View Poll Results: Vom juca in Intertoto in aceasta vara?

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Da

    18 90.00%
  • Nu

    2 10.00%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 34 of 34

Thread: Ne vom califica in Intertoto?

  1. #22
    sport legend dorryn's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Basarabi
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    a batut cluj la bistrita.e la 2 puncte deasupra noastra.mai are timp sa se inscrie? e normal ????
    =-avem sangele alb si inima albastra-=
    ANTI bosanceanu !

  2. #23
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    O victorie cât Cupa UEFA - Intertoto

    Dacă bat, „rechinii“ se califică în competiţia europeană intercluburi, indiferent de rezultatul meciului Dinamo - FC Naţional

    „Rechinii“ Farului se pregătesc să încheie cu o victorie seria meciurilor de pe teren propriu din acest campionat. Sâmbătă, ei primesc replica Oţelului, într-un meci foarte important pentru farişti, căci, cu trei puncte câştigate, aceştia obţin dreptul de a participa în Cupa UEFA - Intertoto, indiferent de ce rezultat se va înregistra în partida Dinamo - FC Naţional, „bancarii“ fiind contracandidaţii fariştilor. De mult încearcă constănţenii să evolueze în întrecerile oficiale europene intercluburi, iar acum mai sunt despărţiţi doar de 90 de minute şi de o victorie de acest obiectiv.

    Şchiopu şi Paşcovici, absenţi

    Antrenorul care se află la un pas de a duce echipa în Intertoto este Momcilo Vukotic. Acesta spune despre confruntarea cu Oţelul că elevii săi vor, normal, să o câştige, pentru a se despărţi de spectatorii constănţeni într-un mod frumos, cu succes, şi pentru a-şi păstra locul cinci ocupat actualmente în clasament. Nu va fi, însă, deloc uşor. „Oţelul a jucat foarte bine în retur, în special în deplasare, unde a realizat rezultate excelente. Este o echipă puternică, ce aleargă mult, este disciplinată în joc şi speculează foarte bine situaţia dacă îi laşi spaţii. Gălăţenii sunt periculoşi pe contraatac. Nu mă aştept, aşadar, la un meci uşor, dar, pe de altă parte, mă gândesc că şi jucătorii noştri vor să încheie favorabil sezonul pe teren propriu, aşa că vor face totul ca să câştige. Vreau ca băieţii mei să se concentreze şi să fie motivaţi. E un joc important pentru noi. Nu e totuna să termini pe cinci sau pe şapte“, a punctat „Lupul“, care crede că pauza de două săptămâni din campionat nu a scos din formă echipa, ba, din contră, a ajutat-o să-şi recupereze jucătorii accidentaţi.

    Nu vor juca sigur, însă, Şchiopu şi Paşcovici, în vreme ce Florea, care vine după o accidentare, s-a antrenat normal, alături de echipă, în ultimul timp.
    cuget Liber!

  3. #24
    sport legend dorryn's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Basarabi
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    deci..repet..daca doamne fereste pierdem dar pierde si nationalul, clujul se mai pooate inscrie ?
    =-avem sangele alb si inima albastra-=
    ANTI bosanceanu !

  4. #25
    junior
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    nu ştiu cât se va termina meciul farul-oţelul dar jucătorii pleacă săptămâna viitoare în cantonament în grecia, în partea nordică (la o azvârlitură de băţ de macedonia) iar oficialii clubului întrebau dacă trebuie viză pentru macedonia.

    chiar aşa, oare cat se va termina farul-otelul??

  5. #26
    sport legend b3bito's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    807
    Reputatie
    1
    aha
    deci din cate am inteles eu de la tine...
    batem?!
    Care este unitatea de masura a prostiei? R: un Becal..

  6. #27
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ady51a
    Fără vacanţă
    În cazul foarte probabil al calificării în Intertoto, "rechinii" nu vor avea vacanţă. Ei vor pleca pe 10 iunie la Veria (Grecia), pentru un stagiu de pregătire de 5 zile, apoi direct la Prilep (Macedonia), pentru meciul din primul tur al Cupei UEFA Intertoto, cu formaţia Pobeda din localitate. Elevii lui Momcilo Vukotici, care e la un pas de a fi reconfirmat de şefii constănţeni, vor merge apoi iar la Veria, revenirea acasă fiind programată pe 22 iunie.
    Se pare ca da, am scris si eu mai sus

  7. #28
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    au scazut sansele

  8. #29
    sport legend pff's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    c-ta
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    a luat si national bataie
    adik ne`am calificat ?

  9. #30
    junior
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    eu nu prea mai inteleg nimic... inainte de meci, toata lumea la stadion spunea ca suntem calificati in intertoto, indiferent de rezultatul cu otelul! ca am ramas in cursa doar noi si poli timisoara care, datorita "genialului" antrenor pe care l-a avut, nu mai reprezinta nici un pericol. voi ce stiti?!?

  10. #31
    sport legend dorryn's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Basarabi
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    eu stiu ca s-a inscris cfr cluj pe ultima suta de metri..asta e.nu se vrea performanta aici.NE ZBATEM IN MEDIOCRITATE. RUSINE BOSANCEANU SI SLUGILE TALE !
    =-avem sangele alb si inima albastra-=
    ANTI bosanceanu !

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1
    Uite ca GRIG a uitat de unde a plecat si a respectat traditia meciurilor in deplasare a OTELULUI.Poate daca in tur FARUL nu castiga la GALATI atunci nici OTELUL nu ar fi castigat la CONSTANTA dar legea a doua a dinamicii si-a spus cuvantul astfel ca DUNAREA a fost mai tare ca MAREA NEAGRA.

  12. #33
    junior
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    110
    Reputatie
    1
    de azi e oficial, Farul e in Intertoto !
    [b]A.C.A.B.[/B]
    [b][COLOR="Blue"]Forza Farul!!![/COLOR][/b]

  13. #34
    sport legend dorryn's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Basarabi
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    bine ca m-am inselat...
    =-avem sangele alb si inima albastra-=
    ANTI bosanceanu !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •