View Poll Results: A fost blat?

Voters
160. You may not vote on this poll
  • Da

    75 46.88%
  • Nu

    85 53.13%
Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 298

Thread: Etapa 27: Rapid - Gloria

  1. #85
    sport legend
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    619
    Reputatie
    1
    Va castiga Rapid fara emotii.Nu cred ca-si vor mai permite greseli ca in meciul cu vasalii lui jiji.

  2. #86
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    la cum joaca steaua si la faptul ca doar printr-un autogol mai pot si ei bate pe cineva e normal ca stelistii sa vina cu acuzatii de genul asta.
    -adevarul s-a vazut in meciul direct si in modul cum a jucat Rapid meciurile si cum a jucat steaua. ( ce diferenta intre jocul farului cu steaua - aparare la 50 de metri si la felul cum a jucat cu Rapid )
    Vorbind serios despre meci e un meci de 1x2 asa cum sunt toate cand e vorba de Rapid .. e foarte bine ca jucam vineri si asa nu vom mai avea presiune din cauza posibilor insuccese a stelei..dinamo,sportul.
    Oare va intra Nelutu Sabau pentru a ne oferi posibilitatea sa-l aplaudam pt ultima oara in Giulesti ?

  3. #87
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sunchase
    Vorbind serios despre meci e un meci de 1x2
    hahahaha 1x2 hahahahaha bancul anului 2006!1x2 hahahhahahaha
    Avea dreptate Mihai Stoica,padureanu tre sa dispara din fotbalul romanesc...jucatorii lui rapid2 (gloria)se rugau de arbitru sa le dea galben ca sa nu joace cu rapid...copos,asa vrei sa ajungeti in europa,furand..bine,la copos e normal,cum fura el...incepand cu Loteria Romana,apoi hotelurile....
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

  4. #88
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    E foarte bine ca va ghidati dupa oameni ca becali si stoica.razboinicii sunt eroii vostri.
    O sa ma repet : inteleg perfect atitudinea stelista.Chiar daca ei nu cred ( pt ca trebuie sa fii inconstient sa spui ca Rapidul a facut blaturi anul asta - am pierdut 15 puncte aflate de la locul 10 in jos ) e normal sa faca presiune pe arbitri pe echipa gazda pe toti , asa cum faci si tu desi stii clar care este adevarul.Daca nu stii inseamna ca nu ai urmarit meciurile din divizia A.
    Rapid merita cu adevarat sa iasa campioana pentru parcus extraordinar din Europa din Cupa si din Campionat.
    Daca nu noi atunci Sportul care merita la fel de mult.

  5. #89
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sunchase
    tu desi stii clar care este adevarul.Daca nu stii inseamna ca nu ai urmarit meciurile din divizia A.
    Rapid merita cu adevarat sa iasa campioana pentru parcus extraordinar din Europa din Cupa si din Campionat.
    Daca nu noi atunci Sportul care merita la fel de mult.
    Pai STEAUA de ce nu ar merita campionatul?In Cupa Uefa am mers mai departe ca voi,aveti 1 pct mai mult fata STEAUA(-1 joc).Doar in Cupa Romaniei ati mers mai departe.
    Da,stiu adevarul, de cand rapid 2(gloria bistrita)joaca in A,gloria a castigat 1 meci,restul meciurilor fiind castigate de rapid...
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

  6. #90
    anti fecalizare S2K's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    UK
    Posts
    642
    Reputatie
    1
    Cine a facut aici topicul a gresit punand 1, X, 2... trebuia 1, 1, 1...

  7. #91
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by STEAUA-MANIA
    Da,stiu adevarul, de cand rapid 2(gloria bistrita)joaca in A,gloria a castigat 1 meci,restul meciurilor fiind castigate de rapid...
    Ce nu stii tu e ca in tur noi am pierdut la gloria.Cu acele 3 puncte primite de " satelit " am fi fost campioni acum.
    + cine chiar crede ca Sabau poate face lucruri de genul asta e nebun.

    Rapidul se afla intr-o perioada foarte buna , chiar daca nu am reusim sa batem pe farul, am avut ocazii , un arbitraj discutabil.In mod normal ar trebui sa castigam in special ca jucam acasa unde am mers excelent in ultimii ani insa repet ca si anul trecut mereu ne-am impiedicat pe final exact cand puteam sa transam definitiv situatia , de asta imi este cel mai frica..

  8. #92
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robotzel-MANIA
    hahahaha 1x2 hahahahaha bancul anului 2006!1x2 hahahhahahaha
    Avea dreptate Mihai Stoica,padureanu tre sa dispara din fotbalul romanesc...jucatorii lui rapid2 (gloria)se rugau de arbitru sa le dea galben ca sa nu joace cu rapid...copos,asa vrei sa ajungeti in europa,furand..bine,la copos e normal,cum fura el...incepand cu Loteria Romana,apoi hotelurile....

    robotzel cu blana ai uitat sa zici de blatu cu poli si de cozonacii lu copos

    de la 3 in sus doar e blat dupa mintea unora care il cred pe meme frustrat pe viata
    Last edited by Cristy; 10th May 2006 at 12:47.
    Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la [B]RAPID[/B]. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua."

  9. #93
    manager boosaw's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    263
    Reputatie
    1
    Daca Gloria Joaca la fel cum a jucat cu Steaua meci de 1x.. Dar sunt sigur ca Rapid va bate lejer...
    [I][B][SIZE="5"]HAI JIUL !!![/SIZE][/B][/I]

  10. #94
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by S2K
    Cine a facut aici topicul a gresit punand 1, X, 2... trebuia 1, 1, 1...
    te cred si eu, la fotbalul pe care il practicam alaturi de sportu e foarte adevarat

    @Emilio : nu te mai stresa sa le raspunzi, oricum nu se rezolva nimic
    @desdemona : da-mi avertisment sau ban ca nu-mi pasa, insa la ceilalati nu le faci nimic asta e faza.
    ps nu-mi mai raspunde, treci direct la fapte, avertismente, vezi cate am ...
    Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la [B]RAPID[/B]. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua."

  11. #95
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Singura grija e ca baietii sa nu aiba un mic recul dupa egalul de duminica in rest la forma pe care o avem ar trebui sa facem scor !

  12. #96
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by STEAUA-MANIA
    hahahaha 1x2 hahahahaha bancul anului 2006!1x2 hahahhahahaha
    Avea dreptate Mihai Stoica,padureanu tre sa dispara din fotbalul romanesc...jucatorii lui rapid2 (gloria)se rugau de arbitru sa le dea galben ca sa nu joace cu rapid...copos,asa vrei sa ajungeti in europa,furand..bine,la copos e normal,cum fura el...incepand cu Loteria Romana,apoi hotelurile....

    Mai , lasa-ma si cu mincinosul ala de Stoica . Cica nu i-a spus lui Padureanu ca-l vrea mort , dar l-a dat oierul de gol . Apoi a zis ca nu a sarit la cei de la jandarmerie , dar s-a trezit cu amenda si e trecut pe lista persoanelor violente de pe stadion . Ala minte de ingheata apele .

    Latest news : Cica ciobanul vrea sa-i premieze pe cei de la Gloria.

  13. #97
    anti fecalizare S2K's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    UK
    Posts
    642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy
    te cred si eu, la fotbalul pe care il practicam alaturi de sportu e foarte adevarat
    In cazul in care iti mai permiti cativa neuroni in plus iti spun ca am spus asta pentru ca oricum e blat.

    Voi ati fi campioni la un fotbal in care s-ar contabiliza ratarile si nu golurile.

  14. #98
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Mi se pare ciudat ca unii jucatori ai Gloriei ar lua banii lui Gigi, dar conducerea se opune. Voua nu? Cel putin ciudat, ca sa ma exprim asa.
    Cineva zicea ca Sabau nu se baga la blaturi. Dar credeti ca el are habar ce se intampla pe teren la unele meciuri? "Lordul" decide, nu "Martorul".
    Ce lume mica. putin mese

  15. #99
    sport legend
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    410
    Reputatie
    1

    Wink

    se aude ca Jiji a pus deja paraiu' greu pe masa Gloriei...
    daca nu-i vrea nimeni sa mii de-a mie

  16. #100
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Poate bate Gloria in gluma, accidental, cum vreti voi, atunci sa va vad cum mai dregeti busuiocul. E drept ca Rapid nu este Steaua, este o echipa ofensiva, in fata careia ai face bine sa nu te retragi nici un minut, spre deosebire de Steaua, pe care mai bine nu ii ataci, ca sigur ii frigi pe contraatac. Logic ar fi, vazand echipele, sa bata Rapidul, dar surprize s-au mai vazut.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  17. #101
    sport legend Emilio's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Grant
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by S2K
    In cazul in care iti mai permiti cativa neuroni in plus iti spun ca am spus asta pentru ca oricum e blat.

    Voi ati fi campioni la un fotbal in care s-ar contabiliza ratarile si nu golurile.
    uite asa pt Desdemona. O sa dau si bad post sa vedem daca functioneaza
    Rapid - iubire fara sfarsit

  18. #102
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    si el la cat e de prost nu si-a dat seama ca i-am raspuns ironic, offff

    Becali despre Gloria: ''Le las bani acolo si le zic: luati!''

    Gigi Becali a declarat miercuri ca va incerca sa motiveze financiar jucatorii Gloriei Bistrita, care intalnesc in etapa 27 pe Rapid. Becali va face o vizita jucatorilor si le va pune banii pe masa.


    "Ma duc sa vorbesc direct cu echipa, cu jucatorii, fara sa trec pe la sefi sau antrenori. Le las banii acolo si le zic: Luati. Asa am facut si cu Farul. Vor fi surprize mari, o sa vedeti", a spus miercuri Becali.

    aici se vede cata incredere are ciobanul in oile sale
    stimuleaza fiecare adversar al nostru , dar el nu se gandeste ca sportu daca bate tot sunt campioni
    asta e diferenta dintre noi si ei
    Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la [B]RAPID[/B]. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua."

  19. #103
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Emilio
    ....pt rasism repetat:
    .....
    Starsteel
    ......... regulamentul nu-l respectati si va selectati victimele. Tot timpul Cristy, Angelina si Ursul Carpatin. Pe altii nu-i vedeti.
    Pune ma postarile mele rasiste (repetate) aici ca iar ai reusit sa ma iriti.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  20. #104
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by starsteel
    Pune ma postarile mele rasiste (repetate) aici ca iar ai reusit sa ma iriti.

    Pe mine ma ameninta remy cu niste posturi in care m-am luat de tasu cica de vreo 3 luni. I-am zis de cel putin 10 ori sa le arate sis e face ca ploua. Metoda nu e noua.
    Sorry de off-topic dar chiar nu cred ca avem motive serioase sa vorbim de meci.
    Ce lume mica. putin mese

  21. #105
    Alb-Rosu 4ever APercele79's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Calea Mosilor, Bucuresti
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    ce aveti mai oameni buni, ati dat-o in boala copiilor?
    injuraturi rasiste, vorbiti de mame, etc
    ma apuca si rasul cand vad varstele pe aici...38, 40..si se injura de mame asupra fotbalului romanesc...hehe o fi greu?
    Last edited by APercele79; 10th May 2006 at 20:53.
    [SIZE="4"][B][COLOR="Red"]Hai Dinamo Bucuresti
    Lupta DACA ne iubesti....[/COLOR][/B][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •