View Poll Results: Cand va promova Bihorul In Divizia A??

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Sezonul acesta!!!

    3 42.86%
  • Peste un an!

    2 28.57%
  • Peste 3 sau mai multi ani

    0 0%
  • Niciodata

    2 28.57%
Page 5 of 35 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 733

Thread: FC Bihor Oradea

  1. #85
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    hai Oradea, vreau sa va vad in A si la anu'.
    nu disperati din cauza unui arbitraj de kkt ca ala de la Craiova. se intampla si la case mai mari.

    forzza Oradea

    p.s.- cred ca Popa nu trebuia demis, ayway, mult succes in continuare

  2. #86
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Gigele te inseli Popa trebuia demis si trebuia demis demult,sper ca acum sa nu fie prea tarziu...
    Speram ca Sabau sa poata face ceva!!!!!!!

    HAI BIHORU!!!!!!!!!
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  3. #87
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Ad3ane,ti s-a indeplinit dorinta.Azi dupa amiaza(din cate stiu eu)a fost runda finala de negocieri cu Sabau.Ce s-a intamplat,habar n-am,dar ziaristul cu care am vb era si el de parere ca Popa nu trebuia demis.Pt ca e nevoie de aceeasi jucatori de care era nevoie in vara:un portar(stii bine cum le face Rotaru),un fundas central(Stanciu-o deziluzie),un mijlocas ofensiv(M.Nicolae-alta deziluzie) si un varf pt ca Stan si-a dat drumul tarziu la joc,Keseru s-a transferat,iar Obrenovici s-a accidentat.Adaugate la accidentarea lui Sasa Stepanovici(fundasul central)iata motivele pt care am ajuns unde am ajuns.
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  4. #88
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Lasati-ma ca m-am pricopsit si cu o raceala saptamana trecuta asa ca sa-mi cada bine !3 zile am fost bolnav...
    Edmond,am si zis-o pe forumul Pandurilor.
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  5. #89
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    apparte cam ai dreptate dar cred ca acesti jucatori au fost doriti si de Popa,el isi face echipa,deci numai el e de vina,Popa e un antrenor de divizia B,asa a facut si cu UTA anul trecut,afara cu el!!!!!!
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  6. #90
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    titi ?! i-as fi preferat pe sapaliga sau balint, care au aratat ca sunt antrenori ... sa vedem ce-o fi si cu asta ...

  7. #91
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ad3an
    apparte cam ai dreptate dar cred ca acesti jucatori au fost doriti si de Popa,el isi face echipa,deci numai el e de vina,Popa e un antrenor de divizia B,asa a facut si cu UTA anul trecut,afara cu el!!!!!!
    Ce a facut Popa la UTA.. a facut bine zic eu! Sunt cei care (si acum) spun ca Popa la UTA a jucat defensiv, inchis... dar cu toate acestea a facut treaba buna la noi! Nu uita ca UTA a promovat, apoi a pierdut aprox. TOTI jucatorii de valoare (Hutan ,Ciubancan, Miculescu...) si cu toate acestea echipa si-a revenit! Ceea ce a distrus campania UTA-ei in incercarea de a ramane in "A" a fost aducerea lui Numweiller si alte interese... Pacat!

  8. #92
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    Urari

    Din partea noastra , a celor ce iubim alb-albastrul primiti cele mai frumoase urari de bine. Va dorim un an plin de bucurii!
    LA MULTI ANI !

  9. #93
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1

    Talking

    Multumim pentru urari!!!
    Va asteptam in retur!!!
    HAI BIHORU!!!!!!!!!!! :p
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  10. #94
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Daphix sa fim seriosi,dupa 5 meciuri anul trecut cate pct avea UTA pai,parerea mea ca a facut multe greseli la Bihoru' trebuia demis dupa meciul cu Alba!!
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  11. #95
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1

    Seful "rebelilor oradeni" ne face de ras

    Ce a declarat Nicu si nu mai stiu cum(nici nu ma intereseaza) este de-a dreptul penibil,de fapt la ce ne putem astepta de la un sef de galerie,a carei galerie este penibila,si o stim cu toti,nu inteleg um isi permite sa ii faca pe 99% din bihoreni stelisti,probabil el se considera 90%.
    Inca o data si-a batut joc de echipa si de suportei,chiar crede ca Steaua o sa fie primita pe Municipal cu surle si trambite,o sa fie primita ca orice echipa din Bucuresti.
    Sunt curios la meciul Bihoru-Steaua unde o sa stea,in ce galerie!!! ar trebui sa ii fie rusine!!!!!!!!
    Sa stie toata lumea ca la Oradea intreg stadionul e galerie,iar Rebeli nu sunt bagati in seama de nimeni!!!!!!!!
    FORZA BiHOrU!!!!!!!!!!!!
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  12. #96
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Alexandrescu si-a dat demisia din cadrul conducerii clubului,de ce? numai el o stie.
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  13. #97
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Bey ad3an,probabil esti prea pustan ca sa-ti aduci aminte ca Steaua era singura echipa oaspete care era aplaudata la Oradea inainte de 89.Iar declaratia lui Gheorghita se referea strict la rebeli.Eu am stat langa ei in cateva deplasari in B si C(C.Turzii,Cluj,Tg.Mures,Satu Mare,Zalau,Carei,Medias,Timisoara,Arad)si jumatate dintre ei purtau fulare cu Steaua!Iar o parte a celorlalti se declarau stelisti!Nu uita ca la meciul tur din cei 70 de suporteri care au plecat din Oradea pt meciul cu dinamo nu au fost pe stadion decat 20,un autocar plecand la Rapid-Steaua,iar cativa dintre cei care au fost erau din guardia Oradea si s-au dus in peluza dinamovista.
    Cat priveste afirmatia referitoare la rebeli ,sunt de acord cu tine!Ai vazut cum a fost primit rapidul,,vei vedea cum vor fi primiti dinamo si Steaua!Tin sa te anunt ca dupa Steaua,pe vremuri,cea mai bine primita echipa pe Municipal era Craiova!Dupa meciul tur insa,ma indoiesc ca va mai fi asa.
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  14. #98
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Mda... la voi situatia e mai complicata, pentru "necunoscatori", zic eu.
    Pe de o parte aveti acel fan-club Dinamo, Guardia Oradea sau cum se numesc. Au fost sa sustina pe Dinamo si la Arad, anul trecut, in meciul cu UTA. Dupa cum au declarat, sunt fani strict dinamovisti.
    Apoi, acesti Rebeli Bihoreni, care tin si cu Bihorul si cu Steaua... probabil 50%-50% sau cum? In fine, nu conteaza...
    Ceea ce lipseste este grupul organizat de suporteri exclusiv bihoreni! Nu Dinamo, nu Steaua... Normal ca, toti spectatorii tin cu Bihorul (nu ma refer la galeriile voastre aici).
    Astfel, e foarte usor sa fiti atacati! Ba ca sunteti stelisti, ba dinamovisti, ba tradatori... numai cu Bihorul, nu tineti! E foarte usor... ar trebui clarificata in vreun fel situatia, dpdv al galeriilor.

    Era un topic interesant pe Intern... acolo, dupa ce am citit mai toate raspunsurile si din experienta proprie, pot spune ca fanul, suporterul sau ultras-ul adevarat e acela ce tine doar cu echipa sa, o incurajeaza si la bine si la rau, isi plateste biletul si se comporta in limitele decentei, este fair-play si stie sa piarda! Alte calitati nu definesc suporterul adevarat. Parerea mea! Pe el il intereseaza doar echipa sa si nu show-uri, spectacole, grandomanii...
    Sunt sigur ca si la Oradea exista astfel de fani, nici nu se pune problema!

    Hai Bihorul! Trebuie sa ne asteptati, ca sa vin si eu la o deplasare la Oradea! Hai UTA! (in B nu as vrea sa jucam, iar...).

  15. #99
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Daphix,guardia e un grup care aduna cam 30 de tineri(asta e nr cel mai mare prezenti la un meci al lui dinamo in Oradea,e vb de un meci de handbal).La acel meci au fost siliti de "rebeli" sa taca,fiind amenintati cu bataia.Rebelii ii sustineau pe Fibrex.Cand a retrogradat echipa de handbal din Oradea in B acum 2 ani,la meci au fost prezenti 5(cinci)!Dinamovisti inraiti sunt mai multi(inclusiv de ex jucatorul de la Curtici,Iova,sau un exemplu pe care-l cunosti mai bine,Fritea)dar cei care-si spun guardia sunt nereprezentativi.In oras se manifesta doar prin obscenitati inscrise pe ziduri si cam atat.
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  16. #100
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Ok, eu am inteles. Pana la urma, dreptul fiecaruia sa tina cu ce echipa doreste. Problema e ca unii nu pricep asta sau nu pot sa conceapa acest lucru. Off-topic: stiu in Timisoara utisti si in Arad polisti, deci e

  17. #101
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Apparte poate ai dreptate,poate snt prea pustan sa imi amintesc inainte de 89' dar n mi se pare normal ca liderl galeriei sa faca o asemenea afirmatie,era de preferat sa o faca orice alt jucator sau cineva din condcere dar liderul galeriei in nici un caz.
    P.S Apparte delaratia lui Geolgau sau cum ii spui tu se referea la SUPORTERII bihoreni.
    Da nu mai conteaza Rebelii au stricat imaginea clubului inca din tur,de la acel meci cu Dinamo!!!
    HAI BIHOR!!!!!!!!
    Daphix chestia cu priceptul nu e chiar asa,Gelogau al nostru poate sa tina cu cine vrea dar sa vorbeasca si in numele altora.
    Ce parere ai avea daca Liderul galeriei voastre ar zice ca 99% dintre aradeni sunt dinamovisti deoarece el e Fan dinamovist.
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  18. #102
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu la meciul ala ma refeream! Atunci nu cred sa se lase cu bucurii...

  19. #103
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Sper ca pentru noi sa se lase cu bucurii si sa obtinem 3 puncte.
    Eu iti spuneam ca va asteptam in retur asa ca un gest prietenesc fata de tine,mai putin fata de ceilalti olteni.
    Trebuia sa zic "Te astept in retur"
    BIHORU 4 Ever
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  20. #104
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Mda... nu ar avea el tupeu (cred) sa declare asa ceva... Si apoi unde mai pui ca la noi sunt 2 galerii, iar astfel de declaratii ar da "apa la moara" la concurenta.

  21. #105
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Norocul vostru ca la voi sunt 2 galerii,de fapt si la noi sunt tot 2, Guardia Oradea si Rebelii Bihoreni, sau ma bine zis Armata ultra II
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •