Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 39 of 39

Thread: Florin Cernat

  1. #22
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    ?? Pana la urma unde s-a dus? eu pe uefa am vazut ca s-a transferat la hajduk split

  2. #23
    sport legend mArIuSeL's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bistrita
    Posts
    740
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Universal View Post
    ?? Pana la urma unde s-a dus? eu pe uefa am vazut ca s-a transferat la hajduk split
    Asa stiu si eu..ca la hajduk split s-a transferat!
    [COLOR="Blue"][B][/B][/COLOR]

    FoRzA GloriA
    [COLOR="Cyan"][/COLOR]Vreau doua vietii ca sa pot sa fac tot ce mi-am propus...caci numai daca visezi inveti sa zborii.

  3. #24
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    am greșit eu ... scuze ...
    este la Hajduk Split
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  4. #25
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    si evolueaza excelent acolo....

    2 goluri marcate in victoria cu 7-1 , da, vedeti bine, 7-1 impotriva lui Zapresic

    Bravo Cosmin
    Last edited by Universal; 31st January 2008 at 17:08.

  5. #26
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Universal View Post
    si evolueaza excelent acolo....

    2 goluri marcate in victoria cu 7-1 , da, vedeti bine, 7-1 impotriva lui Zapresic

    Bravo Cosmin
    nu vrei sa spui florin?
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  6. #27
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    a..scuze...Florin Cernat

  7. #28
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Cosmin Cernat e ăla de la Kanal D ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  8. #29
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    stiu stiu...am auzit de el

  9. #30
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1

    Florin Cernat

    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  10. #31
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Liderul il vrea pe Florin Cernat
    Pentru gruparea din Gruia campania de transferuri nu a luat sfârsit. Conducatorii formatiei ardelene sunt interesati de achizitionarea jucatorului Florin Cernat, de la Dinamo Kiev. In acest sens, oficialii liderului au depus miercuri seara o oferta scrisa pe adresa clubului din Ucraina si spera sa obtina acordul mijlocasului. Tratative cu Cernat au mai fost purtate si la sfârsitul anului 2007, dar cele doua parti nu au ajuns la un acord.

    Mijlocașul român a fost împrumutat în acest sezon la formația croata Hajduk Split.
    http://prosport.ro/articole/liderul-...n-cernat/72633

  11. #32
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Ce pierdere. A fost om bun pentru nationala insa nu s-a pus nici un accent pe el. Foarte tehnic, si joaca un fotbal inteligent. Dar acum, din pacate, la 30 de ani deja e prea greu pentru un mijlocas central sa mai faca fata la nivel international. Inca mai este titular pentru Hajduk, si prinde o medie de 60-65 de minute pe meci, de multe ori jucand tot meciul.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  12. #33
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    a murit ? sau ce s-anatamplat ?

    Nu inteleg faza cu pierderea .....?
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #34
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duarte View Post
    a murit ? sau ce s-anatamplat ?

    Nu inteleg faza cu pierderea .....?
    Probabil sufera de sindromul EBA.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  14. #35
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    ce-i EBA?

    Si nu lordule, n-a murit, ma refeream ca-i o pierdere DOAR pentru fotbalul romanesc. Cu Il Muce la carma nationalei n-o sal mai vedem niciodata la nationala. Cat a jucat (14 partide) a jucat bine.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  15. #36
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Elena Basescu, Rave.

    Ea mai scria sa-ntamplat. Lordu' a incercat s-o plagieze.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  16. #37
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    nici vorba de asa ceva...

    Cernat nu e o solutie pentru nationala
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  17. #38
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    O sa ma cert cu tine acum?
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  18. #39
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Florin Cernat a reușit două goluri pentru echipa sa, Karabukspor, în meciul contra celor de la Bursaspor. Din păcate pentru mijlocașul român, acesta a fost înlocuit în minutul 40, fiind accidentat. Primul gol al lui Cernat a fost înscris din penalty, al doilea fiind o adevărată bijuterie. Cu aceste două reușite, Cernat a ajuns la cota 5 la numărul golurilor pentru Karabuk.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •