View Poll Results: Ajunge Dinamo in grupe?

Voters
263. You may not vote on this poll
Page 4 of 95 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast
Results 64 to 84 of 1981

Thread: Lazio - Dinamo

  1. #64
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    au scapat usor dinamovistii se putea si mai rau... asa au ceva sanse sa treaca mai departe

  2. #65
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Au au ceva sanze de la -0 la 0
    Libera La LAZIO !

  3. #66
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Lazio este una dintre echipele cele mai omogene si de perspectiva din campionatul italian. N-au nume sonore caci de ei vom auzi peste vreun an-doi. Meci greu, dar incomparabil mai putin greu daca ne gandim ca Dinamo putea intalni Liverpool, Valencia sau Arsenal, spre exemplu.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #67
    sport legend Blitz.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Constanta
    Posts
    347
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    Au au ceva sanze de la -0 la 0
    totul incepe de la 0-0...aja ca deocamdata sansele sunt egale...
    oriqm,, ar fi frumos sa avem 2 echipe in CL...
    [B][SIZE="2"][COLOR="RoyalBlue"]only FARUL...[/COLOR][/SIZE][/B]

  5. #68
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    si asa este prea mult!!!! LAZIO este INACCESIBILA PT DINAMO!
    Libera La LAZIO !

  6. #69
    sport legend Incubus's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,077
    Reputatie
    1

  7. #70
    Double up! boni2204's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    IASI
    Posts
    1,379
    Reputatie
    1
    vom vedea, te inteleg ca tii cu lazio, dar daca juca steaua cu ei cu cine tineai?
    NO COMENT

  8. #71
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    Dinamo a avut cel mai mare ghinion dintre echipele romanesti la tragerea la sorti.Lazio este o echipa foarte grea.Oricum sanse sunt , probabil 60%-40% in favoarea italienilor.

  9. #72
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    ii bine...parerea mea ca mai bine putea fi numa' daca pica cu besiktas...se poate

  10. #73
    Double up! boni2204's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    IASI
    Posts
    1,379
    Reputatie
    1
    se putea si mai rau, deci nu cred ca a avut chiar ghinion pt ca majoritatea echipelor erau valoroase ca doar de asta sunt capi de serie
    NO COMENT

  11. #74
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ferko View Post
    Tare frustrat mai esti.
    petarda, fumigena, medicamente
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  12. #75
    incepator
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    Stii ca suntem in 2007?

    Quote Originally Posted by 4za_Lazio View Post
    hai ca asta e chiar tare ...media de varsta la Lazio e de 24 de ani.e una dintre cele mai tinere echipe din serie A.Doar 3 jucatori au peste 30 de ani
    Rocchi-31,Siviglia-34 si Ballotta-43
    http://www.sslazio.it/cms/view/home/...a_squadra/s137

    Inzaghi este nascut in 1976, Manfredini 1975 etc...

  13. #76
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by boni2204 View Post
    sincer eu prefer pe lazio decat werder, uiti ca werder era sa iasa dintr-o grupa cu barca si chelsea, plus ca nemtii sunt nemti
    stii ce se spune fotbalul e un joc care se joaca intre 22 de jucatori si la final castiga nemtii
    Fiecare cu parerea lui. Eu ma gandesc si la trecut, si contra echipelor italiene nu-mi amintesc sa fi reusit mare branza vreo echipa romaneasca. Ultimul rezultat a fost acel 0-0 Parma-Steaua, daca nu ma insel.
    Iar Werder era bineinteles echipa foarte buna, dar macar ar fi iesit la joc. Lazio va sta la panda, va toca marunt adversarul, asteptand cu rabdare o greseala ... pe care echipele romanesti o comit mai mereu. Pentru ca nu avem jucatori care sa poata evolua constant 90 de minute asa cum fac italienii. Noi suntem cu sclipirile individuale ale lui X sau Y, ei aduc ca argument forta de joc a grupului. Si mai mereu au castigat ...

    Apropo de capra vecinului, sindrom ce deja se manifesta ... Personal, desi nu pot sa tin cu Dinamo, nici nu voi tine pumnii stransi pentru Lazio. In meciul asta, ma declar neutru.

  14. #77
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    as fi vrut Arsenal, dar nici de italieni nu tin minte sa fi trecut vreo echipa romaneasca


    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  15. #78
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Dinamo a avut parte de o tragere nici prea prea, nici foarte foarte... E greu cu Lazio! Dar eu cred ca romanii au ajuns la un nivel foarte bun si au puterea sa se bata de la egal la egal cu Lazio! E foarte bine ca primul meci e la Roma! Se poate cred eu! Luptati-va!
    Muzzwrinka

  16. #79
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    nu cred ca se poate face mare lucru ) dinamo e victima SIGURA!!!
    Libera La LAZIO !

  17. #80
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Lazio nu mai este ce a fost, cum nici Dinamo nu mai este ce a fost. Adica Lazio nu mai e forta de pe vremea lui Eriksson iar Dinamo nu mai e agentul 007. Eu cred ca pot sa ii bata pe italieni.

  18. #81
    Double up! boni2204's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    IASI
    Posts
    1,379
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Fiecare cu parerea lui. Eu ma gandesc si la trecut, si contra echipelor italiene nu-mi amintesc sa fi reusit mare branza vreo echipa romaneasca. Ultimul rezultat a fost acel 0-0 Parma-Steaua, daca nu ma insel.
    Iar Werder era bineinteles echipa foarte buna, dar macar ar fi iesit la joc. Lazio va sta la panda, va toca marunt adversarul, asteptand cu rabdare o greseala ... pe care echipele romanesti o comit mai mereu. Pentru ca nu avem jucatori care sa poata evolua constant 90 de minute asa cum fac italienii. Noi suntem cu sclipirile individuale ale lui X sau Y, ei aduc ca argument forta de joc a grupului. Si mai mereu au castigat ...

    Apropo de capra vecinului, sindrom ce deja se manifesta ... Personal, desi nu pot sa tin cu Dinamo, nici nu voi tine pumnii stransi pentru Lazio. In meciul asta, ma declar neutru.
    problema ca werder iesea la joc de ne bagau vreo doua asa fara sa intram bine in meci, asa ca poate e mai bine un meci cu putina tatonare
    stai linistit ca nici eu nu tin cu bate, pt ca sunt roman si chiar de as tine tot degeaba
    NO COMENT

  19. #82
    junior
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Kansas City
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    nu cred ca se poate face mare lucru ) dinamo e victima SIGURA!!!
    Nici chiar asa... Sa nu dai in penibil.... Lazio are prima sansa, dar si Dinamo are sansa ei... 30%.

  20. #83
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu e cazul ca stelistii sa faca atata haz, ca daca Dinamo ia bataie de la Lazio nu o sa fie asa ilar cum ar fi daca Steaua ar lua-o in barbie de la Bate sau Hampfjo... sau cum se numeste echipa aia.

  21. #84
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    la inceput vroiam sa scriu ca lazio nu mai e cine stie ce, ca au probleme cu banii, sunt batrani., n-au mari nume. m-am uitat la lot, si au o gramada de jucatori tineri de perspectiva,desi fara nume de speriat. se vede ca s-au intarit. sunt clar peste dinamo. avem sanse de 20%.
    daca nu erau penalizate juve, fiorentina, lazialii jucau in uefa. sunt accesibili. avem sansa noastra, daca vom juca cu cap.
    si cand ma gandesc ca , prin iunie , ma gandeam sa-mi iau bilet low-cost, sa ma duc la roma, si radeam cu niste amici sa facem excursia prin august, poate joaca dinamo cu lazio, imbinam plimbatul cu un meci ! si acum cand am renuntat la excursie, zdrang , lazio ! mai tare imi e ciuda ca nu pot sa sustin echipa fiind acolo, decat ca e o echipa grea !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •