View Poll Results: Cine va lua trofeul?

Voters
81. You may not vote on this poll
  • Arsenal

    39 48.15%
  • FC Barcelona

    42 51.85%
Page 1 of 25 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 508

Thread: [FINALA CL] FC Barcelona - Arsenal

  1. #1
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1

    [FINALA CL] FC Barcelona - Arsenal

    O finala inedita, intre singurele echipe care nu au fost invinse pana acum in CL. Daca Barça era favorita pentru a ajunge in ultimul act al competitiei, nimeni nu se astepta ca Arsenal sa ajunga pana aici. Insa iata ca gunnerii au reusit sa joace prima lor finala CL.

    Se anunta un meci superb, intre doua echipe spectaculoase

    Parerile voastre despre finala le astept aici!
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  2. #2
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Victorie Arsenal cu 1-0 !

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Meciul se anunta dinnainte spectaculos , deci e posibil sa se termine 0-0 si sa fie urat.

    Barca e favorita hartiei , Arsenal e echipa care dintr-un anumit punct de vedere merita. Sincer chiar daca am un oarcare feeling pentru Barca tin cu Arsenal , poate asa intelege Mourinho si Abramovici ca desi au bagat sute de M de E , Liverpool si Arsenal conteaza in Europa ! De ce? Fiindca au traditie , experienta si mentalitate.

    Sa vedem ce va fi !

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    405
    Reputatie
    1
    Eu n-as zice "un meci superb". Pe mine m-a cam dezamagit Barca in ultima vreme. De cand Messi a iesit, nu mai reuseste sa marcheze asa de mult. Sigur, ma bucur pentru calificare, dar totusi as fi preferat niste scoruri mai mari. La urma urmei, Barca n-a facut nici un meci cu adevarat memorabil in fazele eliminatorii : a jucat spectaculos, dar totusi nici o partida de care sa-ti aduci aminte si peste 10. Poate o sa o faca in finala.

  5. #5
    Campion sHperacLu's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    ân priză
    Posts
    312
    Reputatie
    1
    Va fi o nebunie de meci, abia astept!


    Desi imi doresc sa castige baietii mei, se pare ca nimic nu o poate opri pe Barça anul acesta. Au demonstrat cu Milanul ca stiu si sa se apere, si mi-e greu sa cred ca pot face Reyes si Fabregas ce n-au facut Kaka, Shevchenko, Inzaghi ş.a.m.d.

    Mult succes Arsenal, si sa avem spectacol frumos!
    [B][SIZE=1]I have nothing do declare except my genius.[/SIZE][/B]
    [COLOR=White]------------------[/COLOR]- Oscar Wilde

  6. #6
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    O finala de care sper sa ne aducem aminte multi ani inainte de acum incolo!

  7. #7
    regele clopot raja_bell's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    "marea timisoara"
    Posts
    1,057
    Reputatie
    1
    barcelona a inteles ce conteaza cu adevarat: victoria!
    de aceea au lasat-o mai moale cu spectacolul in meciurile decisive! nu au mai dorit sa riste inutil (vezi pataniile din trecut)! spectacol faci cu malaga, cu cadiz etc. intr-o finala de cupa campionilor nu iti permiti sa gresesti! asa a facut milan anul trecut. si-a batut joc de liverpool. faceau spectacol, se jucau cu englezii. au fost de ajuns 6 minute de greseli in lant si hop se facuse 3-3! iar apoi s-au taiat, au ratat din orice pozitie (nu voi putea uita ratarea lui sheva, cand a tras din 3m intr-un dudek deja in genunchi), iar cupa a poposit in anglia! ei bine, anul asta sper sa ajunga in peninsula!

    ps: dupa cum ati putut observa, nimeni nu mai e dispus sa riste! incepand din sferturi aproape toate meciurile au fost plictisitoare pentru spectatori, incrancenate si incheiate cu scoruri stranse! nu numai in champions league, ci si in cupa uefa! scopul scuza mijloacele! si scopul este unul singur: cupa (= glorie si bani)!
    claudio zambon, patronul echipei poli timisoara:
    "Cer daune materiale ºi sã-ºi schimbe numele. Apoi cu banii de la ei facem echipã, cumpãrãm loc ºi ne întoarcem la Timiºoara"

    ce a urmat? TAS i-a dat dreptate lui zambon! ce urmeaza? ora h ...

  8. #8
    Maverick RajaF's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    694
    Reputatie
    1
    Arsenal - Barca o sa se termine 5-5 dupa prelungiri si la loviturile de pedeapsa... sa fie cu voia sortii

    E posibil sa fie cea mai frumoasa finala pe care multi dintre noi au vazut pana acum.
    "Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded"

  9. #9
    incepator razzvanbot's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Carei
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Castiga Barcelona deoarece Arsenal nu are aparare pt Ronaldinho (desi nu a luat gol din septembrie!!!)
    Sus la cer privim/ Si pe STEAUA o zarim

  10. #10
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Stai linistit ca va fi un meci asa de incalcit ca nu prea va avea spatiu. Va fi mult mai important mijlocul. S-a vazut la Milano unde nu a miscat nimic atata timp cat au avut aia combustibil.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  11. #11
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Sunt crunt dezamagit de meciul de aseara . Barcelona nu a jucat ca o finalista de Cl , a fost ajutata de arbitrii la golul anulat lui Sheva , si a avut fff mult noroc .

    Voi tine cu gasca nebuna a lui Wenger , merita atatia ani de eforturi o incununare de acest gen

  12. #12
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    aha, de parca Arsenal la cum a jucat marti cu Villarealul merita sa se afle in finala CL Macar noi am controlat mai bine meciul avand ocazii de gol mai mari si mai clare.

    Nu stiu daca noi sau Milanul (in sferturi) a avut mai mult noroc... cert este insa faptul ca in finala a ajuns echipele care merita acest lucru: Arsenal si Barça.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  13. #13
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Bravo Arsenal!
    Anul asta ai ajuns in Finala,la anu' o castigi

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    17
    Reputatie
    1

    finala laudata

    Nu ar fi intelept sa mergem cu sacul la finala laudata.
    Si unii si ceilalti sunt flamanzi de Liga, asa ca prevad un meci incrancenat. Vor fi si faze spectaculoase, dar meciul per ansamblu va fi, mai degaba, "inchis"
    Arsenal va adopta tactica Stelei la Sevilla '86, blocaj in aparare, cu pressing si contraatacuri rapide. "Englezii" (ha, ha!) stau bine la viteza, inclusiv viteza de reactie, precizia paselor si, mai ales, la blocarea culoarelor.
    Villareal a aratat ca totusi sunt vulnerabili in fazele construite simplu, direct pe poarta. Sunt aproape invulnerabili in fazele construite ca la handbal, prin pase nesfarsite la marginea careului.
    Adica, exact fazele pe care Barca se incapataneaza sa le repete in ciuda faptului ca sunt contraproductive (majoritatea nu duc la faze de poarta).
    De asemenea, Barca a arata ca stie din ce in ce mai bine sa rateze. Se perfectioneaza in directia asta (vezi Lisabona si meciul de aseara, in special).
    Cred ca finala va fi decisa Henry si / sau Ronaldinho, adica de o sclipire sau mai multe ale acestora. Fraza asta suna ca un sablon de comentaror TV, darchiar cred ca va fi asa. Cum, de fapt, s-a intamplat si in semifinale: pasa "luminoasa" a lui Henry si cea creata de Ronaldinho pt Giuly au dus la golurile decisive.

  15. #15
    incepator stefaninho.91's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    1-0 pt. Barca ! Larrson o sa inscrie un gol frumos, si va pleca de la Barca cu fruntea sus. Chiar daca a stat putin pe Nou Camp, a facut multe...
    De abia astept finala. HAIDE BARCAAAAAA !!

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    405
    Reputatie
    1
    3 - 1 pentru Barca ! Eu tot sper intr-un meci spectaculos si un scor pe masura. Ce mama dracului, e vorba de Barcelona, dar s-a calificat intr-un stil a la Juventus !

  17. #17
    Safinette pinky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Langa Brain
    Posts
    241
    Reputatie
    1
    Va castiga Arsenal! Barca n-a aratat aseara ca ar avea forta sa-i invinga pe tunari, nu fotbalul spectacol i-a adus in finala, mai degraba prudenta si ajutorul arbitrilor. Sper ca si-au pastrat ce au mai bun pentru finala si va fi un meci frumos, demn de o finala UCL! Vreau doar spectacol si, la asa echipe, nu poate sa zica nimeni ca n-am de unde sa cer asa ceva.
    Life sucks...and then you die

  18. #18
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    foarte interesant meci, oare vor juca fotbal sau vor juca doar pt. banii aia nenorociti?

  19. #19
    incepator Tunarul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Astept de 7 ani meciul asta ...
    Sper la un 2-1 pt Arsenal

  20. #20
    Banned maldini's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    1,059
    Reputatie
    0
    Tunarule daca arbitreaza Markus Merk mai bine nu intrati pe teren Oricum cred ca se va merge la penalty...Barca cu greu ne-a dat noua ( MILAN ) un gol in 180 de min cu Arsenal va fi mult mai greu apararea lor este BETON !!!

  21. #21
    Maverick RajaF's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    694
    Reputatie
    1
    Astept de 7 ani meciul asta ...
    Numa 7? Si acuma ma arde sufletul pentru finala UEFA cu Galatasaray
    "Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •