View Poll Results: Cand va promova Bihorul In Divizia A??

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Sezonul acesta!!!

    3 42.86%
  • Peste un an!

    2 28.57%
  • Peste 3 sau mai multi ani

    0 0%
  • Niciodata

    2 28.57%
Page 4 of 35 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 733

Thread: FC Bihor Oradea

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    ad3an , eu nu am spus nimic de infratirea voastra cu cei din Tg- jiu , cred ca ai avut o controversa cu Nemuritor , sau cu altcineva , vezi mesajele....
    Asa este , in probe alaturi de Semeniuc este si un tanar Rosca , nu stiu daca Sorin ii va opri...

  2. #65
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Zici ca nu stii nimic despre ei okk .Mersi

    F.C.Bihor a reusit sa castige "Trofeul Crisana"
    desi sunt cam varza

    nu conta
    Forza Rebely ORadenY
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Dupa cate am inteles astazi nu ar fi fost oprit niciunul din cei doi! Felicitari pentru castigarea trofeului "Crisana"....

  4. #67
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Deci nu au ramas nici unu,era de asteptat.

    Forza Rebely ORadenY
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca nu au fost cumva trimisi la Resita , care a devenit satelitul oficial al Universitatii ..si unde 10 fotbalisti vor avea dubla legitimare , putand juca dee la o etapa la alta indiferent la care din echipe.... Am sa ma interesez si am sa-ti spun! Ce mai este nou la echipa voastra? S-a cristalizat unsprezecele de baza!?

  6. #69
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    37
    Reputatie
    1

    forza viola ale ale ale

    salutare ad3ane. cred ka noi doi ne shtim de pe chanul echipei tale de pe mirc. dar am cateva chestii de comentat. in primu` rand in topik era scris ceva de forza vest, in ciuda faptului ka tzin shi cu bihoru, shi din respect pentru unii oameni nu voi spune niciodata lucruri urate despre aceasta echipa, numai ka sa auzi tu, ash spune FORZA BANATUL iar voi suntetzi exclushi direct. in lok sa fii shi tu un suporter k lumea, shi sa ii acceptzi shi pe ceilaltzi, tu te inkapatzanezi sa degradezi unele echipe in fatza unora care poate nu shtiu nimic despre ele shi ishi creeaza direct o impresie greshita. shi am citit printre mesajele tale, cum te potzi da suporter adevarat, daka in ziua meciului tu "ai avut chestii mai importante de rezolvat"??? shi deocamdata voi atzi urcat din B in A, iar noi am ramas acolo unde ne era locul. te informez pe calea asta ka meciurile cu buzaul nu au fost blaturi, buzaul chiar era o echipa ce nu avea ce sa caute in "primera division", sa zik shi eu in italiana, ka tu ai limba asta in semnatura, deshi cvucs preluase cantece shi replici italieneshti de la fiorentina. deci tzine minte shi baga bine in capatzana aia seaca, poli este o echipa cu renume, cu cea mai civilizata galerie din romania, galerie ce a avut primul spectacol de tribuna, prima coregrafie! shi inka ceva.... la meciul de prezentare al echipei, am fost impreuna cu un suporter de-al vostru, un suporter adevarat, nu unul ca tine... s-ar putea sa il shi cunoshti in cazul in care tu nu stai pe chanul de mirc doar ca sa spui ka ai dat pe acolo. iar la meciul ala.... 2-0.... iar primul punctaj, in cazul in care nu itzi aminteshti, ii cel al gazdelor..... meciul s-a tzinut la timishoaraa.... in incheiere, vreau sa ii multzumesk timishoreanului care s-a abatut asupra amaratului tau forum shi a sustzinut echipa timishoreana!!! shi sa itzi arat ca eshti tzaran?! "LA meci o asistat cam 2000" ... du-te la o profa de romana, ca tu singur nu eshti in stare sa vezi ce gresheala ai facut... de fapt nu e o gresheala, ci este o expresie folosita doar in varfu` "muncelui", acolo, akasa la tine... FORZA VIOLA PANA LA MOARTE!!! moartea ta?? neee... aia e prea aproape... /fu/
    "venitzi cu noi! tineri din toata timishoara! s-aratam ca fruncea e`n banat, tzarii in lung shi-n lat!! " -phoenix-

  7. #70
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Mersi Edmuindo ar fi interesant sa vedem un jucator jucand sambata in B,duminica in A si miercurea in Liga Campionilor(poate la anu) dupa mine si nu numai Craiova are unul dintre cele mai omogene echipe din campionat,ma refer la 11 de baza dar diferenta dintre titulari si rezerve e ca de la cer la pamant,foarte interesant ce o sa se intample cu voi.
    LA Bihoru azi (8.08) are loc perzentarea echipei,un unsprazece de baza cam este dar ramane de vazut doar Popica stie ce vrea sa faca,in mare parte se merge pe mana celor care au reusit promovarea,doar ca au mai adus 2 sarbi un fundas si un atacant(fundasul va fi titular) doi jucatori de la UTA si pe Amzacu de la Pandurii si un varf de atac Stan care are valoare probabil va deveni idolul galeriei.

    Iar pt Ecstezy omule nu te stresa,las ca peste 2 ani o sa vedeti voi cum o sa fir sa promovati din B in A.
    Timisoara de KAKA,despre istoria voastra 1 an in prima divizie asta e istoria voastra.
    Serie c serie c nu aveti istorie!!!
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  8. #71
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    ehe... mai ai de invatzat istorie.... shi nu istoria lui aek, ci istoria lu` poli;> cand te pui la curent sa ma anuntzi shi pe mine, ca sunt nerabdatoare sa aflu cat de repede citeshti
    "venitzi cu noi! tineri din toata timishoara! s-aratam ca fruncea e`n banat, tzarii in lung shi-n lat!! " -phoenix-

  9. #72
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Vadim mi-a facut onoarea de a ma numi moderatorul sub-forumului FC Bihor. Sper ca ma voi achita cu brio de aceasta responsabilitate. In cursul acestei saptamanii (spre sfarsit) voi incepe reorganizarea.

    PS. Sper ca va place titlul forumului!

  10. #73
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    18
    Reputatie
    1

    Moderator forum

    Se poarta deja negocieri cu Balint si cu Dumitru Dumitriu, se pare ca Balint ar accepta functia oferita de Jenei... Ne-am saturat de jocul impus de Popa, cu 6 mijlocasi si cu 7 fundasi...noroc ca nu poate baga 3 portari, ca ar fi in stare...
    CU BIHORU` PANA LA MOARTE!!!!!
    Prietenul la salariu se cunoaste!!!

  11. #74
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1

    Moderator forum

    Apparte da ghinionisti mai sunteti, va facut amzucu ala rau de tot

    si in plus la 1-0 au ratat ai vostrii cu o seninatate dezarmanta
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #75
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Trebuie neaparat sa ne paraseasca Popa,daca deja nu e prea tarziu,urmeaza pentru noi 2 meciuri INFERNALE unul in Giulesti si unu acasa cu Dinamo,parerea mea ca nu scoatem nici un pct. di aceste meciuri pe urma mergem la Petrolul, un meci decisiv pt formatia bihoreana daca reusim sa ii batem acasa atunci mai avem sanse daca nu va fi greu chiar foarte greu.
    Apparte ai dreptate cu Stepanovici in locul lui Amzucu si Csehi in locul lui Stan sau Gado alt loc ar fi ocupat formatia bihoreana dar ghinionul e ghinion n-avem ce face

    P.S Ultras despre ce reorganizare vorbesti,
    Mah acolo la voi la Sportu' e nevoie de reorganizare ca vad ca o plecat Petrescu,un castig pentru voi!
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  13. #76
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Este vorba de structurarea mesajelor pe categorii pentru a le putea gasi mai usor. Dupa cum am vazut vrei sa moderezi tu aici. Nu ma deranjeaza.
    In privinta lui Dan Petrescu plecarea lui la Rapid este o usurare pentru mine. Ii compatimesc pe rapidisti.

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Apparte , va reveniti voi in retur...Pe Amzucu trimiteti-l in B , la Pandurii...

  15. #78
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1

    Moderator forum

    Pentru maine se anunta schimbari in conducerea clubului. Consiliul Local va schimba presedintele si antrenorul.

    ad3an, vorbeai de reorganizare? Fara suparare!

  16. #79
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Ultras nu ma deranjaza cu nimic faptul ca tu esti moderator ba din contra,ma bucur ca bihoreni au subforum si in mare parte tie si lui bianco_nero asa ca
    ..MAXIM RESPECT
    Da de ce rorganizare vorbeai?
    Edmundo_ ai nu ne-ai felicitat de locul pe care l-am ocupat la sf turului. :O
    BIHORU PANA LA MOARTE!!!!!!!!!!
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  17. #80
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1

    F.C. BIHOR

    Antrenorul Ionut Popa a fost demis astazi. In locul lui va fi numit Ioan Ovidiu Sabau.

  18. #81
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Am facut o prima structurare a mesajelor (cronologica). Urmeaza sa ma uit peste fiecare in parte, pentru o mai buna accesibilitate in functie de subiectele tratate. Daca doriti sa vorbiti despre un subiect diferit, am rugamintea sa deschideti un nou thread (ex. Transferuri). Astept sugestii!

  19. #82
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Īntrunit azi la sediul Primăriei din Oradea, Consiliul de Administraţie al nou-promovatei īn prima ligă a decis, după aproape 5 ore de dezbateri, să renunţe la serviciile antrenorului Ionuţ Popa, eliberīndu-l din funcţie şi pe preşedintele executiv, Ioan Lucian. Celor doi li s-a reproşat īn principal zestrea săracă de puncte adunată īn tur, 15 , locul 14 īn clasament cu -6 la "adevăr".

    Popa mai are contract cu gruparea bihoreană pīnă īn vara lui 2005, sosind la Oradea īn iarna anului trecut cīnd echipa se afla īn Divizia B pe locul 5 şi reuşind promovarea īn "dubla" de baraj cu Oţelul. Preşedintele Lucian a fost doar eliberat din funcţie, el fiind propus pentru un alt post īn club. Pentru două zile, cīt mai au jucătorii pīnă la intrarea īn vacanţă, programul echipei va fi supervizat de secundul Zsolt Muzsnay, iar interimatul din conducere va fi asigurat de preşedintele CA, Gheorghe Alexandrescu. "Īn maximum o săptămīnă vom anunţa antrenorul şi preşedintele, care vor avea ca obiectiv salvarea de la retrogradare", a spus Alexandrescu.

    Deşi pe lista cu posibilii īnlocuitori ai lui Popa au fost vehiculate numele lui Florin Marin, Gabi Balint sau Ion Marin, favoritul orădenilor este Ioan Ovidiu Sabău, care va absolvi īn acestă săptămīnă cursurile Pro. El va fi ajutat din scaunul de preşedinte de Tiberiu Petriş, cei doi lucrīnd īmpreună īn această vară la divizionara B "U" Cluj.


    "Rămīn cu satisfacţia că am creat o echipă bună la Oradea. Am īncheiat o nouă epocă şi sper că ne vom despărţi amiabil. Dacă nu, mă voi adresa FRF"
    Ionuţ Popa, fostul antrenor FC Oradea

    "Aş fi mincinos să zic că nu regret. Cred că e o decizie nedreaptă. Am fost trădat de unii dintre colaboratorii mei şi trebuia să fiu lăsat īn vară să-mi fac singur staff-ul"
    Ioan Lucian, fostul preşedinte FC Oradea

    Sursa: Gazeta Sporturilor

  20. #83
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Plecarea lui Popa de la oradea era doar o cestiune de timp,publicul i-a cerut demisia dupa mecul cu Apulum,si de atunci la club a fost o situatie tensionata,dar datorita evolutiei din meciul cu Ceahlaul Popa a continuat pe banca tehnica si uite unde s-a ajuns.
    Pe banca tehnica sunt asteptati unul dintre urmatori antrenori: Sabau,Balint Dumitru Dumitriu sau SORIN CIGAN parerea mea ca ultimul ar fi celmai potrivit si datorita faptului ca e bihorean dar ramane de vazut
    HAI BIHORU!!!
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  21. #84
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    "Ziua de ieri a fost foarte importantă pentru viitorul fotbalistic al judeţului Bihor, şi asta ca urmare a faptului că cei care au condus destinele acestui sport īn ultimul an au fost demişi.

    Ioan Lucian, fost preşedinte, şi Ionuţ Popa, fost antrenor principal al formaţiei FC Oradea, au fost demişi ieri de Consiliul de Administraţie şi de Adunarea Generală a Acţionarilor.

    Şedinţa a īnceput, imediat după ora 12, īn sala mare a Primăriei Oradea, la ea participānd toţi cei implicaţi īn destinele fotbalului bihorean.

    Gheorghe Alexandrescu, numit īn urmă cu cātva timp preşedinte al Consiliului de Administraţie, omul care īn urmă cu patru ani prelua destinele clubului, a fost prezent şi el la discuţii.

    După două ore şi zece minute, primii care au ieşit din sala de şedinţă au fost Ionuţ Popa şi Ioan Lucian, fără a şti care va fi soarta lor.

    Ambilor li s-a cerut să prezinte un raport de activitate pentru ultimele şase luni īn care au activat īn funcţie. Au urmat alte două ore de discuţii aprinse īntre membrii celor două organisme, īn cele din urmă luāndu-se decizia ca ambii să fie demişi.Gheorghe Alexandrescu şi-a luat angajamentul ca, pentru cel puţin şapte zile (miercurea viitoare urmānd să aibă loc o nouă şedinţă a CA şi a AGA), să īndeplinească funcţia de preşedinte al clubului, cu toate atribuţiile acesteia.Lui Ioan Lucian i s-a reproşat că toate contractele īncheiate cu cluburile cedante nu au trecut prin Consiliul de Administraţie şi prin Comitetul Director, ele fiind făcute īn defavoarea clubului orădean, īn timp ce lui Ionuţ Popa i se va rezilia contractul, pe cale amiabilă, decizia fiind unanimă.

    Īn continuare, Ioan Lucian va primi o altă funcţie īn cadrul conducerii clubului din oraşul de pe Crişul Repede.De asemenea, a fost aprobat bugetul pentru perioada viitoare şi s-a semnat statul de plată pentru componenţii lotului formaţiei bihorene.

    Pānă miercuri, cānd va avea loc o nouă şedinţă a diriguitorilor fotbalului bihorean, se vor căuta soluţii pentru ocuparea postului de antrenor principal, preşedinte şi vicepreşedinte."



    Preluat din REALTATEA BIHOREANA
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •