Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 88

Thread: Ne-am saturat sa ni se spuna Steaua 2. AJUNGE !!!

  1. #1
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1

    Ne-am saturat sa ni se spuna Steaua 2. AJUNGE !!!

    Tot ne streseaza faptul ca lumea spune ca suntem stelisti. Sa fie oare din cauza similitudinilor performantelor obtinute de Farul si de Steaua? Ne bucuram cand castigam puncte in momente in care echipa nu mai are nici un obiectiv de realizat si stie sa tina de rezultat mai bine atunci cand in joc se afla pielea stelei decat propia piele. In Cupa cand trebuia sa se baricadeze sa obina un egal au iesit la atac, iar acum cand nu mai era nici un motiv sa joace defensiv ne-am baricadat de parca de asta conta castigarea campionatului de catre Farul. Si ne mai intrebam si ne mai suparam ca ne spune lumea "steaua 2"
    Last edited by tchibos; 26th September 2006 at 02:00.

  2. #2
    senior
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    178
    Reputatie
    1
    Pt.ca, din pacate asta suntem, si la nivelul suporterilor, cat si al echipei. Grav e ca nu sunt semne ca lucrurile s-ar putea redresa in viitorul apropiat.
    [B][COLOR="Blue"]A[/COLOR][/B][COLOR="Black"]utenticitate[/COLOR]
    [B][COLOR="Blue"]R[/COLOR][/B][COLOR="Black"]eprezentatie[/COLOR]
    [B][COLOR="Blue"]I[/COLOR][/B][COLOR="Black"]maginatie[/COLOR]
    [B][COLOR="Blue"]A[/COLOR][/B][COLOR="Black"]titudine[/COLOR]
    [B][COLOR="Blue"]ULTRA`[/COLOR][/B]

  3. #3
    sport legend b3bito's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    807
    Reputatie
    1
    ai dreptate...putini suntem faristii adevaratii si numai cu farul...restul sunt dublu suporteri su triplu
    Care este unitatea de masura a prostiei? R: un Becal..

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Pana cand ? Pana cand ne bateti ! Io sper sa o tineti in ritmu asta. Perdeti cu noi , bateti pe aialalti si e ok

    De ce va spune lumea steaua2 ? De idioti ce sunt. Dupa ce ne-ati mancat un titlu, si era sa ne mai mancati inca unul anul trecut , acum sunteti oamenii nostrii !

  5. #5
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Felicitari tichiobs gata nu mia zic nimic de farul, pentru ca vad ca are parte si de suporteri adevarati si in primul rand lucizi
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Bravo, tchibos

    PS Cel mai bine ar fi sa ne zica userul ala, FarulConstanta de ce vi se zice Steaua 2

  7. #7
    sport legend b3bito's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    807
    Reputatie
    1
    andreiush` ai perfecta dreptate cu FarulConstanta

    si vb lu` paul nu jtiu dc lumea a uitat k acuma 2 sezoane dinamu a castigat datorita farului ...noi le`am luat lu` shtoia` 4 puncte si dinamu a castigat la 4 puncte diferenta...atunci dc nu au mai zis ceva?
    Care este unitatea de masura a prostiei? R: un Becal..

  8. #8
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Mai bine de uitam cine ne zice Steaua 2 si inchidem topicul. Adica pt toate echipele pe care le batem suntem Steaua 2? Sa intelegem ca ele pierd numai de la noi si de la Steaua? Fata de Bistrita de exemplu suntem Steaua 1 ca noi i-am batut iar Steaua nu. Si se vorbea de frustrare. Noi suntem FARUL!!!

  9. #9
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    in mod normal nu as fi deschis un astfel de threand dar am fost intr-un bar si am vazut oameni care se bucurau mult mai tare decat atunci cand Farul castiga si avea si obiectiv de realizat si mi s-a parut jenant

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Ady, daca am fi creat noi rapidistii threadul... dar uita-te ca l-a creat un constantean, un farist... Adica se simte lucrul acesta si la voi, nu doar ca va zicem noi...

  11. #11
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    cred ca nu are rost sa ne ascundem dupa deget

  12. #12
    sport legend b3bito's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    807
    Reputatie
    1
    ink o data mai zic suntem faristii adevrati in ct...dar suntem putini...trb sa recunosc...multi sunt dublu suporterii
    Care este unitatea de masura a prostiei? R: un Becal..

  13. #13
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Tchibos zice ca in barul respectiv erau mai multi stelisti decat faristi. Probabil la asta se refera. Nu neg ca sunt multi stelisti in Constanta cum sunt peste tot prin tara.
    Si tchibos va intreaba pe voi: DE CE NE SPUNE LUMEA STEAUA 2? Astept raspunsurile voastre.
    Oare de ce? Ca va batem pe voi? Si ca anul asta nu am batut pe Steaua? Stati linistiti, o sa o batem la anul cum am batut-o anul trecut.

  14. #14
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    cind am reusit sa le batem pe toate nu mai ziceau nimic, pacat de faza respectiva cind t moldovan putea pasa sa le si luam 3 puncte atunci sa vezi drama.
    anti Dinamo, anti oier

  15. #15
    sport legend b3bito's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    807
    Reputatie
    1
    pur si simplu dinn rautate...farul a pierdut cu 3-0 ,si deja multa lume preconiza rezultatul asta...farul la 2-0 si 3-0 ink se mai apara,de park mai avea ce sa apere...
    si lumea zice k noi intentionat am ajutat pe steaua...aizi nu este neapart vb despre suporteri este vb despre cluburi
    Care este unitatea de masura a prostiei? R: un Becal..

  16. #16
    sport legend pff's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    c-ta
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    ni se zice steaua 2 .. mai mult din cauza "marei galerii" a farului care sta la tribuna .. si care striga steaua .. in meciurile cu dinamo cu rapid ..

  17. #17
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    ni se spune steaua 2 pt ca : majoritatea in c-ta sunt stelisti , si avem si o galerie chiar faristo-stelista pirates sau cum se mai numesc cei care la meciuri scandeaza pro steaua si se mai duc si in ghenecea sa sustina steaua . Dar si datorita unor rezultate sez acesta 4-1 si 3-0 pt steaua , pacat ca s-a uitat ca acum un an nici o echipa din bucuresti nu a castigat la c-ta dar asta nu se pune tot sclavi suntem

    o sa mai dureze : pana cand se va forma o singura galerie anti-bucuresti , nimeni de pe stad nu va mai scanda pro steaua
    iar echipa sa obtina rezultate bune in fata stelei
    avem nevoie de bani daca aveam bani ne doream si performanta si luptam pt ea pt primele locuri si atunci se vedea ca nu suntem steaua2 ci F A R U L !!!
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"]CU FARUL PANA LA MOARTE !!![/COLOR][/SIZE]
    [SIZE="3"][COLOR="Lime"]HCM CONSTANTA CAMPIOANA ROMANIEI !!!![/COLOR][/SIZE]

  18. #18
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Dar in campionatele trecute cand erau alde Ion Marin cu Baltoi si compania Onut, Balan si cei imprumutati de la Dinamo (chiar si Zicu) cand ii bateam pe Steaua pe unde ii prindeam de ce nu mai zicea nimeni nimic?
    Acum nu stiu, si nu ma intereseaza de altii. Si aici cand ies prin baruri si ma intreaba astia de unde sunt si cu cine tin, si le spun clar cu FARUL, ma intreaba si cu mai cine? Dinamo, Steaua sau Rapid?! Eu le spun cu nici una, mie chiar nu imi pasa de alta echipa.
    Poate este insa si din cauza ca echipele din capitala sunt mereu acolo in varf, si n-ar avea rost sa tii cu o echipa mediocra (vb de Farul in anii trecuti)... dar mai nou am inceput si noi sa ne ridicam asa incet dar sigur
    Oricum ar fi eu nu cred ca infrangerea cu 3-0 a fost blat, orice a-ti spune voi. Steaua 2 sunt constantenii care se duc la meciuri cu farul si tin si cu Steaua, probabil din era generatiei de aur a stelei...
    Insa sunt si multi constanteni care tin si cu Dinamo si altii si cu Rapid. Cred ca este ceva la moda sa tii si cu o echipa din capitala... i dunno

    Eu unul nu tin decat cu Farul, Portul Constanta, CFR Constanta, Midia Navodari...and so on (adica toate echipele din Constanta, si judetul constanta) Nu m-as "vinde" pentru Steaua sau Dinamo niciodata.
    Chiar cand era "marele derby" si toata lumea de aici "chiulea" de pe la munca sau scoala sa vada meciul eu mi-am vazut de ale mele si am tras un pui de somn excelent. Si m-am trezit si am vazut exact golul marcat de Cristocea si m-am bucurat pentru el, dar atat
    Suporterii adevarati sunt cei carora inima le bate pentru o singura echipa. La fel cum si iubirea e una singura...restul sunt doar "aventuri" ))

    Farul Constanta - unic amor
    Never Die Easy

  19. #19
    regele clopot raja_bell's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    "marea timisoara"
    Posts
    1,057
    Reputatie
    1
    Eu unul nu tin decat cu Farul, Portul Constanta, CFR Constanta, Midia Navodari...and so on (adica toate echipele din Constanta, si judetul constanta) Nu m-as "vinde" pentru Steaua sau Dinamo niciodata.
    totusi, profilul tau spune ca te-ai "vandut" la milano ...
    claudio zambon, patronul echipei poli timisoara:
    "Cer daune materiale și să-și schimbe numele. Apoi cu banii de la ei facem echipă, cumpărăm loc și ne întoarcem la Timișoara"

    ce a urmat? TAS i-a dat dreptate lui zambon! ce urmeaza? ora h ...

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Serbia
    Posts
    1,795
    Reputatie
    1
    felicitari pt. punctul castigat

  21. #21
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    172
    Reputatie
    1
    Un thread venit total nepotrivit, deoarece aici vor intra toate `corciturile` din Bucuresti (indiferent de echipa)
    Iata si unele idei ale mele:

    1) Nu inteleg de ce se face atata caz... Voi chiar nu-i observati pe aia din Timis care practic au inventat `sclavia`?

    2) Desi galeria are momentele ei de ciudatenie, la Constanta niciodata nu a strigat tot stadionul `Steaua`... Va readuc aminte ca anul trecut la meciul direct cand galeria se `prostitua` restul stadionului a fluierat

    3) De vina in toata povestea asta sunt `profesionistii` de la TV NEPTUN... Ei au lansat tampenia asta si au trimis imagini la restul televiziunilor...
    Dupa meciul cu Betis au prezentat o imagine cu redactorii proprii intr-un bar bucurandu-se de calificare... De aici au ajuns la o stire de genul `Constanta a sarbatorit calificarea in strada`.
    Nu stiu despre ce `Constanta` era vorba, dar astia se prostesc singuri

    4) Desi acesti `sclavi` exista (nimeni nu neaga asta), sunt oricum mai putini ca in alte parti... Chiar trebuie sa repet la ce zona fac aluzie?

    P.S Pana la urma, stim cu totii ce reprezinta TV NEPTUN, si cine sunt sclavii de acolo, nu?
    Last edited by Kroenan; 8th May 2006 at 13:43.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •