Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 34 of 34

Thread: Juventus-campioana falsa??

  1. #22
    MoggiPresedinte Al Dracu's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Calare pe situatie
    Posts
    3,543
    Reputatie
    1
    Ma lasi? Imi merit un transport de J&B pentru vremurile alea! Numai eu stiu cum faceam cind ma duceam si ceream pe shoptite "Un dvd cu Inter va rog!". Mi-m luat masuri de precautie! Ma deghizam sa nu ma recunoasca vecinii ca altfel nu mai stateam in cartierul asta!
    I need to be myself
    I can't be no one else
    I'm feeling supersonic
    Give me gin and tonic

  2. #23
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    JUve ajucat ok, cu arbitri,dar se inztampla si in campionate mari..asta este.NU este in ordine asa ceva,nu tolerez asa ceva, urasc coruptia,dar in Italia ma asteptam sa fie asa ceva.

  3. #24
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    juventus nu mai are scapare ori serie b ori serie c abia astept sentinta voi bea un pahar de sampanie in onoarea lor in sfarsit si-au dat seama ca juve este o echipa blatista si ceau vedete numai ca le vinde afara nu vrea sa intareasca pe milan si inter

  4. #25
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    stii ca dosarul e impartit in doua nu? in primul se afla granzii adica Juve, milan, lazio si fiorentina. (oh daca ai stii ce interceptari sunt cu milan, cum ii promitea fester lui collina ca il face seful arbitrilor daca ii ajuta cu neste arbitrii si multe altele ) asa ca mai lasa sampania (de care bei, zarea? ) ca e cam devreme
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  5. #26
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,067
    Reputatie
    1
    Nessuna amnistia per calciopoli in caso di vittoria dell`Italia ai Mondiali. Lo ha detto il ministro dello sport Melandri

    asta ca sa nu mai "visati" :d
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  6. #27
    sport legend pff's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    c-ta
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    Juve va retrograda doar in Serie B.

    Acesta a fost rezultatul unei intelegeri care s-a facut intre Liga Italiana si Juventus. Conditia pentru retrogradarea doar in Serie B este ca Juventus sa nu faca apel, pentru a nu intarzia campionatul.

  7. #28
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    da ce succes are echipa asta de cand cu scandalul asta... sa fie totul o strategie de marketing planuita de chelu? ca prea bine ii ies toate...
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  8. #29
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    succes avem de 109 ani. spre deosebire de altii care se fac de ras de 108 ani incoace
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  9. #30
    gobbo
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,838
    Reputatie
    1
    Sergio, te-ai prins! totul e startegie n-ai vazut ce se cumpara tricourile cu Juve si abonamentele pentru sezonul viitor?

  10. #31
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    pai la asta ma gandeam si eu... stiu ei ce stiu, altfel nu s-ar imbulzi pt niste meciuri cu albinoleffe sau crotone.

    zebrone, mai calculeaza o data ca sunt cam multi ani pe acolo.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  11. #32
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,067
    Reputatie
    1
    Ospite di "Caffè Mondiale" su Sky Sport, Gabriele Oriali, consulente di mercato dell'Inter, ha detto: ''Ho letto sui giornali che ci sarebbe la possibilità che all'Inter vengano riaccreditati gli ultimi due scudetti, ma vincerli così non ci interessa''.

    perfect de acord
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #33
    junior sadakch's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Ploiesti - Romania
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Ca fan al AC Milan-ului, imi pare bine intr-un fel ca Juventus a fost retrogradata. Din alt punct de vedere, imi pare rau ca si Milan a fost inclusa in acest scandal. Daca Milan-ului, pentru un meci 'aburit' cu Chievo, i se suspenda dreptul la Liga Campionilor, atunci in Romania ce ar trebui sa se intample pentru campionate intregi pline de blaturi ? Acolo se aplica legile. Fotbalul romanesc ar putea urca, doar daca s-ar face ca acolo. Te-a prins (fie si cu un meci) ai luat-o la botic.

  13. #34
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sadakch View Post
    Daca Milan-ului, pentru un meci 'aburit' cu Chievo, i se suspenda dreptul la Liga Campionilor,
    Pai si Lazio e acuzata de marele blat ... un 11 m dat aiurea intr-un meci cu Brescia ...

    PS: Orice asemanare intre Serie A sau Serie B si Divizia A NU este acceptata.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •