Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 39 of 39

Thread: 24 - 27 iulie 2007 - concurs la Belgrad

  1. #22
    junior
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    91
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vlad001 View Post
    FF - FF - layout to two feet = B-B-E (si 0.2 conexiune)
    FF - FF - Double pike = B-B-E
    Ai dreptate, m-am uitat in noul cod. In cel vechi double pike-ul si layout-ul asta erau D-uri. Mi se pare ciudat ca layout-ul pe ambele picioare sa fie E si cel pe un picior C, dar asta este.

  2. #23
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Va multumesc pentru aceste evaluari ale exercitiilor, astfel mai inteleg si eu anumite lucruri. As avea o intrebare pentru tine Kino si pt Vlad....daca stiti intrarea Catalinei la barna de la Internationalele Rom, as dori sa stiu cat de importanta e di cat i-ar aduce in plus ka nota de plecare. Caci am auzit ca va face acea intrare la mondiale si sunt chiar curios
    Frumoasa si spectaculoasa urcarea de la Internationale, dar e o problema cu ea: Nu e in codul de punctaj.
    Nu stiu cum o vor aprecia arbitrii si in plus exista penalizare pentru urcare alta decat una listata in cod.
    Poate e posibil sa fie trimisa pentru a fi luata in considerare si introdusa in cod pana la mondiale. Habar n-am care e procedura.
    Presupunand ca se poate si o sa fie in cod, valoarea ei ar fi C sau D.
    Catalina nu numara nici un element B in nota de plecare. Un alt element C nu aduce nici un plus exercitiului.
    Daca e D, n-o sa se mai numere un C si se numara acel D, adica o sa aibe 0.1 in plus la nota de plecare (7.2 in loc de 7.1).
    Dar daca face urcarea de la Internationale, evident trebuie sa renunte la cea de acum, care, desi e plictisitoare, prea simpla si ce hibe o mai avea, contine un element cu partea superioara in aproprierea barnei.
    Daca nu faci in exercitiu un asemenea element, iei penalizare 0.1.
    Deci e obligata sa mai introduca un element pe parcurs ca sa indeplineasca si cerinta asta. Sau poate sa ia penalizarea care ii anuleaza castigul de la nota de plecare.
    Si mai e si problema ca e un risc suplimentar sa se aleaga cu ceva erori la executie pentru urcare.
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  3. #24
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0

    Smile

    Merci mult pentru explicatia referitoare la urcarea lui Ponor !!!! Ce parere aveti va reusi Sandra sa-si revina in totalitate pana la Mondiale.....ma gandeam ca daca Sandra ar fi in forma, alaturi de Stela si Catalina am avea sanse mari la podium.....
    www.fangymnastics.com

  4. #25
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Inapoi la concursul de la Belgrad...
    Individual compus:
    1. Valentina Holenkova UKR 57.050
    2. Stefania Cerasela Patrascu ROM 56.500
    3. Andreea Roxana Acatrinei ROM 55.050
    4. Hannah Whelan GBR 54.600
    ......
    9. Youna Dufounet FRA 53.900

    Cerasela a inlocuit-o pe Gabriela in concursul de la individual, si a iesit pe locul 2, ajuata si de frantuzoiaca Dufournet, care de data asta se pare ca a avut ceva ratari.
    Acatrinei si ea pe 3.
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  5. #26
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Super rezultat...ma bucur pt fetele noastre. Vlad ai vazut ca am pus la topicul cu Italia niste filmulete noi...prntre care si paralelul lui Izbasa..sa-mi spui ce parere ai.
    www.fangymnastics.com

  6. #27
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Rezultate de la EYOF:
    Cerasela Patrascu: locul 1 la sarituri, locul 3 la barna
    www.fangymnastics.com

  7. #28

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Stefania Cerasela Patrascu Beam Final

    http://www.divshare.com/download/1387631-d3a

  9. #30
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    Smile despre cerasela

    sunt sora ceraselei patrascu si sunt uimita si totodata placut surprinsa ca stiti atatea despre ea si va intereseaza persoana ei.va multumesc

  10. #31
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    credeti ca cerasela dak va ajunge la olimpiada de la beijing va surprinde oamenii si se va ridica la inaltimea asteptarilor voastre?eu sper ca da pt k inca de mica a fost foarte ambitioasa si a obtinut tot ce a vrut.surioara ei

  11. #32
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1

    Bine ai venit pe forum, Ade! Sper sa ne tii si pe noi la curent cu ce mai face Cerasela si daca ai noutati si despre celelalte fete.
    E greu de prezis ce se va intampla la olimpiada. Deocamdata "ard" mondialele si Cerasela trebuie sa se mobilizeze sa ajute echipa cat mai mult pentru paralele. Posibil din cauza asta sa-si mai neglijeze celelalte aparate (desi nu e obligatoriu). Dupa mondiale trebuie sa traga tare sa-si imbunatateasca si sariturile, barna si solul, care acum sunt competitive doar in competitiile de juniori. Sau poate isi va alege 1-2 aparate si sa se bata pentru medalie acolo...
    Desi ar fi pacat, Cerasela are o tinuta foarte frumoasa la toate aparatele. Si eu cred ca-i sta in puteri sa se bata pentru titlul la individual intr-un an, doi.
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  12. #33
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    ce onoare sa stam de vorba cu sora ceraselei. bine ai venit, ade! inca o ade. te numesti cumva adelina? sa ne mai tii la curent.

    on: mie imi place de surioara ta, atat ca persoana cat si ca gimnasta. daca e ambitioasa, ca talentata este, eu cred ca va reusi sa ajunga mare. dar pt. asta trebuie sa munceasca si sunt convinsa ca o face indeajuns.
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  13. #34
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0

    Exclamation

    Quote Originally Posted by patrascu ade View Post
    credeti ca cerasela dak va ajunge la olimpiada de la beijing va surprinde oamenii si se va ridica la inaltimea asteptarilor voastre?eu sper ca da pt k inca de mica a fost foarte ambitioasa si a obtinut tot ce a vrut.surioara ei
    Cred ca prima data am vazut-o pe Cerasela anul trecut la Internationalele Romaniei si de atunci mi-a placut atitudinea ei. Si am fost placut surprins anul acesta cand am vazut cat a evoluat. Sunt convins ca daca va munci si daca ea isi va dori va putea sa fie noua stea a gimnasticii romanesti. Ea are ceva special fata de celelalte, are talent pentru paralele si cred ca este si aparatul ei favorit. Cu putin noroc si daca va reusi sa se mobilizeze sunt sigur ca va face o figura frumoasa la mondiale si va arata lumii intregi ca Romania nu e chiar asa slaba la paralele. Ureaza-i din partea mea multa sanatate si putere de munca.
    www.fangymnastics.com

  14. #35
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Cerasela Patrascu Vault EYOF 2007
    http://www.divshare.com/download/1402637-a09
    Last edited by rotkwicca; 2nd August 2007 at 12:51.

  15. #36
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Super.
    Doar o saritura a facut, sau mai e pe drum un filmulet?
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  16. #37
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Sorry, i only filmed one

  17. #38
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    No worries, we're glad to see her anyway (and the other routines that you filmed as well).
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  18. #39
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    evolutia la barna a Gabitei
    http://www.youtube.com/watch?v=L3IAf4-ZYDY

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •