Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 93

Thread: Pavel Badea

  1. #1
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1

    Pavel Badea

    Aveam o parere buna spre foarte buna despre fotbalistul Badea. Am fost derutat cand Dan Petrescu, unul dintre jucatorii mei preferati, a spus despre el ca nu are caracter. Mi-am zis ca poate este subiectiv si ca n-o fi chiar asa.
    Iata ca in seara asta Pavel Badea a dovedit prin fapte ca Dan Petrescu a avut dreptate. Este inadmisibil atacul iresponsabil asupra lui Falemi. Un atac dur, de pedepsire, un atac criminal la integritatea corporala a unui adversar. Inadmisibil. Un exemplu dat de "profesor" elevilor sai intr-un moment cand erau cu un om mai putin pe teren!

    Nu as fi scrios randurile de mai sus daca nu mi-as fi adus aminte ca in prima repriza Falemi avusese un atac tare ,dar de joc, la...........Badea si atunci am realizat ca atacul miselesc al olteanului a fost de fapt o razbunare.

  2. #2
    junior qristi's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    intr-adevar gestul lui Badea este unul iresponsabil, asemenea intrari criminale nu au ce cauta pe terenul de fotbal, dar eu continui sa cred ca a fost neintentionat, iar despre faptul ca nu are caracter cu siguranta te inseli, chiar daca a spus-o preferatul tau Dan Petrescu.

    p.s. adu-ti aminte de intrarea similara a lui Lacatus la Ardeleanu.Lacatus are caracter dupa parerea ta?

  3. #3
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Lacatus sau oricare altul. De ce crezi ca l-as absolvi pe LacATUS? Pentru ca a jucat la Steaua? Cand este vorba de astfel de miselii conteaza echipa la care joaca cel care comite astfel de gesturi criminale?

  4. #4
    junior qristi's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    eu nu il absolv pe Badea, gestul sau este reprobabil, eu doar spun ca nu a fost intentionat. oricum el trebuie sa-si ceara scuze public lui Falemi si cred ca o va face-o,pentru ca eu cred in continuare ca Badea este un om de caracter.

    intelesei ca Falemi are o fractura de maleola (sper sa nu fi inteles gresit) si va trebui sa stea cu piciorul imobilizat 3 saptamani.iar dupa o luna si jumatate se va putea antrena la capacitate maxima. sa speram ca isi va reveni cit mai repede.

  5. #5
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Eu nu inteleg de ce mai joaca. E greu sa faci doua lucruri deodata. Ar pierde asa de mult echipa, daca nu ar juca el?

  6. #6
    junior qristi's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    daca este tot lotul valid Badea sta pe banca , dar azi cu Steaua avindu-l pe Plesan suspendat si pe Murgan si Preda accidentati, a trebuit sa intre pe teren. si asa nu prea avem solutii pe banca de rezerve.

  7. #7
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    A fost un fault foarte dur , aproape la fel de dur ca al lui lacatus, dar diferenta este in faptul ca Badea nu avut in cariera lui decat 3 cartonase rosii, din care doar cel de aseara a fost corect.
    nu trebuie judecat asa de aspru, s-a intamplat si chiar falemi a spus ca a fost un atac intarziat.
    poate ca si terenul ala imputit a fost de vina , nu am vazut nici o faza demna de remarcat tot meciul.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  8. #8
    junior qristi's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    87
    Reputatie
    1

    Prima pagina din Gazeta Sporturilor

    In gazeta sporturilor de miine apare chiar pe prima pagina, scris despre Pavel Badea :CRIMINAL IN SERIE.Nu e chiar o surpriza, se continua seria atacurile infecte ale "profesionistilor" lui ioanitoaia la adresa Craiovei, dar cu asta chiar intrec masura(amintesc doar citeva din ineptiile aparute pina acum- plecarea tuturor titularilor echipei in iarna,lipsa banilor pentru mincare in cantonament,interpretarile totdeauna tendentioase a fazelor discutabile din meciurile Craiovei etc) .
    Faultul comis de Badea este intr-adevar unul foarte dur, ce a dus la o accidentare destul de grava a lui Falemi, dar de aici si pina la a-l stigmatiza pe Badea ca fiind criminal in serie, este drum lung, mai ales ca sunt foarte multi jucatori mult mai duri in campionatul nostru, unul fiind chiar "mieluselul" Radoi, iar intrarea lui Badea oricat de dura nu a fost intentionata. Mi se pare o mare magarie, ca sa ma exprim eufemistic, caracterizarea facuta lui Badea, ba mai mult o grava insulta adusa jucatorului dar mai ales omului PAVEL BADEA.

  9. #9
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    cine semneaza aceasta afirmatie ??

    Schumi? the only one!

  10. #10
    junior qristi's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca aparu inca pe internet, dar la stirile din sport de la antena 1 se facu o prezentare si citeva comentarii cu privire la prima pagina a gazetei de miine-scris mare despre Badita:CRIMINAL IN SERIE.

  11. #11
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Cred ca se refera si la intrarea criminala asupra lui D.Petrescu din 90(ati uitat?)cand l-a scos pe D.Petrescu din lotul pt Italia!Cand l-a eliminat arbitrul in meciul cu Brasovul m-a cam mirat,dar atunci a "ratat"de putin tinta.Duminica,in schimb,punct ochit,punct lovit!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  12. #12
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    hahaha , si ce-i cu asta macar v-am rupt un jucator , eu preferam pe radoi sa-l fi bagat in spital cam 2 ani , merita sincer , sau macar pe sarmanul Raducanu , oricum pe oricine de la steaua , daca nu au reusit pe arbitru
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  13. #13
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    pacat de Falemi , mi se pare cel mai cu bun simt dintre stelisti , defapt singurul .
    La polul opus Radoi si Piturca
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  14. #14
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Radoi este un jucator de Nationala. Cum poate cineva sa faca rau Nationalei, adica ceea ce avem de mai pretios in fotbal?
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  15. #15
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0

    Lightbulb

    Oate cat o fi platit mafia din fotbalul romanesc pentru
    prima pagina din gazeta sporturilor?

    vor sa-i dea o suspendare cat mai lunga lui Baditza
    mafiotzii simt ca la Craiova apare o noua echipa. Trag sperantze ca prin absentza lui Badea de pe teren si aducerea lui Stefanescu care in 20 de ani de antrenorat a esuat peste tot, sa tulbure apele la Stiintza.
    Last edited by Blue; 2nd December 2003 at 05:16.

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    oltenilor inca odata v-ati inecat ca tiganul la mal ...... serea sa stia ca este arbitrul aurolacilor ,iar despre Badea sa ma scuzati dar daca un antrenor isi lasa echipa in 8 oameni este rau......in 11 spurcatii nu castigau niciodata ......in rest mi-a placut galeria ...aurolacii erau in deplasare !
    Nascut si crescut anti steaua !

  17. #17
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    the big, ce zici de tigani?!?
    faultul a fost o intamplare, se intampla, doar nu a vrut Badea sa piarda meciul.
    de meciul de la piatra nu ai nimic de zis?
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  18. #18
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    the big , cred ca nu te-ai incumetat sa inoti niciodata


    RAPID o echipa care ocupa locul altora pe podium . Sunteti un avorton al divizei A , copos incearca ca disperatul sa va tina in viatza (in A ) de 14 ani incoace .

    Nu veti mai sta linistiti mult timp ,locul 10 va asteapta de ceva vreme , nu mai ezitati , e liber ..
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1

    badea

    Badea asta ii un mare jegos ...
    pai la meciu cu Brasovu cand a luat rosu pt . intentie a facut scanal
    pai pentru intentia aia trevuia sa i se dea 15 etape ... si nu prindea meciu cu steau in terebn !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  20. #20
    junior qristi's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    iar tu ar trebui sa inveti limba romana inainte sa te apuci scrii ceva, fie ele si elucubratii.

  21. #21
    junior
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    67
    Reputatie
    1
    paul parca nu e nume de maghiar
    De bucurie rar avuram parte...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •