View Poll Results: Cine va castiga derby-ul ?

Voters
52. You may not vote on this poll
  • Petrolul Ploiesti

    20 38.46%
  • Egal

    2 3.85%
  • Universitatea Craiova

    30 57.69%
Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 149

Thread: Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

  1. #1
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1

    Thumbs up Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

    etrolul Ploiesti - Universitatea Craiova
    Mai sunt 7 zile pana la marele meci dintre Petrolul Ploiesti si U. Craiova, un derby din orice punct de vedere, un derby al unor echipe care au scris istorie, care au niste suporteri patimasi si care de fiecare data a starnit un interes major in randul suporterilor. Tocmai de aceea am considerat k trebuie deschis un poll pentru un asemenea meci care din pacate se desfasoara in esalonul secund si nu in primul esalon acolo unde le era locul de fel celor doua echipe.
    Orgolii, ambitii, traditie.......Petrolul Ploiesti - U. Craiova !
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  2. #2
    ,|,buCUResti,|, ayo's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Anti-buCUResti
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    CRAIOVA , are o datorie morala fata de suporteri...si trebuie sa castige
    [B][COLOR="Blue"]Asta este Craiova... orgolioasa, calda, nedreapta uneori, sensibila si gata sa-ti aduca aminte mereu ca vorba care i se potriveste este: ”iubeste-o sau las-o!”.[/COLOR][/B]

  3. #3
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ayo
    CRAIOVA , are o datorie morala fata de suporteri...si trebuie sa castige
    nush daca trebuie sa se bazeze pe acest aspect neaparat !
    trebuie sa se bazeze pe faptul k o eventual victorie a petrolului va micsora distanta la 5p si lupta pentru primul loc pot spue k va fi din nou deschisa !
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  4. #4
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    si va castiga
    Forza Craiova

  5. #5
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    victorie clara a Petrolului in fatza oltenilor
    craiova e pe duca
    pronostic un 1 solist(clar evident sau cum vreti voi)
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  6. #6
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by boshcUtza
    victorie clara a Petrolului in fatza oltenilor
    craiova e pe duca
    pronostic un 1 solist(clar evident sau cum vreti voi)

    prietenii stiu de ce....
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  7. #7
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    1 solist nu vad rostul poll-ului

  8. #8
    incepator bob19's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Ploiesti
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Victorie Petrolul la cel putin 2 goluri diferenta.Craiova trebuie sa mai astepte pana isi plateste datoriile...la anul viitor.
    Last edited by bob19; 30th April 2006 at 00:00.

  9. #9
    gobbo
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,838
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by King of Hell
    nu vad rostul poll-ului
    pentru a face diferenta intre cei cu capul in nori care viseaza cai verzi pe pereti, recte tu, si cei cu picioarele pe pamant
    meci greu, as fi multumit cu un egal. Important e sa nu pierdem

  10. #10
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    clujenenilor, poate nu vazurati bine, e universitatea craiova nu cluj meci greu la ploiesti in orice caz, echipa asta a bagat 3 goluri rapidului in cupa, deci tre sa fim prudenti, dar mergem cu un scop, 3 puncte

  11. #11
    senior KLMN's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    241
    Reputatie
    1
    Craiova nu are nici o sansa la Ploiesti, asadar un 1 solist.

  12. #12
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    No, ii voie sa tin cu Petrolul?
    Eu zic ca bat lupii.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    De ce sa nu ai ? Petrolul are destule sanse mai ales ca nu vom putea folosi apararea standard , Mitchell fiind suspendat o etapa. Insa noi jucam altfel in derbiuri si nu va fi nici o surpiza daca vom face un egal sau vom castiga.
    O eventuala victorie a Petrolului nu va avea prea mare importanta pt noi.
    Avem opt puncte avans si mai sunt sapte etape.In principiu putem pierde fara probleme inca doua meciuri sau chiar trei ( ca doar Petrolul nu va obtine sapte victorii consecutive!). Teoretic, trebuie sa castigam meciurile acasa (Campina, Sibiu, Valcea) si unul in deplasare ( Petrolul, Otopeni, Mioveni, Dinamo II ) insa o victorie sau un egal la Ploiesti ar cam lichida conturile.
    Nu seamana un meci cu altul asa ca este posibil ca la sfarsitul saptamanii viitoare sa vedeti o alta fata a Universitatii .

  14. #14
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1
    yo cred ca o sa fie un meci pe viata si pe moarte....ambele echipe trag pt acelasi lucru...pt are jucatori destul de bunicei ...vine dupa cateva meciuri bune si toate sansele sunt de partea lor...craiova vine dupa 3 infrangeri consecutive..dar..in schimb au un lot mai bine asezat in teren si la fel ca si noi si ei au toate sansele la o victorie....yo zic ca cel mai bun sa castige.......si acela sper sa fie PETROLUL....

  15. #15
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    chiar daca n-o sa tin niciodata cu ei... trebe sa bate oltenii! nu de alta da' nu vreau sa jucam cu Petrolu daca prindem baraju
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  16. #16
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cra10veanu
    clujenenilor, poate nu vazurati bine, e universitatea craiova nu cluj meci greu la ploiesti in orice caz, echipa asta a bagat 3 goluri rapidului in cupa, deci tre sa fim prudenti, dar mergem cu un scop, 3 puncte
    mah nici nu stiu de ce ma chinui sa-ti explic ca no esti oltean si nu poti pricepe dar intre galeria lui "U" si Lupii Galbeni exista muuuuuuuuuuuuult respect
    pote o sa merg la meci dk o sa mai vina cineva din cj nu de alta da mi-ar placea sa ii cunosc pe ci de la Petrolu
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  17. #17
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Petrolul trebuie sa bata pentru a-si consolida pozitia 2, sa fie sigur ca ajung la baragiu.

  18. #18
    incepator bob19's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Ploiesti
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudoor
    chiar daca n-o sa tin niciodata cu ei... trebe sa bate oltenii! nu de alta da' nu vreau sa jucam cu Petrolu daca prindem baraju
    Daca tot iti este frica de Petrolul poate jucati barajul cu Craiova.Cred ca asta ar fi cea mai buna varianta pentru voi si pentru noi.
    FORZA PETROLUL!!!!

  19. #19
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Nu cred ca o sa mai pierda oltenii primu loc, chiar daca ii bateti sambata! si pt baraj Petrolu mi se pare cea mai buna echipa. din seria noastra toate is slabe, din b3 U, gazu sau fco cam la fel.. in schimb petrolu imi da emotii mari oricum maxim in 2 ani presimt un meci Steagu - Petrolu in A
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  20. #20
    incepator bob19's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Ploiesti
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudoor
    Nu cred ca o sa mai pierda oltenii primu loc, chiar daca ii bateti sambata! si pt baraj Petrolu mi se pare cea mai buna echipa. din seria noastra toate is slabe, din b3 U, gazu sau fco cam la fel.. in schimb petrolu imi da emotii mari oricum maxim in 2 ani presimt un meci Steagu - Petrolu in A
    Pana la sfarsitul campionatului mai sunt 7 etape si se pot schimba multe(Craiova sa piarda primul loc)
    Referitor la meciul Brasov-Petrolul in divizia A poate il vedem chiar anul acesta.

  21. #21
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    CRAiova
    Forza Csm Rm.Valcea

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •