Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 289

Thread: Transferuri/ Contracte

  1. #211
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    Pleacă şi “Pancone”?

    Pe lāngă Daniel Niculae, alb-vişiniii sunt foarte aproape de a se despărţi īn această vară şi de Daniel Pancu, conducerea giuleştenilor nefiind dispusă să-i plătească lui Beşiktaş clauza de un milion de dolari .

    cf. prosport.ro
    Pentru mine asta cu Pancu e o veste buna. Daca ar pleca si Badoi as fi de-a dreptul in extaz.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  2. #212
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Mda, mie Badoi mi se pare unul dintre cei mai importanti oameni din echipa. Daca s-ar transfera el chiar nu stiu pe cine am putea pune in locul lui. Gandeste-te ca, in lipsa lui Karamian, majoritatea fazelor se fac pe partea dreapta, cu Badoi.
    Badoi mi se pare disciplinat tactic, el putand face toate fazele aparare, mijloc si atac, nu de multe ori a acoperit locul lasat gol de patrunderile entuziaste ale lui M. Constantin.

    Sincer daca s-ar transfera Badoi s-ar schimba mult jocul echipei. Mai bine nu... adu-ti aminte de centrarea cu Hamburg si de mingile recuperate si respinse la 2-1 sau 3-1 pentru nemti!

  3. #213
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    nu de multe ori a acoperit locul lasat gol de patrunderile entuziaste ale lui M. Constantin.
    Ia urmareste mai atent (ma rog, mai sunt 2 meciuri) de cateori il acopera Constantin pe el si trage linie sa vedem care iese in avantaj.

    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    Sincer daca s-ar transfera Badoi s-ar schimba mult jocul echipei. Mai bine nu... adu-ti aminte de centrarea cu Hamburg si de mingile recuperate si respinse la 2-1 sau 3-1 pentru nemti!
    Imi aduc aminte de centrarea cu Hamburg, de cele cu Hertha aici si de ce iti mai aduci aminte tu ca a facut bun. Dar greseste ingrozitor de multe centrari, pase etc. Pentru mine asta denota un jucator mediocru. Alterneaza momentele bune in defensiva cu momente in care se face ca uita de adversar.

    Si cel mai grav, a facut asta cu Steaua, iar golul lui Banel i se datoreaza 90%. Asta nu o voi uita niciodata.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  4. #214
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    250.000 de euro pentru Nico

    Conducerea Rapidului īi promite lui Niculae 250.000 de euro salariu, dar creşte clauza de reziliere la 5 milioane de euro. Dacă acceptă semnarea unui nou contract, Niculae va cīştiga la Rapid 250.000 de euro pe an. La aceştia se adaugă şi bonusurile pentru īndeplinirea obiectivelor. Īn prezent, salariul internaţionalului giuleştean a ajuns la 80.000 de euro pe an. "E logic ca clubul să īncerce să cīştige ceva de pe urma mea. Oricum, dacă nu plec afară, rămīn la Rapid, nu joc la altă echipă din ţară", spune Nico. După parcursul bun din Cupa UEFA, el a primit oferte de la Auxerre, Hertha şi Hamburg.

    cf. rapidisti.ro

    Penny, de acord ca in prezent Badoi nu trece prin cea mai buna perioada... si totusia fost unul dintre cei mai constanti jucatori! De ce crezi ca detine recordul pentru cele mai multe jocuri consecutive?

  5. #215
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Badoi e bun , trebuie pastrat.. doar ca mai trebuie adus un jucator de valoare apropiata pe partea lui.

  6. 28th May 2006, 21:44
    Reason
    apelative rasiste... avertisment!

  7. #216
    incepator bebe danutz's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9
    Reputatie
    1

    la tzarani...

    cand aud tot felul de aurolaci..."beee , Jiji,beee..da-ne si noua 100 $ ca sunte-m saraci ,mancatz-as lana de la milioanele de oi!!!" ...uite unde am ajuns cu "ciurucurile" noastre! ...uite cine a dat singurele goluri la turneul din SUA!...si cate si mai cate exemple ti-as mai da...dar n-are rost ca unii oameni sunt prea limitati si prea aroganti ca sa poata recunoaste anumite lucruri ...titlul l-am merita dar n-avem cum sa-l luam cu atatia... unii care umbla pe la arbitri,care fac circ,iar altii care-si fac harakiri pt k.. "-tatiii, de data asta n-a mai tinut arbitrul cu noi!!! ..si a vazut lumea valoarea noastra"(mai ales cea morala)...si am vazut cu totii cat de englezeste ne pedepseste Dumnezeu daca suntem asa "corecti" ...
    asa ca eu zic ca esti "mala - sorte" rau de tot undeva si ai gresit forumul...cum il mai gresesc si altii

  8. #217
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Francezii confirma transferul lui Niculae la Auxerre !http://www.aja.fr/

  9. #218
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Francezii da.. dar el nu

  10. #219
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Ne tine in suspans .....om trai si om vedea !

  11. #220
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Va conta zic eu si daca vom castiga campionatul.Perspectiva C.L cred ca l-ar face sa ramana.

  12. #221
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Am citit ca Auxerre va juca in turul 3 in Intertoto, deci cel mai probabil va juca in cupa Uefa. O veste oarecum proasta pt. rapidisti.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  13. #222
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Daniel Pancu, jucătorul echipei turce, Besiktaş Istanbul, va semna săptămâna viitoare un contract cu turcii de la Bursaspor.
    Contactat telefonic, fostul rapidist a declarat în exclusivitate pentru siteul nostru:
    "Deja totul este stabilit. Voi merge la Bursaspor, cluburile s-au înţeles, iar eu voi semna contractul săptămâna viitoare."

    Cum spuneam mai sus. \0/
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  14. #223
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    Rapid ia transferat astazi pe Sapunaru si Griffiths de la FC National pt. suma de 3 mil. de euro.

    Felicitari pt. transferuri

  15. #224
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Dragi prieteni, sa`mi fie cu iertare insa cred ca ati facut cel mai pagubos transfer din istoria Romaniei. Griffiths e super ok omu`, insa cum ati putut sa`l luati pe Nini? Daca ati dat 3 mil pe Ryan si 300 pe Sapunaru, mai inteleg si eu. Voi cum priviti acest transfer (Sapunaru) ???

  16. #225
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Si aici vin stelistii si isi dau cu parerea despre transfer. Nu e vorba, ca apar si eu. Jerry, 20 e in repaos sau...
    Iar Relansat, speriat de sumbra perspectiva a diviziei B, va va propune ceva vasluieni, care "e" buni si de campiona, cu jumate de pret, la oferta. Sper ca Relansat a facut un spirit de gluma cu "Nini". Dupa Radoi, Sapunaru e cel mai tare fundas din tara. Peste Rada, si se va vedea, si peste Marius Constantin. Nu a avut ocazia sa evolueze in aceleasi conditii si din acest motiv imaginea pe care o lasa e inferioara.

  17. #226
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Ce`are treaba una cu alta? Ca ne ducem in B sau nu asta e problema noastra
    Panait se poate inscrie foarte bine in tzepele luate de echipele bucurestene, important este c`a iesit combinatia
    Sapunaru e jucatorul care faulteaza cel mai mult din campionatul romanesc. Prevad macar 2-3 cartonase rosii, pe putin.
    p.s: era o intrebare adresata rapidistilor fara niciun fel de ironie in ea. Vroiam doar sa vad cum privesc ei transferul

  18. #227
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Mie imi plac amandoi. M. Constantin crescuse mult in valoare de cand venise la Rapid, mi-e greu sa cred ca Sapunaru il va prinde asa repede. Dar tind sa cred ca e mai bun decat Rada, ramane sa confirme.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  19. #228
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Sapunaru 2-3 cartonase de culoare rosie? Ma faci sa rad. Nu stiu daca a luat 2 de cand e in divizia A. Si daca a luat nu a luat direct. L-a faultat odata si o data pe Paraschiv si acum sar toti ca e caSapu diviziei.
    Penny, asa repede ce inseamna? Constantin de cat timp e la voi? Are 2 sezoane, cel putin. Eu ii dau numai un sezon lui Sapunaru. Atat!

  20. #229
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Iti dai seama ca nu are cum sa ma deranjeze daca incepe sa joace ca Ayala (asta mi-a venit primu' in minte) din prima etapa.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  21. #230
    incepator Lord_Haart's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    31
    Reputatie
    1
    Ce parere aveti de Balba de la Iasi ca vor acum sa-l transfere! Mie nu mi se pare o idee prea buna, cu toate ca a marcat 9 goluri, insa a primit si 13 galbene si un cartonas rosu si Iasul cere pe el si 600000 de euro.

  22. #231
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Ionut Balba a fost unul dintre jucatorii pe care s-a bazat Iasiul in timpul sezonului tocmai incheiat, as zice eu. Unul dintre favoritii lui Popa. Nu stiu insa cat de bine s-ar incadra in echipa, din cate stiu a fost destul de inconstant si la Iasi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •