View Poll Results: Pronostic Poli Iasi-Jiul

Voters
58. You may not vote on this poll
  • 1

    38 65.52%
  • X

    9 15.52%
  • 2

    11 18.97%
Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 151

Thread: Etapa 27: Poli Iasi - Jiul

  1. #64
    37 Swisstec's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Petroşani
    Posts
    1,067
    Reputatie
    1
    Greu, dar sa nu uitam, Sunda n-a pierdut niciodata in fatza lui Popik!!!
    no signature

  2. #65
    Banned r3my's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Petrosani
    Posts
    535
    Reputatie
    0
    Din pacate, noua ne vor lipsi 8 oameni... cam cei mai importanti... (Hotoboc, Badoiu, Soltuz, Paclesan, Paleacu, I. Voicu, C.Petre, Dinitza). Naspa de tot... Totusi sper...

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Vin banii !

    Echipa Politehnica Iaşi are şanse mari să evolueze şi sezonul viitor pe prima scenă a fotbalului românesc. Aceasta după ce, la sfârşitul mai multor runde de discuţii, primarul Gheorghe Nichita a anunţat ieri că juriştii municipalităţii şi ai grupării din Copou au găsit soluţiile pentru ca Politehnica să poată primi bani din bugetul local. Practic, banii vor fi acordaţi printr-un contract de prestări servicii, imaginea municipiului urmând să fie promovată prin intermediul echipei de fotbal, care atinge deja trei sezoane consecutive în eşalonul de elită. "În urma discuţiilor, am ajuns la o soluţie pentru a rezolva situaţia de la echipa de fotbal. Astfel, s-a ajuns la varianta acordării banilor printr-un contract de prestări servicii, mai precis promovarea imaginii municipiului prin intermediul fotbalului", a declarat primarul Gheorghe Nichita. Acest proiect de hotărâre trebuie însă supus aprobării Consiliului Local, în următoarea şedinţă, programată pe data de 22 mai. În aceste condiţii, soluţia salvatoare va permite oficialilor din Copou să-şi achite datoriile faţă de jucători şi la bugetul de stat, în valoare totală de şase miliarde lei (600 mii RON). Totuşi, conducerea Politehnicii trebuie să facă dovada acestor plăţi până luni, când la Bucureşti este programat un nou termen pentru obţinerea licenţei de club profesionist. Chiar dacă timpul este scurt şi în perspectiva în care au fost depistate căile legale prin care Politehnica să poată fi finanţată de la bugetul local, preşedintele Sorin Boca a anunţat că este încrezător că va reuşi să achite datoriile până luni, 15 mai. Chiar şi aşa însă, până aseară, din vânzarea abonamentelor pentru sezonul viitor se adunaseră doar aproximativ 400 milioane lei (40 mii RON). "Am încredere că până luni, când suntem chemaţi la Bucureşti, vom face dovada achitării acestor datorii şi vom primi licenţa de club profesionist. Sper ca şi municipalitatea să ne poată ajuta, chiar dacă nu în aceste zile, dar măcar noi şi băieţii să avem certitudinea că vom încasa banii de la bugetul local", a declarat preşedintele Politehnicii Iaşi, Sorin Boca.

    Surpriză


    Mai mult decât atât, primarul Nichita a anunţat, tot ieri, că formaţia pregătită de Ionuţ Popa ar putea primi de la bugetul local o sumă mult mai mare decât cea prevăzută iniţial, 15 miliarde lei (1,5 milioane RON). Aceasta pentru că banii vor fi alocaţi pentru anul calendaristic 2006, deci şi pentru turul ediţiei viitoare de campionat. Din câte se pare, Politehnica va primi de la bugetul local suma de 30 miliarde lei (3 milioane RON), din care va fi scăzut însă TVA-ul, de aproximativ 4,8 miliarde lei (480 mii RON). "Cred că vor fi mai mult de 15 miliarde lei (1,5 milioane RON - n.r.). La prevederea bugetară iniţială a fost luat în calcul numai acest campionat. Acum din perspectiva noii variante, trebuie să ne gândim şi la sezonul viitor, pe care nu-l luasem în calcul la începutul anului, când am întocmit proiectul de buget. În plus, la acest contract va trebui plătit TVA-ul", a mai spus Nichita. Practic, după mai multe căutări, s-a ajuns la această situaţie după ce şi varianta cu constituirea unei asociaţii sportive a căzut, deoarece alocaţia bugetară acordată unei singure Organizaţii Neguvernamentale (ONG) nu putea depăşi o treime din totalul sumei pentru toate aceste organizaţii. Practic, Poli ar fi putut primi, în aceste condiţii, de la bugetul local maxim 400 milioane lei (40 mii RON).

    Vor locul Iasului !

    Nu ne bucurăm de răul altuia, dar e un mod de a ne salva. Noi întîi trebuie să mai urcăm o poziţie ca să sperăm", spus preşedintele FCM-ului, Gheorghe Chivorchian. Ieşenii spun însă că băcăuanii nu trebuie să-şi facă iluzii. "Am vîndut circa 100 de abonamente şi, împreună cu primarul Nichita, am găsit soluţii de a ne împrumuta pentru a achita pînă luni datoriile presante, fără de care nu puteam primi licenţa", a declarat preşedintele lui Poli, Sorin Boca. "Îmi pare rău pentru băcăuani că vor retrograda, pentru că sînt vecinii noştri, dar nu trebuie să-şi facă iluzii pe seama noastră", a completat Boca.

  4. #67
    Int. Explorer Darius's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,065
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by r3my
    Din pacate, noua ne vor lipsi 8 oameni... cam cei mai importanti... (Hotoboc, Badoiu, Soltuz, Paclesan, Paleacu, I. Voicu, C.Petre, Dinitza). Naspa de tot... Totusi sper...
    De ce sunt asa de multe absente?
    Boots to unwashed masses!

  5. #68
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    POli Iasi in B? Ar fi o surpriza....prea nefericita,sincer. Nu ar merita asa ceva dupa ceeea ce au aratat in meciuri.Insa la acesta nu cred ca vor bate-vor fi demoralizati

  6. #69
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    acum ca se rezolva cu banii, ramane ca baietii sa joace dand tot din ei pt toti suporterii ieseni....FORTZA POLI

  7. #70
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Eu zic un 2-1 si se rezolva totul.

  8. #71
    Banned r3my's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Petrosani
    Posts
    535
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Double J
    De ce sunt asa de multe absente?
    accidentari, suspendari, iar Dinitza invoit sa mearga la nunta fratelui sau...

  9. #72
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Dar eu spun ca Jiul este salvat, afe puncte-n avans fata de locul 14,merge un chef )

  10. #73
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1
    A s vrea ca JIUL sa bata ca sa treaca OTELUL inaintea iesenilor deci 2 solist

  11. #74
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Greu-mai mult de 1-1 nu cred ca va merge, Jiul are 8 jucatori lipsa.

  12. #75
    Jhony Popa arfel's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    742
    Reputatie
    1
    Ca sa treca otelu de iasi trebuie sa bata si tg jiu si voi si jiu da nu prea cred asa ca la meciu asta 1
    POLI IASU si cu POPA ne vor duce-n EUROPA

    "M-am săturat să vorbesc cu preşedintele şi să stabilim că azi îi mint eu pe jucători, mîine el, iar joi amîndoi!"

  13. #76
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    mai jhony popa haiducule Iasi este scapata pana la urma de div b=?

  14. #77
    hmdea
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    851
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Universal
    mai jhony popa haiducule Iasi este scapata pana la urma de div b=?
    da mah este scapata...
    citeste aici daca vrei:http://www.evenimentul.ro/articol/vi...poli-iasi.html

  15. #78
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    perfect,atunci are pt ce juca, nu trebuie sa isi mai faca griji degeaba

  16. #79
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Jiul Petrosani are viitorul asigurat
    Echipa de fotbal - juniori a clubului Jiul Petrosani antrenata de Ionut Stelescu a castigat turneul international desfasurat la Barcelona - Copa Maresme 2006
    Uite ca avem si vesti bune!
    pacat ca sunt prea micuti ca i-am duce la iasi sa faca o figura frumoasa
    HAI JIUL PETROSANI!

  17. #80
    manager boosaw's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    263
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rhadoo
    Jiul Petrosani are viitorul asigurat
    Echipa de fotbal - juniori a clubului Jiul Petrosani antrenata de Ionut Stelescu a castigat turneul international desfasurat la Barcelona - Copa Maresme 2006
    Uite ca avem si vesti bune!
    pacat ca sunt prea micuti ca i-am duce la iasi sa faca o figura frumoasa
    HAI JIUL PETROSANI!
    Pai Simota a fost baiat destept si acum 4 ani a investit masiv in baza sportiva si copii... Cele 12 grupe de pitici au superconditii...
    [I][B][SIZE="5"]HAI JIUL !!![/SIZE][/B][/I]

  18. #81
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Mda...la tatzi ni greu, tzara-i saraca, rujinesc albinele ...stuff'n'shit...
    Noroc ca nu se baga inca motrul pe apa si curentu din radiatziile solare.
    Ashe ca petrol si huila ne mai trebe...
    OnToppic> cam x2 vad meciu asta, in ciuda absentzelor de la jiul.
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  19. #82
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,159
    Reputatie
    1

    be@ lasate! be@ catea!

    Quote Originally Posted by be@
    Lasa , ma , ca si Rapid are sa ne plateasca 200 .000 $ pe transferul lui Pancu . In plus , au datorii la jucatori , deci s-au ars si ei .
    Stati linistiti , ca se va gasi o solutie . Problema e ca CL nu poate aloca 15 miliarde , pentru ca suntem SA , iar legea nu permite .
    Scoate dracu super boro de acpolo ca esti de kkt! te faci de ras =)) cu 4-0 au luato aia si tu inca super boro.. pana imbatranesti o sa tii acolo super boro
    Libera La LAZIO !

  20. #83
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    dau si eu un pronostic... 2-0 pt iasi... oricate griji are jiul... nu cred eu sa scape de ele la iasi... nu are cum

  21. #84
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FarulConstanta
    Scoate dracu super boro de acpolo ca esti de kkt! te faci de ras =)) cu 4-0 au luato aia si tu inca super boro.. pana imbatranesti o sa tii acolo super boro
    Pai , mai , s-a demonstrat inca o data valoarea voastra de doi lei . Daca o echipa ca Boro v-a eliminat , inseamna ca sunteti de kko.

    Quote Originally Posted by rhadoo
    Jiul Petrosani are viitorul asigurat
    Echipa de fotbal - juniori a clubului Jiul Petrosani antrenata de Ionut Stelescu a castigat turneul international desfasurat la Barcelona - Copa Maresme 2006


    Sa n-ajunga cumva pe la S, D , R sau P , ca astia stau cu ochii pe ei .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •