sunt perfecte pt incheierea anului Ce seara... ce seara... ce seara intr-o peluza magica

  18. #60
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    http://www.fcsteaua.ro/index/section...s/article/4626
    Trebuie sa recunosc ca inainte ii priveam cu o oarecare rezerva pe cei de la AISS.Acu,cred ca fac o treaba ff buna ..sper sa continue.

  19. #61
    no.7
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Militari
    Posts
    295
    Reputatie
    1
    care treaba? ca au dat doua mii de steaguri e treaba? AISS are multe de demonstrat pt ca vorbesc mult si fac prea putin. Inca un meci reusit in peluza. cred ca a fsot ultimul pe anul asta, pt ca urmeaza suspendarile. O sa ridic curand cateva filmulete cu cantece si cu un moment foarte tare de la pauza meciului.

  20. #62
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Un conflict intre doua grupuri rivale s-a finalizat cu decesul unui tanar de 19 ani.
    Luni seara, in cartierul Berceni din Bucuresti, un tanar de 19 ani a murit, dupa ce a fost injunghiat in plina strada, iar alti trei au ajuns in spital cu multiple rani. Altercatia a avut loc pe Bulevardul Alexandru Obregia din cartierul Berceni in jurul orei 23.00.
    La fata locului s-a deplasat imediat o echipa de criminalisti care au incercuit zona si au inceput cercetarile. Au masurat, au luat amprente si au facut fotografii.
    "Andrei Tatar - tanarul de 19 ani care a fost injunghiat, a murit din cauza sectionarii arterei femurale, ceea ce a provocat pierderea masiva de sange," a declarat dr. Florian Bica, purtatorul de cuvant al Spitalului Bagdasar-Arseni din Capitala.
    Doi dintre atacatori au fost retinuti si dusi la audieri la sectia 15 de Politie.
    Nu se stie deocamdata motivul care a dus la aceasta tragedie.
    http://ad2.ip.ro/please/showit/465/1...=img&keywords=


    Sursa: PresaOnline.com




    Andrei (alias foamea, fomik sau FMK) era membru al gruparii South Boys din galeria Stelei, peluza Sud. Dumnezeu sa-l odihneasca
    http://www.youtube.com/watch?v=S4VAnHmIbck
    Last edited by YoYoyOi; 12th February 2008 at 19:33.

  21. #63
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    RIP RAZVAN...nu mai am cuvinte...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •