Page 1 of 40 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 825

Thread: Steaua si arbitrii

  1. #1
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1

    Steaua si arbitrii

    Avand in vedere inceputul promitator de campionat si mai ales istoria sezoanelor trecute unde am vazut decizii si arbitraje mai ceva ca inainte de '89 propun sa tinem evidenta aici etapa de etapa a arbitrajelor stelei si sa vedem la finalul campionatului cu cate puncte au terminat in plus datorita arbitrilor sau in minus


    Revoltator !
    Last edited by Sunchase; 28th July 2007 at 15:43.

  2. 28th July 2007, 15:33

  3. #2
    sport legend Incubus's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,077
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sunchase View Post
    Avand in vedere inceputul promitator de campionat si mai ales istoria sezoanelor trecute unde am vazut decizii si arbitraje mai ceva ca inainte de '89 propun sa tinem evidenta aici etapa de etapa a arbitrajelor stelei si sa vedem la finalul campionatului cu cate puncte au terminat in plus datorita arbitrilor sau in minus


    Revoltator !
    Avand in vedere ca esti agramat, se poate inchide topicul. Steaua se scrie cu S mare; arbitrii cu 2 de i.
    "Revoltator ! "

  4. #3
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    mda...


    pe unii ii doare de altii in loc sa-si vada de propriile echipe

  5. #4
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    YoYoyOi e vorba pur si simplu de o analiza nu are legatura cu alte echipe.
    ceva imi spune ca anul asta vom avea ce scrie p-aici..

    red&blue_devil rebuia sa scriu steaua in ruseste locul vostru natal si drag

  6. #5
    sport legend Mynsc's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    658
    Reputatie
    1
    Cum putem sa nu obiectam contra unui astfel de topic cand cel care l-a inceput, si anume tu, e CLAR subiectiv (a se vedea ultima ta fraza). Sunteti obsedati de arbitraj deoarece e singura voastra scuza pt nenumaratele esecuri si am impresia ca multi dintre voi mai mult urati Steaua decat va iubiti echipa favorita. Patetic.

    Oricum, ceea ce s-a intamplat ieri nu a fost nici macar pe-aproape de viciere de rezultat, ci doar un arbitraj slab care a favorizat/defavorizat ambele echipe. Steaua merita sa castige si ar fi castigat chiar si fara acel penalty.
    Everything I say is a lie. Except that. And that. And that. And that. And that.

  7. #6
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sunchase View Post
    YoYoyOi e vorba pur si simplu de o analiza nu are legatura cu alte echipe.
    ceva imi spune ca anul asta vom avea ce scrie p-aici..

    red&blue_devil rebuia sa scriu steaua in ruseste locul vostru natal si drag
    Pai si ce analiza ai prezentat sunt curios...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  8. #7
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    mda...


    pe unii ii doare de altii in loc sa-si vada de propriile echipe
    Yoy, hai ca incepem sa o dam in coteala tare de acum.
    Cand arbitrajele nu erau comandate din ghencea, se striga cat de tare "hotii", "campania nationala anti-steaua", ETC.

    acum gata, cand fluierasii si-au revenit, pumnul in bot, toata lumea sa-si vada de treaba. Sa lasam steaua in pace, ca isi poarta ei singuri de grija.

    Am suportat destul aberatiile despre "arbitrajele care distrug steaua" campionatul trecut. nu era etapa fara un thread nou pe tema asta.
    Nu vad de ce acum nu am analiza cu aceiasi perseverenta arbitrajele.

  9. #8
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mynsc View Post
    Steaua merita sa castige si ar fi castigat chiar si fara acel penalty.
    Hai ca esti nostim. De unde stii ca n-ar fi pierdut fara acel penalty? Sau Steaua e Steaua, si ar fi castigat si fara acel penalty, si fara golul 2 al lui Dica?

    Tin sa precizez ca n-am vazut meciul, nici nu ma intereseaza ce a facut arbitrul, dar cand vad faze din astea ma apuca rasul. I-auzi, Steaua ar fi castigat si fara acel penalty... Se joaca pe goluri nu pe ocazii, ori voi ati mai inscris unul singur in afara de acel penalty. Nu inteleg cum ar fi castigat Steaua la 1-1?!

  10. #9
    sport legend tedybear's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    omu are ceva dreptate. ar trebui totusi facut un thread si pentru Dinamo si unul pentru Vaslui

    macar asa de curiozitate, doar cu "greselile" FLAGRANTE.

    sunt sigur ca daca era 1-1 Steaua ataca pana in minutul 93 si tot inscria, nu se lasa pe o ureche ca dupa golul de 2-1... TOTUSI cred ca e bine de tinut minte aceasta idee cu penalty-ul si sa incercam sa facem o socoteala

    astfel, sa trecem dupa meciul asta la Steaua (-2) puncte din total

    si sa se puncteze doar chestii de genul: gol din offside, gol anulat din offside inexistent, gol "POSIBIL" anulat din offside eronat (doar in cazul exista foarte mari sanse ca jucatorul sa inscrie), gol din penalty "inventat", gol "POSIBIL" din penalty NEACORDAT...

    ar fi o chestie sa se tina minte si CARTONASELE rosii si galbene date la "plesneala"...


    facem noi, suporterii, un clasament al nostru, si cred ca va exista o oarecare potrivire de idei la anumite faze CLARE chiar daca echipa incriminata este echipa favorita sau rivala


    HAI ROMANIA!!!
    [COLOR="sienna"]pentru cei care nu vad decat jumatatea plina a paharului[/COLOR]

  11. #10
    sport legend Mynsc's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    658
    Reputatie
    1
    Pai daca ai fi vazut meciul poate nu ai mai fi asa de uimit de afirmatia mea. Ceahlaul nu a contat in acest meci si daca Steaua ar mai fi avut nevoie de un gol spre final sunt sigur ca l-ar fi obtinut. Oricum, e o parere personala, esti liber sa ma contrazici cu parerea ta deoarece adevarul nu se stie de partea cui e.
    Everything I say is a lie. Except that. And that. And that. And that. And that.

  12. #11
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Pai nu a contat, si cu toate astea ati reusit sa le mai dati decat 1 singur gol. De unde stii ce se intampla daca se intra la pauza cu 1-0 pt ei? Poate nu scoteati nici macar egal..

  13. #12
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mynsc View Post
    Pai daca ai fi vazut meciul poate nu ai mai fi asa de uimit de afirmatia mea. Ceahlaul nu a contat in acest meci si daca Steaua ar mai fi avut nevoie de un gol spre final sunt sigur ca l-ar fi obtinut. Oricum, e o parere personala, esti liber sa ma contrazici cu parerea ta deoarece adevarul nu se stie de partea cui e.
    Prietene, toata lumea a recunoscut ca, si fara ajutorul arbitrilor steaua ar fi castigat.
    Probabil ca ar fi castigat. Insa executiile lui dica si ratarile lui neaga nu schimba un lucru: steaua a fost impinsa de la spate de coltescu. atunci cand a avut nevoie.
    Poate ca fara penalty-ul ala inventat ar fi avut si ceahlaul o sansa. Poate.

    Insa obiectivitatea e rara la stelisti.

  14. #13
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    penaltyul ăsta a fost mult mai clar decât cel de la Urziceni din sezonul trecut
    așa că Steaua este pe drumul cel bun
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  15. #14
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Greseala de arbitraj in favoarea Stelei. Fault in afara careului mutat la semnalizarea tusierului in careu, penalty acordat de Coltescu. In imaginile de pe gsp se vede clar ca tusierul este gresit pozitionat, el aflandu-se la cel putin 3 metri in spatele fazei.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  16. #15
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    mai ce nesimtiti e unii

    pai daca ar fi vrut sa favorizeze Steaua nu dadea penalti pt Ceahlaul.... si apoi el voia sa dea lovitura libera... asistentul i-a indicat ca e penalti...dar na... unii nu vor sa priceapa

  17. #16
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    chiar nu înțeleg de ce faceți atâta caz ...
    din 1900 și pănâ în prezent, arbitrii ajută echipele mari ... NU o să vezi niciodată că o echipa mică câștigă cu arbitrii în fața lui Dinamo sau Steaua ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  18. #17
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    favorizeze Steaua nu dadea penalti pt Ceahlaul..
    păi nici când este pe bune nu trebuie să se acorde 11 m ?
    Yoyo ... eu nu cred că așa se pune problema ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  19. #18
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    ba asa se pune problema... n-au mai fost meciuri cand nu s-au acordat penaltiuri evidente???
    ce-i asa greu? Daca dorea sa ajute Steaua nu le dadea penalti, se uita dupa nori

  20. #19
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    când îmi aduc aminte cât de mult ai încercat să ne convingi cu 11 m ăla de la Urziceni
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  21. #20
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    Daca dorea sa ajute Steaua nu le dadea penalti, se uita dupa nori
    Nu putea face asta deoarece s-a vazut foarte clar ca Cernea il agata pe atacantul celor de la Ceahlaul. In schimb el e maestru la neobservat faze putin mai incurcate, dar e foarte important ca de fiecare data isi cere scuze Sunt convins ca si-a cerut scuze in fata celor de la Ceahlaul, cum a facut-o in fata noastra in ultimele 2 sezoane. Cred ca o va face si anul asta

  22. #21
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Off topic, pt. moderatori: FACETI VA ROG CURATENIE IN THREAD-URILE DE PE INTERN CA-I JALE.
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •