View Poll Results: Pronostic Dinamo-FC Vaslui

Voters
64. You may not vote on this poll
  • 1

    30 46.88%
  • X

    20 31.25%
  • 2

    14 21.88%
Page 4 of 14 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 282

Thread: Etapa 27: Dinamo - FC Vaslui

  1. #64
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by apparte
    Iti dau un pont: am prieteni in fiecare echipa(cate unul) iar la meciul asta sunt adversari directi ! Am spus ca vreau sa vad meciul intai!
    cred ca tu ai prieteni acolo , in imaginea din avatarul tau

    dupa cate blaturi a facut steaua anul acesta , imi e indiferent cum ia Dinamo cele 3 puncte , e important sa le ia
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  2. #65
    incepator malu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    Vorbiti in vant.
    Meciurile se joaca pe teren... pana la proba contrarie... sau pana la Serea.

    Forza Dinamo!
    Anti Steaua!

  3. #66
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BIANCO-ROSSI
    imi e indiferent cum ia Dinamo cele 3 puncte , e important sa le ia
    Asa spuneti de 15 ani. Nu conteaza cum, sa luam 3 pct. Blatul sa traisca. Si dupa aia va injurati echipa ca sta capra in Europa la primul meci cu echipe celebre din bulgaria, albania, islanda sau ucraina.
    Ce lume mica. putin mese

  4. #67
    RED DOG george-dinamo's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    vezi hip ca voi v-ati luat-o de la echipe din ucraina. nu confunda. oricum placa o puneti mereu. apropo ai vazut aseara finala?
    [SIZE=4][COLOR=Red]DINAMO per SEMPRE[/SIZE][/COLOR]

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Chinezu nu te mai baga in seama daca nu stii despre ce e vorba, eu vad ca la multe postari de-ale tale aberezi, ai ceva impotriva echipei Otelul ?
    meci de 1

  6. #69
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by george-dinamo
    vezi hip ca voi v-ati luat-o de la echipe din ucraina. nu confunda. oricum placa o puneti mereu. apropo ai vazut aseara finala?
    vazut
    Spaniolii au jucat ce trebuia sa joace si Steaua la 2-0, doar ca aia au mai mult creier
    Ce lume mica. putin mese

  7. #70
    senior
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    172
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hipgnosis
    vazut
    Spaniolii au jucat ce trebuia sa joace si Steaua la 2-0, doar ca aia au mai mult creier
    Nu au mai mult creier!
    Au mai putin...Olaroiu!

  8. #71
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    ...si au si jucatori de fotbal!

    Dinamo-Vaslui 3-0

  9. #72
    senior
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    172
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Quittaro
    ...si au si jucatori de fotbal!

    Dinamo-Vaslui 3-0
    "...au si jucatori de fotbal"...fata de Dinamo care s-a pierdut in UEFA,undeva...candva...Nu ne mai amintim cand .Este mult de atunci si oricum,pe cine ar interesa.
    Dinamo - Vaslui 1-1

  10. #73
    sport legend
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristianGL
    Fratilor lu dinamo ii trebuie victorie sa mai spere la lupta pentru titlu, asta sa io zica lu Mutu.
    Iar vasluiu nu e pe deplin salvata, ramane de vazut care va castiga, meci de 1X desi eu as spera un X
    Asta cu Mutu e cam rasuflata.Mai cauta...

  11. #74
    Banned ReBeL-BiHoR's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    49
    Reputatie
    0
    hm.. Vaslui BATE !!!! 2 va da Vaslui..!

  12. #75
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jupangrig
    "...au si jucatori de fotbal"...fata de Dinamo care s-a pierdut in UEFA,undeva...candva...
    Parca era vorba de Sevilla aici, nu? Te trezesti si tu vorbind.

  13. #76
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    acum ca sa fim fair, era vb. de dinamo - vaslui
    1 solist, dinamo s-a apropiat de titlu si nu va rata punctele care o mentin in cursa.
    Ce lume mica. putin mese

  14. #77
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Dinamo nu invinge pe Vaslui , cu acest meci moldovenii scapa de retrogradare.Sau se vor face de ras vanzand meciuloar au un aptron pe nume Porumboiu.

  15. #78
    junior fcvs's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Vaslui
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Universal
    Dinamo nu invinge pe Vaslui , cu acest meci moldovenii scapa de retrogradare.Sau se vor face de ras vanzand meciuloar au un aptron pe nume Porumboiu.
    sunteti fantastici!!!! pana acum fiecare rezultat pozitiv era considerat BLAT. acum si daca invingem tot BLAT e???
    si ce vrei sa zici la faza cu Porumboiu? vorbiti pe de rost...

  16. #79
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    NU mai...eu nu sunt fanatic, doar stiu cu ce fel de aptron aveti de-a face,si imi pare sincer rau ,fiindca meriati mult ami mult(a veti jucatori destui de buni) Eu sper sincer intr-un joc drept, acesta ar duce un rezultat spre 2-2 ssau 1-1 mai mult nu pot echipele.Imi cer scuze daca am zis ceva mai anormal, dar nu era intentia.Insa sa aperam ca Vaslkui av avea o echipa mai buna sezonul viitor

  17. #80
    junior fcvs's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Vaslui
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    ce fel de patron? ia fa tu o descriere!

  18. #81
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Porumboiu, cum cine? El este seful echipei,el parca incearca sa o finanteze,nu?

  19. #82
    senior
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    172
    Reputatie
    1
    Porumboiul din Vaslui:
    -ajuns candva arbitrul in Romania-nu mai stiu daca nea Jan Apostol mai traieste,dar l-a ajutat mult.Ar merita niste flori din cand in cand
    -cu multe canistre de vin si multa carne(ce mai face Mitzu),si...si...si...prinde "meciuri de meciuri" si este avansat incetul cu incetul pe liste diferite si devine international
    -vine revolutia (ceva bani avea),se cupleaza cu Bebe(stiti voi care)care era "smecher de smecher"si era si priceput in agricultura si astfel devine un mare fermier nu anainte de...a muri Bebe subit.Oare familia lui are ceva procente sau au renuntat.
    -este drept ca a luat si hotelul Racova (inchiriat la inceput)pe scarile caruia scuipa cu inversunare(vazut "pe viu")si unde cei care schimbau bani(nu dau nume)trebuiau sa plateasca cel putin o sticla de whisky pentru a putea pastra locul(bineinteles ca la barul de la parter al hotelului si nu lui Porumboiu in mana)
    -apoi sprijinind partidele de la putere,"cuplandu-se"cu investori de talia "bombonel",executand concurenta-Gica Strungariu-,alegand directori la Garda financiara si mazilind pe altii,"cornul si laptele",afaceri,politica,afaceri...,ajunge o putere judeteana si nu numai(de altfel ca multi altii in aceasta tara-o mana spala(banii)pe alta
    Am incercat sa relatez foarte pe scurt si s-ar putea sa fi facut si greseli.Daca da,imi cer scuze,dar nu am timp prea mult sa rasfoiesc "dosarele".
    Aveti voie cu totii sa ma corectati dar nu sa ma injurati,caci asa sta bine unui Forumist.
    Concluzie:
    -"Porumboiul din Vaslui"a ajuns "sus"exact cum au ajuns si multi altii
    -cum a ajuns mare arbitru numai conteaza dar, cert este ca, pe plan international ,a avut si prestatii demne de un adevarat mare arbitru
    -angajatii lui il lauda , ca au salarii bune,premii,cadouri(craciun,etc),si asta anseamna ca nu este cu adevarat gen"coposu"
    -investeste bani in sport ceea ce la un oras ca Vasluiul,nu este intradevar,necesarul obligatoriul,cunoscand saracia dar si bunul simt si ospitalitatea acestui oras dar sportul(fotbalul si handbalul cu precadere)au fost poate putinile sau daca nu singurile mari evenimente si bucurii ale acestui mic oras.
    Hai FC Vaslui !

  20. #83
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1
    meci de 1 solist

  21. #84
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Intr-adevar,o scurta analiaz ce m-a impresionat,dar stiam demult ca fost un arbitru bun, ca patron e ok, insa este amestecat in cercurile pe care le urasc.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •