Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 23

Thread: Initiativa suporterilor echipei Dinamo de a investi in club

  1. #1
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0

    Initiativa suporterilor echipei Dinamo de a investi in club

    Pe http://www.dinamo-online.net a demarat o initativa de a se strange bani de catre suporteri pentru rascumpararea contractului lui Zicu de la Becali-Sport. Chiar daca pentru acest caz concret poate fi prea tarziu, initiativa a luat amploare si se discuta acum de crearea unei Asociatii care sa poata actiona financiar in cazuri asemanatoare pe viitor si, de ce nu, in caz de reorganizare ca societate pe actiuni a clubului, sa putem fi actionari la echipa noastra de suflet.
    Veniti sa incercam cu totii sa realizam impreuna ce nu pot face marii imbogatiti din Romania.
    Exista si un topic pe site destinat coagularii unui grup de initiativa unde sunteti iarasi invitati.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #2
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    Stiu ca este forumul vostru , dar vreau sa va felicit pentru initiativa voastra, si succes impotriva conducerii avide de bani pe care o aveti.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  3. #3
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Dau si eu cateva bulioane (de lei)
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  4. #4
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dati mai departe stirea asta pe toate caile pe care puteti. Trebuie sa ne strangem cat mai multi. E timpul sa trecem la actiune si sa nu mai rabdam pasivi nesimtirea unora din conducere...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #5
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Imi sacrific prima de craciun pentru Dinamo. Si eventual si salariul pe o luna
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  6. #6
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    baieti,toata stima pentru voi!! dar mai tineti minte bancul cu bula si cei 35 de colegi ,care intrebati ce fapta buna au facut au raspuns ca au ajutat o batranica sa treaca strada? de ce toti?-fiindca batranica nu vroia...
    intrebati si batranica(zicu)-s-ar putea sa aveti o surpriza...

  7. #7
    senior Bogdan's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Dau si eu 2 milioane din toata inima si sufletul meu pentru DINAMO,pentru rascumpararea lui Zicu.
    FORZA DINAMO!!!

  8. #8
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by frozen
    Stiu ca este forumul vostru , dar vreau sa va felicit pentru initiativa voastra, si succes impotriva conducerii avide de bani pe care o aveti.
    frozen atata timp cat nu faci mistouri ieftine(nu ca ai face sau ai facut) esti bine venit si tu si oricare forumist sa isi dea cu parerea aici.

    Utilizator: marfa ideea, insa sa vedem cati se strang si daca se strang pana nu nil vinde jiovanii prin Kazachstan.

  9. #9
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    frozen atata timp cat nu faci mistouri ieftine(nu ca ai face sau ai facut) esti bine venit si tu si oricare forumist sa isi dea cu parerea aici.

    Utilizator: marfa ideea, insa sa vedem cati se strang si daca se strang pana nu nil vinde jiovanii prin Kazachstan.
    eu va urez succes. e o initiativa excelenta. ieri am auzit declaratia lui zicu care spunea ca nu concepe altceva decit dinamo. nu stiu cum se face un contract cu un impresar de tip becali, dara daca jucatorul vrea numai dinamo ce ar putea sa spuna don giovani? cred ca nimic.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  10. #10
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Lucrurile incep sa se miste. Dinamo-online va demara actiunea, se preconizeaza deschiderea a doua conturi in Romania si in SUA, urmand ca in paralel sa se constituiasca o organizare juridica.
    Pana la urma nici nu conteaza daca vom reusi in cazurile punctuale Zicu si Marica, important este ca trecem la actiune si in curand nu vor mai fi de capul lor persoane dubioase cu pretentii de investitori, impresari sau presedinti de club.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #11
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Era vorba doar de Dinamo dintre echipele din tara; daca apare o oferta din afara pleaca sigur domnul Zicu, chiar si la 2 noaptea...
    Eu sunt sceptic ca se va rezolva ceva...
    Oricum, chiar daca astia de la mine de la firma au o politica tampita si nu-mi dau nici un bonus de final de an, tot pun si eu ceva deoparte pentru treaba asta.

  12. #12
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Daca Zicu si gandeste ce zice e bine. Ar fi al doi-lea caz dupa Niculescu. Chiar daca Zicu ramane, asa cum spun si baietii de la Dinamo-online fondurile stranse ar putea fi folosite pentru altceva in interesul clubului...
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  13. #13
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Mi-e sila, deja de presa sportiva romaneasca. Cand nu mai au ce sa scrie. Numai despre transferurile dinamovistilor stiu sa scrie. Mai ales Gazeta...
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  14. #14
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    E normal sa scrie despre transferurile lui Dinamo, unde sunt cei mai in forma la ora actuala? In afara de Claudiu raducanu nu prea mai sunt jucatori de “export” la alte echipe…
    Plus aservirea presei fata de…X si…Y…
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #15
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Felicitari celor care au avut aceasta idee! Chiar daca sunt un pic rezervat in ceea ce priveste rezultatul, consider ca avem nevoie de astfel de "actiuni" pt. a schimba un pic imaginea FC Dinamo.

  16. #16
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Nu prea cred ca o sa aiba succes initiativa asta.

  17. #17
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Se preconizeaza o intalnire la Bucuresti in ianuarie a suporterilor Dinamo pentru fondarea unei Asociatii.

    de pe dinamo-online.net:

    Operatiunea "Totul pentru Dinamo" a demarat !

    Odata cu contul care a fost creat in SUA declaram deschisa operatiunea Totul pentru Dinamo. Suporterii dinamovisti din America si Canada (in special dar nu numai) pot contribui pentru acest fond si in functie de rezultatele pe care le obtinem vom decide ce actiune vom lua. Toti cei care vor contribui vor avea drept de decizie si toate fondurile stranse vor merge in directia stabilita. Numele donatorilor vor fi publicate la noi pe site, in afara de cazul in care acestia vor cere sa ramana anonimi.

    Intre timp alte 2 televiziuni (Prima TV si National TV) au prezentat la stiri initiativa noastra desi ea nu era decat in stadiul de proiect si discutii. Am fost foarte placut surprins caci aceasta a demonstrat ca cei responsabili cu selectarea stirilor au nu s-au indoit de hotararea noastra de a demara actiunea. Intr-adevar acum suntem poate mai hotarati decat altadata sa incepem sa facem ceva, sa cream un precedent si sa dam un exemplu pozitiv tuturor celor care vor fi cu ochii pe noi.
    Deoarece in Romania bancile iau pauza in week-end contul romanesc va fi deschis luni, deci rugam putina rabdare. Toate detaliile vor fi de asemenea publicate pe site in cel mai scurt timp.

    Reiterez in final importanta actiunii noastre care va avea menirea de a intari moralul echipei (deja se aud ecouri in acest sens), imbunatati imaginea clubului nostru si nu in ultimul rand imaginea noastra a suporterilor, tratati de "pitecantropi" de un oarecare, dar pe post national de televiziune la ora de maxima audienta.

    Iata detaliile contului din SUA:
    TCF BANK - Naperville IL
    Routing number: 271972572
    Account number: 3875960620

    Cecuri personale pot fi trimise la:
    Chris Soncodi
    2026 Bunker Circle
    Naperville IL 60563
    USA
    cu mentiunea Totul pentru Dinamo - Fund Raising.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #18
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Si uite asa o sa-l cumpere Disco pe Zicu.

  19. #19
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    nu mai rade. Disco o sa fie cel mai tare impresar din Romania.

  20. 6th April 2006, 15:59

  21. 12th September 2006, 01:10
    Reason
    reclama

  22. 12th September 2006, 01:11
    Reason
    reclama

  23. #20
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Felicit initiativa suporterilor dinamovisti , adevaratilor suporteri .

  24. #21
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    Ce se mai aude cu aceasta initiativa??
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •